Téma: Megérzés

Denken 2007 jún. 24. - 13:12:57
(40/560)
Szerintem nem érdemes logikus magyarázatot keresni a film történéseire. A jelenség lényege éppen az, hogy megmagyarázhatatlan, csak átélni és érezni lehet, és olyan dolgokra vet fényt, amelyek enélkül talán sose kerülnének felszínre. És éppen ettõl lesz igazán jó thriller.
A film valóban kicsit pörgõsen indul, de aztán egyre komolyabb, érzelmesebb hangvételûvé válik, és amikor már igazán magával ragad, BAMM!! a baleset kegyetlensége ránt fel ebbõl az érzelmi áramlatból. Szerintem jó film volt, érdemes volt megnézni!
Garcon fiú 2007 jún. 22. - 00:43:10 Előzmény Tracy
(39/560)
Nem az idõsíkok, keveredtek össze, mert akkor minden egyes szereplõt érintené. Csak a csaj ugrált össze vissza, ezért nézték hüjjének... Meg szerintem ez egy baromság. Fogja és átrakja magát az idõsík? mivan? belegondoltál te ebbe mert engem dühít hogy nem fogom fel. Mondjuk az illetõ elõbb lesz részeg, minthogy inna, és akkor ezen megse lepõdik, sõt másnap azon kapja magát hogy vedel mint az állat és nem lesz részeg, se másnapos és a tudata ezt nem is tartja képtelenségnek. Mondom baromság, ahogy az elõbbi mondatok is... a 12 majom-ban miért nem találunk ilyen ordító hibákat ezt mondjátok el nekem. Hiába a jó történet ha a rendezõ és a forgatókönyírót nem érdeklik a részletek csak az hogy becsalogasson, és pénzt csináljanak. Vagy lehet hgoy tévedek és tényleg és igazad van... És igazatok van mi tényleg csak fikázni tudunk. De jogosan. És az hogy leadunk az igényekbõl nem megoldás. Legyen innentõl jó a sz*r film, mert mostantól csak világítani fog a vászon.
Juventeeno 2007 jún. 10. - 09:51:46 Előzmény kessy6
(38/560)
Igaz, igaz, de nem gondolom hogy csak a magyarok stílusa volna problémás.
Na mind1, ezt inkább hagyjuk abba, mert csak idegesítjük azokat, akik a filmrõl akarnak beszélgetni :)
kessy6 2007 jún. 08. - 21:30:32
(37/560)
Frei Tamas musorsa most hetfon,abban minden benne volt......
Egyebkent azzal egyetertek,hogy igenis mindenki mondja el a velemenyet,oszinten!Nekem csak a stilussal vannak problemaim......
Juventeeno 2007 jún. 08. - 18:07:08
(36/560)
Szerintem jó film. Én egy hibát találtam benne, a kislány arcának valóban már akkor átkozmetikázottnak kellett volna lennie, amikor a rendõr hozta a férj halálának hírét, de ha az ember jóindulatú, betudhatja a mû szerkesztésének, hiszen ennek hála sok minden változott a történet során.
A színészek jók voltak, nem hiszem hogy volna ok szidni õket.
Ja és ez a naptárnézegetés dolog...valószínû hogy Bullock néni rápillantott a naptárra minden nap, mert anélkül aligha tudta volna megcsinálni magának azt a "Jim-dies-órarendet" másfél perc alatt.
Aminek a legjobban örülök az pedig az, hogy senki sem folytatta kessy6 magyarfikázását. Mi legalább kimondjuk, amit gondolunk, le tudjuk vezetni a feszültséget, és délben nem antidepresszáns a fõfogás.
Katakov 2007 jún. 08. - 12:10:17
(35/560)
Számomra talány, hogy hogyan egyeztethetõ össze ez az idõben ugrálás azzal a nehezen körülhatárolható emberi képességgel, aminek megérzés a neve. Az alapötlet talán még nem is lett volna rossz, de ahogy ezt kivitelezték, és vászonra vitték, az már sokkal inkább gagyi. A nem olyan rég vetített Deja Vu is hasonló témát dolgozott fel, de a megvalósítása számottevõen profibb volt, és jobban ráéreztek, hogy miként tud annyira követhetõen részletgazdag lenni, hogy kellõen lekösse a figyelmet, meglegyenek a kötelezõ csavarok, és folyamatosan fokozza a feszültséget, de ne legyen már-már nevetséges módon „jobb híján” túlbonyolított. No hát ez az, ami a Megérzés alkotóinak nem sikerült. A végeredmény pedig egy hibáktól hemzsegõ, álkomplikált thriller-limonádé.

