9/10
Forrest Gump_lilaboc 2012 ápr. 08. - 22:39:59 9/10
(332/372)
Ezért segítõ csoport a segítõ csoport, mert egy olyan emberrel vagy egy társaságban, aki ugyanazt élte át, amit te. Aki valamit nem tapasztalt, annak arról még nagyon jó empátia mellett is csak halvány fogalmai vannak. Elmond valamit a filmrõl az, hogy Fáy Miklós kritikája, akit én szókimondó embernek gondolok a nyilatkozatai alapján, így végzõdik: "miért kell utána kicsit alaposabban dögönyözni az állatokat, ha tényleg rossz a film és én tényleg utálom".
Lehet, hogy tényleg szirupos néhol, lehet, hogy szájbarágós, de ez a film legalább szól valamirõl. Jó, nem egy Forrest Gump, de olyan film nem születik minden nap. A ma embere valahogy egyre nagyobb és nagyobb durranásokra vágyik, nagy hangzavarra, vizuális trükkökre. És minél nagyobb durranásra vágyik, annál kielégíthetetlenebb. Nagyon okos lett az emberiség az utolsó 50-100 évben, csak a bölcsesség, az elcsendesedés és befelé fordulás/figyelés képessége ment le a lefolyón.
Ezüstliliom 2012 ápr. 08. - 22:39:19
(331/372)
Alapvetõen egyetértek Veled az állatokkal kapcsolatban, csak kissé kitágítanám a csoportot: a macskák és a lovak, és valószínûleg még sok más állat is ugyanilyen hatással tud lenni az emberre. (Nekem ez a kettõ van.) Stresszes életünkben õk testesítik meg a kedvességet, a nyugalmat, a felszabadultságot.
Volt úgy, hogy ebédszünetben hazajártam megetetni a lovaimat, egyúttal megsimogattam a macskámat is, és mikor visszaértem a munkahelyemre, szóvá tették, hogy látványosan kisimultak az idegeim.:)

De a filmre visszatérve: nem voltam képes végignézni. Nekem nem vicces, mikor valaki vagy valami tönkre tesz mindent, lerombolja az egész lakást. Nem tudok rajta szórakozni.
Saphir 2012 ápr. 08. - 22:18:06
(330/372)
Tökéletesen egyetértek, mindazzal, amit írtál.
Nekem labradorom van, olyan, mint Marley, csak épp feketében. Mi is panelban lakunk, de már ott éltünk, mikor õ hozzánk került. Szívesebben laknék én is nagy kertes házban, de ez nem kívánságmûsor. Kutyusom jól érzi magát az otthonában, bár a mi kapcsolatunk nem szokványos. Amellett, hogy valódi családtag, õ a mindennapjaim hõse is, hiszen nélküle nem tudnék eljutni a munkahelyemre, és máshová sem.
A film végét én is elbõgtem, amit a kiskutyám is észrevett, az ölembe tette a fejét, ezzel jelezve, hogy nincs okom szomorkodni, amíg õ itt van velem.
Akinek nem volt kutyája, az nem értheti meg, hogy a gazdikból mit válthat ki ez a film.
Bocs, ha kicsit hosszú és off-os voltam, de ez kikívánkozott.
9/10
Forrest Gump_lilaboc 2012 ápr. 08. - 21:47:58 9/10
(329/372)
Engem is megríkatott, eszembe jutottak a régi emlékek.
Tõlem nyugodt szívvel kap 8,5-ös osztályzatot.
9/10
Forrest Gump_lilaboc 2012 ápr. 08. - 21:45:05 9/10
(328/372)
Kedves Fórumozók!

