Téma: Match Point

-Mylady- 2010 ápr. 10. - 14:10:23
(125/245)
Bûn és bûnhõdésbõl táplálkozik? Jaj nemár... Inkább csak az éretlen gimnazisták tankönyvi tudásából táplálkoznak az ilyen hozzászólások. Mindenrõl szólt, csak a bûnhõdésrõl nem. A cím Match Point, és még az ajánlóban is le vagyon írva, hogy mit mutat be. Ha másból nem, a keretes szerkezetbõl igazán ki lehet következtetni. A történet mindössze azt mutatja be, hogy mekkora szerencse kell az élethez, és ki mikhez képes folyamodni, hogy kieszközölje a szerencséjét, miközben akkor is elbukhat, ha bebiztosítja magát, vagy hibázik, de az lesz a szerencséje. Hogy a történetben van egy bûn, csak egy apró csepp(!!!), ami a demonstrációhoz kell. Az egész filmnek ezerszer mélyebb értelme és mondanivalója van, mint a bûnhõdés. SPOILER Ilyen idétlen párhuzamokra alapozva minden film a bûn és bûnhõdésre hajaz, amiben érdekbõl kinyírnak valakit. ÉS(!) JRM rohadtul nem bûnhõdött meg. SPOILER VÉGE
-Mylady- 2010 ápr. 10. - 14:07:49
(124/245)
Bûn és bûnhõdésbõl táplálkozik? Jaj nemár... Inkább csak az éretlen gimnazisták tankönyvi tudásából táplálkoznak az ilyen hozzászólások. Mindenrõl szólt, csak a bûnhõdésrõl nem. A cím Match Point, és még az ajánlóban is le vagyon írva, hogy mit mutat be. Ha másból nem, a keretes szerkezetbõl igazán ki lehet következtetni. A történet mindössze azt mutatja be, hogy mekkora szerencse kell az élethez, és ki mikhez képes folyamodni, hogy kieszközölje a szerencséjét, miközben akkor is elbukhat, ha bebiztosítja magát, vagy hibázik, de az lesz a szerencséje. Hogy a történetben van egy bûn, csak egy apró csepp(!!!), ami a demonstrációhoz kell. Az egész filmnek ezerszer mélyebb értelme és mondanivalója van, mint a bûnhõdés. SPOILER Ilyen idétlen párhuzamokra alapozva minden film a bûn és bûnhõdésre hajaz, amiben érdekbõl kinyírnak valakit. ÉS(!) JRM rohadtul nem bûnhõdött meg. SPOILER VÉGE
-Mylady- 2010 ápr. 10. - 13:36:04
(123/245)
Õszintén szólva én már unom az agyonpörgetett avagy nyálasan csöpögõ hálivúdi löttyöket, amiben frappáns beszólások tömegét zsúfolják az elnyûtt klisék mellé. Üdítõ volt végre egy olyan filmet nézni, ami hétköznapi emberek hétköznapi problémáit feszegeti szépítés és túlspirázás nélkül. Az, hogy a film lassú és vontatott lenne, szerintem tévedés. Más tempót nem bírt volna el a történet. Egy olyan eseménysorozat kibontakozásának lehetünk tanúi, ami marhára tanulságos, és életszagú, és kell hozzá minden egyes részlet, hogy megértsük, hogy jutott el oda JRM, ahová, és lássuk mi történt a szereplõkkel. A színészek igenis jók voltak, JRM nekem sem szimpatikus, sõt(!), viszont az alakítása hiteles volt. Kifejezetten tetszett, hogy ügyeltek rá a készítõk, hogy ne csak egy arcát mutassa a karakternek. Nem tudom, hogy ki hogy nézte a filmet, de Nola egyáltalán nem volt buta. Teljesen józan nõ volt, aki tisztában volt a helyzetével és a viszonyokkal. Ahogy õ reagált azok között a körülmények között, teljesen adekvát volt. Aki itt a sunyi és ostoba volt, az JRM. Õ kavarta a dolgokat olyanná, amilyenné, felelõtlenül. Kissé fel is háborít, hogy az ajánlóban az szerepel, hogy Nola áll JRM és a felesége közé, miközben JRM egyik nõt sem szerette. A feleségével udvarias volt, tisztelte, de semmi több. Akire vágyott, és szemtelenül nyomult az Nola volt. Kezdetben miatta járt a gazdag családhoz, és a gazdag nõ volt az ürügy, aki diszkréten, de láthatóan nyomult JRM-re. JRM beleszokott a jóba, Nolába beleunt és teher lett neki. Az utolsó képsorok, amikor JRM kinéz az ablakon megrendítõen lehetséges végét mutatták a történetnek. Engem a hideg kirázott tõle. Igazán jó film! Pofáncsapja az embert egy csomó jelenet. Van súlya, ha igazán átérzi az ember a szereplõkben lejátszódókat. Ez 3 nap után is ütött.
10/10
charlena08 2010 márc. 13. - 15:27:46 10/10
(122/245)
Szerintem Nola "lebutítása" a sztorihoz nagyon is szükséges volt :) Ha nem lett volna, bonyodalom és végkifejlet SEM lett volna... Én hitelesnek és emberinek éreztem a jellemét, *** SPOILER *** elõször csak komolytalan affér, majd késõbb döbben rá, hogy többet akar, és ezután válik erõszakossá, erélyessé. Az õ viselkedése indítja el a "lavinát." *** SPOILER VÉGE *** A buta szõke szerepet sem olyan könnyû jól hozni, SJ szerintem itt is jól alakított.
modano 2010 márc. 04. - 22:44:35
(121/245)
Nos, nagyon szeretem Scarlett-et és a filmjeit is többnyire. (az Elveszett jelentés felejthetetlen) Ez a film is jó, megvan a hangulata, ugyanakkor Scarly karakterét kissé lebutították. Túlzásba vitték a naiv szeretõ alakját, fõként annak tükrében hogy a film elsõ felében erélyesebbnek mutatkozik. Valahogy lebutítja az alapvetõen jó sztorit és ezáltal hiteltelen vagy csak épp nem elég elgondolkodtató, mûvészi.. Nem bírtam nem megnézni de többet ki lehetett volna hozni ebbõl.
10/10
charlena08 2010 márc. 04. - 18:58:34 10/10
(120/245)
A szinkronról szólva: hát azt jól elcs***-ték! :((

