7/10
offtopic
zee944 2009 márc. 05. - 12:34:48 7/10
(16/36)
Honnan kaparod az össze az efféle értelmes hozzászólásokat?
bbalazs0729 2009 márc. 05. - 10:48:24
(15/36)
szeretkezés?????csattogott Tomei.örök tisztelet Philip Seymour
10/10
localhero 2008 dec. 22. - 19:53:08 10/10
(14/36)
Nekem nagyon bejött. Normális az akit nem ismerünk...D)
kowalsky 2008 nov. 30. - 23:14:26
(13/36)
hát ez most minek kellett elmondanod? szerettem volna csak úgy engedni magam ennek a filmnek.. igaz miért jöttem ide ?! NOMINDEGY
írjad oda máskor "SPOILER"
6/10
oszkos 2008 nov. 27. - 23:26:29 6/10
(12/36)
Sztem át lehet érezni a filmet, a színészek is nagyon jók.
***SPOILER***
De az apa most megnyugodott, boldog h kinyírta a fiát v mi? A vége kicsit fura nekem.
8/10
Szike00 2008 nov. 24. - 21:45:14 8/10
(11/36)
ez komoly élmény volt.hú 7.5/10
Cordelia 2008 nov. 14. - 22:22:53
(10/36)
Megrázó film.

spoiler

Nálam akkor kulminálódott a történet, amikor az orgazda-ékszerész átadja az Apának a fia névjegyet.
8/10
Roy Mustang 2008 nov. 14. - 22:20:04 8/10
(9/36)
Én is most fejeztem be.Nekem így elsõre lebilincselõ alkotás volt, nem unakozam rajta.
Hoffman tényleg jó volt de Hawke is említést érdemel.....
Engem a nyitójelenet nem zavart,nincs benne semmi ami zavart volna.
9/10
speedytibi 2008 nov. 14. - 22:10:45 9/10
(8/36)
én most néztem az hbo-n,és sztem elég ütõs pláne a vége.érdemes megnézni és Philip Seymour Hoffman hozta a király formáját
4/10
Jucis 2008 aug. 01. - 14:35:41 4/10
(7/36)
Az elõzõ pár hozzászólással értek egyet: nem valami jó. és nekem ez enyhe kifejezés.

Elõször is, elnézést, elõre, de komolyan, de kevés olyan esztétikátlan külsejû ember van, mint P.S. Hoffman. (ez a cenzúrázott véleményem) És hogy az elején egy szexjelenettel kezdõdik pffff. De maga ez a húzás valóban páratlan! Nagyon nagyon középszerû színésznek tartom, nem látom a karaktereiben a különbözõséget, az átélést azért valamennyire igen, ebben a filmben is pl. de ez az én véleményem. Ethan Hawke sokkal többet ad a filmben, és nem értem h Marisa Tomei-re mért nem írnak egy szuper forgatókönyvet már, olyan eredeti külsõre, képességekre is!

Túlzottan elnagyolt, unalmas, igazán nem hagyott bennem mély nyomot, és sztem pont az a nevetséges benne, hogy azzal próbálja a rendezõ fitogtatni tudását, hogy egy pitiáner sztorit állít a középpontba, majd ezt húzza-vonja két órán keresztül egyéb rétegekkel. Van ennél jobb alkotás a is a rendezõnek.
7/10
zee944 2008 jún. 05. - 09:37:40 7/10
(6/36)
Okés a film, de én sem tartom remekmûnek. Igazi újdonság nincs benne, sokszor láthattuk már ezeket a karaktereket és a sztori építõelmeit is. Ez persze önmagában nem baj, csak így nehéz felkapaszkodni a mestermû kategóriába. Pozitív, hogy mindig igyekeztek árnyalni a képet 1-1 visszatekintéssel, de ezt sajnos ellensúlyozzák azzal, helyenként valóban szájbarágóssá válik a motivációk ábrázolása - szinte semmi nem marad a nézõk fantáziájára.
7/10
AtiSan 2008 jún. 05. - 00:40:43 7/10
(5/36)
Remekmû? Hmmm... érdekes, nekem csalódás volt.

