Téma: Mátrix

kgyuri0 2009 okt. 31. - 16:59:38
(307/827)
Namosmeg miaproblémád?
8/10
norton15 2009 okt. 30. - 23:07:36 8/10
(306/827)
Na ez már tényleg a rideg, magyar valóság. Visszasírom azt a hülye pirulát...

Az a fura, hogy nemrég olvastam el egy regényfolyamat két trilógiáját (aki keresné: Jeffrey Stone-tól az Éj, és a Hajnal trilógiái), amik jóval a Mátrix elõtt íródtak, a poén viszont ugyanaz. Vagy csak ennyire népszerû a téma?
10/10
ondok 2009 okt. 30. - 22:42:38 10/10
(305/827)
Örülök ,hogy figyel a nagy testvér:)
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 30. - 12:35:05 10/10 Előzmény ondok
(304/827)
ne írj hülyeségeket és akkor békén hagylak. ennyi az egész...
kgyuri0 2009 okt. 30. - 01:30:02
(303/827)
Ajjaj!

Teljesen hülye vagyok, ezen a késõi órán igaztalan vádakat fogalmaztam meg, a cenzorok ebben a topikban, ha akarták volna, se tudták volna kicenzurázni legviccesebb szóváltásomat moldtun és Enzooka fórumozókkal, hiszen az nem itt történt meg, hanem a Szabadság, szerelem címû topikban.

Mea maxima culpa!
10/10
ondok 2009 okt. 30. - 00:56:36 10/10
(302/827)
A többi ujjadat levágták?:)Egyébként én is ,mert nem tudok gépelni,azért.Másrészt úgylátszik nem csak nekem okoz lidércnyomást damien barátunk:)
10/10
ondok 2009 okt. 30. - 00:53:59 10/10
(301/827)
És akkor én mit szóljak ,hogy amikor valaki azt írja hogy hazudok ,az marad ,amivel cáfolom az meg törölve?
kgyuri0 2009 okt. 30. - 00:53:01
(300/827)
Igazságod van, ha valaki pont a helyesírást cikizi, az még nálamnál is sokkal jobban odafigyelhetne a sajátjára. Ebbe beleszaladtam.

Igaz ugyan, hogy 1.Itt nem részletezendõ okból egy újjal gépelek; 2. az én nickem símán kGyuri0 és nem intellectuel, de belátom ez gyönge vigasz.

Te is kaphatsz a nagyobbik rakásból, amit már megajánlottam damienisback fórumozónak. Legalább a nagyobbik rakás anyagára is használhatod a superlativuszaidat.
Csóközön
kgyuri0 2009 okt. 30. - 00:44:47
(299/827)
Na, most tényleg megsértõdtem!

Szomorúan látom, hogy túlbuzgó cenzorok kicenzurázták legviccesebb szóváltásomat moldtun és Enzooka fórumozóval, kettõnk régebbi kapcsolatának s*gén virító pattanásokról s egyéb finomságokról.
Maradjatok magatoknak a szuperlativuszaitokkal együtt. Örültem nektek
Okosak vagytok.
10/10
ondok 2009 okt. 30. - 00:18:47 10/10
(298/827)
Mindketten okosak vagytok és cukipofák ,ahogy ahelyesíráson lovagoltok.Én pl jusztse javítom az elütéseket ,mert tojok rá .Majd ha gépíróversenyen indulok ,akkor igen ,de amíg egy ujjal pötyögök ,addig az nekem túl nagy luxus lenne.
intellectuel 2009 okt. 30. - 00:11:10 Előzmény kgyuri0
(297/827)
Kedves Kgyuri!

Ne vedd zokon, ha tudós létedre a funkcionalitásra hívom fel figyelmedet! A helyesírásnak a megértés a célja :). Hidd el csak elírás volt. Este volt már. De örülök, hogy átjött. Engedd meg, hogy felhívjam továbbá a figyelmedet, hogy a filmnek nem ulajdonságai, hanem t-vel, tulajdonságai vannak ! "nekem viszont a film azon ulajdonságai ellenszenvesek, melyek hatására az inkriminált benyomások keletkeztek.". A benyomások benned keletkeztek, a sajátos pszichéd hatására, nem a film tehet róla. Ha rossz a TV nem a film tehet róla.

Én jól használtam az általam leírt ellenszenves benyomásokat, legfeljebb nem úgy értetted, ahogy szántam. Nem azon benyomásaidról van szó amelyek ellenszenvesek, azok közül amelyek nem, mivel olyan nincsen, neked az összes benyomásod ellenszenves.

Örülök ha sajátosan félreértelmezed a stílusomat, hiszen magát a filmet is igencsak félre értelmezted, ezek után nem is csoda :D

Ha elolvasod a saját hozzászólásaidat, megláthatod, hogy te támadsz nekem. Alaptalanul.Nem olvastam el az összes hozzászolásodat.

Teljesen alaptalanok amiket felhozól a film ellen, erröl az alkotásról csak szuperlatívuszban tudnék nyilatkozni. Nem ismétlem magamat, remélem te sem, és nem csupán szóhasználat terén, hanem funkcionális tartalomban sem :)

Ha a tudomány a szakmád, akkor átlátod és nem bocsájtkozól meddõ fröcsögésbe. Én nem teszem, ez a film önmagáért beszél, nem szorúl védelemre tölem sem. Részemröl ennyi.
kgyuri0 2009 okt. 29. - 22:03:46
(296/827)
Kedves intellktuel!

