Téma: Mátrix

10/10
idõjós1010 2009 okt. 24. - 00:34:22 10/10
(267/827)
Amit õ leírt azt bármelyikünk megfogalmazhatta volna, mert nagyon illett ide. És ez nem személyeskedés, egyszerûen ez jön le rólad az egészbõl.
kgyuri0 2009 okt. 24. - 00:32:31 Előzmény idõjós1010
(266/827)
A helyzetek tökéletes leírásánál perry bára mindíg számíthatsz!
kgyuri0 2009 okt. 24. - 00:31:07 Előzmény perry
(265/827)
Hát, te sem vagy éppen babapiskóta! Perry bá!

Ennyire báncsa a hiúságod néhány régebbi nézetkülönbségünk?
Megsimogassam a kis kopasz buksidat?
10/10
idõjós1010 2009 okt. 23. - 13:25:03 10/10
(264/827)
Nos igen, a helyzetet tökéletesen leírtad.
offtopic
umma 2009 okt. 23. - 00:39:34 Előzmény kgyuri0
(263/827)
"Még soha olyan filozofikus filmet nem készítettek, mint a Mátrix, amelynek gyors sodrású cselekménye a filozófia egyik fogas kérdésén áll vagy bukik: Valóság lesz-e az álomból attól, hogy a világ, ahogy ismerjük, nem több egy álomképnél? És ha megadatna számunkra az a lehetõség, hogy egy nagy levegõt véve átlépjünk egy valóságosabb, ám kevésbé kellemes világba, vajon megróhatna-e minket valaki azért, ha mégis az álmot választjuk? Mi is a valóság valójában? Miért van az, hogy az elveink az intelligens elektromos szerkezetek fölött állnak? Létezhet-e az elme test nélkül - és elme nélkül a test?
A Mátrixfilozófiában jónéhány szakember értelmezi a filmet a saját nézõpontjából: metafizikailag, az ismeretelmélet felõl, etikailag, illetve az esztétika szempontjából. Eddig rejtett mélységek tárulnak fel a Mátrixban, ebben a cseles mûalkotásban, amelytõl gyakran csak azok a következtetések elképesztõbbek, amelyekre a tanulmányokat író filozófusok jutottak a film nyomán. Aki megkockáztatja, hogy elolvassa a kötetet, mostantól garantáltan máshogy fogja látni a világot, amelyben élünk.
Ha él azokkal a lehetõséggel, amelyek a Mátrix filozófiá-ban rejlenek, talán földi élete végéig számolnia kell majd a következményekkel. Hajlandó Ön erre? Vagy inkább visszateszi ezt a könyvet a polcra, és a Mátrix továbbra is csak egy mozifilm marad? Most megadatott a lehetõség, hogy döntsön. A piros vagy a kék kapszulát választja? Van mersze alámerülni, hogy meggyõzõdjön róla, milyen mély a nyúl ürege valójában?"
(Mátrix filozófia szerk.:William Irwin, Bestline kiadó)
perry 2009 okt. 22. - 23:39:12
(262/827)
Srácok, egy vaknak fessetek tájképet, egy süketnek komponáljatok szonátát, egy mozgáskorlátozottnak koreografáljatok balettet,
nyugdíjas Knulla bácsinak meg hagyjátok meg az örömet, hogy ide írjon :D
10/10
idõjós1010 2009 okt. 22. - 22:33:30 10/10 Előzmény kgyuri0
(261/827)
Na ezt most megmondtad, csak tudnám mire.
Te viszont tényleg ne erõltesd azt ami nem megy. Képtelen vagy befogadni a filmeket (tisztelet a kivételnek), de akkor meg minek erõlteted ?
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 22. - 21:28:22 10/10
(260/827)
már megint nem fogja érteni és megint összezavarodik :D
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 22. - 21:17:02 10/10
(259/827)
épp ez az, hogy csak állítasz dolgokat, de hogy miért gondolod így, azt már nem írod le.

az erõszak témára pedig annyit, hogy gondolj csak bele, hogy csak a XX. században mennyi ember halt meg háborúban vagy mennyien lettek öngyilkos merénylõk áldozatai...
kgyuri0 2009 okt. 22. - 20:49:17
(258/827)
Sajátosan értelmezed édes anyanyelvünket. Én ugyi azt írtam, hogy
"(...) világegyetemet el lehet képzelni(...)"

Akkor most okosodj ki magadon, ha tudsz!

Meg kellene tanulni elviselni az ellenvéleményt, kedves gyerekek!
kgyuri0 2009 okt. 22. - 20:46:06 Előzmény damienisback
(257/827)
Mire alapozom?

Olvasd újra, amit eddig írtam, arra alapozom.
Meg lehet cáfolni, ha meg lehet.
Gondolom, nem kívánod, hogy ismételjem meg, neked már az elsõ alkalom, is hosszú volt, ha jól emlékszem.
kgyuri0 2009 okt. 22. - 20:43:03
(256/827)
Áh!

