Téma: Maricruz

4/10
suxel 2014 márc. 21. - 21:15:06 4/10
(481/1561)
Az az ember, aki hormontabletták arca (Julian Gil), - aki amúgy nem annyira fehérbõrû - simán szolizott volna annyit, hogy a kellõ hatás meglegyen. Amúgy ha de la Motanak nem is festik be a haját, kaphatott volna egy fejfedõt, ami araboknak van, ami eltakarja az amúgy sem bozontos haját és a te általad említett kontaktlencse is hitelesebbé tehette volna.
Milibindi 2014 márc. 21. - 21:11:23
(480/1561)
:D Ezt még nem hallottam! Olyat igen, hogy valakin nem látszott , ez azért nagyon ritka! Olyen viszont nincs, hogy 7 hónapig semmi nem látszik, majd hírtelen nagy hasa lesz :)
Milibindi 2014 márc. 21. - 21:07:09
(479/1561)
Jaaaa értem :D:D

Én sem értem, legalább kontaktlencse paróka/hajfestés lehetett volna! Mondjuk Julian Gil sem lett volna sokkal hitelesebb, akinek eredetileg szánták a szerepet! Igaz láttam azt hiszem a Muzzik TV-n olyan Carmen opera elõadást, ahol a fõszereplõnõt egy szõke világos szemû lány játszotta :D Na az ugyanilyen muris volt! Ilyenekre tényleg figyelhetnének azért!
malvinkicska 2014 márc. 21. - 20:46:57
(478/1561)
Fórumtársak eredetileg Julan Gilnek szánták az emír szerepét csak õ nem tudta vállalni. A terhességrõl annyit régen mikor még nem volt antibébi, és a lány úgy maradt akkor tájt fûzõt használtak, terhességük titkolására, és bizony voltak meglepetések, mikor megszült, egy, egy lány.
1/10
nota19 2014 márc. 21. - 20:31:41 1/10
(477/1561)
Milibindi: hát persze, költõi kérdés volt :)
Milibindi 2014 márc. 21. - 20:19:36
(476/1561)
"Az emír: nem tudom, ki volt az az idióta, aki Carlos de la Mota-t választotta erre a szerepre." Hát ki más lenne Natali Lartilleux! :D
1/10
nota19 2014 márc. 21. - 19:53:41 1/10
(475/1561)
Szilvike
Most néztem végig a hozzászólásokat,bocsi. Az, hogy egy nõnek közvetlenül csak a szülés elõtt van bármilyen érzékelhetõ hasa, hát ilyen nincs. Nem is lenne ez az egész olyan nagy gond a telenovella szempontjából, ha ez nem lenne egy nemzetközileg sikeres történet, így viszont egyszerûen lehetetlen. Állítom, hogy ilyen nincs.
Az emír: nem tudom, ki volt az az idióta, aki Carlos de la Mota-t választotta erre a szerepre. A Lokelában is játszik, és állítom, hogy sokkal inkább neki való az a szerep. Ami még kiakaszt az Manuel Landeta, aki egy nagyon jó karakterszínész szerintem, de itt inkább csak egy pojáca.
4/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 19:44:47 4/10
(474/1561)
Valamiért az összes férfi hülye. Nemcsak Octavio, meg az emír. Miguel is ostoba, õt a felesége az orránál fogva vezeti. Alejandro sem egy észlény, még nem jött rá, hogy Maricruz a lánya.
1/10
nota19 2014 márc. 21. - 19:37:34 1/10
(473/1561)
Hát igen Napraforgó, ez a drága Lartilleux. Itt semmi nem számít, az arab herceg szõke, kékszemû, ráadásul õ is totál hülye, aki bármirõl meg tud feledkezni, ha a "Szép hölgy" manipulálja. Ugyan már!!! Ez egyszerûen annyira gáz.
4/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 19:17:19 4/10
(472/1561)
Nem tudom, miért írod nekem ezt? Olyan butának tûnök, mint aki nem vette észre, hogy itt színészek játszanak szerepeket? Nyilván én is tudom, hogy C de la Mota nem arab és nem emír, hanem csak egy színész, aki játszik, úgy ahogy tud, vagy úgy, ahogy vezénylik, ahogy mondják neki.
Mint ahogy az összes többiek is. Ana Brenda Contreras nyilván nem terhes, és civilben nem szokott mezítláb mászkálni, meg liánokon ugrálni, mint egy nõi Tarzan.

