Téma: Mélymagyar

cherry baby 2008 okt. 01. - 07:40:56
(122/242)
Tudod, az igazságot sose tanították az iskolában, de ma már (évek óta) lehet IGAZ könyveket kapni. Neked is olvasnod kéne... Van egy mondás: Nem az a szégyen, ha nem tudod, hanem,ha nem is kérdezel.
Heathcliff 2008 szept. 30. - 22:37:29
(121/242)
Kedves Brody, nem olvastam végig a hsz-okat, csak a te legutóbbi megjegyzésedet. És hidd el, hogy továbbra is nagyon szimpatikus vagy, és sajnálom, hogy nem tudok veled egyetérteni. De sajnos a történelmi tény az, hogy Horthyék valóban jól álltak a zsidókhoz, valóban igyekezetek menteni õket, valóban itt voltak a háború alatt egyedül biztonságban; és ha a fia, István nem halt volna meg annyira furcsa körülmények közt (talán a németek ölték meg), akkor sikerült volna kiugrás a háborúból. Így sajnos nem. A halála elõtt három nappal így írt az apjának (a STÍLUSra figyelj, Gyurcsányéval összevetve):
„Csapataink veszteségei az utóbbi idõben… eléggé súlyosak. Ha szabad Papának tanácsolni: Ne küldjünk utánpótlást, inkább vonjuk össze a csapattesteket. Ha állandóan feltöltjük a kereteket, az azt jelenti, hogy úgy emberben, mind anyagban teljesen el fogunk vérzeni. Ez év végével az orosz egyáltalán nem lesz megverve, az ellenség kitûnõen verekszik, hadianyaggal, élelemmel bõven el van látva, úgyhogy véleményem szerint jövõre semmivel sem lesz gyengébb, mint idén, sõt!
Nem tudom, igaz-e, de állítólag még két megszálló hadosztály jönne ki. A hír nagyon levert engemet, úgyis lényegesen több csapatunk van kint, mint ahogy mi azt magunknak megengedhetnénk. Milyen megnyugtató volna, ha Bartha már nem ülne a miniszteri székben, úgy érzem, õ a rossz szellem.
Még egy szomorú téma: a zsidó századok, ahogy hallom, idekint vagy 20 v. 30 000 a szadisták kedvteléseinek van minden tekintetben kiszolgáltatva, az embernek felfordul a gyomra, undorító, a huszadik században is sajnos nálunk…. Attól félek, hogy ennek nagyon meg fogjuk fizetni az árát egyszer. (Nem lehetne õket hazai munkákra visszavinni?) Máskülönben tavasszal már kevés él.
….Papa kezeit sokszor csókolja hálás fia, Pista”
Horthy Szálasinak is csak azért adta át a hatalmat, mert az egyetlen élõ gyermekét, a kisebbik fiát a németek Mauthausenbe hurcolták, és féltette az életét. A németek Kállay Miklóst, a miniszterelnököt és annak a fiát is Mauthausenbe vitték. Ennyit a nácikkal való kapcsolatukról: ne haragudj, de más a tény és más a propaganda...:(
Szlovákiából 40 000 zsidó menekült át Magyarországra; mivel a VALÓBAN fasiszta szlovák állam
Ha láttad esetleg az Auschwitzról szóló 6 részes dokusorozatot (azt hiszem, írtál oda,tehát igen); abból kiderült még az is, hogy a németek hadi felszerelése '44-re annyira kimerült és leamortizálódott, és az orosz frontra annyira kellett volna az utánpótlás, hogy Eichmann Pesten egyezkedni kezdett a magyar zsidók vezetõivel: EGYMILLIÓ zsidó életét akarta ELADNI!!!!!!!! (Nem is élt Magyarországon annyi). A zsidó vezetõ azt mondta: nem tudja, ki élhet és kinek kell meghalnia...Jó - mondta Eichmann - menjen, és beszéljen nemzetközi zsidó vezetõkkel. A férfi elment Isztambulba, hogy jeruzsálemi vezetõkkel találkozzon. De azok nem jöttek el, viszont a férfit LEFOGTÁK ÉS BEBÖRTÖNÖZTÉK, azzal a váddal, hogy NÁCI KÉM!!!!! És tudod, miért? Mert a szövetségesek azt gondolták: ha a nácik most 1 millió zsidót akarnak elengedni, akkor ezután még mennyit akarnak? nekünk nem kell több zsidó!!!! Hát ezért, tudod....:((( Ez TÉNY!!!!
