Téma: Midway

6/10
Dr. Classic 2023 jún. 28. - 22:40:15 6/10
(53/53)
Világháború pajtás, ezalatt Németország és az összes fasiszta (mert ez a jelző már általanos) szövetségesére értendő. Lehet hogy a náci helyett ezt a szőt kellett volna írnom, ha ez összezavart, akkor majd legközelebb nagyon figyelek!
Sz. Péter 2023 jún. 28. - 19:12:49 Előzmény Dr. Classic
(52/53)
Szerintem ez a film nem a nácik legyőzéséről szól, hanem a csendes-óceáni hadszíntérről.
6/10
Dr. Classic 2023 jún. 28. - 00:13:47 6/10
(51/53)
Na nehogy már amcsi propaganda filmnek tituláljuk, szerintem a mocskos nácikat legyőző alkotások időtállóak kell hogy legyenek!
Ami kritika az, hogy a két órához kicsit túl töményen kapjuk a repülő - csatahajó kombinációt, ezáltal kissé egysíkúvá válik a történetvezetés.
2/10
mesterséges geci 2022 dec. 02. - 10:39:20 2/10
(50/53)
Ócska kis rajzfilm, amcsi propagandával kitömve.
6/10
The Cortez 2022 szept. 20. - 23:34:19 6/10
(49/53)
Hatalmas star powerrel megspékelt II. véhás háborús film Roland Emmerichtől. Az alkotás a vizualitás terén maximálisan a toppon van: az effektek színvonalasak, az izgalmas harcjelenetek látványosak, gigantikusak, a fényképezés-beállítások-légi felvételek pedig lenyűgözőek. Ám a zúzások közti szünetekben már jóval gyengébben muzsikál a történelmi mozi: a sztorivezetés hol érdektelen, hol kapkodó (például az első offenzívánál) a karakterábrázolást csúnyán kispórolták és a romantikus szál is kötelezően beleerőltetettnek érződik. A rosszul sikerült vágások egyfajta összecsapottság érzetet keltenek. A lezárásban befigyel a rendezőre, valamint sok hollywoodi háborús cuccra jellemző patetikusság. Összességében a vizuál viszi el az egészet a hátán.
Brierley 2021 máj. 15. - 12:37:55
(48/53)
Történelem órának sem utolsó, ahogyan mesélik az eseményeket a kapitányok.
A fiatal színészek pedig jól játszanak.
5/10
Tonyka82 2021 máj. 15. - 12:00:27 5/10
(47/53)
Csak a látvány miatt 5-ös.A karakterek annyira kidolgozottak mint egy 3 részes lego .Feleslegesen foglalkoznak Tokio bombázásával,Pearl harbourral.Egyszer videojáték,egyszer képregény jelleget ölt.A midway-i harcosoknak sokkal tiszteletreméltóbb alkotás kellett volna jusson mint Emmerich leggyengébb fércműve.
biffco 2021 febr. 28. - 11:12:06 Előzmény King Diamond
(46/53)
persze hogy nem, de ez egy modern zene, 1944es képekre hátttt...:) én nem látnám benne a passzolást:) akkor az egész filmnek ilyen kevert müfajunak kéne legyen (modern zenés "régi"), ami inkább vicces lenne egy háborus filmre:)
9/10
Reggelek 2021 febr. 28. - 00:35:16 9/10 Előzmény Mike771231
(45/53)
Akkor varhatsz Drezdarol is, vagy arra hogy a nemetek a Varsoi Felkeles levereserol csinaljanak filmet. Esetleg az oroszok a Katyini meszarlasrol ?
9/10
Reggelek 2021 febr. 28. - 00:32:02 9/10
(44/53)
Ez egy nagyon jo kis haborus film.
Szeretnek ellentmondani azoknak akik szerint ez tipikus amerikai ripacskodas. Nyilvan benne van a jellemzo csillagos-savos lobogozas, de a hollywoodi sztanderdhez kepest kifejezetten visszafogottan.
Masreszt azert tegyuk perspektivaba: Nekunk magyaroknak a masodik vilaghaborus szerepvalalast ugy lehet jellemezni hogy: tragikus, ertelmetlen, nyomaszto es 40 ev szovjet megszallassal er veget.
Nemcsak mi magyarok vagy a kelet europaiak, de ugy alatalaban semmelyik nemzet europaban nem tud ugy egyik vilaghaborura se gondolni hogy az dicsoseges lett volna.

Az amerikaik ezzel szemben ugy erzik hogy tonkrevertek a japanokat es a nemeteket es ezzel felszabaditottak a fel vilagot. Buszkek es nincs is okuk szegyenkezni.
A Midwayi csata meg a haditengereszetuk legnagyobb gyozelme, ahol ugy nyertek hogy papiron a japanok voltak eselyesebbek. Ezt a filmet ebben a kontextusban kell nezni. Amerikaban Pearl Harbor utan pont ilyen volt a hangulat es a Midwayi csatanak is pont ilyen volt a hatasa. Ezt a forgatokonyvet az elet irta, hiaba tunik is fellengzosnek magyar szemmel nezve.