Az emírrel kapcsolatban annyi volt csak a problémám, hogy egy olyan színészt választottak a szerepre, akirõl ORDÍT, hogy még véletlenül sem tartozik abba a népcsoportba, mint amit alakít. És sajnos még annyi fáradságot sem vettek a film készítõi, hogy feketére fessék a haját és betegyenek neki egy sötét kontaktlencsét, hogy a külseje némileg hasonlítson egy arabra.
4/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 18:57:55 4/10
(471/1561)
Szerintem csak Lartilleux és Mejia igénytelenségét jelzi, hogy egy arab emír szerepét egy szõke, kékszemû színészre osztották. (mintha nem lenne Mexikóban százezer feketehajú, sötétszemû színész....)
Már csak ezek miatt sem lehet komolyan venni a sorozatukat.
De azt nem értem, hogy állítólag értelmes emberek miért csinálnak olyan sorozatot, amely önmaga paródiája???
4/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 18:53:56 4/10
(470/1561)
Egy ilyen nõt pedig mi is láthattunk. Rubint Réka szinte semmit sem hízott a terhességei alatt, a hasát egy ilyesmi libegõs, bõ ruhával teljesen el lehetett volna takarni. (Nem tudom, hogy RR hogyan öltözött a terhességei alatt, de úgy hallottam, hogy 3 kg-nál többet nem hízott, tehát csak a gyerek súlya volt rajta)
1/10
nota19 2014 márc. 21. - 18:46:21 1/10
(469/1561)
Látszik a lányok hasa? Egy szülés elõtt álló nõ nem így néz ki, még ha sportos életmódot folytat, akkor sem. Ez egyszesûen impossibile.
4/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 18:32:55 4/10
(468/1561)
Az arab emir pedig eredetileg nem arab.---> Hát milyen nemzetiségû? Én eddig úgy tudtam, hogy csak az arab világban vannak emírek, akik egyfajta törzsi vezetõk, nemzetségfõk, vagyis uralkodók a saját területükön.
4/10
napraforgó 2014 márc. 21. - 18:27:52 4/10
(467/1561)
Én úgy látom, hogy már Maricruznak és Solitának is csináltak kicsi pocakot. MC tegnapi rózsaszín és a mai lila ruhája már mutat neki kis hasat. Az viszont rejtély, hogy nem veszik észre az emberek? Fõleg a férfiak? Karim és Octavio is veszkõdik egy utolsó hónapos terhes kismamáért....
Azt is furcsának találom, hogy még egyik lány sem készül a szülésre, a baba fogadására. Már rég kiságyaknak, babakocsiknak, meg babaruhák tömkelegének kellene lenni mindenhol.
Amúgy hol akar szülni Maricruz? És hol fog? És vajon hogy fogja tudni titokban tartani a babáját, ha visszamegy a kaszinóba "dolgozni"? Én cseppet sem kultiválom, hogy csak pár napot akar távol lenni, vagyis megszüli a gyereket, majd kipattan az ágyból és rohan kaszinózni. Ki fog vigyázni a gyerekre? És mivel fogja táplálni? Mert az újszülöttek átlag 3 óránként ordítanak a ciciért.