És az is, hogy mind Horthyékon keresztül, mind sok egyéb úton a szövetségesekhez eljuttatták Auschwitz alaprajzát, feltüntetve rajta a kemencéket, a vasútvonalakat, és fel lettek kérve a szövetségesek, hogy legyenek már szívesek legalább a vasúti síneket lebombázni, hogy a németek ne bírjanak vagonírozni. A szövetségesek a tábor környéki ipari üzemeket bõszen bombázták: a vasúti sínekre EGY BOMBA SEM JUTOTT!!! EZ IS TÉNY, sajnos, Brody, ezeket tudni kell, mielõtt valaki Horthyra egyetlen követ is dobna.
cherry baby 2008 szept. 30. - 09:50:33
(120/242)
Tisztában vagyok vele, hogy nem egy malomban õrlünk. azért válaszoltam azt amit...
offtopic
meszag 2008 szept. 30. - 08:24:58
(119/242)
Nem akarlak elkeseríteni- vagy mégis?-, de nem egy malomban örlünk. Amit itt lentebb írtál, kicsit még nézz utána...
cherry baby 2008 szept. 30. - 08:15:24
(118/242)
Mélymagyar a topik címe...
cherry baby 2008 szept. 30. - 08:11:18 Előzmény Heathcliff
(117/242)
Örülök, hogy megérted, amit közölni szeretnék. Bár nem sikerül mindig higgadtan és megfontoltan.
offtopic
meszag 2008 szept. 30. - 08:07:16
(116/242)
Hát ez nagyon mély volt, és ráadásul sajnos nagyon magyar. :(
cherry baby 2008 szept. 30. - 08:05:20
(115/242)
a másik. gyurcsány kezdte ezt az uszítást. elõször elkezdte fenyegetni a népet, hogy majd ellepnek minket a románok. majd megjegyezte, ha megöregszik a felesége cserélje fiatalabbra (megjegyzem, komcsi mentalitás, ha megununk valakit a pártban a minisztériumban, lecseréljük) õ terroristázott le egy sportolót. õ az aki elkezdett itt fasisztázni és nácizni, jobb és baloldalazni. õ szakította ketté a Nemzetet a hülye agyament abnormális gondolkodásával. akármilyen helyzet volt 89 óta az országban, itt nem voltak ilyen "lázadások". neki köszönhetik azt, hogy az emberek az utcára mennek. ki ne emlékezne a bokros csomagra, amikor a gyerekektõl elvették a járulékot. egyik napról a másikra. nem mentek ki az anyukák tüntetni. a medgyessy idõszaka alatt sem voltak ilyen balhék. vissza kéne nézni, mikor kezdõdtek, utána kicsit elgondolkodni, hogy valóban ez az elmebeteg tette ezt az emberekkel. csak sajna vannak még vakok és süketek, akik csak az atv-t látják hallják baló györgyel. és õk semmi mást nem néznek. én még azt is szoktam nézni, hogy lássam, hogyan hülyítik be az embereket. a hír-tv-n az echo tv-n a betelefonálós mûsorok, sima mobilos illetve vezetékes. az atv-n mindjárt emeltdíjas 0691es. ezek a komcsik...
