Téma: Mátrix

10/10
idõjós1010 2009 okt. 24. - 23:43:22 10/10 Előzmény kgyuri0
(287/827)
Én azt el tudom fogadni hogy neked nem tetszik a film, de olyan stílusban, olyan felfogással kötöttél bele a filmbe amivel még kismilliárd filmbe bele tudnál, szóval az hogy neked nem tetszett ez a film nem hiszem hogy a film hibája volt. Más az ízlésed, ennyi, de akkor meg nézz teljesen más típusú filmeket.
Mert ez most egy olyan dolog, minthogy valaki szereti a Pop meg a Rockzenét, esetleg szívesen csipeget még mûfajon kívül másból is, aztán leül egy Mozart elé, mondván hogy az egy alap dolog. Persze teljesen más a stílus, így nem tetszik, majd mész és megkritizálód.
(De félre ne értsd, nem azt akarom mondani hogy a Mátrix a filmek Mozart-ja, ezt csak egy példa volt).
Nofri 2009 okt. 24. - 21:10:05
(286/827)
Válaszok nem léteznek.
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 24. - 21:01:15 10/10
(285/827)
ahogy érzed.
perry 2009 okt. 24. - 20:52:13
(284/827)
Én itt kiszállnék.
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 24. - 20:22:40 10/10
(283/827)
"Embernek lenni a film szerint egyenlõ Neonak lenni és ez nem biztos , hogy filozófiailag megállja a helyét.
Mátrixot nézni olyan mint a saját ki nem élt vágyainkat
kiélni akár csak x órára."

nana, ez közel sincs így. gondolj csak arra, amikor Neo az építésszel beszél.

egy fiatalabb emberkének lehet, hogy a faxán összerakott verekedõs részek a lényegesek, mert õ is szeretne úgy verekedni, mint Neo, de nekem pl sokkal inkább tetszett az, hogy az orákulum nem feltétlenül az igazat mondja, hanem azt, amit akkor hallania kellett az illetõnek. de az elsõ rész párbeszédei is baromira bejönnek. szóval szerencsére közel sem arról van szó, hogy Neo 6 órán keresztül püföli az ügynököket, hanem akad egy halom dolog, amin érdemes lehet elgondolkodni.
zampano 2009 okt. 24. - 19:53:38
(282/827)
Ezek a kérdések értelmetlenek.
perry 2009 okt. 24. - 19:52:55
(281/827)
A 200 éves ember.
perry 2009 okt. 24. - 19:50:31
(280/827)
Igen én a kulcsmásoló vagyok átjáró a programok között:)
Egyebek iránt a 276 sz. hsz. gazdájával értek egyet.
Próbáltam megérteni Kgyuri0 gondolkodásának mozgató rugóit is, és arra jöttem rá neki külön véleménye van :) ez nem baj legyen neki, a baj csak az képtelen abba hagyni, gondolom mert akkor úgy tûnik számára , hogy legyõzték és felül kerekedtek rajta. Persze ebbe a bûnbe már más is bele esett, még én is.
A Mátrix, és a filozófia ?
Mi is a filozófia a klasszikus értelemben : talán a bölcsesség szeretete, esetleg az élet alapvetõ értékeinek felismerésében jártas személyt hívják így?
Tekinthetjük másnak Neot mint magunkat egy személynek, egy
"programnak" mint ön magunkat akiket reprodukáltak és genetikailag kódoltak, téged így Setent úgy , és Kgyuri0 meg másképpen. Már vissza is jutottunk egy olyan gondolati rendszerbe , melyben az a meghatározó, hogy irányított gépek vagyunk-e ne tán önálló személyiségek
egy társadalom irányításában, ergo még is csak irányítottak.
Neo és a messiás szerep a szabad gondolat gyõzelme megihletett már sok filozófust de sokan rá jöttek, hogy az ember nem lehet szabad és nem tud tartósan szabadságot teremteni magának , hiszen a társadalom , erõszak szervezetek, és akár a természet is hatás gyakorol rá.
Embernek lenni a film szerint egyenlõ Neonak lenni és ez nem biztos , hogy filozófiailag megállja a helyét.
Mátrixot nézni olyan mint a saját ki nem élt vágyainkat
kiélni akár csak x órára.
Ma pedig erre a legalkalmasabb kifejezési mód a film.
Valljuk be a Guttenberg galaxis ideje leáldozóban.
Végül néhány kérdés , ha szeretnétek magatoknak megválaszolni:

Mi végre született az ember?
Egyén vagy társadalom?
Boldogság vagy küldetés?
Mindig járnak-e közöttünk árulók?
Legyünk-e messiások?

Na ennyit mond a robot és készenléti üzemmódba állítja magát mint A 200 éve ember.
kgyuri0 2009 okt. 24. - 19:48:36
(279/827)
Okés!

Legyen tiéd a nagyobbik rakás!
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 24. - 18:51:14 10/10
(278/827)
és tetszett a Matrix? akkor te vagy a kiválasztott :P egyébként a viselkedésed meglehetõsen robotgyanús :D
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 24. - 18:50:00 10/10
(277/827)
de feltételezem, a dédnagymamád nem is okoskodik az orális sexrõl...
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 24. - 18:48:42 10/10
(276/827)
muhhahhaa, ez csak terelés és újabb adag szófosás.

