Téma: Match Point

Cordelia 2011 jún. 27. - 22:24:39
(145/245)
milyen érdekes, amit írtál. ezeket nem is tudtam.
9/10
zoli_80 2011 jún. 27. - 16:07:11 9/10 Előzmény Cordelia
(144/245)
Nem tipikus, de Woody szellemisége mégis jelen volt a filmben, elsõsorban a fõszereplõ srác személyében. Ez a vívódó, dönteni képtelen, a testi örömöknek mindent alávetni képes figura (és maga a házasságtörés motívuma) szinte minden filmjében ott van. No meg az a rendezõi-operatõri fogás, amikor egy jelenet elején vagy közben két ember beszélget, de vagy az egyikõjük nem látható a képen, vagy egyikõjük sem - ez is tipikus Woody. Imádom! :)
Cordelia 2011 jún. 27. - 13:48:45
(143/245)
ez nem egy tipikus Woody Allen film
10/10
offtopic
gabriella_ 2011 jún. 27. - 10:20:07 10/10
(142/245)
:D :D :D

Jelenleg nincs olyan ember a közelemben, akinek szívesen mondanám, hogy tépje le rólam - több ezer kilométerrel arrébb van... De ha vele leszek, feltétlen kipróbálom a házi praktikádat... Kössssz! :D :D
Cordelia 2011 jún. 27. - 10:10:11
(141/245)
pont azért vágták be a Domestos-reklámot, mert Scarlett blúzát abban áztatták, hogy Jonathán könnyebben letéphesse. Próbáld ki otthon és kérj meg valakit, hogy tépje le rólad. Aztán írd meg milyen volt, várom :)

(A férjem "szerelmünk hajnalán" megpróbálta letépni a melltartómat. De nem sikerült neki. Elõvette a bicskát és levágta. Egy darabig azért fûrészelni kellett.)
10/10
offtopic
gabriella_ 2011 jún. 27. - 09:52:42 10/10
(140/245)
Igen, az elég kijózanító volt, amikor az egyik másodpercben még a film zárójelenetét látod, a másikban meg már a Domestos hatékonyságát bizonygató statisztát... :S

Valami levezetéssel megtisztelhették volna mind a filmet, mind a nézõket, de nem akarok szürreális gondolatok irányába elkalandozni...
10/10
gabriella_ 2011 jún. 27. - 09:44:56 10/10
(139/245)
Az utolsó képkockákat már az álmosságtól könnyezve néztem végig, de nagyon megérte fennmaradni!

Én hajlamos vagyok film közben elkalandozni, na, itt nem tudtam! Minden perce lekötött!
A forgatókönyv (naná!), a rendezés (naná!), a színészek! Zseniális!!!

Scarlett Johansson baromi szép nõ, ezt megint nyugtáztam.

Spoiler:

Két jelenet nem tetszett (tetszett, csak bele kell kötnöm):

Amikor S.J. blúzát Jonathan eltépi a nagy hevületben - na, az vagy egy nagyon régi, kopott blúz volt, vagy még régebbi, mert egy tisztességes blúz nem szakad így! :D
A másik meg az esõben csókolózás és a nedves, méteres fûbe dõlés - romantikus, de ha próbált már valaki zuhogó esõben csókolózni, az tudja, hogy konkrétan a fulladás veszélye áll fenn, ha az ember a száján nem kap akadálytalanul levegõt.. :D (A vizes fûbe dõlésrõl nem nyilatkozom, az kimaradt az életembõl.)
Marcipáncica_ 2011 jún. 27. - 09:18:13
(138/245)
Szerintem ez volt a vége... csak szokás szerint a "végezene" és feliratok lemaradtak.
EG0 2011 jún. 27. - 01:52:14
(137/245)
Ennek a végét most komolyan elfelejtette leadni az RTL? :-O
Selena 2011 jún. 27. - 00:10:41
(136/245)
Még középiskolás koromban néztük meg a Tabán moziban, feliratosan. Már akkor tetszett, azóta nem volt szerencsém látni. Most lenne, de a szinkron rémesen rossz, úgyhogy ez most megint kimarad :(
9/10
zoli_80 2011 jún. 26. - 18:21:31 9/10
(135/245)
Ez a film nálam a Woody Allen TOP 5-be tartozik. A fõszereplõ srác nagyot alakít, a film tele van feszültséggel és drámával, engem végig a képernyõhöz szegezett. Annak ellenére, hogy már legalább 3x láttam, biztos, hogy még többször meg fogom nézni.