“általad felvetett dramaturgiai és egyébb ellenszenves benyomásoknak nincsenek alapjuk”

Ne vedd zokon, hogy intellektuel létedre elõször is mondatodat átírom helyesre:
“általad felvetett dramaturgiai és egyéb(!) ellenszenves benyomásoknak nincsen alapjuk(!)”

A szerintem találékonyan elhelyezett hibák után “!” jelet tettem gömbölyû zárójelbe.
Szóhasználati probléma, hogy a benyomásaim leginkább számodra(na, jó: számotokra) ellenszenvesek, nekem viszont a film azon ulajdonságai ellenszenvesek, melyek hatására az inkriminált benyomások keletkeztek.
Esetleg az,elismerem, szokatlan: “ellenszenvezõ benyomásoknak” szókapcsolatot kellett volna használnod.

“(…)legmodernebb tudomány a fizika az informatika legfrissebb eredményeit használja fel(…)”
A “tudomány” után tettem volna egy vesszõt. De, akkor elárulom neked, az a szakmám.

“(…)A modern kvantummechanikának egyes eredményei(…)”

A figyelmes olvasás hiányossága, nem is olyan meglepõ módon ötvözõdik nálad a csípõbõl tüzelés kényszerével, ugyanis figyelmedbe ajánlom 355. számú hsz-omat, mely szerint nyitott kapukat döngetsz az árnyékboxolás során.
intellectuel 2009 okt. 29. - 18:42:38 Előzmény kgyuri0
(295/827)
Az általad felvetett dramaturgiai és egyébb ellenszenves benyomásoknak nincsenek alapjuk, neked csupán nem tetszett a film. Ez nem baj, de azért nem kell lehordani.

A film a legmodernebb tudomány a fizika az informatika legfrissebb eredményeit használja fel, és technikai kivitelezésben is igen brilliáns :)

Ha elolvasod a filmröl írt kritikákat elemzéseket igen sok témát boncolgat az életröl és valóságból és helyezi újszerû és ami ennél fontosabb reális nem pedig eröltetetten optimisztikus látószögbe.

Ami egyébként a valóság megjelenítését illeti, nem az elferdített jelzõvel illetném hanem egy lehetséges valóság modellel. A modern kvantummechanikának egyes eredményei szerint a valóságnak akár a filmben bemutatott eset is megfelelne, éppen ezért a hozzáértõk vagy a szavaiddal elõkezelt egyének szeretnek hosszasan elmélkedni róla.

A kvantumvilágban egyébként sokminden megtörténhet, ezt most nem részletezem, egy azonban biztos ; ott a valóság teljesen más mint abban a világban ahogy te illetve az átlagember megszokta.
10/10
idõjós1010 2009 okt. 25. - 08:51:43 10/10
(294/827)
Azok után, hogy gyakorlatilag egy kisregény terjedelmével, abszolút lekezelõ, hanyag modorban elkezdted köpködni a filmet, sztem más filmek topicjában is hasonképp (hacsak nem durvábban) fogadták volna az ilyen Kommentet.

Az hogy neked nem tetszett a film, annak tudható be hogy a film nem a te ízlésednek készült, nem a te szellemiségedhez, felfogásodhoz, de ettõl még a film jó, mivel a célközönségét megtalálta, és meghódította.
10/10
idõjós1010 2009 okt. 25. - 08:35:13 10/10
(293/827)
De magával a mûfajjal sem igen szimpatizálsz.
10/10
ondok 2009 okt. 25. - 01:39:18 10/10
(292/827)
A mátrix igenis egy érdekes fantáziát megragadó film ,és nagy érdeme ,hogy úttörõ volt egy csomó utánzata született.
10/10
ondok 2009 okt. 25. - 01:33:13 10/10
(291/827)
Hibás embereknek nem tetszenek azok afilmek ,amik idõjósnak viszont igen .nem világos?:)
kgyuri0 2009 okt. 25. - 01:29:19
(290/827)
A "furán nézés" meg aközött, ahogy "vitatkoztatok, azért igen nagy a távolság.
kgyuri0 2009 okt. 25. - 01:28:03
(289/827)
Ja, valóban bele tudnék kötni kismilliárd filmbe, de vannak szeretett filmjeim, amelyekbe nem kötök bele. A Mátrix nem ilyen, széttárom kezemet.
kgyuri0 2009 okt. 25. - 01:22:05
(288/827)
idõjós!

„Én azt el tudom fogadni hogy neked nem tetszik a film, de olyan stílusban, olyan felfogással kötöttél bele a filmbe amivel még kismilliárd filmbe bele tudnál”

És én mit mondjak arról a stílusról s felfogásról, amellyel viszont „belém lett kötve”. Holott én egy élõ ember vagyok, nem pedig egy holt anyagnál is holtabb fikció, egy film?


„az hogy neked nem tetszett ez a film nem hiszem hogy a film hibája volt”

Miért, szerinted az én hibám?
Már megint azt kell állítsam, egy film és egy élõ ember vonatkozásában ez, hogy kinek a hibája, nem értelmezhetõ. Nem a film hibája, hogy olyan, amilyen legföljebb azé, aki csinálta.
Na, mindegy. Felejtsük el.