5/10
Gollam24 2016 aug. 13. - 13:38:44 5/10
(19/99)
Hát nem tudom, szerintem igencsak túl van értékelve ez a film, számomra semmilyen katartikus élményt nem okozott pedig nem vagyok egy érzéketlen tuskó én úgy gondolom.
Az utolsó 10 perc szép volt, de úgy összességében elég unalmas, lagymatag story.
Láttam már sokkal jobbat ebben a témában (egészséges ember sérült ember szerelmi viszonya), ami tényleg ütõs és még happyend-del is végzõdik.
Sokat ront az élvezeti értéken a 2 irritáló fõszereplõ, a srác tenyérbemászó, a kiscsaj meg szimplán túljátssza a szerepét nagyon fárasztó a sok felesleges mimika a részérõl.

5/10.
Marcipáncica_ 2016 aug. 07. - 17:45:25
(18/99)
Én nem így gondolom, fõleg hogy Emilia Clarke kifejezetten szemrevaló teremtés, és még ha kevésbé lenne az, akkor is hihetetlenül szerethetõvé tud tenni valakit a pozitiv kisugárzás. Vonatkoztassunk el a filmtõl kicsit (mert ott engem eléggé zavart a túlzott mimika, és idiotizmus), de hányszor látni olyat hogy külsõre egymáshoz nem annyira passzoló emberek teljesen boldogok tudnak lenni egymással.
És hogy a filmrõl is legyen pár szó: sajnos tényleg ezerszer lerágott csont, a fõszereplõ nõ túljátszotta a szerepét, ellenben Sem Claflin szívdöglesztõ még nyálcsorogva is. Viszont összességében, még ha meg is hatódik az ember, és bele is éli magát a filmbe, közel sem akkora eresztés ez mint mondjuk a francia Életrevalók, még a szerelmi szál ellenére sem. Ott volt színészi játék, az ember miután megnézte már kezdte is volna újból, és a mai napig emlékszem szinte minden lényegesebb pillanatára.
Sajnos ez errõl a filmrõl nem mondható el. Egyszeri délutáni nézésre javaslom, aranyos, kedves és felemelõ de nem egy maradandó vagy kiemelkedõ alkotás. 6/10
8/10
marko13 2016 aug. 03. - 17:01:44 8/10
(17/99)
Nekem pont az tetszett, ami többeknek nem: a lány külleme, viselkedése, maga a téma (mindig aktuális, van még mit rágni rajta), meg a végkifejlet, hogy igenis joga van meghalni annak, aki nem akar élni. És hogy az õszinte szeretet nem feltétlenül a görcsös megtartásról, hanem szükség szerint az elengedésrõl (is) szól... Én legalább 8 pontot szavazok a filmnek.
2/10
berto49 2016 júl. 30. - 13:32:08 2/10
(16/99)
SPOILER!
Lerágott csont a film témája, hasonlót kapásból kettõt-hármat tudnék mondani (Életrevalók, Beszélj hozzá, Cartagena…). Azt viszont meg kell jegyezni, hogy Jojo Moyes romantikus írónõ mûveitõl õrizkedni kell, bár az ízlésem magától is védekezik a hasonló íróktól és mûveiktõl. Érdekes, hogy egy nyaktól teljesen lebénult ember hogy a fenébe próbálja meg csuklónyiszálással az öngyilkosságot! Jó, ne akadjunk fenn minden kis "apróságon". Különösen idegesített a csaj szvengális szemöldöke, meg a szörnyûséges öltözködése. Az mentette meg a filmet a nézhetetlentõl, hogy a srác végül megvalósította a tervét...
5/10
NADALFAN 2016 júl. 27. - 19:54:51 5/10
(15/99)
Az elõttem szóló lelõtte a poént , ugyanez a véleményem. Az angolok midig elõbányásznak egy ilyen irritáló hölgyeményt. Ez amikor egy igéretes témát így elrontanak.De ahogy látom sokakat elvitt a téma , túl nagy a pontozása.
nálam csak 5/10.
Magnolia1 2016 júl. 21. - 10:05:42 Előzmény kareshu
(14/99)
A barátnõdnek elõbb érdemes lenne elolvasnia a regényt. Én kétszer megtettem. :)
kareshu 2016 júl. 19. - 22:37:47
(13/99)
Huh, nem akarták a filmesek sziruposra, és a kevesebb több lett. Persze mondhatnánk, hogy könnyû a rókabõrt lehúzni a sikeres filmhez, ha van benne a kötelezõ sérült fazon, meg egy nehéz szerelem (bõvebben nem fejtegetném, mert az már spoiler lenne). De nem éreztem a számító tématerelgetést, csak lazán gurult a történet, szórakoztatott, és gazdagabban álltam fel a végén a székbõl. Én bizti, hogy ajánlom, elsõként rögtön nõmnek megnézésre, aztán mindenki másnak. A fiúk nem kedvelik a romantikus eposzokat, általában hibbant tyúkoknak valók, viszont ez beletartozik a kevés kivételbe. Szóval aki megnézi, jól jár, ajánlott kategória!