9/10
Ford Mustang 2011 jún. 26. - 16:08:15
(134/245)
Óóó, ma estére egy igazi csemege. :P
Film ínyenceknek ajánlom. ;)
5/10
kritiza 2011 jún. 01. - 00:03:36 5/10 Előzmény zee944
(133/245)
De, engem zavar. :) Fõleg azért, mert a Bûnök és vétkek sokkal jobban sikerült. Szerintem.
10/10
Lery 2010 aug. 24. - 02:11:29 10/10 Előzmény -Mylady-
(132/245)
Biztos elaludtál a filmen, azért írod amit írsz! :)

Spoiler:

"Bûn és bûnhõdésbõl táplálkozik? Jaj nemár... Inkább csak az éretlen gimnazisták tankönyvi tudásából táplálkoznak az ilyen hozzászólások. Mindenrõl szólt, csak a bûnhõdésrõl nem."

Hát nem tudom. Én nem számítottam erre a befejezésre, ahogyan erre a kapcsolatra sem, talán mert nem olvastam semmit a filmrõl, mielõtt megnéztem. Ennek ellenére az ominózus jeleneteknél eléggé belémnyilalt a Bûn és bûnhõdés olvasása közben tapasztalt érzés. Elég nyilvánvaló, hogy az alapötlet mellett (leszámítva a bûn indítékát) elég sok konkrét utalás volt, pl. az ajtó mögött settenkedés, miközben kint kopognak, stb. De alapvetõen a hangulat volt nagyon hasonló..igazából a végén már sajnáltam, hogy nem folytatódik ez a szál..:D könyvadaptációt kéne csinálnia Woodynak..:D

"JRM rohadtul nem bûnhõdött meg."

Az a minimum, hogy ez egy befejezetlen végû történet volt, tehát ezt így kijelenteni eleve nem ér. És mi a helyzet szerinted a gyûrûvel? Azért ez elég egyértelmû valahol..

Sztem figyelmetlenül nézted a filmet, ennyi (v nem olvastad a könyvet) :)
p308 2010 aug. 09. - 09:41:19
(131/245)
Hát messze esik a Banánköztársaságtól vagy a Fogd a pénzt és fusstól, ez igaz. Ettõl még nem kéne lehúzni. Más volt mint a megszokott........
7/10
ren0303 2010 jún. 19. - 23:28:21 7/10
(130/245)
Elõször tv-ben láttam ezt a filmet, de a TVújságban szereplõ ajánlóban vmit nagyon eltoltak mert abba csak annyit írtak, hogy egy egyszerû kis romantikus filmnek tûnt minden extra nélkül. Mivel nem láttam jobbat az újságban gondoltam megnézem.
***SPOILER***
Hát igen a végére egy kicsit leesett az állam, amikor a férfi megölte a két nõt és utána a szerencsének köszönhetõen megúszta a dolgot.
Asszem akk tanultam meg végérvényesen, hogy Woody Allentõl nem szabad egyszerû filmekre számítani.
Ajatollah 2010 ápr. 30. - 16:50:54
(129/245)
Azzal remélem te is egyet értesz hogy nem kell valakit degradálni azért mert más véleményen van. Toleránsnak kellene lenni, de mint mondtam a kultúrális gõg veszélyes hozadék.
10/10
charlena08 2010 ápr. 30. - 14:39:16 10/10
(128/245)
Az, hogy egy film ilyen, lenti vitákat szül, az is azt mutatja, h. remek alkotás, és a különbözõ vélemény-nyilvánítással semmi gond nincsen. Épp ettõl érdekes. A régebbi hsz-ek is eléggé szélsõségesek, van aki szerint pocsék, van aki szerint klassz volt a film, + JRM alakítása.
Nem szólnék bele iménti vitába, már csak azért sem, mert a köztes véleményt képviselem. Mylady 136 sz. hsz-ével nagyrészt egyetértek, ahogy Chris karakterérõl gondolkodik. Nola sem volt "buta", azért is írtam anno én is idézõjelben. Nagyon is tudatos nõ volt, illetve folyamatosan azzá lett

SPOILER
ez lett a veszte.
SPOILER vége.

