Téma: Medicine Man

4/10
scn 2010 jan. 02. - 10:02:49 4/10 Előzmény fanni62
(19/39)
Hát valóban élvezhetetlen volt, így nem is néztem végig. :(
offtopic
multibit 2010 jan. 02. - 09:02:10
(18/39)
A szinkronokról néhány szót.
A régi - pl. MTV-s - szinkronok egy része mára egyszerûen eltûnt (megsemmisült?). Így ezeket a szinkronokat számonkérni sajnos nem lehet. Ehhez jöhet még az a problémá, hogy a régi szinkronhangot adó színész már nem él, így egy újraszinkronizálásra - nyilván - nem lehet felkérni. A régi legendás szinkronstábok sincsnek feltétlenül együtt. Az új fordítások is sokszor katasztrofálisak. Ezek a tényezõk mind növelik egy-egy régi szinkron értékét.
Sajnos a kereskedelmi csatornák szemrebbenés nélkül néznek hülyének minket. Még a beszerezhetõ szinkronok helyett is sokszor készíttetnek új szinkront, mert ez olcsóbb megoldás mint a régi jogdíját kifizetni.
Szerencsére akad néhány kivétel, már ami az új szinkronok színvonalát illeti. Például éppen a Sean Connery nevével fémjelzett Rozsa neve is kapott új szinkront - ha jól emlékszem - a Duna TV jóvoltából, ami nagyon jól sikerült. Ugye a régi magyarhangja Mádi Szabó Gábor volt Connery-nek, de az új változatban Kristóf Tibor nekem még jobban tetszett.
multibit 2010 jan. 02. - 07:52:29
(17/39)
Egy új - sokszor gyengébb - szonkront olcsóbb elkészíttetni, mint a régit megvenni. Vég nélkül lehetne sorolni a (film)példákat.
multibit 2010 jan. 02. - 07:45:29
(16/39)
Akinek kell a régi szinkronos verzió (divx avi), írjon nekem email-t! Elküldöm a linkeket.
leirionn 2010 jan. 01. - 21:41:14
(15/39)
Torrent oldalakon fent van a zenéje.
leirionn 2010 jan. 01. - 21:40:42
(14/39)
Sikerült felvennem kazettára.:)
Rég láttam, jó hogy adták. Viszont a nõ magyar hangja szörnyû volt. Akkor jól emlékeztem, hogy eredetileg más szinkronja volt a nõnek...
Nem tudtam hogy Für Anikó az, de az õ hangja százszor jobb, mint Hegyi Barbaráé.
fsa 2010 jan. 01. - 20:47:37
(13/39)
A film zenéjét keresem idõtlen idõk óta. Tud valaki segíteni?
10/10
airam41 2010 jan. 01. - 17:41:18 10/10
(12/39)
Szia! Ha feltennéd valamilyen megosztóra, légyszíves küld el a linket nekem is. Nagyon szeretnék hozzájutni, elõre is köszi.
cheval 2010 jan. 01. - 16:50:11
(11/39)
Szia !
Ha megkérlek, fel tudnád tenni valamelyik file-megosztóra - DATA, RAPIDSHARE, stb - hogy más is élvezhesse mid'e jót ? Kérj helyette bár mit. Nekem megvan például a Profi vagy 101 kiskutya új DVD-je a régi, 80-as évekbõl való MOKÉP (VHS) szinkronnal szájszinkron minõségben, ami saját munkám, és szívesen adom helyette, mivel ez az egyik kedvenc filmem, és most állok ott, hogy a régi VHS kazettámat összedolgozzam a jobb filmanyaggal. Sok munka, és ami Neked van az talán mégis tökéletesebb.
Köszi, cheval.
molnibalage 2010 jan. 01. - 16:26:09
(10/39)
Ez az új förmedvény nem is tudom, hogy mi. Mert, hogy nem az fordították le, ami a filmben van, az tuti...

Ki képes ilyen slendrián munkát kiadni a keze közül. Az, hogy a sziknornagok szarok az egy dolog. De ki képes így "fordítani"? Ez középszintû angolosnak jobban kellene csinálni. Mintha a google fordító fordította le volna a filmet. Franciaországban az ilyen dolgokat talán bünteti is egy hivatal asszem.
Csongi07 2010 jan. 01. - 15:17:15
(9/39)
Teljesen igaz! Tökéletes példa ez a film arra, hogy mennyire el lehet rontani a szinkronnal egy színvonalas, nagyon jó filmet. Pedig az eredeti szinkronnal az egyik kedvenc filmem. Nagyon jól megírt humoros párbeszédek, igazi szinkronszínészi játék. Az újban sajnos egyre több szitokszót fedeztem fel :(
sword 2010 jan. 01. - 15:15:23
(8/39)
Nekem sikerült megszereznem az eredeti szinkronost bizonyos nem publikus "alternatív" forrásból. És azt hiszem, most elõ is szedem, és inkább azt nézem, mert ez valami förtelmes...
fanni62 2010 jan. 01. - 13:27:10 Előzmény multibit
(7/39)
Csatlakozom "multibit"-hez. Az új szinkronnal nem is ugyanaz a fordított szöveg, mint a régi Kristóf-Für párossal, ami találó, eredetien humoros, és passzol a színészekhez. Az új változattal szinte élvezhetetlen. Egyszer láttam belõle talán negyed órát, de annyi elég is volt... Pedig kedvenc filmem.
multibit 2009 dec. 27. - 23:07:15
(6/39)
Sajnos a kereskedelmi csatornákon általában az újabb szinkronnal szokták adni. Az elõzetesbõl ítélve ez most is így lesz. Pedig a Kristóf Tibor-Für Anikó párossal az igazi...
leirionn 2009 dec. 26. - 20:15:04
(5/39)
Én is régóta meg akarom szerezni, de a neten sem találom sehol. Fel fogom venni videóra, ha már nem tudtam megszerezni. Remélem nem jön közbe semmi...
Brambilla 2008 jan. 02. - 01:56:32
(4/39)
Nem rossz film, egész jól ki van találva. McTiernan nagyon látványos filmeket tud csinálni, és mindig más elemek felhasználásával.
Itt a kiváló zenéhez gyönyörû természeti képeket adott hozzá, a Vadászat a Vörös Októberre c. filmben a valódi tengeralattjórókkal/on forgatott jelenetek voltak nagyon jók és szerintem mindenki emlékszik még a 13. harcos éjszakai fáklyás vonulására.
És az akciófilmjei is jobbak az átlagnál, nagy részben azok is a látvány miatt.
kobold 2007 aug. 15. - 20:53:27 Előzmény real_madrid
(3/39)
maximálisan egyetértek, én 21vagyok és szinén mint gyerekkorom nagy kedvencére emlékszem, de még ma is meg tudom nézni, bár úgy rémlik mintha némiképp más szinkronnal lenne (ezuttal nemHBO-n néztem, ez is lehet az ok.. meg persze az idõ is) Szóval mindenkinek ajánlani tudom, S.Connery újabb remek filmje, szinészi teljesitménye.
garfielde 2007 febr. 19. - 07:34:16
(2/39)
hi
szerintem is állati jó film.
10/10
real_madrid 2007 febr. 12. - 23:48:50 10/10
(1/39)
csodálom hogy ide még nem írt senki. pedig ez egy nagyon szuper film!!! Ráadásul nem csak a sztori jó, de van benne valami... gyerekkorom egyik emlékezetes filme (most 20 vagyok), nagyon örültem hogy ismét leadta most a HBO.