Megszólalt Mr agy, légy üdvözölve.
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 22. - 16:54:07 10/10
(255/827)
akkor legyen ûrprogram, arra semmi bizonyíték nincs.
perry 2009 okt. 22. - 16:20:39
(254/827)
Knulla addig írja a magét amíg a másik fél megunja:)aztán ö a gyõztes.
Idézet tõle: "csak azt a tudálékos stílust tudnám feledni"
persze ilyenkor magára nem gondol.
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 22. - 15:53:46 10/10
(253/827)
ez tök jó, de akkor ilyen alapon a szívátültetés is lehetetlen, mert én nem tudom elképzelni? :D
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 22. - 11:43:30 10/10
(252/827)
és ezt arra alapozod, hogy ... mire is?
kgyuri0 2009 okt. 22. - 10:36:59
(251/827)
Azért a véleményem lényege mellett kitartok, 300. hsz-ban írtam:

"Végtelen sok világegyetemet el lehet képzelni, lehet olyat is, ahol a Mátrix valóság lenne, de a mi itteni , mostani világunkban nem az(...)"
kgyuri0 2009 okt. 22. - 10:31:29
(250/827)
Ha ez a film ennyi gondolkodást kivált, akkor már mégis megérte megcsinálni.
Sajnos azonban sokan nem így gondolkodnak, sõt nem gondolkodnak.
Hanem lihegve lelkesednek.
Na, mindegy.
9/10
NANU..! NANU..! 2009 okt. 22. - 03:12:13 9/10
(249/827)
Sok mindennel, egyet tudok érteni veled...

-Én, ha most a Mátrix-ra gondolok, akkor úgy, ahogy a filmben is volt, az egészet úgy tudnám érthetõ egyszerû embernek is magyarázni, persze, nem Rózsika néninek és nem is Pista bátyámnak, aki a tehenekkel van napest... {:})))
Hanem a Mi, számítógépes korosztályunkban élõ, és befogadó képes embertársakra gondolok...
A ( lélek ) ami számomra, = a tudattal, olyan, mint a számítógépben rejlõ Processzor...
A Testünk = a számítógép házával egyenlõ...
A ( lelked ) jut be, vagy van a számítógépben, ami a Winchester ( tárolón ill. azon kívül tud bolyongani a hálózatok és a különbözõ programok közt, akár lehet, minden ember = bit,... és Virtuális térben = képzeletbeli ill. programok közt. tud ( cselekedni, mozogni, élni, ha úgy tetszik... {:)}

-Valahogy Én, az UNIVERSUMOT is hasonlóan tudom elképzelni, mintha benne lennénk egy Winchester belsejében, és az a sötét valami a Winchester belsõ tere lenne... :)
-Tudom, most sokan hülyének gondolnak, és holnap, fel is keresem a pchiologusomat... ;)))
-De én,… így tudom elképzelni azt, amit nem tudunk ill. amíg nem tudjuk meg, mi is van a sötét fal mögött... ? ={:{} ?
Valezius 2009 okt. 22. - 02:29:02 Előzmény kgyuri0
(248/827)
Nem tudom megállni, hogy én is bele ne szóljak :)

A film alapkérdése, hogy mi a jobb tudni az igazat, bármily szörnyû is, vagy áldott tudatlanságban maradni. Az igazság pedig igencsak megrendítõ, ugyanakkor több szempontból is elgondolkodtató.
Például bármit is mondanak a filmben nyilvánvaló, hogy a gépeknek nem lenne muszáj életben tartaniuk az embereket, mégis azt teszik, miért?

Ugyan nem nagyon hiszek a próféciákban, de ha egy filmnek ez szerves alapja, akkor el tudom fogadni (pl.: Star Wars), jelen film esetében a 2. részben valamiféle magyarázatot is kapunk arra, hogy mi is valójában a prófécia, így kicsit földhözragadtabb-hihetõbb megvilágításba kerül az egész kiválasztott dolog. Ami a 3. részben még kap egy pofont, de ez most mindegy :)

Én 12 évesen láttam moziban elõször a filmet, és tényleg klassz volt, az ember olyat látott a filmvásznon, amit elõtte nem. Lehet, hogy ma már túlhaladott, de ez a film mutatta meg az utat.

Miért lövik egymást? Hát ez egyszerû, mert a "valós" szereplõket bizony el lehet találni, az ügynököket már nem nagyon (de õk se legyõzhetetlenek), de legalább le lehet lassítani õket, ami igencsak fontos, ha az ember el akar menekülni.
Ha pedig mégis utolérik, akkor mit mást lehetne csinálni, mint megverekedni velük? Teljesen logikusan van ez kitalálva.

1. Erõszak?
Itt nem tömegmészárlásról van szó, hanem a legtöbb esetben egy-egy elleni harcokról, ami nálam nem esik az erõszak kategóriába.

2. Ezzel se nagyon tudok egyetérteni, de ha te így látod, akkor feleslegesnek tartom a magyarázkodást.

3. A tudás feltöltés sci-fi motívum, nem ez az elsõ film, ahol megjelent. És mint látható csak az egyszerûbb dolgokra érvényes, nem véletlenül vannak a gyakorló programok.
És azt se felejtsük el, hogy az egész történet egy álomvilágban játszódik, márpedig velem is megesett már, hogy olyat tudtam csinálni álmomban, amit sose tanultam.
Azt pedig végképp nem hiszem, hogy engem tudna foglalkozni, hogy mi lesz azokkal az emberekkel, akik ebbõl azt szûrik le, hogy akkor nekik se kell megküzdeni semmiért. Úgy is mondhatnám, hogy "aki hülye haljon meg."