Azt hiszem Tobiasnak a beteg gazdája mellett kicsit sok lenne két gyerekrõl (sõt háromról, ha Solitát is annak vesszük) gondoskodni...
Alejandronak viszont már nem sok lehet hátra, ha az unokája megszületik, õ jobblétre szenderül....
1/10
nota19 2014 márc. 21. - 16:20:29 1/10
(466/1561)
Üdv minden kedves fórumozónak. Én igazából két ok miatt kezdtem el nézni ezt a remekmûvet. Az egyik, hogy kíváncsi voltam arra a rózsanovellára, ami ilyen kimagasló nézettséget ért el, másrészt kedvelem Ana Brendát. Ami a véleményemet illeti, már annyian leírtátok elõttem a sorozat buktatót, hogy nem szeretnék ismétlésbe keveredni. Talán csak annyit, hogy nem tudok igazán élvezni egy olyan telenovellát, ahol nem tudok a fõhõsök "egyesülésének" drukkolni, márpedig ez ilyen. Egyelõre nem találtam egyetlen szimpatikus karaktert sem, Maricruz kezdetben olyan volt, mint Maugli, akit farkasok neveltek, most pedig egyszerûen durva és modortalan. Ami Octaviot illeti, nem igen tudok mit mondani azon kívül, amit Suxel, Tibitoma, Napraforgó és a többiek elmondtak az egész sorozatról. Ami igazán bosszantó, hogy ezeket a marhaságokat minimális odafigyeléssel, és tényleg minimális józan ésszel el lehetett volna kerülni. Pl. a két lány terhessége nem látszik, annak ellenére, hogy mindjárt szülnek, Teobaldo iszonyúan eltúlzott, karikatúraszerû kinézete, és jelleme, az "Emír" a kék szemével, stb. Végül is a produkciót Lartilleux jegyzi, és rá, valamint élete párjára Mejia-ra nem jellemzõ az igényesség, bocsi, de az elmúlt évek tapasztalata alapján mondom ezt. Hogy miért nézem mégis? Az ember mindig remél, és addig is jót lehet röhögni a marhaságokon. Ezért néztem végig anno az Árva angyalt, pedig az igazi horror volt.
sulmona 2014 márc. 21. - 12:33:45
(465/1561)
Ez a sorozat nekem lassan kezd nagy csalódás lenni. Persze persze, hogy az ilyen szappanoperák igen csak mellõzik a logikát, de itt már azért túl sok a hülyeség.....
1. Maricruz már otthon terhes volt......ami kizárásos alapon is legalább 2 hónapos körül kellett lennie, hogy már ugye voltak jelei is.
2. Maricruz egy igazi tudatlan, tanulatlan, naiv lány volt.....elvileg 19 éves....
3. Az elõzõ két pontomhoz képest: Maricruznak nincs hasa.....legalább lenne valamennyi...
4. Maricruz igen rövid idõ alatt: okos lett, fifikás lett, autót vezet, számítógépet kezel..tárgyal, kaszinó dolgait átlátja, könyvelést elemez...és még mindig nem szült meg :-) Másnak éveket kell tanulni mindehhez :-)
Szóval nekem nagyon gáz ez a sorozat. Ennyire gagyira még egyiket sem csinálták. Ja igen Solitának már egész nagy hasa volt pár résszel ezelõtt.....Maricruz-on semmi sem látszik, elvileg amikor 8 hét van a szülésig...Ja és nem beszélve, hogy kifogástalan az ízlése, elvileg Aracelivel egyidõsek, ennek ellenére mintha jóval idõsebb lenne úgy bánik vele :-) Jáááájjjjjjj nagyon gagyiiiiii :-)Számomra nézhetetlenné vált ezek miatt. Nem tudok elvonatkoztatni mindezen tényektõl.....Legalább kicsit tették volna hihetõbbé.....
4/10
napraforgó 2014 márc. 20. - 18:43:02 4/10
(464/1561)
A mai részben valóban nem sok minden történt. Octavio elkapta valahol az utcán Maricruzt és az élete történetével fárasztotta. Lelkesen bizonygatta, hogy soha nem szerette a feleségét (érdekes, eddig õ utána vinnyogott). Maricruz nem nagyon örült a vallomásnak.
Az emír nyafogott, hogy Maria Alejandrát akarja, de azonnal! kerítsék neki elõ.
Eduardo Aracelit szédíti, közben meg más nõkkel szervez randit - tényleg nagy franc a fiú.
Maricruz még inkább a bizalmába avatja Teobaldot, elmondja neki, hogy gyereket vár. Aztán összecsomagol és hazaindul a papához.
tibitoma 2014 márc. 20. - 16:03:50 Előzmény napraforgó
(463/1561)
Annak dramaturgiai oka van, hogy minden férfi "sír" a telenovellákban: így fejezik ki az érzéseiket a hímnemû szereplõk (is), nyomatékosítják a monológjukkal a történéseket. Vagyis: a nézõk szájába rágják, hogy mit miért tesznek, hogy miért érezek úgy, ahogyan. Ugyanez igaz a nõkre is.