Szilvia Szamosfalvi 2016 júl. 19. - 21:16:14
(12/99)
Nem mondom hogy rossz film, de többre számítottam. Ez a csaj nem normális az tuti. Túljátsza a szerepét. Olyan grimaszokat vág a sûrû szemöldökével hogy sokszor már idegesitõ. Én nem láttam olyan nagyon tragikusnak a történetet...
Spoiler
... már csak azért sem mert olyan baromi mély érzések nem alakultak ki bennük, csak a vége felé csattant egy-két csók azt csókolom..tudtommal az eutanáziát nem engedélyezik, mármint Angliában biztos nem, az számomra nem derült ki hogy miképpen gondolja a srác az öngyilkosságot..
10/10
krisztamozi 2016 júl. 19. - 20:02:36 10/10
(11/99)
Nagy hatással volt rám.
10/10
Mosonyi Krisztina 2016 júl. 18. - 19:10:11 10/10
(10/99)
10/10
_goldie_ 2016 júl. 18. - 00:47:24
(9/99)
nagyon tetszett a film..végig nevettem és szipogtam felváltva :D
a film erõteljesen hajaz 1991-es A szerelem erejével c filmre http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=43152 ahol egy leukémiás fiút ápol Julia Roberts
de témájában mutat pici hasonlóságot az Életrevalókkal és a Hogy szeretsz? dán filmmel http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=57160
olyan õszinte átéléssel játszott a lány mint aki önmagát adja..cserfessége életvidámsága és néha apró setesutasága révén nekem olyan Bridget Jones-os a karaktere :)
..nos..igen..a vége..
***spoiler***
hát a fiú döntése..én mint egy dacos ovist fel tudtam volna õt pofozni hiszen a lány szerette..
mindketten adtak és kaptak is egymástól..a lány kirángatta a melankóliából a fiút és megmutatta a világ szebbik részét..míg a fiú bátorságra és felszabadultságra tanította a lányt
"kötelességed olyan teljes életet élni amilyet csak tudsz" mondta neki a fiú..röviden ez lehet a film üzenete :)
10 pontos film
10/10
zora 2016 júl. 16. - 20:56:49 10/10
(8/99)
Nagyon tetszett, nagyon õszintén játszott a lány.
10/10
caomilla 2016 júl. 09. - 20:16:53 10/10
(7/99)
Nagyon szép, sokatmondó film tele érzelmekkel, nagyon megérintett. A képi vágások,helyszín, zene kiválóak. Életszerû, szívszorító, nagyon nagyon tetszett. :) :) 10/10
Baunilla 2016 júl. 01. - 05:24:33 Előzmény violitta
(6/99)
Vetítik..
9/10
Ferenc Nith 2016 jún. 26. - 00:09:15 9/10
(5/99)
Ez azon ritka filmek közé tartozik manapság, amiért nem kár a mozijegy, se az idõ. Megmozgatja a szívet, mégis tele van humorral. Volt aki hangosan zokogott a vége felé. A csajszi nagyon eredeti és vonzó karakter. Sok õszinte, egyszerû embert látunk, és ez felüdítõ. A film hangulata, a környezet, a képek is meg tudják venni az embert, mert bár meseszerû, mégis hihetõ. És miért ne higgyünk, hiszen jobb az mint a depi?! Profi munka ez, mert el tud varázsolni. Mondjuk félúton beugrott az Életrevalókkal való némi hasonlóság a hangulatban, de nem gagyi koppintást látunk. Családi mozinak, sõt szerintem gyereknek is adagolható, annyira mentes az erõszaktól, szextõl.
Egyetlen bajom a vége, mivel az csak egy nem éppen egészséges életfelfogás szerint happy end. Kis módosítással nekem is elfogadható happy end lehetett volna eblõle.
9/10
PMagdi 2016 jún. 24. - 16:08:59 9/10
(4/99)
Sok humorral, szívszorító végkifejlettel megáldott film. Nyitott szívvel kell nézni - ilyen is "lehet" kategória.
A lány cserfességének, életvidámságának bemutatása a ruháin, cipõin, szókimondásán keresztül remek!
Otthon tovább lehet/kell még gondolni - zsebkendõvel... :)
violitta 2016 jún. 20. - 11:01:55
(3/99)
Szombathelyen miért nem vetítik?pedig nagyon várom...
Mónika Golecz 2016 jún. 20. - 06:29:11
(2/99)
Nagyon aranyos film, és egyben szívszorító....Megkönnyeztem.
Marcipáncica_ 2016 jún. 13. - 11:53:20
(1/99)
Elõzetes alapján aranyos lehet. Megnézzük...