Én feliratosan láttam, de úgy sokkal jobb volt.... Még csak bele-belenéztem, de fõleg JRM hangja, Csõre Gábor (azt hiszem õ) hát szörnyen egysíkúan beszél az eredetihez képest és egyátalán nem illik hozzá. NEM KEVESET levon így a színészi alakításból.
Nola és Chloe szinkronja se a legjobb, és majdhogynem ismeretlen hangok voltak a fülemnek. OK hogy nem kell minden filmet folyton u.azokkal leszinkronizálni, de szerintem ez túl mély film ahhoz hogy a fõszereplõk így "ledarálják". :(
Ez van, azért megnézem majd így is...
cupakolo 2010 márc. 04. - 13:26:28 Előzmény charlena08
(119/245)
Én Apex DC++-ról töltöm jelenleg. De kell hozzá némi segítség és hozzáértés, hogy feltudd telepíteni. Szerintem. (nekem is úgy rakták fel)
10/10
charlena08 2010 márc. 02. - 16:26:04 10/10
(118/245)
Nem tudja valaki, hol találhatnám meg a SZINKRONOS változatot (a neten)? Aki tudja, írjon PRIVIT! Köszi!!!
hErO 2010 febr. 23. - 16:25:09
(117/245)
SPOILER
Olyan ez a film mintha azt üzenné, hogy Dosztojevszkij mûvében felvetõdõ erkölcsi és gondolkodásbeli problémák kortól és helytõl függetlenek vagy legalábbis a mai társadalomban még mindig jelen vannak.
Ajatollah 2010 jan. 26. - 23:53:29 Előzmény Matmov
(116/245)
SPOILER!

A film abszolút a Bûn és bûnhödésbõl táplálkozik. Fõhõsünk csakúgy mint Raszkolnyikov idealista fiatalember, moralizál s szegény sorból emelkedik ki(Raszkolnyikov viszont nem emelkedik ki)

Raszkolnyikov és Chris Wilton áldozatai életkorban hasonlóak, ám Dosztojevszkij hõse csak az idõs nõt akarja likvidálni, Lizaveta rosszkor volt rossz helyen. Chris esetében az idõs hölgy másodlagos, Nola a célpont.

