10/10
karabaszmarki 2009 ápr. 12. - 00:29:43 10/10 Előzmény kamisama
(132/372)
Én azért nem azt vettem ki, hogy Owen csak a kutyával foglalkozott, hanem a film erre fokuszált rá, hisz ez volt a film címe is, meg van egy ilyen könyv is elvileg, azért mutatják fõleg õket együtt... mindegy... Az élet értelmét egyébként meg sosem adhatja meg nekünk egy másik ember..., de nagy ajándék a gyermek az biztos, és persze egy kutyával nem lehet összehasonlítani. Ez a film szerintem nem is érdemel ennyi csevegést... Egyszerûen megnéztem a gyerek kedvéért, aki odavan a kutyákért. (Hozzáfûzném, hogy nekem is a golden retrie a kedvencem, de mivel nincs kertes házam, így egy spánielem van.:) Isten áldja születendõ gyermekedet! Üdv
3/10
kamisama 2009 ápr. 11. - 12:29:18 3/10
(131/372)
Fene... még csak most olvastam el Fáy Miklós (Népszabadság) és Molnár Kata Orsolya(Filmtekercs.hu) kritikáit a filmrõl,(bár a többit is), megkönnyebbülten vettem tudomásul, hogy komolyabb filmkritikusok fejében is hasonló gondolatok, érzelmek támadtak mint bennem. Ajánlom a film megnézése elõtt õket mindenkinek.
3/10
kamisama 2009 ápr. 11. - 12:11:59 3/10
(130/372)
Jahm, én is valami hasonlóra számítottam a bemutató alapján mint mondjuk a Kutyám, Jerry Lee (9,2), vagy az Egyik kopó másik eb(8,2). Ezeken elég sokat lehetett nevetgélni, amellett hogy a végükön van némi drámaiság is.
És mégis az a furcsa, hogy míg azokat tényleg végig élvezte az ember, alig kaptak jobb értékelést mint ez a film(8,1).

@karbaszmaki:
Most fog születni nemsokára gyerekem(kislány), de nem hiszem hogy ha kutyám lenne mellette akkor többet foglalkoznék egy állattal mint a hátralevõ életem értelmével(a lányommal). Márpedig ebben a filmben éppen errõl van szó, mert Owen gyerek, abszolút csakis a kutyájával foglalkozik. Nem hiszem hogy ilyen lenne egy átlag család élete ahol gyerek és kutya is van egy helyen. Részemrõl ennyit a témáról.