A Bullock-mániások mindenesetre maximum egyszer megnézhetik, hogyan domborít kedvencük az új, „Missis fapofa” szerepében.
Lasagne 2007 jún. 07. - 20:32:49
(34/560)
Jó is volt meg nem is...bár jó lett volna egy kis happy end, de hát ilyen az élet!
8/10
-The Corrs- 2007 jún. 07. - 19:32:00 8/10
(33/560)
hát nekem teccett a film..nem lesz belõlem filmkritikus,az biztos :D mer nem értek hozzá,de jó volt sztem..
Tracy 2007 jún. 03. - 23:27:38 Előzmény karan
(32/560)
Kedves Karan!

Az, hogy nem thrillereken nõttél fel, egyértelmûen látszik a hozzászólásodból. Ez nem egy tipikus idõutazásos film, nem azon van a hangsúly. DE: a filmben nincsenek bakik, amiket említettél (a kislány arca, gyógyszerek a csapban), merthogy az idõsíkok összekeveredtek egymással, a napok nem lineárisan következtek egymás után! Hogy lehet, hogy pont a legfontosabb momentumát nem sikerült megértened? Van egy ennél ezerszer bonyolultabb film, a címe: Memento. Azzal edzheted magad, s miután azt megértetted, nézd meg mégegyszer a Megérzést. Egész érdekes részleteket fogsz meglátni benne. Sok sikert!
karan 2007 máj. 28. - 23:23:04
(31/560)
Sziasztok!
Ez az elsõ hozzászólásom, szóval nem feltétlenül fikázással kéne kezdenem, de nem tudom megállni.

**SPOILER ON**
Azért, hogy jóval kezdjem...
Szeretem az ilyen "idõutazásos" filmeket, sokat is láttam; de a legtöbbel az a problémám, hogy a happy end érdekében valahogy mindig sikerül megváltoztatni a múltat - s így a jelent és jövõt is - amit a realisztikus fejemmel képtelen vagyok befogadni. Ilyenkor mindig Emmet Brown ugrik be a "Vissza a jövõbe" c. alapmûbõl, és az univerzum elpusztulása, számomra ez lenne igazán realisztikus ilyen szituban. :) Na szóval a PREMONITION ebbõl a szempontból kellemes csalódás, minden cselekedet az elkerülhetetlen felé halad, elhiteti a nézõvel, hogy meg lehet változtatni a sorsot, de aztán a vége igazolja az ellenkezõjét.
Ami még pozítivum, az Sandra Bullock. Szerintem elég korrekten eljátszotta a néhol meghökkenõ, néhol bociszemes szerelmes, néhol pityergõ, néhol pedig a sorssal szembeszegülõ kemény amazon :) szerepét.

Na és akkor a fika.
Ahogy azt már nczoli is említette, írtó nagy, mondhatni eget rengetõ bakik vannak a filmben, amit nem tudok másnak betudni, minthogy az alkotók nem fûztek nagy terveket ehhez a filmhez, gyorsan akartak nagyot kaszálni.
A legnagyobb ilyen nyílván a kislány arca, ami csütörtökön ép, egészséges, miközben kedden átszaladt az üvegajtón. Másik dolog, hogy a fõszereplõ asszonyság kedden teleszórja a csapot a lithium tabikkal, ott hagyja õket, és csak szombaton csodálkozik rá, hogy "lám, itt meg mi van?". Erre csak az lehet a magyarázat, hogy keddtõl szombatig nem használta a mosdót. :)) Sorolhatnám még a kisebb hibákat is, de akkor csak még hosszabb lenne ez a hozzászólás, meg szerintem ennyibõl is érzitek, hogy ezek mennyire zavaróak.
**SPOILER OFF**

