malvinkicska 2018 máj. 14. - 15:10:50
(561/601)
Annyira vontatottak az utolsó részek is az valami borzalom, itt már hülye mindenki, nem csak David, Luciana is, mit követ . Juan miért nem állt ki a nép elébe és mondta el ki a gyilkos nem egyszeres, hanem többszörös Grész, nem hiába nem sok semmi volt végig olyan a vége is.
3/10
napraforgó 2018 máj. 14. - 15:09:27 3/10
(560/601)
Biztatom magam, hogy csak türelem, türelem, mindjárt vége. De annyira unalmas már, ahogy Luciana nyervog David miatt, a hülye David meg állandóan magyarázkodni akar neki, amivel mindig csak ront a helyzeten. És Miguel is idegesítő a Luciana iránt őrült rajongásával, sokkal szimpatikusabb lett volna, ha megmarad az Erica miatti gyászában.

Sonia milyen öreges abban a szürke ruhában, adhattak volna rá valami világosabbat, szexisebbet is.

Juan hogy jutott el észrevétlenül a házhoz, Graciela szobájáig? Rengeteg ember jött, ment, őt sokan ismerik, hogy nem vették észre?
És végszóra Juan leleplezte Gracielát az anyja előtt. Na vajon a többiek hogy tudják meg?
s1u2x3e4l 2018 máj. 12. - 13:52:01
(559/601)
Itt en tettem a legjobban, meg amikor a mexikoi vetites idejen kiszalltam a 20. resznel.j
3/10
napraforgó 2018 máj. 12. - 08:43:39 3/10 Előzmény sunflower325
(558/601)
"a SB birtokon sem volt egyetlen munkás sem " --- de, egyszer bejött az irodába egy férfi egy marék földdel és azt mondta Miguelnek, hogy a filoxéra elleni vegyszeres védekezéstől kiszáradt a föld.

De a LA birtokon se sok munkás volt, a tényleges szereplőkön kívül csak akkor láttunk egy-két noname embert, amikor Juan rossz műtrágyát vett és azt pakolgatták, meg néha, amikor az irodában beszélgettek, akkor az üvegfalon lehetett látni, hogy elmegy erre, vagy arra egy-egy ember a háttérben.

Lényeg a lényeg, baromi olcsón legyártották ezt a silány sorozatot, csak néhány szobabelső kellett hozzá. (iroda, konyha, gyerekek TV szobája, Graciela hálója, Lilian hálója, David nappalija a nagyházban, kb. ennyi) Az éttermi jeleneteket szintén meg lehet csinálni a stúdióban, az az egy-két utcai jelenet, ami volt - mikor Mark zaklatta Susant, avagy Luci - Miguel, Luci - David, Márta - Gutierez találkozott az utcán, na ezekhez sem kellett sem fantázia, sem különleges helyszín.
3/10
napraforgó 2018 máj. 11. - 18:51:06 3/10 Előzmény Luna34
(557/601)
Bizony. Ha kevés volt a pénz, inkább rövidebb, de színvonalasabb sorozatot kellett volna csinálni. Így mindig ugyanazokat a köröket futották és ez a végére már baromira unalmassá vált.
David ma is elmondta vagy kétszer, hogy neki a gyerekek boldogsága a legfontosabb. A hátamon már feláll a szőr, amikor ezt hallom. mert honnan vette az az idióta, hogy a gyerekei csak Gracielával lehetnek boldogok, Lucianaval, vagy akárki mással nem? Bobby szerette Lucit, Fernanda meg úgyis elmegy az egyetemre, az ő "boldogságát" telefonon is biztosíthatta volna Grace (márha akarta volna egyáltalán...)
5/10
Luna34 2018 máj. 11. - 15:57:22 5/10
(556/601)
amugy azt nem ertem hogyha ennyire keves volt a penz akkor mi a fenenek csinaltak meg ezt a sorozatot? inkabb vartak volna es hatha kesobb tobb lett volna ra a keret.. vagy lett volna kevesebb resz de tobb tartalom. felesleges volt ebbol a sorozatbol ennyi reszt csinalni. a legtobb epizodban semmi sem tortent… vagy a csalad meg a gyerek hiszti ment vagy luciana es david vitaja es sirankozasa vagy pedig martha es lilian harca meg grace es juan mesterkedese, mondjuk ez legalabb kicsit izgibb volt de alapjaraton uncsi volt az egesz… ezen kivul nem sok minden tortent.. uj szereplok vagy szinhely semmi.
5/10
Luna34 2018 máj. 11. - 15:51:31 5/10 Előzmény napraforgó
(555/601)
basszus abszolut igazad van! eddig eszembe sem jutott, de tenyleg sosem mutattak hogy ki hogy jutott el egyik helyrol a masikra… jo sokat sporoltak ezeken az biztos meg a szereplokon is, mert uj arcok sem voltak.
sunflower325 2018 máj. 11. - 15:47:34 Előzmény napraforgó
(554/601)
Teljesen igaz, amit a sorozatról írtál. Valószínűleg az alacsony költségvetés miatt nem jöttek új szereplők sem, bárki ment is el a birtokról, annak a helyére soha nem vettek fel új embert, érdekes, hogy a SB birtokon sem volt egyetlen munkás sem, stb.
Sajnálom, hogy ilyen gyengére sikerült ez az egész, mert az alaptörténetből néhány új karakterrel, kicsivel több kreativitással (mondjuk lehet, hogy ennek a pénzhiány volt a gátja), néhány fordulattal egy nagyon jó sorozatot lehetett volna kihozni. Talán néhány év múlva készítenek majd belőle egy színvonalasabb remake-et...