Egyébként hogy vmi jót is mondjak, a kutya tényleg aranyos volt, fõleg hogy nekem a 3 kedvenc kutyafajtám közül az egyik a Labrador; ezért is néztem meg a filmet. (A másik kettõ meg a Golden Retriever és a Újfullandi)
10/10
karabaszmarki 2009 ápr. 10. - 23:22:55 10/10 Előzmény kamisama
(129/372)
Amerikai átlag család, ott ilyen az életszínvonal, ha valakinek összejön egy jobb állás. És a gyerekekkel meg nehéz, fõleg ha az ember nincs rá felkészülve, sok-sok feszültséggel jár, kérdez csak meg egy anyát-apát, az õ kapcsolatuk is megváltozik. A film viszont csak is kizárólag kutyabarátoknak készült szerintem! Nem mondom, hogy hú de nagy film, de nézhetõ, könnyed kikapcsolódás... bár ez elõttem szólóra visszatérve a bemutató valóban másra utal, mint ami a filmben történik... és tényleg nem az a kimondott vígjáték, ez is biztos. Dehát made in U.S.A... ezt számításba kell venni...
Mindegy, elmegy, a gyereknek nagyon tetszett. (12 éves, bár fõleg csak mikor Marley-t mutatják, azokat a részeket emlegette:))
5/10
Ze74 2009 ápr. 10. - 21:05:56 5/10
(128/372)
Jól át ba..ott már megint a film bemutatója!Én egy fergeteges vígjátékra számítottam a bemutatója alapján,ehelyett egy hétköznapi család életét kaptam a Kossuth Lajos u 59.-böl!Egyáltalán nem tetszett,és nem csak azért,mert nem erre számítottam...ez már majdnem dráma.
3/10
kamisama 2009 ápr. 09. - 17:40:31 3/10
(127/372)
Örülök, hogy vannak támogatóim.
@karabaszmarki: (egy család életét mutatja be...hát nem átlagosét és nem is normálisét az biztos):
Azt egyébként kifelejtettem, hogy OW nagyon szemét karakter volt benne, aki totál leszarta a családját, csak magával meg a kutyával törõdött. Az a jelenet mikor Aniston le is bunkózza, nagyon felidegesített, hogy tényleg hogy lehet ilyen tapló vki. A munkája gyakorlatilag abból állt, hogy egy héten mikor megjött az ihlet írt összesen egy cikket és ennyi. Aztán mikor már "halálra" "dolgozta" magát, hulla fáradtan hazament, hogy lecsessze a feleségét, amiért az szólni mert, hogy a kutya lassan már annyira fegyelmezhetetlen hogy a gyerekükre már-már veszélyt jelent. Az már csak hab a tortán, hogy Aniston kér az egészért bocsánatot. És ez teljesen természetes. Egyértelmû, de valahogy ezeken nem tudtam nevetni.
Most biztos felvetõdik néhány kutyás emberkében, hogy vajon nekem van-e kutyim. Nos, nincs. De barátnõméknek van. Egy 1,5 éves és egy 10 éves kuvasz. Az elõbbivel nem nagyon lehet bírni, de azért már kezd alábbhagyni az elevensége. Mindenesetre, számtalan olyan helyzet volt, hogy játékból fellökött vkit, de az az érdekes, hogy ilyenkor egyértelmûen a kuytára szól rá az ember nem a másikra, hogy "Hee! Nézzé már a lábad elé vazze!".
Mermaid. 2009 ápr. 08. - 10:25:20 Előzmény kamisama
(126/372)
Totálba egyetértek a hozzászólással!!!!!!!

A film egy nagy katasztrófa. És kimondottan hatásvadász! pedig nekem is volt kutyám és még macskám is.

Hál istennek a családom se ilyen mint amit a fõszereplõk mutatnak be. Az Aniston által alakitott nõ kimondottan idegesitõ volt, a pasi meg szerencsétlen. Egy ekkora kutya meg nem a lakásba való....
6/10
Spooner 2009 ápr. 08. - 08:15:37 6/10
(125/372)
én a mozis verziót szedtem le, annak a végén egy magyar rap szám megy. tudja vki ki az elõadó???
6/10
Spooner 2009 ápr. 08. - 08:09:23 6/10
(124/372)
Nemrossz, bár inkább csak nézhetõ. Nem aza "nevetõs" vígjáték.. a kutya az nagyon jó benne mindenesetre! :)
Hilaryfan17 2009 ápr. 07. - 13:33:06 Előzmény Karolka
(123/372)
háát jah, ezt a 2h-t moziban tuti nem bírtam volna ki!!! Nagyon lassan indul be a film!! A vége max jó, de a többi csak "elmegy"!
10/10
karabaszmarki 2009 ápr. 07. - 10:45:16 10/10
(122/372)
bocs, egy-két elütés, fiataloknak... :) Üdv mindenkinek!
10/10
karabaszmarki 2009 ápr. 07. - 10:44:03 10/10 Előzmény kamisama
(121/372)
Szerintem aranyos kis film, jól bemutatja egy család mindennapjait, és hogy egy kutya is mennyire családtaggá tud válni, és a gyerekeknek is legjobb barátjukká, akinek van kutyája tudja milyen ez... Tetszett a film, a két szereplõ is jól játszik, de Marley is nagyon alakít... (bár az biztos, hogy 2 év felett egy ilyen labrador nem ilyen bóhokás szerintem..:)) Ajánlom fõleg fiatoknak, akik a kutyákat is szeretik...
9/10
Szusi92 2009 ápr. 06. - 14:35:21 9/10
(120/372)
nekem tetszett a film 10/9, engem meghatott
10/10
docikaaa 2009 ápr. 05. - 23:33:20 10/10 Előzmény mekkmester
(119/372)
Látszik, hogy nincs kutyád!
10/10
kozari_zoli 2009 ápr. 05. - 22:26:06 10/10
(118/372)
Ez egy remek film volt!! 100%-ig igaza van az elõttem szóló hölgynek!
Karolka 2009 ápr. 05. - 13:24:28
(117/372)
Én nagyszerûen szórakoztam, csak úgy eltelt az idõ... de nekem moziba tuti nem ugyanaz a hatása lett volna, mint a szobában, fotelos...
3/10
kamisama 2009 ápr. 05. - 10:25:27 3/10
(116/372)
Tegnapelõtt megnéztem moziban barátnõmmel. Nagyon ütõs volt, meg kellett volna innom elõtte vagy 2 liter kávét hogy figyelmesen végig tudjam nézni. Rendesen idegesítõ film volt.

