Téma: Megtörve

Ropovand 2019 aug. 12. - 10:15:12 Előzmény Pink Pearl
(54/74)
Nagyon szépen köszönöm.
10/10
Pink Pearl 2019 aug. 09. - 05:17:52 10/10 Előzmény Ropovand
(53/74)
Szia Ropovand!

Pontosan nem tudom de kb 70-75 lehet a magyar számozás szerint.
Ez a mai rész (tehát az aug. 8, csütörtöki) ami magyar számozás szerint a 45. rész volt,a török számozás szerinti 16. részben volt.
(A teljes sorozat 24 részes a török számozás szerint)

Azért nehéz pontosan kiszámolni mert a magyarok nem úgy szabdalták meg a részeket, hogy "pontosan" kettő vagy három vagy négy részre vágtak (volna) minden részt... NEM!

A török részek kb 130-140 percesek (az se mind egyforma)...
...a magyar részek kb 43 percesek....

Volt amikor EGY török rész, 4 magyar részben ment le.....ha kiszámolod 3x43 perc =129 perc....vagyis még kb 10 perc hiányzott az adott részből,azt a következő (vagyis) 4. rész elején adták le :D

Szóval össze-vissza van szabdalva....de szerintem kb 75 részes lehet a magyar számozás szerint.
Ropovand 2019 aug. 08. - 13:02:14
(52/74)
Én csak azt szeretném tudni, hogy hány részes ez a sorozat? Tudja valaki?
10/10
Pink Pearl 2019 júl. 26. - 17:29:31 10/10 Előzmény meggy100
(51/74)
Egyetértek! :))
Nekem is nagyon tetszik! :))
Igaz,hogy a másik két sorit (amit említettél) én nem néztem, nem ismerem,de ez "szerelem volt első látásra" :)))
9/10
meggy100 2019 júl. 26. - 14:19:06 9/10
(50/74)
nekem tetszik eez a sorozat !! Sokkal jobb mint az Elif meg a Madárka !!!
1/10
Elhaym 2019 júl. 23. - 18:07:49 1/10 Előzmény Dj. V.
(49/74)
Ez tényleg nagyon lassú és unalmas, de azért vannak pörgősebb, izgalmasabb török sorozatok is.
mihenike 2019 júl. 23. - 16:48:33 Előzmény Dj. V.
(48/74)
Szia! a török sorozatokat mindig szétszabdalják a magyarok, így a 24 részböl, szerintem, csináltak kb90 részt, de ebben nem vagyok biztos, hogy pontosan hány rész lesz belöle. mint írtam le vagyok maradva rendesen... de adok neki még esélyt a számomra ismert színészek miatt. Ami a teát illeti...- ez náluk valami rituálé- mármint a teázás- minden török sorozatban kardinális kérdés... kb 1dl az egész, de olyan nagy gonddal és odafigyeléssel készítik, majd pedig, ahogy megisszák.... mint valami isteni nedü :D
10/10
Pink Pearl 2019 júl. 22. - 22:35:58 10/10 Előzmény Dj. V.
(47/74)
Bocssika de a 24 rész nem Magyarországra vonatkozik! Csak a törököknél volt annyi ,mert ott egy rész kb 140 perces és hetente egyszer adták. :)

A magyarok felszabdalták 43 perces részekre.

Egyébként nekem tetszik a film. Igaz, hogy sokszor vannak elég vontatott jelenetek....az a footballos mizéria pl nekem sem tetszik....de amúgy igen.....

Mivel törökül már láttam végig a filmet...kimondhatom...Nekem tetszett :) Érdekes film volt :)

Az Onur Saylak által alakított Veli Cever karaktere volt végig a legizgalmasabb karakter (számomra).