"Azt írod, „mögöttes tartalma is van és akár valóság is lehetne.” Lehet, hogy van mögöttes tartralma, nekem éppen az nem tetszik. Végtelen sok világegyetemet el lehet képzelni, lehet olyat is, ahol a Mátrix valóság lenne, de a mi itteni , mostani világunkban nem az, nem is szeretném, hogy a világ, amibern élek strukturálatlan lenne s ne munkával idõvel s energiával lehetne szert tenni benne sikerre és képességekre, arról nem is beszélve, hogy az erõszak akkora szerepet játszana benne. Ezt csak azért tettem hozzá, mert ezek az eredeti kifogásaim."


na, ez egy idézet tõled, ami remekül bizonyítja, hogy halvány lila gõzöd nincs a film mondanivalójáról és olyan egyszerû dolgokat nem vagy képes felfogni, hogy az átlagember a matrixban is átlagember, nem lesz fekete öves karate mester 10 másodperc alatt. arról nem is beszélve, hogy arról sem sokat tudsz, mennyi erõszakos bûncselekmény történik naponta...

és még egyszer mondom, semmi bajom azzal, ha valakinek nem tetszik pl a Matrix, de ne a filmet okolja már azért, mert csak néz, de nem lát...
perry 2009 okt. 24. - 18:45:00
(275/827)
Na de Seten Úr ! én is 58 vagyok :D
kgyuri0 2009 okt. 24. - 17:37:02 Előzmény damienisback
(274/827)
Tényleg, kedves damienisback,
Én tényleg pontosan és behatóan elmagyaráztam, hogy mi a véleményem, indoklással
Az a tény, hogy szerinted én csak állítom s nem okolom meg, nos ez a tény mutatja, hogy nem is érted,hogy mit írok(ha értenéd az értelmét, akkor tudnád, hogy indokolja a véleményem, lehet, hogy nem értenél egyet, de akkor tudnál ellnérvet felhozni, így olyan a vitánk, mint süketek párbeszéde. Akkor meg minek?
Neked is elmondom, illenék nagyobb toleranciát mutatni az ellenvéleményekkel szemben. Pláne, hogy ha nem is tudod õket érdemben fölfogni, mint jelen esetben.
kgyuri0 2009 okt. 24. - 17:34:51 Előzmény idõjós1010
(273/827)
Értem, idõjós, de én is csak ismételni tudom, ami viszont bennem motoszkál: Meg kellene tanulni elfogadni, hogy lehet valakinek ellenvéleménye is.
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 24. - 09:29:41 10/10 Előzmény kgyuri0
(272/827)
az lehet, hogy próbálkoztál vele, de nem igazán sikerült, ugyanis amit írtál, abból két dolog tisztán látszik:
1. meg sem próbáltad megérteni, mit is néztél
2. eleve úgy álltál neki, hogy ez tuti gagyi, jól lehúzom.

egyébként mivel tegnap ritka szar idõ volt és a tv-ben sem volt egyetlen értelmes film sem, ezért újra megnéztem a Matrix trilógiát és azt kell mondjam, az elsõ részen jókat nevettem, amikor eszembe jutott egy-egy "értelmes" gondolatod a filmrõl. még egy gondolat a végére: a 2. és 3. részt felejtsd el, nem neked valók ezek a filmek.
umma 2009 okt. 24. - 06:29:17 Előzmény kgyuri0
(271/827)
http://www.ababook.hu/matrix_filozofia
Egyébként rég feltalálták a könyvtárakat.
Neked tetszene, mivel a szerzõk, akik mind filozófusok, elégedetleneka filmmel; mégis, különbözõ filozófiai irányzatok találtak benne valami kapaszkodót, amivel kifejthetik a nézeteiket, még a marxisták is.
Leghevesebben egy nõ bírálta, Marilyn Manson dalcíme után: "Új a szar, de a segg a régi" címmel írt értekezést, szembeállította az ExistenZ c.filmmel, azt feldicsérve, ezt lehúzva.
10/10
idõjós1010 2009 okt. 24. - 00:46:21 10/10
(270/827)
Nem kétlem hogy volt rá egyéb okai is, hogy ezt a hozzászólást megírta, mégis (csak ismételni tudom magam) azt írta le ami mindannyiunkban motoszkált.
kgyuri0 2009 okt. 24. - 00:43:07
(269/827)
Féreérted, egész másról van itt szó perry bá esetében.
kgyuri0 2009 okt. 24. - 00:40:44 Előzmény umma
(268/827)
"(...)szakember értelmezi a filmet a saját nézõpontjából: metafizikailag, az ismeretelmélet felõl, etikailag, illetve az esztétika szempontjából."

Na, én a magam módján megpróbáltam etikailag s logikailag elemezni, a nagyérdemû azóta is méltóztat minõsíthetetlen módon leugatni.
De nem baj!
Megadhatnád a könyv paramétereit(Hol mennyiért lehet kapni)