Emellett a film kepi vilaga lenyugozo, es a Japan haditengereszetet is tisztelettel abrazoltak. Valamint orulok h nincs tele folosleges szerelmi dramaval mint pl a hasonlo temaju Pearl Harbor.
9/10
King Diamond 2021 febr. 27. - 23:23:53 9/10 Előzmény biffco
(43/53)
Szerintem meg igen, főleg egy repülős, pörgős, akciódús csatás jelenethez (a stáblistához valóban nem illett volna), a háttérben, normális hangerőn (vagy kicsit halkabban), instrumentálisan, akár csak egy részlet. Tökéletes lett volna. De ezen nem fogunk összeveszni. :)
biffco 2021 febr. 27. - 22:45:46 Előzmény King Diamond
(42/53)
eggggggggyáltalán nem illett volna a filmhez az a zene:)
10/10
nefefe 2020 dec. 27. - 15:17:16 10/10
(41/53)
Végre egy jól megcsinált, történelmi alapokra épített háborús film! Ideje volt a harmatgyenge Dunkirk és 1917 után... Persze a CGI itt is sokat segített a látvány megteremtésében, de ez nem vett el semmit a filmélményből. (vagy inkább jócskán hozzáadott). Talán a 2001-es Pearl Harbor filmhez tudnám hasonlítani. Sok jó színész remekelt, és jó volt újra látni Alexander Ludwigot, akit a Viking sorozat óta nagyreményű színésznek tartok. Kár, hogy csak ilyen nyúlfarknyi szerep jutott neki.
Belegondolva, hogy mit élhettek át a háború katonái, köztük a pilóták és tengerészek... Kiváló film.
5/10
Mike771231 2020 dec. 25. - 23:28:33 5/10
(40/53)
Várnék egy amerikai "hősfilmet" Hirosimáról, vagy Nagaszakiról is...
5/10
zuluzulu 2020 dec. 23. - 10:07:11 5/10
(39/53)
kihagyott ziccer ez a film
nyitray béla 2020 dec. 20. - 13:36:19 Előzmény Irgum76
(38/53)
ne ez jusson mindenről az eszedbe
9/10
King Diamond 2020 nov. 01. - 00:59:37 9/10
(37/53)
Nem most néztem meg a filmet, hanem még valamikor augusztusban, de arra még mindig emlékszem, mennyire látványos, pörgős volt és hogy tetszett. Ezt a filmet kellett volna moziban megnézni, nem az 1917-et, mert pont fordítva való (ez moziba, az 1917 pedig teljes mértékben elengedő itthon is). A légi csaták rendkívül látványosak, meg úgy egészében, a látvány impozáns. A színészek is hozzák, amit kell, többségében jól válogatták össze a karakterekhez őket, a híresebb színészeket is jó volt látni, és a japánok is jók voltak. A film zenéje is illett a történésekhez, igaz, én simán megléptem volna, hogy valamelyik (vagy akár több) csatás jelenthez beteszem/felhasználom a Sabaton Midway számának (legalább) zenéjét, mert pont illett volna egy ilyen pörgős, látványos, repülős háborús filmhez, pont, mint amilyen a dal is (vagy legalább a legvégére, a stáblistához). Az is tetszett, hogy a film végén bemutatják az eredeti szereplőket, és elmondják, kivel mi történt, valamint, hogy mind az amerikai, mind pedig a japán oldalnak emléket állítanak. A magyar szinkronnal is minden rendben volt. Sajnálom, hogy nem moziban néztük meg, mert ezt ott kellett volna, főleg, ha adták 3D-ben, esetleg IMAX 3D-ben/4DX-ben. Ez után az előző midway-i csatával foglalkozó film(ek)re is kíváncsi vagyok, mert az(oka)t sem láttam még.
9/10
5/10
bundi8 2020 júl. 07. - 22:10:20 5/10
(36/53)
ezt az önfényező limonádét....
Mumtaz 2020 júl. 05. - 20:48:21
(35/53)
Nekem ez a film annyira nem jött be. Szeretek olvasni és filmeket nézni a 2. világháborúról, mert érdekel a téma. De ebben a filmben talán van pár dolog, amiről nem is hallottam és van néhány, amiről igen, de a filmben - talán a drámai hatás kedvéért - nem kicsit átírták.

Sokan mondják, hogy látványos a film, de kezdem úgy érezni a mai filmeken, hogy a CGI filmtrükkök terén már túlmentek a valósághűség határán. Túlléptek rajta.
Korábban próbáltak korai CGI-vel megoldani olyan jeleneteket, amiket a valóságban vagy veszélyes, vagy drága, vagy lehetetlen lett volna megoldani. Voltak hibáik és érezhető volt, hogy műanyag az egész, de ez kezdett eltűnni a kor előrehaladtával és persze számított az is, hogy a jobb CGI-k baromi drágák voltak. Aztán végre elértek egy olyan szintre, ami már valósághű volt. Ott kellett volna megállni, mert most meg már annyira próbálnak egy-egy jelenetet túl CGI-zni, hogy már pont azért nem valósághű, mert túl van tolva az egész. Nem a CGI jelenetek számával van a baj, hanem azzal, hogy már annyira színes és annyira összetett, amennyire az valódi helyzetben nem lenne.

Ebben a filmben már pont az a baj, hogy túl lett tolva a CGI, miközben egyébként a vizuális effektek készítői meg képtelenek megtanulni a fizikát.
10/10
steelprophet 2020 júl. 04. - 08:36:01 10/10
(34/53)
Kellemes nyár esti mozi.