Téma: Miami Vice

3/10
sorozatneked.hu ápr. 14. 00:27:31 3/10
(123/123)
3/10

Nem tetszett. Igazából nem szólt semmiről, akció szinte csak a végén volt. Inkább előveszem a sorozatot, még úgy sem láttam.
maggot1111111 2016 szept. 12. - 21:11:49
(122/123)
Hát az eredeti Miami Vice-hoz annyiban hasonlított, hogy nagyon ráment arra, hogy hangulatot teremtsen. Fura volt, mert pl. a zenék jók voltak, de azért meg sem közelítik a sorozat zenéit. Szóval az eredeti sorozat hangulatát nem tudta megütni, de nagyon nyitottam ültem le a filmhez és igazából tetszett, amikor elengedtem azt az igényt, hogy azt kapjam tõle, mint az erdeijétõl.
Szóval a zenék nem voltak rosszak, és ott volt Colin Farell, akinek a mûmájerkodásától szakadtam a röhögéstõl, meg úgy az egész filmnek volt egy ilyen mûmájerkodós, "ezmegmiafasszom" hangulata :) De valahogy mégis mûködött, amin én csodálkoztam a legjobban. Persze a csajozós szál vitte el a filmet, de olyan jó hangulatot teremtettek hozzá, hogy hiába hajlott már-már giccsbe, valahogy mégis élveztem, és behúzott. A párbeszédeknek, meg a sztorinak kb. nulla szerepük volt, de a szereplõk mimikája, ahogy tapintani lehetett az érzéseket benne a szerelemtõl a féltékenyégig, az valami nagyon kellemes hatást nyújtott. Egyszer mindenképp érdemes megnézni.
Rövid G. atya 2016 ápr. 18. - 22:55:53 Előzmény Sonny Crockett
(121/123)
Egyetértek. Nem tudom, régi, jó sorozatokból miért kell remake-et, pláne mozifilmet csinálni. Kíváncsian várom a Derrick amerikanizált moziváltozatát... :(
10/10
tik1 2016 ápr. 09. - 13:38:31 10/10
(120/123)
szerintem nagyon jó film, képi világ, zene jó
és a történet sem rossz
1/10
Sonny Crockett 2015 okt. 31. - 23:52:10 1/10
(119/123)
Nekem nagyon nem jött be....Colin Farrell mint Sonny? És mi az a bajusz? A sorozat számomra minden idõk legjobbja,meg is van DVD-n,imádtam minden percét,sõt még szobrot is emelnék neki,annyira istenítem az egészet(a nevembõl látszik is),na de ez.....adtak volna neki más címet,és lett volna egy nézhetõ akciófilm. A Miami Vice címre viszont egyáltalán nem méltó,sõt,még sértõ is.

Ui. Ez egy elvakult Miami Vice rajongó magánvéleménye,nem muszáj egyetérteni velem.
10/10
KeyConcept 2015 okt. 31. - 07:52:46 10/10
(118/123)
Imádom Mann filmjeit! A képek, a képek és a soundtrack szimbiózisa, a karakterformálás zseniálisak.
A történet itt számomra másodlagos volt, az összehasonlíthatósága a sorozattal pedig említést sem érdemel.
Elfogult vagyok: 10/10
Sárkányölõ 2014 aug. 11. - 23:57:04
(117/123)
Hát igen, Michael Mann nem tud férc munkát csinálni. De amennyit láttam az eredeti Miami Vice-ból, nem hiszem hogy sok köze lenne hozzá.
10/10
Gladyator 2014 márc. 15. - 00:17:22 10/10 Előzmény wintermoots
(116/123)
Ott a pont!
Magánál a filmnél csak a hangulatvilága és tökéletesen eltalált betétzenék jobbak.
Bármikor, bárhol, akárhányszor, pedig nem sok ilyet tartok számon.
9/10
gangyi 2013 dec. 05. - 23:41:57 9/10
(115/123)
Én nem láttam egy részt sem a sorozatból, így nincs viszonyítási alapom, sem érzelmi kötõdésem a sorozathoz. Valószínûleg azért is tetszett annyira, mert nem figyeltem önkéntelenül is, hogy a szereplõk hogyan felelnek meg az eredetiknek, és így tovább. Szerintem a kameratechnika is megér egy misét, a Numb-ot imádom benne, és a színészek is jól játszanak benne. A történet tényleg nem egy nagyon nagy valami, de én remekül szórakoztam.
wintermoots 2013 jún. 25. - 13:03:01
(114/123)
talán a kétezres évek legjobb amerikai filmje, és michael mann eddig legjobbja.
rockqueen 2013 márc. 08. - 13:12:34 Előzmény rockqueen
(113/123)
Azért sem tetszett annyira a film, mert nem a '80-as években játszódott, mint a sorozat. Én nagyon szeretem azokat az éveket a zenék, ruhák, és frizurák miatt (persze akadnak kívételek). Nekem fõleg ezek adták meg a Miami Vice feelingjét, és ezért is szeretem annyira.
rockqueen 2013 márc. 06. - 12:21:44
(112/123)
SPOILERT tartalmazhat!!!