A történet még nem is lenne rossz - bár van benne néhány unalmas sablon - de messze nem olyan kiszámíthatatlan és izgalmas mint amire számítottam, lehetett volna még csiszolni rajta. Õszintén szólvan én néhányszor azon kaptam magam hogy unatkozok... Sajnálom hogy ezt kell mondjam, de a rendezés sem ok, néha olyan érzésem volt h Lumet maga sem tudta eldönteni mit is akar egy-egy jelenetbõl kihozni, aztán csak úgy szépen egy vágással véget vetett neki és máris jöhet a következõ jelenet. Ja! Ha már egyszer szétszabdalják a történetet idõben, miért kell a nézõ szájába rágni hogy mi pontosan mikor történt? Hadd gondolkodjunk már kicsit, nem? Lumet-nek nem ez a legjobb rendezése annyi szent - 12 dühös ember, Kánikulai délután - na ezek tényleg hibátlanok! Ami még eszembe jut az az idegbeteg-ugrálós vágás a jelenetek között, ami baromi idegesítõ volt, ja és néhány távoli felvétel olyankor, amikor egy közeli sokkal célravezetõbb lett volna (például mert láthatnánk a színészek arcából is valamit...).

Apropó színészek!P.S. Hoffman és Ethan Hawke igazán kitesznek magukért, de hiába a fáradozás, ezt a filmet õk sem menthetik meg - azért legalább megpróbálták.

Összesítve jóindulattal 7/10, de becsuktam mindkét szemem, és azt is csak a színészek miatt....
Barango 2008 jún. 01. - 07:18:00
(4/36)
Szuperfilm!
Nézzétek meg!
9/10
efes 2008 máj. 24. - 21:36:56 9/10
(3/36)
Ja, remekmû. Láttam már jónéhány filmet életemben, de ritka köztük az olyan, amelynek minden másodperce meglepetést okoz. Nem tudtam semmit elõre errõl a filmrõl, nem láttam trailert, nem olvastam fórumokat, Sidney Lumet, P.S. Hoffman és Ethan Hawke nevei miatt néztem meg. És soha, egyetlenegyszer nem tudtam, mi lesz a következõ jelenetben. Ahogy indul a film, nem spoiler, egy kúrással, még akármi is lehetett volna, aztán úgy gyûrûzött be az egész, hogy tényleg a fal adta a másikat. Csapkodtam a térdem, hogy bazze!!!! És nem a röhögéstõl, hanem hogy meg tudott vezetni ez a rafinált vén róka (83 éves?)! Tegnapelõtt láttam ezt megelõzõ filmjét, a Find me Guilty-t, arra azt mondtam, hogy bravúros film. Ez még annál is jobb. Nincs egy hiba sem benne, minden a helyén, klippklapp. A Mester megmutatta a kiscsávóknak, Tarantinónak, a Coenéknek, hogy hogy is kell ezt tulajdonképpem mûvelni. Így.
nyelvecske 2008 máj. 17. - 03:05:29
(2/36)
az oscar-ra azok a filmek mennek, amiket az adott év során karácsony elõttig bemutatnak.
Így tehát, ha ezt a filmet 2008 január 5-én mutatták be, akkor már csak a jövõ évire megy (ha megy).
8/10
wardog 2008 ápr. 07. - 21:45:30 8/10
(1/36)
ez nem krimi, inkább dráma. a durván töredezett szerkezet nem a rablása van kiélezve - ami papíron a világ legegyszerább rablása lenne -, hanem annak kiváltó okaira, illteve következményeire. nagyon sokmindenrõl szól, s mivel ez az elsõ hozzászólás is, így nem is sorolnám el ezeket. bár nem az év legobbja, de ahogy megindul Andy alatt a talaj és kétségbeesetten próbál megkapaszkodni, az egészen félelmetes. és itt tényleg Andy-n van a fõszerep, mert a testvére csak sodródik az árral, cselekvésképtelen. azonban a legtöbb szereplõ egy önzõ dög a filmben, csak magára gondol. hogy fog õ kikeveredni a bajból, mi lesz vele, lesz-e elég pénz. talán még az apjuk a legemberibb, bár õ sem lehetett mindig ilyen.

Hoffman: +++ nagyon jó ebben a szerepben.

apropó! 83 évesen ilyen filmet rendezni, az sem semmi.