A mai részben David még a szokásosnál is idiótább volt. Hogy kérdezheti Lucianatól, hogy szereti-e még, milyen jogon? Annak ellenére, hogy elhagyta és halálosan megbántotta még elvárná, hogy szeresse!?!?!?!? De Lucit sem értem, lehetne benne kicsivel több női büszkeség. Gyakorlatilag végig harciaskodta az egész sorozatot, mindenkit kiosztott, aki csak szembejött vele, most pedig megalázkodik David előtt??????? Még ha nagyon fáj is neki, hogy David Gracielát veszi feleségül (mindegy milyen okból), akkor is lehetne annyi tartása vele szemben, hogy nem adja ki ennyire magát.
3/10
napraforgó 2018 máj. 11. - 15:15:18 3/10
(553/601)
Graciela hisztijei szöget üthetnének az ostoba David és a naív gyerekei fejében, hogy nincs minden rendben a nővel. Azért nem lehet mindenzt az esküvői izgalmakra fogni. És fura, hogy a menyasszony anyja egy picit sem vesz részt az esküvői előkészületek szervezésében.

De Luciana nyavajgásai is idegesítőek, elvégre már hónapok teltek el, mióta eljött a birtokról és nem is látta Davidot. Mi a fenének rinyál érte még mindig, ha a pasi olyan barom, hogy nem magának keres társat, hanem a gyerekeinek valamiféle dadát, vagy társalkodónőt.

Márta is fura, előbb felbújtja Miguelt, hogy gondolkozzon rajta, hogy újrakezdi Luciánával, aztán amikor Miguel szóba hozza a lánynak a dolgot, akkor meg jól leszúrja, hogy ezzel még várnia kellett volna, mert Luci még nem áll készen egy új kapcsolatra. Ha ismeri a lányát, ezt akkor is tudta, amikor felbiztatta Miguelt.