Volt egy vizslám, 14 évet élt. A karunkban állt le a légzése, itthon (az õ otthona is volt). Végigfutott az agyamon, hogy kellene valamit tenni, de tudtuk, hogy ha ez bekövetkezik, nem szabad semmit tennünk, ugyanis egy daganat volt a lábán. Panelban lakunk, így tulajdonképpen szobakutya volt. Lehet olyan állásponton elhelyezkedni, amin Jolika, de egy ilyen ember sosem fogja megtudni, milyen az, amikor az ember mondjuk egy vizsgára tanul (mondjuk egy szigorlatra az orvosi egyetemen), és csupa ideg, a kutya pedig magától értetõdõen odajön, az ölébe hajtja a fejét és megnyalja a kezét, mert szereti
Mellesleg megjegyezném, hogy kimutatottan csökkenti a vérnyomást a kutyatartás. Nem, nem csak azért, mert az embert testmozgásra készteti, hanem azért is, mert egy élõlényt simogatunk, és ez megnyugtató.
Az pedig egyáltalán nem túlzás, hogy egy kutyát nem érdekel, milyen környezetben él, mennyit keres a gazdája, csak az, hogy szeressék és õ is szerethesse a gazdiját. Nagyon-nagyon kevés ember képes ilyen önzetlen szeretetre, pedig elvileg egy jól mûködõ párkapcsolat és házasság is ezen alapul.
Eerika 2012 ápr. 08. - 21:33:02
(327/372)
Nagyon szép kis film. Úgy néztem végig, hogy a kutyusom (az egyik) itt ült az ölemben és érezte, hogy szomorú vagyok, a kis kajla módján akart vígasztalni. A végén már hangosan sírtam, annyira meghatott a film. A szereplõk nagyon jók voltak. Owen Wilsontól elég szokatlan volt a végén lévõ szomorú jelenet, de nagyon jó volt benne. De a sztár Marley! Gyönyörû szép kutyus.
Egyébként ma csupa ilyen ríkatós filmet láttam, délelõtt egy ló miatt sírtam ki a szememet.
énvokaz 2012 ápr. 08. - 21:28:32
(326/372)
Kedves Jolika magácska gondolom azok a jólelkû emberek közé tartozik akiknek az állat csak haszon lehet családtag nem :/
Stella 2012 ápr. 08. - 21:26:34
(325/372)
En az ORF-en lättam ezt a filmet,de nem emlekszem,hogy ilyen vege lett volna,mintha remlene,hogy ujabb kiskutyäjuk lett....na mindegy
Frony 2012 ápr. 08. - 21:24:29
(324/372)
Nagyon aranyos és jó film....mindenkinek ajánlom - Fõleg aki szereti a kutyákat!!!! <3
8/10
erdling 2012 ápr. 08. - 21:23:51 8/10
(323/372)
Nagyon kedves film, családosok jót derülnek majd a nagyján, hogy közben azért megértõen szomorkodhassanak is, épp, mint az életben. Nem hinném, hogy vígjáték kategória, igaz, nem is dráma. Egyszerûen csak életszerû. Nekem tetszett, megnézem máskor is, ha majd leadják.
10/10
PLM 2012 ápr. 08. - 21:16:51 10/10
(322/372)
Hát szerintem meg egyáltalán nem gyengécske. Nagyon jó film, az elsõ perctõl az utolsóig!! :) Picit szomorú, de valósághû, és én már többször láttam, de ugyan úgy megérintett. Aki szerint szar az nézzen Star Warst, meg ehhez hasonlókat, ami meg szerintem bûn rossz film.
kovacsjolika 2012 ápr. 08. - 21:16:09
(321/372)
imádom a kutyákat meg mindenféle állatot.
DE
a film végéhez csak annyit tennék hozzá, hogy Marley-nak visszanyalt a fagyi (joke)
Egyébként meg egy kutyának nem a szobában meg lakásban van a helye hanem igenis a kertben mert õ ott érzi jól magát!
Felháborító!!!
Pedy1225 2012 ápr. 08. - 19:45:39
(320/372)
Elég gyengécske, ha nincs más, éppen elmegy. De most találtam mást, és mivel a végét már tudjuk.... így már nem is érdekel.
Frony 2012 ápr. 08. - 19:07:52
(319/372)
Nem értem, hogy lehet valaki annyira figyelmetlen - hogy egy spoiler hiánnyal sok ember szórakozását elrontja!!!!!! Az ilyen ember papírra írogasson - ne közösségi oldalra!
Úgy vártam ezt a filmet - a bemutatók után, és rohadt mérges vagyok - sikerült elrontani!
Gondolod hogy ezek után is örömmel nézem - várva a végét?????? wáhhhhhhhhhhh :((((((((((
idlosza 2012 ápr. 08. - 18:28:16
(318/372)
Hogy vigyen el a Húsvéti nyúl!!

Kénytelen voltál kihagyni egy spoiler jelet???
Tibag05 2012 ápr. 08. - 17:55:48
(317/372)
PONT A KUTYUS HAL MEG?????
SZÖRNYÛ!!!
tompika74 2012 ápr. 06. - 06:58:09
(316/372)
Amerikai vígjáték? Hát, az eleje vígjáték, a vége kõkemény dráma.
1/10
technokrata 2012 márc. 27. - 20:14:43 1/10 Előzmény Mike088
(315/372)
Na lehet, hogy a befejezést majd megnézem, mert a film baromi unalmas volt és így nem jutottam el odáig. Nekem is van három kutyám és imádom õket. Kicsi korom óta nagy állatbarát vagyok és ennek köszönhetõen amíg a szüleimmel éltem volt két papagájunk, két hörcsögünk, négy macskánk és két kutyánk. Többnyire nem egy idõszakban.
1/10
technokrata 2012 márc. 27. - 20:11:10 1/10
(314/372)
Az egyik film, amit nem tudtam végignézni. Pedig imádom a két fõszereplõt! És ha egy filmet nem tudok végignézni, az 1 pontot ér nálam. Alig vártam, hogy megszerezzem és annyira örültem neki, hogy azonnal beraktam a lejátszóba, ahogy idõm engedte. Nagyszerû reklámja volt és mint írtam fentebb, két általam nagyon kedvelt ember a fõszereplõ benne. El is kezdõdött és még akadtak is benne viccesebb jelenetek, de történet sehol, unalom viszont dögivel. De úgy voltam vele kb. 3/4 óra elteltével, majd beindul. De nem. Néztem egy filmet, ami egy teljesen hétkõznapi eseménysort mutat be... Nálunk szinte teljesen ugyanígy telnek a napok. (Lehet, filmre kellett volna venni és milliomosok lehetnénk, mert látom, hogy sokaknak tetszik.) Még vártam egy kicsit, majd amikor még unalmasabb lett, úgy döntöttem több idõt ez nem vehet el az életembõl és leállítottam a lejátszót, majd lemezcsere következett.
hiden 2012 márc. 25. - 04:15:46
(313/372)
Hú...hát erre én sem voltam felkészülve!:)Most láttam a filmet,de holnapra szerintem nem tudom majd kinyitni a szememet,annyira szét sírtam.Igaz nekem nem nehéz sírni egy filmen,de úgy látom ez a film,akkor nem csak engem hatott meg ennyire.Nekem nem volt még kutyusom-bár nagyon szeretnék már-viszont van egy 10 éves cicám,aki mindennél és mindenkinél fontosabb a számomra.Soha nem akarok abba belegondolni,hogy mi lesz velem nélküle... Egy szó,mint száz gyönyörû film! és a szereplõk tényleg nagyon el lettek találva,csak azt sajnálom kicsit,hogy szinkronosan kellett megnéznem.