Mindketten kirabolják ,,nyugdíjas áldozataikat,,, és egyikük sem részesül véres ékszereik hasznából.
Mindkettõ esetében megborzonganak a rendõrségnek tanuskodók, amikor rájönnek hogy a zárt ajtó mögött lefülelhették volna az elkövetõket.
Mindkettõ esetében másra kenik az ügyet.
6/10
akos015 2010 jan. 10. - 11:29:48 6/10
(115/245)
nem volt rossz, de valahogy mást v. talán többet vártam.
a szinkron ´érdekes´.
a történet meglepõ.
a zene kissé idegesíttõ.
az utolsó percek fölöslegesek.
a film vége sz@r.
6 pont
csillivil 2009 dec. 27. - 18:00:28
(114/245)
huhh :) ez nagyon jó film volt!!! a vége váratlan és szuper volt!
5/10
skillet 2009 dec. 13. - 11:27:23 5/10
(113/245)
nekem nagyon idegtépõ volt. vontatott. már alig vártam, hogy vége legyen. valaki ajánlotta, azért néztem meg. az utolsó 1perc miatt érzem csak úgy, hogy megérte. de a film nem tetszett. a fõszereplõ viselkedése borzalmas volt. meg nekem úgy az egész történet teljesen.... szóval nem jött be.
susmuruss 2009 dec. 09. - 22:10:41
(112/245)
Jonathan Rhys-Meyers vegig unszimpatikus volt a rossz jatekaval. Borzaszto rossz szinesz.
Scarlett Johansson viszont azt kell hogy mondjam hogy remek volt. Amikor talalkoznak a ping pong asztalnal na az a jelenet tett be,hiteltelen volt.AMugy a story tetszik. 10/09
larina3 2009 dec. 02. - 00:20:08
(111/245)
Csak annyit szeretnék mondani, hogy a film nem nyert Golden Globe-ot, a Túl a barátságon kapta abban az évben! Viszont jelölték Oscar-díjra a legjobb eredeti forgatókönyv kategóriában! (Amúgy nekem ez az egyik kedvenc filmem. :)
10/10
baba_9107 2009 okt. 04. - 14:43:01 10/10
(110/245)
elegge meglepett a vege egyaltalan nem erre szamitottam.de nagyon tetszett es barmikor ujra megneznem :)
9/10
estrella 2009 júl. 29. - 21:04:05 9/10 Előzmény rockqueen
(109/245)
!!!SPOILER!!!

Az utolsó jelenet:
Megszületett Chris és Chloe gyereke, az egész család körülvette, koccintottak rá, közben Chris félrevonult. Azt mondta Chloe apja, hogy "koccintsunk rá, legyen nagyszerû mindenben, amit eltervez" (legalábbis valami hasonlót), erre Chloe bátyja: "inkább szerencsés legyen!" Aztán a legvégén Christ mutatták az ablaknál, ahogy bámult kifele és szólt a zene.
Ami elõtte volt, azt láttad?
rockqueen 2009 júl. 29. - 18:06:22
(108/245)
Mi lett a vége, mert azt pont nem láttam.
8/10
Matmov 2009 júl. 14. - 00:59:04 8/10
(107/245)
!!!!SPOILER!!!

Érdemes az egész történetet Dosztojevszkij Bûn és bûnhõdése felõl figyelni. Fel is tûnik a könyv a film elején, azt olvassa Chris. Nem véletlen az utalás, és magyarázatot ad arra, hogy miért úgy állt hozzá a sokkoló tettéhez, ahogy. Chris egyértelmûen raszkolnyikovi figura.
Egy a sokból.. 2009 jún. 22. - 23:50:59 Előzmény danab1
(106/245)
Jól felépitett film, erõs karakterekkel, a fõszereplõ játéka kiváló, neki köszönhetõen vált sztem még hitelesebbé a film..az egyetlen csalódás : a vége, nem azt mondom, hogy rossz befejezés, de véleményem szerint nem annyira kidolgozott mint a film többi része.