Téma: Mátrix

Shinigami731 2009 okt. 16. - 20:57:17 Előzmény gerhajdu
(207/827)
Nemcsak, hogy hasonlít, hanem a Ghost in the shell mintájára csinálták a Mátrixot is. Csakhogy a Mátrix látványosabb, és nézettebb is, mint a Ghost in the shell, mivel az egyik film, a másik pedig rajzfilm.
Sárkányölõ 2009 okt. 16. - 20:56:44 Előzmény gerhajdu
(206/827)
A Ghost in the shell rajzfilm amúgy. De meg kell szokni, hogy Japánban a rajzfilmek sokszor komoly témát dolgoznak fel. Láttam már komoly drámát is, és jó volt.
gerhajdu 2009 okt. 16. - 20:09:09
(205/827)
Olvastam, hogy bizonyos dolgokban hasonlít a Ghost in the shell c. filmre (a rendezõ páros mondta egy werkfilmben). A Mátrix után szívesen meg is nézném ezt a japán filmet, ami elég ritkaság nálam. Nem mintha nagy bajom lenne a hasonló alkotásokkal - az biztos, hogy kreativitásukkal meg képzelõerõvel tudnak élni, csak a minimális valósághûség szokott hiányozni. Vagy csak rá kell hangolódni. Lényeg, hogy nálam a Jackie Chan filmekre korlátozódik a távol-keleti filmek nézése.
Sárkányölõ 2009 okt. 16. - 19:55:19
(204/827)
Sok filmre rá szokták mondani hogy kultuszfilm, de igazi csak kevés van. A Mátrix közéjük tartozik. Igazi alapmû. Sõt, talán a Mátrix óta még nem is jelent meg új kultuszfilm. Persze ez nem jelenti azt, hoy mindenkinek bejön a film, vagy ne lennének benne hibák. Van benne bõven. Csak amikor megjelent a hatása annyira új volt, erõteljes, érdekes, hogy hatással lett a hétköznapi életre. A mobiltelefon, ruházat, szemüveg divat. A mozgáskultúra, zene. Rengeteg dolgot fel lehetne sorolni. Az elmúlt egy évtized kulturáját nem lehet teljesen megérteni anélkül, hogy ne lásd a Mátrixot.
10/10
3velin 2009 okt. 16. - 19:10:45 10/10 Előzmény maci44
(203/827)
Szerintem is jó film, de huszadjára már kicsit uncsi...
Nyálon lõtt vágy 2009 okt. 16. - 14:16:43
(202/827)
A figyelõk pedig már mûködnek, mondta kedves barátom mikor az Oktogon térfigyelõ kamerái alatt sétáltunk.
Talán így is van rendjén, érezhetjük már lenge szelét annak milyen is a "mátixban" élni.
Ha az embereket egy számítógép részének tekintjük, nem vagyunk mások mit az a sok ezer bit ami egy ilyen gépben áramol. A processzor pedig a programok irányítója "atyja" aki csak felügyeli a folyamatokat. Léteznek kulcs programok és agresszív adat tömegek, vagy is akár létezhetünk egy számítógép rendszerben melyet természetnek nevezünk, valamint modellezheti az emberi viselkedést a számítógép is.
"Kék halál" vagy a gyilkos emberi ösztön fakadhat-e egy tõrõl, ez itt a kérdés?
A Wachowsky fivérek sem tesznek mást mint modulokat illesztenek egymás mellé: szabadság, ellenõrzés, uralkodás, szerelem, forradalom, bukás, ezeket a paneleket rakosgatják Mátrix moziról mozira egymáshoz.
Neot pedig felfoghatjuk egy futurisztikus megváltó figurájának, aki ebben a szabályozott világban valami misztikusra képes, átlépni a szterootípákon.
Míg a Mátrixban inkább a mûködés mikéntjérõl kapunk képet, addig a Mátrix, forradalmak már az Orvel-i kérdéseket feszegeti, miképpen lehet egy rendszer elnyomó
és a tömeg hogyan képes a rendszer ellen harcolni vezetõjével.
Tovább menve ki lehet -e egyezni a rendszerrel vezetõjének feláldozásával a béke reményében.
Ezen tények mellett a film tényleg sok-sok digitális trükk és ügyesen megválasztott szereplõk "számtani halmaza".
Digitális forradalom emberi mondanivalóval, álom egy talán nem is olyan messzi jövõrõl.
Persze nézhetjük így is, úgy is ezt a mozit és ez az igazán jó benne, megadja mindenkinek a magáét, az úrnak az úrét, ( magas esztétika) és a szolgának a szolgáét ( aki csak nézni akarja ), már pedig ha innen nézzük akkor mûvész film, has onnan akkor ütõs mozi.
Kinek, kinek a maga értékrendjében.