cherry baby 2008 szept. 30. - 07:52:46
(114/242)
tudjuk: fasisztázni, nácizni és nyilasozni lehet. megszoktuk. csak az a baj, hogy aki ezt teszi, gõze nincs arról, hogy kik voltak azok. és Horthyt is szidják a zsidók. Pedig neki köszönhetik, hogy ebben az országban élhetnek. A környezõ országokban nincs zsidó. Mert elvitették a nácikkal az összeset, hacsak nem sikerült ide menekülnie. Horthy meg leállította a zsidók deportálását. Ráadásul Horthy sem jobb sem baloldali nem volt. A zsidók imába foglalhatnák a nevét, és idõnként megkoszurúzhatnák a sírját Kenderesen.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 28. - 07:04:56
(113/242)
Rendben:)
Obránszky Ármin 2008 szept. 28. - 02:31:12 Előzmény Heathcliff
(112/242)
Tényleg sajnálom, h nem pár hónappal ezelõtt kezdtük el a beszélgetést, mert most én is eléggé el vagyok havazva (rövid leszek, reményeim szerint, hacsak nem szalad el velem a ló :-)).
A Waldorf-módszerrõl csak felületes ismereteim vannak, de azoknak fényében szimpatikus és célravezetõ megoldásnak tûnik. Egy ismerõsöm édesapja vezet egy magyarországi középiskolát, ahol nem a hagyományos oktatási formát részesítik elõnyben, tõle szoktam informálódni ilyen téren, majd kifaggatom, ha lehetõségem nyílik rá (fõleg, h megtudtam, h a néprajz is lehet adott esetben tanárképes szak, így még érintve is lehetek/lehetnék, ha úgy gondolnám, h megbirkóznék ezzel a feladattal).
Minden másról máskor! :-)
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 28. - 01:41:00
(111/242)
:) oké,és köszi szépen...bár mindenki ilyen intelligens és rendes volna, mint te..:)
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 13:26:59
(110/242)
Te írod: van egyfajta párhuzam...
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 13:06:49
(109/242)
Én megköszönöm, ha nem akarsz velem veszekedni. Nincs kedvem hozzá. A Napok romjain kívül hidd el, nem beszélgettem még veled; továbbra sem vagyok Humpy.
Ezekre a mondataidra pedig emlékezz vissza, ha majd egy szélsõjobbostól hallod vissza: De azért hagyjuk már ezeket a nevetséges védõbeszédeket, >>"ne bántsd a gyöngébbet", vicces.<< ....:S
>>nem bírom a szélsõjobbosok megnyilvánulásait. Sem szavakban, sem kõdobálásban. Ennyi.<< (Azaz: "nem bírom a romabûnözõk megnyilvánulásait. sem hazudozásban, sem erõszakban. ennyi.")
Brody, vedd észre: ugyanaz... :S....és nem vetlek meg. Sem téged, sem c. babyt.
Más fórumon remélem, kellemesebben fogunk társalogni.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 27. - 11:59:35
(108/242)
Kedves Brody, könyörgöm, hidd el, nem tudom, hogyan nyilatkozott Hitlerrõl. Ennyire nem vagyok otthon a fórumon. Arra emlékszem, hogy Perry egyszer megjegyezte: a nevét biztosan a Magozott Cseresznyétõl kölcsönözte. Amit szintén - nézd el nekem - nem ismerek. Rólad annyit tudok, hogy Perry kedvel, és ez jó ajánlólevél, mert õ egy igen figyelemreméltó fórumozó :) tetszenek a hsz-ai. Perry miatt "tüntettelek ki" a figyelmeddel.
De miért ne tisztelhetném cherry babyt is? Miért gondolod, hogy az õ problémái nem valósak? Hiszen elég konkrétan ír, nem általánosságban. Konkrét emberi tapasztalatokról. Tényekrõl. A tények pedig makacs dolgok. Ha körbe lehet hajózni a földet, akkor nem tartható, hogy a föld lapos. Ha konkrét esetek (konkrét lincselések stb.) vannak, akkor nem állítható, hogy nincsenek. Ez ilyen egyszerû, és aki tényeket állít, arra nem lehet mondani, hogy hazudik.