Összeségében nálam abszolút negatív a mérleg, ne menjetek emiatt moziba, max ha van egy ingyen jegyetek.
szokegergely 2007 máj. 14. - 21:24:11
(30/560)
Nem értem, hogy lehet ezt a filmet tökéletes alkotásnak titulálni.
Igen valószínüleg sok rossz filmet kihagytam az életmbõl, igyekszem olyat megnézni ami mond is valamit, ami tényleg tartalmas, de ez?Azt hittem az lesz.Tévedtem!
A kivitelezést rontották el, maga a történet még el is menne, de pl: ha tehetném hogy egy jövõbeni katasztrófát megváltoztassak, megtenném, fõleg ha a saját életemre is hatással lenne, a fõszereplõ hölgy meg vacilál, és összekever mindent, amikor Bullock kisasszony olvasta a forgatókönyvet, lehet az még jó volt, de mire a filmet összevágták az egész meg lett kutyulva, és ez lett a vége!
Sok sok baki van benne, és maga a történet szenved csorbát!
De fanatikusok elõnyben, nézzék csak meg, és ha még ez sem ébreszti fel õket, akkor semmi, és csak gratulálni tudok az elvakultságukhoz...
G.
Garcon fiú 2007 máj. 14. - 18:24:38
(29/560)
Itt a lényeg, és nem értem a többieknek miért nem tûnt fel. A film azta felfogást vette fel hogy a sorsunk elõre megvan írva és ha tudod elõre se tudod megváltoztatni. Ehhez képest nem egy rész értelmetlen.

Akik meg ezt a filmet negatívan jellemzik és kritizálják jogosan teszik. Aki tudja kerülje el.
Rengeteg film van ami hasonló tartalommal bír és sokkal jobban sikerült. És az ilyen filmek után mondjuk azt hogy a megérzés egy idõpocsékolás.
kessy6 2007 máj. 13. - 23:14:02
(28/560)
Nalam a kislanya volt a legdurvabb.......foleg,hogy hogyan tortent.....
ReBii 2007 máj. 13. - 22:56:55
(27/560)
Megnéztem a filmet és nagyon nagyon tetszett!
*SPOILER* (lehet)
én szeretem a nyálat, tehát örültem volna happy endnek is, így kicsit szomorú mégis wáá szóval nagyon tetszett :D:D
.
jó, mikor beletenyerel a hollóba az :S:S:S undorító :D :D
.
nagyon jó film, sokból sok pontot adnék rá!
nczoli 2007 máj. 13. - 19:53:58
(26/560)
Sziasztok.

Ma megnéztem a filmet és végül is amíg néztem, addig nem is volt vele baj, tulajdonképpen még tetszett is. Utólag viszont már nagyon sok minden nem világos.
Ugye van nekünk egy hõsnõnk, aki végül is minden napot megél egy bizonyos héten, de nem idõrendi sorrendben (leegyszerûsítve). Ha jól figyeltem egyetlen napot sem élt meg kétszer, tehát igazából változtatni sem sikerült neki rajtuk, pedig megõróbálta.
Viszont hogy a fenében lehetséges, hogy a filmben játszódó elsõ napon (csütörtök), amikor a sheriff közli a halálhírt, a nagyobbik lányának nincsenek sebhelyek az arcán? Hiszen az elõtte levõ napokban sérült meg és még az utána következõ napokban is erõsen látszik a sérülés.
Én több ilyen nagyon komoly "bakit" is találtam, de nem akarok regényt írni.