Amiket hiányoltam benne: Sonny arany óráját, a hajóját, Elvist, Ferrari Testarossáját, és a Ray-Ban Wayfarer márkájú napszemüvegét. Jan Hammer zenéit, a karakterek zenéjét (fõleg Crockett themét, mert azt jobban szeretem). Nekem jobban bejött a'80-as évek stílusa, mind zeneileg, és ruha ügyileg. A sorozat tele volt jó zenékkel.

Én a készítõk helyében jobban figyeltem volna rá, hogy jobban hasonlítsanak ezek a szereplõk a sorozat szereplõihez. Pl.: Switek nem volt kopasz, mint itt; Ginának nem szõkés haja volt, és Castillo nem volt fekete. Talán csak az itteni Tubbs és Trudy hasonlított a legjobban az eredetire, bár utóbbi személyisége (és Gináé is) szerintem sokkal másabb volt.

Kicsit furcsállottam, hogy Zito szerepelt benne, mert a sorozatban a 3. évadban meghalt.

Ha már Tubbs itt is megkapta Kálid Artúr szinkronját, akkor megkaphatta volna ez a Sonny is Selmeczi Rolandot (Nyugodjon Békében!, nagyon szerettem a hangját), és akár még a többiek is.

Miami Vice rajongóként azért érdemes volt megnéznem a filmet, de tulajdonképpen nem hasonlított semmiben az eredeti sorozathoz. A sorozat sokkal feelingesebb volt.
rockqueen 2013 márc. 06. - 12:02:25 Előzmény denyiro
(111/123)
Teljesen egyetértek veled. A sorozat egészen más volt.
Kozutas 2013 márc. 05. - 20:57:03
(110/123)
He? Van ilyen film...???
denyiro 2013 márc. 05. - 20:00:04
(109/123)
Alapvetõen nem a filmmel van a baj, hanem a sorozattal. Olyan korát meghazudtoló alkotás, hogy már-már tökéletesnek mondható és egy ilyen alapokra építkezõ filmnek nehéz versenybe szállnia a sorozat által nyújtott érzéssel, mert bizony a Miami Vice sorozat minden porcikájában korának életérzését fejezi ki a maga részletességével. A szereplõk sem hozták az elvártat, különösképpen ha Edward James Olmos filmvásznon megformált karizmatikus figurájára gondolok.
Mumika 2013 márc. 05. - 16:49:16
(108/123)
A film tetszett. De szerintem a sorozatot semmilyen módon nem múlja felül. Az az igazi Miami Vice. Egyébként ebben a filmben nekem nem tetszett a szereplõ választás. Colin Farrellnek nem való ez a szerep. Mást sokkal jobban el tudtam volna képzelni helyette. De azért nem volt olyan rossz az alakítása. A film mondjuk 1-10. 7 ért. Ha lenne következõ része, kicsit fel kellene turbózni az akció jelenetek, és kevesebb üresjáratot hagyni. Viszont ebben a filmben is, és a sorozatban egy valami mindig örök megmarad. A gyönyörûséges Miami. Ja és a tenger.
3/10
emirates82 2013 jan. 09. - 17:06:25 3/10
(107/123)
Ebben a filmben csak a filmzene ér valamit...Mann most nagyon elk...ta...
bitten 2012 okt. 06. - 15:45:48
(106/123)
Szerintem nagyon szépen van fényképezve. Gyönyörû a film képi világa, ellenben 4-szer futottam neki, és mindig bealudtam rajta. Ma már tényleg megnézem este.
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 29. - 23:59:52
(105/123)
Hogy ez mozifilm? Akkor leshetem a többi részt, pedig már nagyon spóroltam rá, hogy letöltöm õket.
Most olvasom a kommenteket. Ez nem tetszett nektek? Az nagyon sajnálatos. nem is gyõzködlek benneteket.
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 29. - 23:53:42
(104/123)
Most láttam az elsõt belõle. hamisítatlan Michael Mann világ. Minden részletében tökéletes, mint egy drága svájci óra. Tévésorozatban ilyen minõséget még nem láttam. Talán a 24, de az abból azért hiányzik a filmmûvészi attitüd. Az csak izgalmas és jól szerkesztett. A képi világa a közelébe sem jön ennek.