És ha te nem is, a liberálisok túlnyomó része elismeri, hogy ez bizony nagyon is létezõ probléma. Amit nem lehet úgy megoldani, hogy aki jelzi, arra azt mondod: hülye. Ha azt szeretnéd, hogy mindenkit tiszteljenek ebben az országban, akkor elõször te is tisztelj mindenkit. Mert miért várod el mástól, ha te sem teszed? Ez ilyen egyszerû.
Ha valakit változtatni szeretnél, magadon kell kezdeni a változást. Széchenyi elõször magát változtatta - és az egész országot kiforgatta a sarkaiból. És sokkal többet használt, mint ártott. Senkinek a halálát nem követelte, senkit nem uszított arra, hogy haljon meg a "szabadságért", a "nemzetért" vagy az "egyenlõségért".
Szóval õ jó példakép, szerintem, a közügyek ügyiben. Tehát nem bántsd cherry babyt. Fogadd el õt olyannak, amilyen. Inkább segíts neki. Különben sem szép dolog magadnál gyöngébb ellenfelet választani. És cherry baby, feltételezem, fiatalabb nálad. Inkább segíts neki, hogy többet lásson a világból.
És mindezt tényleg nem gonoszkodásból írom. Ugyan miért tenném? Miért utáltatnám ki magam a fórumról? Csak leírtam, ha egyszer már megtanultam, tudod, hogy ez így mûködik. Ha az a cél, hogy ennek a tépett országnak kicsit jobb legyen, akkor legyünk egy kicsit jobbak egymáshoz. És ezt azért írom neked, mert hiszem, hogy megérted. Ha nem hinném, nem írnám le.
Heathcliff 2008 szept. 27. - 09:20:11 Előzmény Obránszky Ármin
(107/242)
Kedves Ármin, köszönöm, hogy ilyen a véleményed rólam, ez komolyan megható.
Az oktatásban szerintem nem az a probléma, hogy szegregált vagy nem szegregált. Hanem, hogy úgy rossz az egész, ahogy van. Mindenki számára megalázó és elkeserítõ. Felõlem nyugodtan lehetne az oktatás szegregált, ha minden gyerek, de fõleg a cigányok mindenképpen Waldorf-módszerrel tanulhatnának. Az játékos, kreatív és fantáziadús. Leköti és egyben fel is szabadítja a gyerekeket.
Szerintem a gyerekek teherbírása még nagyon csekély. Minden MÁST hihetetlenül erõsen, szinte kegyetlenül utasítanak el. És úgy tudom, ma a gyerekek barát-választásaiban ma a legfontosabb szempont az anyagi helyzet :( Ez van. A szegregált oktatás talán túlzott teher a gyermekeknek. És ha szerencsétlen roma gyerekeket még állandóan délután is zalklatnák, amikor amúgy sem tudnak megülni a fenekükön: hát hatványozottan éreznék rosszul magukat. Akkor sem menekülnének a gúnytól. Én olyan suliba jártam, ahol a cigány gyerekeket bizony szegregálták, kevés kivételtõl eltekintve. Tehát én akkor nem kerültem kapcsolatba romákkal (leszámítva, hogy egy srác rámugrott az óvoda kerítésérõl, hogy megpusziljon. Ennyi). Közelebbrõl csak felnõttként találkoztam velük, amikor már képes voltam tolerálni a másságot. Szerintem ezzel semmi baj. „Similis simili gaudet.” Ha roma gyerek lennék, én is a sajátjaim közt érezném jól magam. Szerintem kár a gyerekekre a mélyen elb.szott oktatási rdsz. mindenféle hülyesége mellett más terhet is rányomni: a rasszizmus – antirasszizmus pedig súlyos, felnõttek számára is emészthetetlen teher. Akkor már inkább úgy kéne tanítani a gyerekeket, „faji” hovatartozásra való tekintet nélkül, hogy élvezzék azt. És erre legalkalmasabb a Waldorf, szerintem.