Érdekes, hogy abszolút ellentétes tulajdonságok csapnak össze benne és....ahogy változik, formálódik a hozzáállása bizonyos dolgokhoz, bizonyos események hatására....
4/10
Dj. V. 2019 júl. 22. - 21:29:32 4/10 Előzmény mihenike
(46/74)
Imdb szerint 24 részes, így azért néztem tovább 15 rész után, de a Port szerint ez nem igaz, főleg mert már a 29. részen vagyok túl. Pl. az utóbbi 2 részben is volt 2-3 perces közlekedés, volt monológ vagy 5 percben, amit áttekertem, de fordulat egyre kevesebb, így engem már le se köt igazán (azért nem tartok 3-4 résszel tovább, holott már leadták). Illetve semmitmondó beszélgetések és részletek. Pl. 2 percet áldoztak arra, hogy ízetlen a tea és visszaküldi a felszolgálóval és leordítja a fejét. Eleve egy fél decis pohárból teázni... és akármennyire ihatatlan, ennyit akkor is legyűr az ember, vagy szó nélkül ott hagyja. Tehát a beszélgetés is lényegtelen volt és ez a plusz 2 perc is felesleges volt, pusztán csak időhúzás. Már részenként 10 perceket tekerek át és még 10 percig némítom, amikor senki nem beszél percekig, csak a zene...
mihenike 2019 júl. 22. - 20:55:15 Előzmény Dj. V.
(45/74)
szia! nagyon vártam ezt a sorozatot..., igaz eddig csak 4 részt láttam, mert nem
volt idöm nézni jùniusban, de erröl az eddig lâtott 4 részröl is pontosan ugyanaz a véleményem, amit itt leírtál.... pedig nagyon jó a szereplö gárda... szóval nem is értem mi történhetett.... pedig én nagyon szeretem a török sorozatokat, amiknek a zenéjét kifejezetten szeretni szoktam..., de ennek még a zenéje se tetszik... azért nézem tovább, bízom benne, hogy beindul!
például az elsö részes meccses jelenet kifejezetten idegesítö volt! az az üvöltés nagyon irritáló volt!
4/10
Dj. V. 2019 júl. 20. - 00:20:43 4/10
(44/74)
Elkezdtem nézni, mint egy sorozatot, elsőre nem is figyelve, hogy török.
Unalmas első rész után kicsit beindult, de nem értettem, miért nem történik semmi konkrétum. Végül rájöttem; mert török.
Még úgy kb. 15 részig azt mondom, hogy fordulatos, nézhető, bár a zene nagyon bosszantó.
Egyetlen dallammal viszik végig az egész évadot és ezt részenként 5-10 alkalommal is bejátsszák, olykor olyan hangosan, hogy a beszélgetés nem érthető.

Egyre többször fordul elő maga az időhúzás, amit lassan már rutinból tekerek át.
Pl. autós üldözés a "rémisztő" idegesítő zenével, ahol igazából csak pár autó közlekedik (semmi akciós üldözéses jelenet), ezt 5 percig mutatják, de pusztán csak követik egymást, így érthetetlen, miért.

Egyre több az ismétlés. Az egyik részben a hatodik percig megegyezett az előző rész végével.
Továbbá mint időhúzás, már a sétálgatást is elhúzzák. Autózik, kiszáll, besétál az épületbe, mialatt egyetlen szó sem hangzik el, csak az idegesítő zene szól és ez 3-4 percig is eltart.

De ahogy már az első részben a meccsen kiabálás is vagy jó 10 perc lehetett összesen, kb. úgy húzzák az időt akkor is, amikor az ember fordulatra vár.

Parkolóház, mindenkinél pisztoly. Csak a zene és az hogy farkasszemet néznek, majd beszélgetnek egyetlen lövés nélkül, az 6-7 perc volt és kb. semmi nem derült ki a beszélgetésből.

Ha negyed annyi részt gyártottak volna le a lényeggel, akkor azt mondom, hogy ez egy érdekes és fordulatos film. Jelenleg viszont csak azt mondhatom, hogy csupán azért nézem tovább (beletekergetve, némítgatva), mert érdekel a történet vége, bár egyre kevésbé, mert egyre fogynak a fordulatok és laposodik a történet (1 kis apróság részenként, amit boncolgatnak az idegesítő zenék közt).

Nagyon el van húzva! Bosszantóan.
mihenike 2019 júl. 15. - 17:12:34 Előzmény malvinkicska
(43/74)
Szia! befejeztem a Piszkos pénzt és ma kezdtem el nézni a Carpismát ;) nem tudom, hogy te nézed-e még?!? üdv :)
Gabszi1984 2019 júl. 09. - 13:06:05
(42/74)
Kedves Pink Pearl!
Nagyon köszönöm a segítséget! Valóban magávalragadó zenemű! :)
10/10
Pink Pearl 2019 júl. 08. - 22:57:39 10/10 Előzmény Gabszi1984
(41/74)
Szia Gabszi1984!

