10/10
idõjós1010 2009 márc. 30. - 21:03:42 10/10
(56/96)
(Nem szólok hozzád csillagvirág, az alábbi sorok csak a saját magam szórakoztatására születtek)

Mátrix 1. rész:
Tank és Neo beszélgetése:
Neo: Rajtad..rajtad, nincsenek...
Tank: "Lyukak? Nem, én és Dozer bátyám, 100%-ig tiszta, ódivatú módon születtünk, a valódi világban. Eredeti Zion-i gyerekek."
Neo: "Zion? Az egy város?"
Tank: "Az utolsó város. Már csak ez maradt."


Mikor a gépek elkezdték átvenni az uralmat a földön, az emberek felett, az emberek a föld alá menekültek, hogy ott szigeteljék el magukat a gépektõl. Mindez még jóval az elsõ mátrix megszületése elõtt történt. A gépek eleinte a nap energiájából éltek, mígnem egyszer az ember, végsõ elkeseredésében "elpusztította az eget", sötét füstfátyollal borította be azt, ezzel elzárva a gépeket legfõbb energiaforrásuktól, a naptól. A gépeknek az emberi testbõl nyert bioáramra volt szükségük a létezéshez. A föld alatt létrejött városokból végül már csak Zion maradt, az utolsó menedékhely az emberek számára a gépek elõl.
10/10
idõjós1010 2009 márc. 29. - 17:26:59 10/10
(55/96)
A 6. Zion? Én már régen, nagyon régen láttam a filmet, de ez így szerintem Logikátlan. A mátrixból készült több verzió is, ez eddig oké, hisz a mátrix csak egy mesterséges világ. Viszont Zion nem része a mátrixnak, nem a fantázia szüleménye. nem kétlem hogy a filmben 6. Ziont is emlegettek, és tudom hogy már vagy 5 alkalommal elbukott neo a korábbi verziókban, és vele együtt az emberiség is.......................de az a 6. Zion nem logikus.
SimiHernyó 2009 márc. 29. - 16:51:28
(54/96)
Szóval amikor hadoválnak, hogy ,,mindennek így kellett történnie", akkor valóban minden tökéletesen mûködik. A Mátrix tökéletesen mûködik így, ahogy van.

A Megváltó felbukkanása is programszerû, egy megírt program alapján halad az útján, elõre kiszámíthatóak a lépései, hiszen ha úgy nézzük õ egy olyan program, amit nem a gépek írtak, de a Mátrix alapprogramjai indukálnak, determinálnak és így ha a Mátrix programjai egy elõre megtervezett séma mentén aktiválódnak, akkor a Megváltó programot, Neo-t is egy elõre kiszámítható úton vezetik el az Építészhez, ahol felkínálja neki a Választási lehetõséget.
Neo az elsõ Megváltó a 6-ból aki az emberiség elpusztulását sutba dobja és ahelyett, hogy elfogadná, hogy minden elõre megírt, elkezd küzdeni ellene.

Na azt hiszem ennyi az egész. :D Semmi érthetetlen nincs benne.
SimiHernyó 2009 márc. 29. - 16:42:55
(53/96)
Nos az én megfejtésem a következõ.