A másik fontos kérdés, amirõl írtál, a munkalehetõségek. Bizony, be kell látni, a munkaképes korú romák (és magyarok) nagy gondja a kétkezi munka hiánya. Nos: rengeteg olyan terület volna, amit fel lehetne fejleszteni, és ahol elengedhetetlen a rengeteg kézi munka. Az egyik ilyen a biogazdálkodás. A másik volna az építõipar: ha visszatérnénk a vályogépítésre, ami nagyon is ideális építõanyag. http://www.kieselbach.hu/fitpic.html?/images/mutargy/20194/1.h500.jpg
Egy szép kép róla. Rengeteg embert eltarthatna. Vagy hallottam, ha az ország földterületének csak akkora részét csatornáznák (öntözõ, nem szennyvíz), mint az uniós átlag, az félmillió munkahelyet teremthetne, és az unió még támogatná is. Szóval lehetne munkahelyeket teremteni – de hát: nemakarásnak nyögés a vége. Ha volna elég munkahely, azonnal föl lehetne számolni a segélyeket, és nem irritálna senkit a munkátlanságból és gerincre vágásból származó jövedelem. Ha csak a munkájából kellene megélniük, fix hogy képesek volnának a romák is kevesebbet szülni. Az ókorban is volt születésszabályozás: mivel akkor is tisztában voltak az emberek, hogy a megtermelt javak hány gyermek felnevelését teszik lehetõvé. A születésszabályozás egyik durva módja itt olvasható: http://www.otkenyer.hu/ganumedesz.php#g

A harmadik probléma a bûnözés. Hát erre csak annyit mondhatok: az emberiség történelmében a rendet, a fegyelmezettséget, a munkavégzés és birtoklás biztonságát mindig is védeni kellett azoktól, akik a többség munkáját, nyugalmát nem tisztelték; akik ártalmára voltak a közösségnek. Az ilyen elemeket mindig is eltávolították, hogy ne tegyenek másokat tönkre. Amíg nem volt erre fölös anyagi forrás, kapacitás, addig egyszerûen megölték a bûnözõket. Az államszervezet kialakulásával, a társadalom bonyolódásával, az anyagi javak növekedésével hamar megjelentek a börtönök, amelyek legfõbb célja tehát a szûrés: a többségre veszélyes elemek távol tartása. Vannak ilyenek, és ezt be kell látni: a többségi társadalom nem képes tolerálni azokat, akik az élet- és vagyonbiztonságukat fenyegetik. Az államnak kutyakötelessége, hogy mint a leukocita, a veszélyes kórokozókat kiszûrje és megelõzze az egész test megbetegedését. Ezt nem lehet megúszni, mert akkor a test maga kezd el védekezni.
És ilyen önvédelmi reakció a magyar gárda is. Amit nem fikázni, alázni és gúnyolni kellene, hanem az állami rendvédelmet jól mûködtetni és kõkeményen betartatni a törvényeket.
Büntetés nélkül nincs rend. Popper Péter egy elõadásában azt mondta: mi kell ahhoz, hogy bizonyos törvény interiorizálódjon, beépüljön egy gyerek személyiségébe? Tehát hogy akkor is betartsa a szabályt, ha éppen nem figyeli senki? A válasz erre két dolog: szeretet és félelem. Popper azt mondta: a félelmet még az Isten sem tudta kikerülni. A Biblia is azt mondja: „A bölcsesség kezdete az Istennek a félelme.” Egyszer már leírtam, hogy a roma társadalom sajnos nem lett annyira megfélemlítve, mint az Európába érkezõ sok-sok más nomád törzs. Ezt nem írom le újra, hosszú. De a bûnözéstõl bizony a félelem tart vissza mindenkit. Aki ezt nem akarja elismerni, az gonosz és ostoba. Ez a félelem lehet az Istenfélelem – de mivel ma már erre nem lehet építeni a társadalom erkölcseit, ezért bizony csak az állam megfélemlítõ, megtorló intézkedései maradnak. Kõkemény, szigorú törvénykezés. A középkorban Szent László király embertelenül drákói törvényt hozott a lopások ellen. És sikeres volt. Ráadásul õ maradt máig az egyik legnépszerûbb uralkodónk – szemben pl. Dobzse Lászlóval, aki pedig igencsak nagylelkûnek mutatkozott… Ennyi. És ez természetesen nem csupán a romákra érvényes.