Na mindegy, már csak egy hét és vége, most már minden kiderül hamar. Kár, hogy az ostoba Luci boldogan bele fog omlani a hülye david karjaiba.
------------
Amúgy meglehetősen igénytelen és kis költségvetésű sorozat volt ez. Szinte minden a stúdióban felépített szobabelsőkben játszódott. Néha bevágtak egy-egy képet a házról, vagy a sonomai rendőrkapitányságról, hébe-hóba egy-egy nagytotál egy újonnan telepített szőlőről, kétszer-háromszor egy-egy kis jelenet egy pár szőlőtőke mellől.
De pl. soha nem láttunk egy autót sem. Valahogy nem hiszem, hogy a gyerekek gyalog jártak a városi iskolába, biztos valaki elfuvarozta őket, meg haza is hozta. Tulajdonképp a 18 éves Fernandának már lehetett volna kocsija, vagy akár Márta, mint a nevelőjük fuvarozhatta volna őket. De Davidot sem láttuk soha gépkocsiba ülni, sem amikor a városba ment, pl. a rendőrségre, vagy étterembe ment a családdal. A szomszédos birtokokon is csak úgy megjelentek, soha nem láthattuk, hogyan is jutottak oda. Egy rövid amerikai filmben is állandóan autóznak, még az utcasarokra is autóval mennek, itt meg soha nem látni sem egy személyautót, sem egy tehergépkocsit (mondjuk, amivel kiszállítják a megrendeléseket).
Egyszóval itt mindent kispóroltak, ami élvezhetővé és életszerűvé tenne egy sorozatot.
sunflower325 2018 máj. 10. - 17:55:38
(552/601)
Grace elindult a lejtőn, számára már nincs megállás. Egyre kevésbé tudja kontrollálni az őrületét.
Juanról Perla halála kapcsán kiderült, hogy még vannak emberi érzései. Szerintem azért hagyta ott Perlát, mert a lány könyörgött neki, hogy ne találkozzon Gracielával. A végén belátta, hogy hibázott és legalább megbánta. Graciela azonban az elborult elméjével már erre sem képes, számára semmi sem túl nagy ár azért, hogy Davidot megszerezze.
Már nagyon várom, hogy David is rájöjjön hibát hibára halmoz és ő is azt ismételgesse, amit ma Juan: "idióta vagyok".
Valóban nagyon kár azért, hogy felmelegítik a Luci + Miguel dolgot. Jót tett volna a sorozatnak egy új pasi.
Ahogy állnak a dolgok, félek, hogy gyorsan fogják ezt lezárni: Davidék megtudják mit tett Graciela, a rosszak meghalnak, vagy börtönbe mennek, David szenved egy sort, Luci pedig a karjaiba omlik és happy end. Jobb lett volna, ha mindez, ahol most tart a sorozat legalább 10-15 epizóddal ezelőtt történik és a végén Davidnak küzdenie kellene azért, hogy Luciana megbocsásson neki és adjon egy új esélyt...
malvinkicska 2018 máj. 10. - 16:58:12 Előzmény napraforgó
(551/601)
Előzőleg említettem sosem szeretem amit csinált Juan, de most az egyszer, tegyen Grésszel olyat amit megérdemel, szemetek voltak végig, én sosem bírtam őket az anyjával együtt az ilyen rámenős erőszakos embereket nem tudom elfogadni.Szerintem előbb kellet volna már nem ennyire a finisbe hagyni az egészet, majd jól betömörítik és annyi.
3/10
napraforgó 2018 máj. 10. - 15:41:02 3/10 Előzmény malvinkicska
(550/601)
Remélem Juan még az esküvő előtt elküldi Davidnak a videót egy kis kísérő szöveggel, miszerint Lisát is Grace ölte meg... Kíváncsi vagyok David reakciójára. Juan megérdemli a börtönt a sok disznóságért, amit okozott, de Grace meg a kötelet, vagy a villamosszéket. Tudom, Lilián saját kezűleg intézi el, bár kár kihagyni egy jó kis bírósági tárgyalást.
malvinkicska 2018 máj. 10. - 14:53:44
(549/601)
Szegény Perla lett az áldozott annyira el van borulva már Grész agya képes volt Davidért ölni is.
Miguel még érez Luci iránt szerelmet de az nem akarja már a kapcsolatot. David olyan elmebajos, mint volt, nem javult semmit.Remélem Juan elbánik most Grésszel ezért, pedig eddig nem adtam igazat J-nek de most szeretném ha helyére tenné a dolgokat.
5/10
Luna34 2018 máj. 10. - 07:56:37 5/10 Előzmény napraforgó
(548/601)
az nagy felelotlenseg volt juan reszerol hogy perlat egyedul hagyta, ennyire hulye hogy lehetett? hiszen gracielat pont lisa megolesevel zsarolta meg, tudta hogy barmire kepes… ezert is furcsa ez hogy perlat ott hagyta egyedul…
5/10
Luna34 2018 máj. 10. - 07:44:38 5/10 Előzmény napraforgó
(547/601)
igen zsarolni fogja vele. persze most mar uj pasi nem fer bele, ugy lett volna jo ha mar elobb a kepbe kerul valaki…
3/10
napraforgó 2018 máj. 10. - 04:43:05 3/10 Előzmény Luna34
(546/601)
Új pasi már nem fér bele a hátralévő 6 részbe, hát megpróbálják felmelegíteni a Miguel-vonalat.
Graciela egyre bolondabb, nagyon kiveszi minden erejét, hogy bájos legyen Daviddal, mert ez nagyon ellenkezik az alaptermészetéval.
Egyébként azt én sem értem, hogy Juan miért ment el és bízta Perlára a pénzbehajtást, megkockáztatom, hogy sejtette ő, hogy Graciela tervez ellene valamit és nem akart ott lenni. Talán azt gondolta, hogy Grace néhány kellemetlen megjegyzéssel és üzenettel, de átadja Perlának a pénzt, rosszabb esetben nem adja át és követeli, hogy jöjjön Juan érte. De arra nem számított, hogy Graciela megöli Perlát. Most így egyedül maradt és a rendőrség nyilván őt fogja gyanúsítani a lány megölésével. Kíváncsi vagyok, hogy átadja-e a rendőrségnek a telefonon tárolt videót? Gracet zsarolni fogja vele, az tuti, és sokkal több pénzt követel majd, mint eddig.
5/10
Luna34 2018 máj. 09. - 18:27:16 5/10 Előzmény napraforgó
(545/601)
nos szerintem mindig is volt neki. igen juant akarta megolni hogy ne tudja tovabb zsarolni, de teljesen leglepodott azon hogy perla varta. erre nem szamitott, perla karogasatol teljesen elvesztette a fejet. amugy en sem latok abban semmi logikusat hogy miert perla varta ot es nem juan. juan beszelt vele es neki vitte volna a penzt is… erdekes. igen, felesleges martha faggatozasa es az is hogy miguel megint ossze akar jonni majd lucianaval. valami uj is kerulhetne a sorozatba.
3/10
napraforgó 2018 máj. 09. - 15:01:59 3/10 Előzmény Luna34
(544/601)
Honnan lett Gracielának pisztolya?
És miért vitt pisztolyt a találkozóra? Juant akarta lelőni?