Gondolom arra a zenére gondolsz amikor Velit "kilopják" a kórházból?! :)

Az egy híres klasszikus zene.
A szerző: Georg Friedrich Händel
Címe: Sarabande

Adok egy video linket is hozzá :) Amúgy ez nekem is nagyon tetszik :) Nagyon "húsba vágó hatású" zene,mindig nagyon magával ragad amikor meghallom. :)

https://www.youtube.com/watch?v=JSAd3NpDi6Q
Gabszi1984 2019 júl. 08. - 20:43:24
(40/74)
Sziasztok! A 20 részben a 39.percnel van egy zene és nem ugrik be mi lehet de nagyon ismerős.. (kórházas jelenet) nem tudja valaki mi lehet?
10/10
Pink Pearl 2019 júl. 04. - 08:40:35 10/10
(39/74)
Huhhh! Hát ez a szerda esti rész volt eddig a leginkább olyan...hogy is mondjam..."érzelmeket felkavaró" :)

Veli Cever tényleg egy nagyon izgalmas karakter! :)
Nagyon érdekes vagy inkább fura (?) ezeknek az ellentétes tulajdonságoknak az összecsapása egy emberben. :)
Gondolok itt pl arra, hogy...az az ember aki szemrebbenés nélkül gyilkol embereket....ugyanakkor ilyen gyengéden tud megszeretni egy kislányt mintha az ő kislánya lenne...és meghatódni a pozitív, érzelmes gesztusoktól...

Az is egy érdekes kérdés, hogy vajon Veli Cever jogosan gyűlöli-e Kadirt a múltban történtek miatt?
És az is, hogy Kadir vajon tényleg egy "jó" ember?

Tudom, hogy a film szerint Kadir a "pozitív" figura...én pedig többnyire mindig a pozitív főhősnek drukkolok de...ez itt most a másik véglet. :D

Ahogy már korábban is írtam, ezt a Kadirt sehogy nem tudom kedvelni :D
Nekem egyáltalán nem szimpi...és, hogy őszinte legyek...ő sem annyira "jó" ember mint amennyire a film szerint lennie "kellene"....

Veli Cever megítéléséről még annyit....talán bele kellene gondolni, hogy....létezik olyan ember aki nem gyűlölné meg a kollegáját/barátját ha miatta ölték meg a családját?!

Nem hinném.........
nterezia28 2019 jún. 30. - 15:00:04 Előzmény nterezia28
(38/74)
Nagyon szivesen!!!!!! Eza a film iszonyat jo.... !!!!
10/10
offtopic
Pink Pearl 2019 jún. 30. - 00:12:01 10/10
(37/74)
???
Picasso?
Ki vagy? Ismerlek az "Ezel topicból"? :)

Milyen néven voltál ott? Mert ezzel tuti nem! :D
10/10
Pink Pearl 2019 jún. 29. - 22:12:34 10/10 Előzmény nterezia28
(36/74)
Köszi a linket nterezia28 :) Nekem ez a dal nagyon tetszik :)

Egyébként nem tudom ki mondta azt,hogy "nyár végéig" leadják végig a sorozatot?!
Már nem tudom hol olvastam ezt....de a jelenlegi vetítési tempó mellett ezt kizártnak tartom!

Az eredeti török számozás szerint 24 részes a sori,részenként kb 140 perces.

A magyarok úgy darabolták ezt föl,hogy kb 43 perces egy rész (a reklámok nélkül),vagyis kb 4 magyar rész = 1 török számozás szerinti rész.

Én nézem mellette az eredeti török verziót is és szerda-csütörtök-pénteken a török számozás szerinti 6. részt adták a magyarok az RTL-en és még nincs is vége!
Kb 20 perc még hiányzik,tehát a hétfői rész első 20 perce,az a török verzió 6. részének a vége lesz. :D

Szóval teljesen szabálytalanul lett szétvagdalva....ja és az RTL szokásához híven "cenzúrázva" mutat bizonyos jeleneteket...

Aki látta az eredeti török verziót,az nyilván emlékszik,hogy az "idő-visszaugrálós" visszaemlékezős jelenetben,amikor azt mutatják,hogy Veli miért gyűlölte meg Kadirt (a kivégzős jelenet)....az az eredeti török verzióban másképp van.

Az RTL több dolgot kivágott belőle....
nterezia28 2019 jún. 29. - 17:25:49 Előzmény Pink Pearl
(35/74)