A fehérgalléros bûnözés okozza az igazán nagy károkat ebben az országban, ez nyilvánvaló.

Hogy mégis miért mutogat a Jobbik, a Gárda a romákra? Két okból. Az egyik, hogy az állam, a kormányoldal is folyton rájuk mutogat. Õket könnyû elõvenni, hiszen olcsó cirkuszt jelentenek a népnek: amíg a média által elbódult lakosság velük foglalkozik, addig sem figyel arra, a háttérben milyen iszonyatos, mocskos dolgok folynak.
A másik: pótcselekvés. Olyan ez, mintha valami rettenetes csapás érne, és vigaszul rendbehoznál egy kis dolgot. Nyilvánvaló, hogy az országban sokkal nagyobb tragédia zajlik a romaügynél. De ez még kézben tarthatónak, megoldhatónak tûnik. Ez még igazi belügy, amin felül lehet kerekedni. Amit rendbe lehet rakni. Mintha új frizurát csináltatnál, amikor szakítasz.
Obránszky Ármin 2008 szept. 26. - 17:43:44
(106/242)
Mindenképpen írj majd hosszabban, felkeltetted az érdeklõdésemet! Ha nagyon nem is voltunk egy véleményen, már a másik topicban is úgy éreztem, h te lehetsz az, akivel ennek ellenére is lehet értelmesen eszmét cserélni.
Amúgy így 21 évesen nekem fogalmam sincs arról, h mi lehet a megoldás. Abban biztos vagyok, h a sokak által itt is istenített Jobbik útja zsákutca. A gyûlölet szítása ugyan nekik további elkeseredett és a jelenlegi kormányzati semmittevésbõl kiábrándult emberek szavazatait biztosíthatja, de az ország és a cigányság gondjaira nem gyógyír, ha összeállítunk egy manipulált listát a cigányok szörnyû bûntetteirõl (http://ciganybunozes.com/content/view/317/45/). Hogy miért merem azt mondani, h ez manipuláció, méghozzá meglehetõsen rosszidulatú? Elsõsorban azért, mert nem értem, h a médiából megismerhetõ bûntények összegyûjtésében mi a történelmi jelentõsségû, másodsorban, mert nem írnak évszámot az esetek mellé, így akarva olyan érzetet kelteni az emberben, mintha ezek mind legalábbis idén történtek volna és akkor még nem is beszéltem a végén minden kétséget eloszlató csodálatos zárszóról: "+ erdõirtások, kábellopások, mindennapos gyilkosságok, idõsek elleni terror, stb, stb, stb.". Ezzel végképp hiteltelenné válnak minden gondolkodó ember elõtt. Én ennek ellenére elolvastam tegnap az oldalon található megoldási javaslatot (http://ciganybunozes.com/content/view/12/34/), amely röviden így foglalható össze: a pozitív diszkrimináció eltörlése, tényfeltárás, azaz kimondani, h van cigánybûnözés (pedig felcsillant a szemem, amikor megláttam a tényfeltárás szót...), szegregált oktatás,"a kontroll nélküli anyagi támogatást célirányos egyéb támogatási formákkal kell helyettesíteni, az anyagi juttatások heti rendszerességû közmunka végzéséhez legyenek köthetõek, kivételt ez alól a kötelezettség alól csak az arra bizonyítottan rászorulók képeznének". Hát szerintem, azt állítani, h a magyarországi cigányság jobb helyzetben lenne, mint a magyarság egészen egyszerûen nevetséges és én a tényfeltárást is máshogy képzelem. A szegregált oktatásnál szerintem sokkal jobb lenne, ha már az óvodákban megfelelõ hangsúlyt fektetnének az esetleges hiányosságok mérséklésére, esetleg 0. osztályt létrehozni minden társaihoz képest rossz helyzetbõl induló kisdiák számára, majd az általános iskolában végig délutáni korrepátációt tartani a lemaradásban lévõk számára. Az ilyen elkülönülés sok esetben önkényes és a tanárok számára talán könnyebbség, de a kitaszított diák számára semmiképp nem elõnyös, ha már ilyenkor bélyeget nyomnak rá. De az oktatás az tényleg kulcsfontosságú terület. A legnagyobb baj ezzel kapcsolatban, h az egész magyar oktatási rendszer válságban van. Tudnék mesélni az egyetemi oktatása jelenlegi helyzetérõl... Siralmas.