Fõleg a régi történetekre igaz ez, a modern telenovellák többségébõl hiányoznak ezek a monológok (a Maricruz meg ugye egy régi sztori felújítása).

Másrészt meg idõhúzásnak is jó, percek mennek el az ilyen egyszereplõs, sírós-rívós jelenetekkel.

-----

Megjegyeztétek, hogy egy helyben topog a történet. Ez is telenovellás sajátosság, szándékosan úgy írják meg a sztorit, hogy nyugodt szívvel lemaradhass néhány részrõl. Akkor is meg fogod érteni a cselekményt, ha elutazol nyáron nyaralni két hétre és nem látod az aktuális kedvencedet, aztán bekapcsolódsz a történetfolyamba újból.
A jó telenovellaírók úgy szerkesztik meg a több szálon futó sorozatot, hogy ha az egyik szál "nyugalomban van" (pl. mint most a Maricruz fõszála, ahol komolyabb dolgok nem történnek), akkor a másik többi cselekményvonalon legyen némi izgalom (elvileg ezt szolgálná az Araceli - Eduardo kapcsolata, de ez sajnos egyáltalán nem érdekfeszítõ számomra).

Plusz. Maricruz/Marimar/La Indomable nagy hibája, hogy Inés Rodena (az eredeti sztori írónõje) földrajzilag három, egymástól távol esõ helyszínre bontotta a cselekményt: Isla Dorada, tamaulipasi birtok, Alejandro mexikóvárosi háza. Az utóbbi kettõben semmi érdemlegeset nem mûvelnek a szereplõk egyelõre. "Szerteszét" vannak a sorozat karakterei, ami nehezen mûködik, pl. elvileg Lucía a fõgonosz, de több tíz részen keresztül nem lép kapcsolatba Maricruzzal, a fõhõsnõvel.
A legtöbb telenovellát azonban összekapcsolja egyetlen földrajzi hely, ahol a cselekmények zöme bonyolódik és ahol a figurák többsége kapcsolatba léphet egymással amolyan "mikrovilág" módjára, mert "mindenki ismer mindenkit".
Például
Riválisok: Valentina Mexikóvárosból megy a vidéki ranchra, rokonsága mennek vele, ezek a karakterek kapcsolatba lépnek a vidékiekkel. Vannak új konfliktusok. Kapcsolódási pont: a ranch és a kisváros.
Esmeralda: a sorozat elsõ fele vidéken játszódik, de majd minden vidéki szereplõ felmegy Esmeraldával a városba a sorozat egyazon szakaszában. Kapcsolódási pont: elõbb az hacienda, utána a kórház, ahol Esmeralda és José Armando együtt dolgozik.
Menekülés a szerelembe: a fõhõsnõ egy gazdag család szolgálója, aztán kiderül, hogy az apja gazdag, ráadásul az apjáé a gazdag család cégének a fele. Eszerint a fõhõsnõ és a férfi fõhõs a cégen belül is tud találkozni, a fõgonoszok is folyamatosan sakkban tudják tartani a fõhõsnõt.
Titkok és szerelmek. Kapcsolódási pont: a divatház és a lakótelep, ahol a fõhõsnõ a barátnõivel lakik.
Paula és Paulina. Kapcsolódási pont: Brachóék háza + gyára.
Betty, a csúnya lány. Kapcsolódási pont: a divatcég irodája.

Nem telenovella, hanem szappanopera a Barátok közt, de a "mikrovilágnak" ez nagyon jó példája még: a Mátyás király tér 1. szám alatt mindenki ismer mindenkit, a karakterek interakcióba tudnak lépni egymással.
4/10
napraforgó 2014 márc. 20. - 04:23:38 4/10
(462/1561)
Azt, hogy intézze el, hogy visszavegyék a kaszinóba.