Chris 1xre volt behízelgõ és megalkuvó, sunyi, anyagias (feleségével), és önzõ ösztöneinek élõ 2éltû valaki, aki aztán késõbb tényleg ráunt Nola-ra.
Utalás a Bûn és Bûnhõdésre mindenképpen van, ez már szubjektív, kinek mennyi jön le belõle. De mindenképpen tudatos és szándékos, hisz maga Chris is ezt olvassa. Sõt, nem csak hogy sunyi, és "csöndben törtetõ", de erõsen skizoid-alkat is szerintem, ezt mutatja az örökös kettõsség, tetteit megelõzõ és követõ vívódás, szenvedés, mert szerintem is szenvedett.
A viselkedése egyszerre szánnivaló és gyomorforgató, én is felidegesítettem magam rajta rendesen, és pont emiatt tartom ezt a filmet KIEMELKEDÕNEK, nem semmi hatást gyakorol az emberre, de hogy a nézõk többsége semleges nem lesz, az is biztos! ;)
JRM már itt is bizonyítja, hogy korunk egyik legjelentõsebb fiatal színésze!!!

Mûfajában az egyik legemlékezetesebb film, amit valaha láttam, erõsen 10/10
Ajatollah 2010 ápr. 30. - 13:05:39 Előzmény -Mylady-
(127/245)
Kedves Mylady!

Jól ismerem a fajtád akik a kultúrális gõgtõl fûtve iszonyú okosnak hiszik magukat, és másokat gyaláznak, éretlen gimnazistának nevezik.
Szánlak hogy neked az okoz örömöt hogy másokat sértegetsz!

A Match Point egy FILM! Éppen ezért több értelmezése lehetséges. Tehát nem szerencsés ex-katedra kijelentéseket tenned.

Ha azt hiszed a fõszereplõ nem szenved, tekintsd meg újra a filmet, különösen egy bizonyos taxis jelenetre figyelj.

Csak kultúrált hozzászólást kérek!
-Mylady- 2010 ápr. 10. - 14:10:39
(126/245)
Õszintén szólva én már unom az agyonpörgetett avagy nyálasan csöpögõ hálivúdi löttyöket, amiben frappáns beszólások tömegét zsúfolják az elnyûtt klisék mellé. Üdítõ volt végre egy olyan filmet nézni, ami hétköznapi emberek hétköznapi problémáit feszegeti szépítés és túlspirázás nélkül. Az, hogy a film lassú és vontatott lenne, szerintem tévedés. Más tempót nem bírt volna el a történet. Egy olyan eseménysorozat kibontakozásának lehetünk tanúi, ami marhára tanulságos, és életszagú, és kell hozzá minden egyes részlet, hogy megértsük, hogy jutott el oda JRM, ahová, és lássuk mi történt a szereplõkkel. A színészek igenis jók voltak, JRM nekem sem szimpatikus, sõt(!), viszont az alakítása hiteles volt. Kifejezetten tetszett, hogy ügyeltek rá a készítõk, hogy ne csak egy arcát mutassa a karakternek. Nem tudom, hogy ki hogy nézte a filmet, de Nola egyáltalán nem volt buta. Teljesen józan nõ volt, aki tisztában volt a helyzetével és a viszonyokkal. Ahogy õ reagált azok között a körülmények között, teljesen adekvát volt. Aki itt a sunyi és ostoba volt, az JRM. Õ kavarta a dolgokat olyanná, amilyenné, felelõtlenül. Kissé fel is háborít, hogy az ajánlóban az szerepel, hogy Nola áll JRM és a felesége közé, miközben JRM egyik nõt sem szerette. A feleségével udvarias volt, tisztelte, de semmi több. Akire vágyott, és szemtelenül nyomult az Nola volt. Kezdetben miatta járt a gazdag családhoz, és a gazdag nõ volt az ürügy, aki diszkréten, de láthatóan nyomult JRM-re. JRM beleszokott a jóba, Nolába beleunt és teher lett neki. Az utolsó képsorok, amikor JRM kinéz az ablakon megrendítõen lehetséges végét mutatták a történetnek. Engem a hideg kirázott tõle. Igazán jó film! Pofáncsapja az embert egy csomó jelenet. Van súlya, ha igazán átérzi az ember a szereplõkben lejátszódókat. Ez 3 nap után is ütött.