Szeretném megkérdezni, hogy most tök hülye vagyok és valamit nem értettem, vagy elsiklottam felette?
10/10
Marcellus 2007 máj. 13. - 15:02:46 10/10
(25/560)
Én tegnap láttam a filmet, és nem értem sem a negatív kritikákat (mondjuk az egy dolog, hogy valakinek nem jön be a film, egy film sincs, amit egész Magyarország együtt imádna, ez természetes - de olyat mondani, hogy "életem legrosszabb filmje"... Ha lenne ebben igazság, akkor aki ezt mondja, biztos jó kevés igazán szar filmet látott, ahhoz pedig nagy szerencse kéne), meg azt sem értem, hogy mit nem lehet azon felfogni, hogy meghalt-e Jim. Nem árulom el a végét, de szerintem semmi érthetetlen nem volt a végén, korrektül be volt fejezve. És a legvégén is tetszett, amivel megoldották a befejezést. Amúgy a színészek alakítását én is csak dícsérni tudom, a kislányok is marha jók voltak szerintem. A film elég megrázó (legalábbis számomra sok rész az volt), és habár Sandra Bullockról nyilván senki nem mondaná, hogy ez élete legjobb alakítása; szerintem azt se kéne mondani, hogy a legbénább, mert én ilyen filmben és szerepben még sose láttam õt, márpedig rengeteg filmjét volt szerencsém megnézni.
Szóval, aki bírja az olyan filmeket is, amikben semmi vicces nincs, annak csak ajánlani tudom. Max mégse tetszik annyira, akkor majd elnézést kérek, hogy ajánlottam.

UI.: Bevallom, hogy féltem, hogy elszarják a filmet, és hogy úgy lesz vége, hogy
a) Sandra Bullock sikítozik a szanatóriumban, hogy "Nem vagyok õrült!!! Nem vagyok õrült! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!" (lásd: "Ismeretlen hívás") - mert az ilyenekre allergiás vagyok, hogy õszinte legyek; vagy
b) Semmi sem derül ki, és a végét senki sem fogja érteni.

Hála az égnek, kellemeset csalódtam. :)

(Ja, és még valami, amire ha jól látom, már rámutattak: a vasárnap a hét elsõ napja USA-iéknál, szóval szombat, az hat nappal késõbb volt.)
kessy6 2007 máj. 13. - 01:52:24
(24/560)
Koszi! :)
Orulok,hogy magyarok kozott se vagyok egyedul,akiknek tetszett.Bar oszinten szolva nem nagyon erdekel masok velemenye.
Miota kritikakat olvasok itt,rajottem valamire.Illetve csak erosodott egy erzes,amit mar regen eszrevettem........hogy a magyarok (es elnezest kerek a kivetelektol!!!!!!!!),egy valamit tudnak nagyon..........ocsarolni,valamit,valakit,aki tobbet ert el,jobb,vagy egyszeruen csak mas..........
Csak olvasson el az ember egy-ket filmkritkat......tobb a negativ,mint a pozitiv velemeny.

Szerintem a film jo!Akinek meg nem tetszett........
vikri 2007 máj. 12. - 23:27:10
(23/560)
Kedves Bbb23! Szerencsére én már csak azután olvastam véleményed, miután már láttam a filmet, különben nagyon mérges lennék, de azért gondolhatnál másokra is, és nem kéne ellõnöd mindent. Vagy Te még sosem olvastál véleményeket egy film megtekintése elõtt?
vikri 2007 máj. 12. - 23:23:50 Előzmény kessy6
(22/560)
Veled egyáltalán nincs baj, nekem is nagyon tetszett, és én sem tudtam levenni a tekintetem a vászonról. Csak ajánlani tudom a filmet mindenkinek. Gergelynek és Gábornak véleményem szerint ízlésficama van. Abban is egyetértek Veled, hogy nem fair elárulni egy film végét, így következõ üzenetem Bbb23-hoz fog szólni.
Tamy. 2007 máj. 12. - 20:29:33
(21/560)
Szerintem egyáltalán nem olyan szõrnyû, mint ahogy egyesek elmondják..Aki okos, és figyel az tudja követni az eseményeket....És szerintem Sandra egyáltalán nem alakított rosszul(csak mert valaki ezt is állította)..