10/10
Edward prof 2020 febr. 01. - 14:53:11 10/10
(8/8)
Ez egy csodálatos, magával ragadó film, többet nem is kell mondanom róla.
10/10
Gollam247 2017 márc. 04. - 16:37:07 10/10
(7/8)
Nagyon szép film.

10/10.
9/10
.::::::. 2016 febr. 24. - 22:47:42 9/10
(6/8)
Nagyon jo es meghato film, napokig jart meg a fejemben miutan megneztem.
Ezüstliliom 2015 ápr. 15. - 09:19:10 Előzmény adamnagysweetmovie
(5/8)
Hogy érted, hogy nem volt tudatában? Nem láttam még a filmet, de arról nem írtak, hogy értelmileg is sérült lett volna. Persze nyilván az ember csak abból tud kiindulni, amilyen a saját világa, és biztos nem ugyanúgy élte meg õ ezt a hiányosságot, mint az, aki már látott/hallott, és késõbb vesztette el ezeket a képességeit. De valamilyen szinten biztos igénye lett volna neki is a kommunikációra, még ha nem is tudhatta, mi is az. Annyit biztos szeretett volna közölni a környezetével, hogy valami nem jó, vagy nem akarja, de a kutya se törõdött ezzel, gondolom. Ha valamit muszáj volt, akkor erõszakkal is véghezvitték, anélkül, hogy õ tudhatta volna, miért "bántják", és anélkül, hogy bármit tehetett volna ellene.

"Sajnos ezeket a potenciális kvalitásokat az északi társadalmak kivételével elõszeretettel elpazarolják a közösségek."
Sajnos igen. Mert bele kellene feccölni némi (esetleg sok) energiát a dologba, hogy aztán mûködjön.
6/10
adamnagysweetmovie 2015 ápr. 09. - 15:00:33 6/10 Előzmény Ezüstliliom
(4/8)
Mivel nem volt tudatában, mi történik vele, sztem nem neki lehetett elsõsorban borzalmas, hanem a mikortársadalomnak, akik egy csomó veszõdséget tapasztaltak meg, pedig ha megfelelõen kezelik, kibontják a sérült embereket, õk is nagyon sokat tehetnek a környezetük javára.
Sajnos ezeket a potenciális kvalitásokat az északi társadalmak kivételével elõszeretettel elpazarolják a közösségek.
Ezüstliliom 2015 ápr. 08. - 14:24:36 Előzmény adamnagysweetmovie
(3/8)
Tudom, hogy jó száz éve történt, de nem is megítélni akarom, csak ha belegondolsz, hogy így kellene élned... Egy emberi lény, aki bizonyos értelemben el van zárva a külvilágtól, és semmi befolyása nincs arra, hogy mi történik vele, mert nem képes tudatni a külvilággal, hogy mit szeretne, és nem is érti, mi történik... Borzalmas lehetett neki.
6/10
adamnagysweetmovie 2015 ápr. 06. - 15:41:26 6/10 Előzmény Ezüstliliom
(2/8)
Az egy más kor volt, problematikus az orvostudomány, lélektan, oktatás mai állapota szerint megítélni, de kétségtelen, sok élet mehetett (ahogy ma is megy) veszendõbe...
Nekem a film némi csalódás volt, nem a naturalista vagy éppen lírai részletek miatt, sõt, hanem a pontos felépítettsége miatt éreztem a kulcspontokon kicsit megcsináltnak.
Ezzel együtt egy érzelmes, de mértéktartó, ízléses és ha nem is túl eredetien, de igazi humanista alkotás.
Ezüstliliom 2015 ápr. 03. - 09:59:09
(1/8)
Fájdalmasan szép lehet ez a film. Egyszer meg fogom nézni, de az életem egy másik szakaszában, amikor képes leszek elviselni ezeket az érzelmeket ilyen mennyiségben.

Elolvastam a cikket a hátértörténetrõl ( http://port.hu/article/35124 ), és megdöbbentett, hogy 13 éves koráig nem foglalkoztak ezzel a kislánnyal, nem tanították, nem tudtak vele kommunikálni. Pokoli élete lehetett.:(