Most a Mátrix program 6. verziója fut. Minden verzióból ki akarta küszöbölni az Építész az emberi psziché azon különleges erejét, ami mindegyik programban, hibaként felbukkan.
Ugyanis egyes emberek képesek megérezni, hogy nem minden okés körülöttük.
Egyesek a megérzésen túl képesek használni a mátrixot, képesek belenyúlni, kb. õk felelnek meg a belsõ hackereknek, a csodagyerekek ezen a szinten vannak.
Aztán van a Mátrixon kívüli emberiség, õk élnek Zionban, az utolsó emberek lakta városban.
Ez már a 6. Zion, ugyanis Zion egyfajta hibasûrûsítõ csomópontnak felel meg, ahová a Mátrixból teljesen kiszabadított, kiszakított embereket gyûjtik a társaik.
Szóval Zion a rendszer öntisztító mûködésében kulcsszerepet játszik.
Ziont is a gépek hozzák létre, az aktuális megváltó kiválaszthat 23 férfit, 23 nõt, és felépítheti Ziont, majd elkezdik kiszabadítgatni a Mátrixból azokat az embereket, akik ,,hibásan" mûködnek és érzik azt, hogy valami nem okés körülöttük.
Azonban egy idõ után ha elér Zion népessége egy maximumot, akkor a gépek és a Mátrix számára ez már veszélyes, ezért kell elpusztítaniuk Zion-t.
Immár 6-odszorra teszik ezt meg.
Minden egy felsõbb program által irányított, amiben a hibaszázalék mostanra a legminimálisabb, azonban mégis ott van.
Ez az emberi döntés, amikor az Építész hadovál, hogy túl tökéletest szeretne létrehozni, akkor arra utal, hogy éppen így tökéletes a rendszer, hogy ez az emberi erõ mûködik, szóval ezt nem kiiktatni kell, hiszen sikertelen volt és marad, hanem minimalizálni kell.
10/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 29. - 16:05:38 10/10
(52/96)
engem nem érdekel különösebben a dolog, a filmek többségét le tudom tölteni a netrõl és nem kell azon idegeskednem, hogy 10 perc után reklám, meg ezt-azt kivágnak belõle...
ondok 2009 márc. 29. - 15:56:50
(51/96)
Ez tudod miért van így ?,mert ilyen az ország mentális állapota ,hogy a celebesre van a többségnek igénye.
10/10
idõjós1010 2009 márc. 29. - 15:52:39 10/10
(50/96)
Nincs benne eredetiség?
Szerinted melyik filmrõl koppinthatták az alapötletet?
10/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 29. - 15:30:53 10/10
(49/96)
ez van, de a gagyi "celebes showmûsorokat" kell nyomni fõmûsoridõben...
Njord 2009 márc. 29. - 15:24:03
(48/96)
szerintem nem csak a végét vágták le, nekem gyanús volt, hogy az elején is hiányzik egy rész...nem is néztem tovább, pedig rákészültem, hogy végignézem.
ondok 2009 márc. 29. - 13:01:16
(47/96)
Ráadásul az tök nem igaz ,hogy nincs benne eredeti ötlet ,hiszen épp ez az erõssége ,hogy a világ egy virtuális mátrix.Éppenhogy az utóbbi idõk legérdekesebb gondolata ,és a tételen belül logikusan is van felépítve.
ondok 2009 márc. 29. - 01:16:49
(46/96)
A Mátrix alapötlete igen jó,és jól is volt megcsinálva.A 2. rész már nem hat olyan mértékben ,kicsit sok benne a bunyó,de technikailag jól van megcsinálva.
Viszont ,hogy az ember 3 órát nézi,kiszenvedve a reklámokat,és a végét meg lecsapják ,hát az egy szennyláda.Jó filmet nem érdemes a ker. Tv-kben nézni.
1/10
BonFire 2009 márc. 29. - 00:17:36 1/10
(45/96)
Nem mintha a Mátrix különb lenne. Ez a baromságnak és a plágiumnak akkora kotyvaléka, mint amilyen még nem volt a filmtörténet során. Lehet, hogy ezért is ért meg két folytatást.

Rég lejárt dolgokat adnak elõ újra benne, csak modernebb csomagolásban. De eredetiség az nemigen van benne.
parappa 2009 márc. 28. - 21:33:31
(44/96)
De ez annyira tipikus. Elõtte beraknak egy DZS kategóriás filmnek nem nevezhetõ valamit, hogy maradj, és nézd a Matrix-ot. Ismét nem csalódtam a kertévében. Kocsogok.
mattheus007 2008 dec. 25. - 13:22:31 Előzmény Szofy
(43/96)
Éljen a Mátrix mind a három része!!!!
Akinek nem tetszik a Mátrix sajnálni tudom, hogy nem élvezhet egy ilyen remek színvonalú filmet!!!
Szofy 2008 dec. 24. - 19:20:21
(42/96)
Mi az h nemvolt benne fehér ember? O.o Ez az 1ik kedvenc filmem ugyhogy NE tessék rosszakat mondani rolla!! Aki a Mátrixot gyalázza az engem is gyaláz!!!
Szofy 2008 dec. 20. - 09:54:32 Előzmény T-Bone Mendez
(41/96)
Nekemis ez a kedvencem xD minden benne van ami 1 jo filmhez kell..Szerintem..akinek meg nemteccik az NE nézze!!
serpos 2008 júl. 31. - 14:25:42 Előzmény T-Bone Mendez
(40/96)
nekem is
T-Bone Mendez 2008 júl. 17. - 16:19:00
(39/96)
Nekem ez a rész jött be a legjobban :)
kevinspéci 2008 júl. 04. - 07:55:26
(38/96)
Véleményednek volt legalább veleje, ellentétben Ádám barátunkéval (aki azóta is biztos gyûjti az érveit), bár nagyjából oda jutottál, mint én: ennek a résznek nem sok értelme volt.

Azt nem hiszem, hogy az alkotók az elsõ résztõl lelkesedtek volna be, s összecsapták volna az elkövetkezõket, hisz - ahogy már lentebb leírták - elõre meg volt írva mindhárom rész, én is úgy tudom.
kaizer chiefs 2008 júl. 03. - 10:06:25
(37/96)
Nekem nagyjából mindhárom rész ugyanolyan (talán a harmadik gyengébb). De engem már az elsõ rész sem nyûgözött le.