1/10
Óz 2009 okt. 16. - 08:12:46 1/10
(201/827)
Harminc éve ugyanígy röpködtek a kínaiak a kung-fu filmekben és mindenki azokon röhögött. Most ugyanezt megoldják szervereken és megtapsoljuk? Nekem pont az eltúlzott - bár kétségtelenül TÖKÉLETES - effektek voltak zavaróak, maga az alapötlet viszont kellemesen kavarós délutáni mozit nyújt.
maci44 2009 okt. 13. - 20:36:49
(200/827)
Annyira jó film, hogy az elképesztõ!Tártott szájjal néztem meg elõször!:)
Érdekes, bonyolult, izgalmas, romantikus, akciós, kitalált--->Maga a tökély!
benedict 2009 okt. 08. - 22:15:34
(199/827)
KONIBENCE ITT VAGYOK!
Írj, konibence@gmail.com
9/10
Kagami-sama 2009 okt. 04. - 15:29:17 9/10
(198/827)
Jó film... érdekes. Elgondolkodtató.
10/10
ghalleck 2009 okt. 03. - 21:54:04 10/10
(197/827)
Pazar kis cyberpunk film, amíg Neo-t ki nem halásszák a trutyiból, egyenesen fergeteges. Csak azt nem értem, mi a túrónak kellett a másik két részt leforgatni? Elaludtam rajtuk...
Krivosein 2009 júl. 23. - 04:50:47
(196/827)
Örök fav, akárhányszor újra tudnám nézni! Van alapötlete, így nem száraz akció, látványos, a szereposztás k*va jó!!! Imádom!
(Tankre csak azt tom mondani h talán a bátyja halála után otthagyta a hajót. am nemtom)
9/10
Bsmarcona 2009 júl. 20. - 10:12:07 9/10
(195/827)
Ez egy JÓ film! A története tetszik, és a szereposztás is.

Nálam 10/9
Ney marsall 2009 ápr. 07. - 01:10:31
(194/827)
Egyébként ebben a filmben Tank- kel mi is történik?
Az Újratöltvében más az operátor.
thottee87 2009 márc. 18. - 00:54:35
(193/827)
A 101-es szám lehet hogy egyszerûen csak a kettes számrendszerre utal... így infós fejjel :)
10/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 11. - 18:52:13 10/10
(192/827)
gondolom Orwell 1984 címû regényére utal...
ribizliszörp 2009 febr. 14. - 10:34:02
(191/827)
Morpheus azt mondta: "egy bizonyos kor után ezt már nem tesszük"
offtopic
ribizliszörp 2009 febr. 14. - 10:28:19
(190/827)
Kösz. A magyarázatot majd átadom annak, akitõl a kérdés származik.
Ki ez a Leo Taxil? A wiki szerint: (A 19. sz-ban élt) „francia antiklerikális író, újságíró, aki arról vált nevezetessé, hogy rászedte a pápát és a francia fõpapokat.
Emellett bejelentett másfajta átveréseket is, például hogy rávette a Marseille-i kikötõ parancsnokát, hogy nem létezõ cápákat irtson ki a kikötõbõl, és turistákat, archeológusokat vonzott a Genfi-tó nem létezõ vízalatti városához.”
A helyedben nem bíznék meg benne. Utánanéznék, miben hazudik.Pl: Jób nem a Biblia végén szerepel, Tóbiás könyve nem kanonikus, vagyis apokrif, az ördög sokkal több helyen van említve, mint amirõl Leo Taxil ír. Hogy ellenõrizd, ahhoz elég néhány kattintás a neten.
ribizliszörp 2009 febr. 14. - 10:15:32
(189/827)
Platón szörnyû hosszú volt. Addig sikerült eljutnom, hogy a csillagászat nem serkenti a gondolkodást. Az addigiakból ez a mondat tetszett a leginkább:
„Épp ezt akartam az elõbb mondani, hogy bizonyos érzékelés gondolkodásra buzdít, más meg nem; amit ellentétével együtt érzékelünk, azt gondolkozásra serkentõnek határoztam meg, amit meg nem, azt gondolkozásra nem ébresztõnek.”
Vagyis: amíg biztos vagy abban, hogy Neoval azonosulva kifelé tartasz a Mátrixból, mert a jó bogyót választottad – addig nem fogsz gondolkozni, hogy valóban a valóságra voksoltál-e.
ribizliszörp 2009 febr. 14. - 10:06:22
(188/827)
Lehet, hogy két filmet láttunk, de akiket Neo lelövöldözött (etc), azok nekem nem tûntek gépeknek. A gépeket a zioni csatában nyiffantgatták a birodalmi lépegetõk. Neo embereket ölt (ha a tudat elpusztul, a test sem maradhat életben); és programokat (ügynököket). Nem lélektelen gépeket, hanem pont emberek lelkeit irtotta. Azt állítani, hogy mivel ezeknek az embereknek a tudata az ügynökök irányítása alá kerülHET, ezért nem kár értük, bármikor lepuffanthatók –valóban a valóság választása… Mindegy, ettõl a mellékes körülménytõl tekintsünk el.
A lényeg: „A nézõk többsége nyilván Neoval azonosult.” Ja, a nézõtéren. De az életben? Az életben honnan tudod, hogy kifelé tartasz-e a mátrixból; hogy számodra szükséges-e a valóság, illetve biztosan a valóságot választottad? Honnan tudod, hogy Leo Taxil téged nem vert át? (Mert dehogynem).