Engem idegesít, hogy Márta faggatja Miguelt, hogy akar-e a lányától valamit? Ha kettejük kapcsolata szerelemre váltana, azt úgyis megtudná, minek nyaggatja-faggatja azt a fiút? Még ő is gyászolja Ericát, Luciana sem tette túl magát Davidon, így nagyon korai még olyasmiben gondolkodni, hogy ők ketten újra összejönnek.
3/10
napraforgó 2018 máj. 09. - 14:05:58 3/10 Előzmény Luna34
(543/601)
Igazad van, szerintem Erica és Miguel nagyon helyesek voltak együtt, kár volt Ericát "meghalasztani".
Luciana valóban nem nagyon illik Davidhoz, David egy nagy barom, hozzá senki sem illik. Épp elég lenne, ha Graciela testvérgyilkossága kiderülne, David méregbe gurulhatna, vagy akár magába roskadhatna, de az, hogy akkor hirtelen előkapja a régi szeretőjét, az sehogy sem illik hozzá.
5/10
Luna34 2018 máj. 09. - 12:54:38 5/10 Előzmény napraforgó
(542/601)
sajnos davidot fogja valasztani, varhato volt amugy. a sorozatok mar csak ilyenek. mondjuk szerintem miguelhez sem illik. kar ezt a kettejuk kapcsolatat ismet belekeverni… egyszer mar szakitottak, kar ezt ujra bolygatni. az lett volna a jo ha bekerul a kepbe egy harmadik fel. ericat jo lett volna ha benthagyjak a sorozatban es miguellel marad.