Egyébként a legnagyobb probléma természetesen az egész ország válsága a gazdaság válságán át a morális válságig. Mondjuk az Ormánságban azzal gyanúsítani valakit, h nem akar dolgozni, ezért nincs munkahelye, kegyetlenség.
Én úgy látom, h a cigánybûnözés kategória köztudatba juttatása borzasztóan káros hatású lehet. Nagyban akadályozza a cigányság beilleszkedését a velük szembeni elõítélet és sztereotípia halmaz. Mondhatja erre bárki, h ezeknek van alapjuk, de erre én azt mondom, h a többsége a cigányságnak teljesen normális, ha aluliskolázott is és a kultúrájuk néhol eltér a mienktõl. Fõleg egy gyereknél nagyon fontos, hogyan állnak hozzá. Ha egy gyerek azt látja, h a pedagógus miután a gyerekhez hozzá kellett érnie megmossa a kezét vagy elhúzódik, akkor abban a gyerekben olyan visszafordíthatatlan folyamatok indulhatnak el, amelyek az egész életére kihatással lesznek. Ezt a különállást hangsúlyozni, ezt a dacot szítani vétek!
Nem látok arra módot, h rövidtávon politikusaink vagy a zsebükben lévõ roma politikusok orvosolni fogják a problémát, ráadásul a leszakadás is a szélsõségesek malmára hajtja a vizet, úgyhogy, ha majd lehetõségem nyílik rá, inkább én próbálok tenni a lecsúszottakért azt, ami tõlem telik. Nem mentség az apró lépések megtételének elhalasztására az, h az összkép talán jóideig nem fog változni. Én legalábbis így látom.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 26. - 15:54:31
(105/242)
Brody, épp azért írtam, mert nem néztelek hülyének.
Ha nem akarsz a témába belemenni, miért beszélgetsz mégis cherry babyval? Õt a téma érdekli, nem te.
"most mi a francot tépjem itt a számat állandóan, hogy több emberséget" Nos: a szájtépéssel és francozással kevesebb lesz az emberség, nem több. Tarts tiszteletben mindenkit. Vagy, ha tényleg csak gúnyolódni szeretnél, legalább próbáld meg viccesen elõadni.
offtopic
Heathcliff 2008 szept. 26. - 15:43:52
(104/242)
Nos, az ilyen hsz-okat szeretem, mint a tiéd. Köszi.
Én rövidebb leszek, most nincs sok idõm; bár megérdemelnél hosszabbat is.
Azért kérdeztem, mert szerintem a legtöbb "jogvédõnek" soha nem volt kapcsolata cigánnyal.
Heathcliff cigány egyébként, ha ismered a regényt :)
Jó, én nem, bár van cigány rokonom. Viszont a munkám miatt igen sokkal volt már kapcsolatom. És akiket megismertem, azok közül a legtöbb teljesen normális. Egyáltalán nem balhés és nem agresszívebb, mint a magyarok. És jártam már füstös falú putriban is. Ismerek színesfémkereskedõt is, vagyis bûnözõt. Ennyi alapján remélem, elhiszed nekem, hogy nem volt bennem lenézés, sõt. Többeket nagyon megkedveltem. És a kiút: nos. Egy teljes családnak nem kerestem kiutat. De egyénenként igyekeztem segíteni. Ha gondolod, máskor írok hosszabban is, most ennyire futja.