Bevallom, mostanság megnéztem két filmjét is Owen Wilson-nak és mindkettõn nagyon sokat nevettem, jól állt neki az a laza hülyegyerek figura. A komoly figura viszont nagyon nem... szóval emiatt már alapból nem is volt rávaló ez a szerep.

Jennifer Aniston a kb kilencvennyolcadik ráncfelvarrása és a negyvenötödik arcfeltöltése után, már totálisan "átválozott" nõ, bár nem játszott rosszul, éppenséggel szerintem õ rá sem illett a ez a szerep.

A film összetétele egy baromi nagy kavalkád, igazából nem tudni most a kutyáról szól-e vagy a srác karrierjérõl, tulajdonképpen senkit nem érdekel, inkább azzal foglalkozik az ember az elsõ 1 óra után, hogy vajon mi lesz még a másik 1 órában.

A jelenet mikor felpörgeti a srác az eseményeket, hogy ezt csináltam, errõl írtam és ezt nyomja 5 percen keresztül... hát hogyismondjam tetüidegesítõ volt. Azt hittem kimegyek a moziból, mellettem is mindenki csak sugdolózott a másikkal, hogy ez meg mi a szar? Õrület volt.

Azt sem nagyon értettem, hogy egyetlen állásból olyan házakat béreltek, hogy talán egy amerikai szenátor engedhet meg magának olyat, de õ neki simán ment, 3 gyerek, 2 autó, rezsi stb mellett. Fura, mindenesetre a kastély már egy kicsit túlzás volt.

A folyamatosan fel-felbukkanó haverjáról sem tudni semmit, ( bár õt sokkal jobban el tudtam volna képzelni a fõszerepben) csak jön és megy, nevetnek kettõt és ennyi.
***SPOILER***
Aztán már kezdett túl unalmas lenni a film, és mindenki megfeledkezett a kutyáról, (bár elvileg róla szólt volna az egész) vessünk be egy kis érzelmi szálat. Mondjuk haljon meg a kutya. Gyengébb idegzetûekbõl ki is csalt néhány könnycseppet - köztük barátnõmbõl is - de szerintem felesleges volt, jobb és vidámabb befejezést is adhattak volna ennek a különben is unalmas filmnek.

Ha több részletben szeretnéd megnézni, akkor ajánlom, ha egészben akkor nem! :D
denestus 2009 ápr. 04. - 01:51:25
(115/372)
Nevetõs, aztán a vége sírós.. Nem úgy jössz ki a moziból mint egy vígjáték után.. Ha fülig érõ mosollyal akarsz kijönni a moziból akkor keress egy másik filmet. Amúgy nem rossz, néha kicsit unalmas, a kutya végig aranyos, a vége szomorú.
10/10
libus 2009 ápr. 01. - 21:29:09 10/10
(114/372)
a legjobb!imádom
Karma86 2009 ápr. 01. - 14:11:03
(113/372)
Ti valószínüleg inkább kínozzátok az állatokat, mint szeretitek...