Obránszky Ármin 2008 szept. 26. - 12:01:42 Előzmény Heathcliff
(103/242)
Jajj, ez az ugrasszuk ki a nyulat a bokorból taktika olyan elcsépelt, ha valakitõl, akkor tõled valamivel többet vártam... Ha történetesen egyetlen cigány barátom se volna, akkor az mit bizonyítana? Tudom, arra megy ki a játék, h elérd, bevalljam, azért játszom itt a humanistát és nem skandálom azt, amit a többség, mert még életemben nem találkoztam ezekkel.
Hát ez így ebben a formában nem igaz, bár tény, h nem élek közöttük. Ha már ennyire tudni akarod, akkor 3 cigány barátom van, de mindegyikkel jóval ezelõtt barátkoztam össze, így semmiképp nem hivatkozhatok rájuk, mint érdemre, mert egy gyerek, jobb esetben még nem bõrszín és elõítélet hatása alapján válogat barátokat (nyilván õket név szerint is ismerem, elképzelésem sincs, h ezt a kérdést mégis mivégre tetted fel...). Pl. B. Rolanddal úgy ismerkedtem meg, h a mi osztályunkba bukott. Egyszer egy másik sráccal összeverekedtek, mert lecigányozta, még az orra vére is eleredt. Utána elmentem vele az uszodába az öccséért. Teljesen jól elbeszélgettünk, mert látta, h én nem nézem le õt sem azért, mert nem olyan jó tanuló, mint én, sem pedig a származása miatt. Egyikrõl sem tehetett, ha jobban belegondolok. Egészen egyszerûen olyan környezetbõl jött, ami nem segítette elõ a tanulmányait. Azokkal, akiknek a társaságában nem vette fel a sündisznó hadállást mindig nagyon rendes volt, segítõkész. Jólelkû gyereknek tartottam, aki a körülményeirõl nem tehet. Buszsofõr akart lenni, azt hiszem, autószereplõ lett (kicsit elsodródtunk egymás mellõl az utóbbi években), nem hiszem, h megbánta volna.
De felesleges is elõhozakodnom ezekkel, mert úgyis az lesz a válasz, h az ilyen a kivétel. Azért nagyon cseles ez a kérdés, mert akármit válaszolok, az támadható.
Munkatársam nincs, gyorsan felejtesz! A másik topicban Humpy lovag nem mulasztotta volna el a világért sem felhozni jelenlegi státuszomat. A kiírt 21 év is abszolút a valóságot tükrözi. Viszont a kollégiumban az egyik szobatársam cigány. Hát nem mondanám, h különösebben a szívembe zártam. Nem azért, mert lop vagy verekszik, hanem mert mogorva és fellengzõs. Cigány rokonaim nincsenek tudtommal, bár engem néztek már cigánynak, amikor megfogott a nap. Így errõl még személyes tapasztalatom is van. Mit mondjak, nem kellemes.
Ha megengeded felteszek én is pár kérdést. Megígérem közel sem annyit és olyan indiszkréteket, mint te:
Próbáltál-e már valaha beszédbe elegyedni egy cigánnyal?
Közeledtél-e már úgy egy cigányhoz, h az nem érzékelte, h te õt alacsonyabbrendûnek tartod, eleve olyannak, akinek a bûnözés benne van a vérében?
Mit érzel akkor, ha külföldön kiírják, h "Magyar, ne lopj!" azért, mert páran elõtted már letették a névjegyüket? Egyáltalán, ha bárkik le "büdösmagyaroznak", akkor nem nyílik ki a zsebedben a bicska?
Nem tudom, hány éves vagy, így a kérdést is csak akkor válaszold meg, ha mondjuk elmúltál már 25. Próbáltál-e bármilyen módon változtatni a kialakult helyzeten, akár csak úgy, h egy családnak segítettél a kiút megtalálásában vagy megelégszel annyival, h fórumokon kárhoztasd a jelenlegi helyzetet?