Téma: Milk

10/10
Gabriella54 2009 febr. 20. - 16:36:31 10/10
(22/282)
és ne felejtsük el, hogy a mai megnyilvánulások sokkal inkább show-mûsorra hasonlítanak - ez idõnként kifejezetten zavaró, de tökéletesen meg lehet õket is érteni!
a betegségre reagálva: utánanéztem, olvastam, kerestem, nem betegség, hanem genetikai eltérés! tehát nyugodtan legyenek meleg barátaid, barátnõid, nem fertõznek!
bourne 2009 febr. 20. - 15:16:19
(21/282)
mindenképpen érdekes megnyilvánulás az, hogy " homoszexualiáts egy betegség" ... kérlek fogalmazd meg akkor nekem a tüneteket, amik ezzel a betegséggel járnak ... és ha már betegség, akkor hogyan lehet gyógyítani ??? csak mert én egy mezei lüke vagyok és érdekelne a dolog ...

mindazonáltal a film szerintem jó volt ... akár betegség akár nem, egy kisebbség harcáról szól ... arról a harcról, melynek keretében ugyanazokért a jogokért küzdöttek, ami egy másik csoportnak alapvetõen megadatott ... mert az a hetero is nagy szemekkel bámulna, akit csak azért rúgnak ki az állásából mert hetero ...
és valóban nem sok pozitív dolog van abban, amikor a melegek kimennek az utcára és ünneplik magukat, de ne felejtsük el, hogy alapvetõen ezeknek a felvonulásoknak teljesen más okai voltak abban az idõben mint most ...
dash 2009 febr. 19. - 16:07:29
(20/282)
A sminkek, szereplõk és az egész környezet iszonyat jól visszaadja a 70-es éveket. Gus Van Sant rendezése is magával ragadó, Sean Penn pedig egyszerûen zseniális. Ami kontra: Nem sokan vevõk egy ilyen lassú folyású politikai témájú filmre, engem leginkább a Münchenre emlékeztetett az atmoszférája, ennek tetejébe jön, hogy elég kényes a téma, a rendezõ nem olyan finomkodva nyújt betekintést a melegek magánéletébe, mint azt Ang Lee tette a Brokeback Mountain esetében. Azoknak tudnám ajánlani akik nem felületes szórakozásra vágynak és szeretik az életrajzi filmeket (nálam ez a kategória visz mindent :)). Ne várjon senki feszült pillanatokat vagy köröm rágós perceket, viszont egy párbeszédekre és politikai konfliktusokra alapuló filmbõl szerintem kihozták majdnem a lehetõ legtöbbet.
10/10
Gabriella54 2009 febr. 19. - 14:16:57 10/10
(19/282)
Nem kívánom az értékeket eltemetni, de a mai nyugati világban - még ott is, ahol nem igazán liberális a vezetés, a nõi test gyakorlatilag áruvá vált, hiszen egy szép meztelen nõvel nem csak illatszert, de még munkagépet is el lehet adni.
És azok a lapok, amelyek kimondottan férfiaknak készülnek, mégis minden második oldalról egy szõke/vörös/barna, eléggé alulöltözött bombázó mosolyog a nézõre?
Abban valóban igazad van, hogy nem a melegség elfogadása a legnagyobb probléma. Attól, hogy valaki homoszexuális, de pl. kiváló orvosprofesszor, ugye jobb ember, mint egy heteroszexuális sorozatgyilkos?!
6/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 19. - 13:14:41 6/10
(18/282)
Egyetértek, ami manapság nálunk dívik, már ízléstelen. Nem jó ez a neoliberális vezetés...:(
Én onnan indultam ki, hogy nem kell látatlanban a filmet eltemetni, pláne csak emiatt. Ha emiatt ítélsz, akkor te sem vagy valami toleráns. Ha nem tetszik vkinek, ne nézze meg, nem kell feldühödni miatta.

Egyébként katolikus vagyok, és inkább konzervatív, de le kell szögeznem, a másik oldal is gyakran túlzásokba esik. Egyik haverom is meleg, fél évig volt Párizsban, és elmondta, hogy az összes vendégdiák jól kezelte ezt, csak a magyarok ragadtak le még mindig ennél a problémánál. Elég gáz, hogy nálunk egyetemen a nagydarab kopasz heteró srác jóformán nem áll szóba vele emiatt. Vele, aki rendes, jófej, és okosabb, mint 2 diák együttvéve.
Szóval itt valami nincs rendjén. Jól mondod, magánügy, hát éppen ezért próbálja meg mindenki ezt tolerálni! És nem ez alapján megítélni.
A házasság és egyebek már nagyon nehéz téma... mást mond gyakran az ember lelkiismerete, meg mást a törvényi szabályozás, alkotmány (joghallgató vagyok). Elég belegondolni, mi lenne, ha te is ilyen lennél, akkor mindjárt máshogy éreznél. De az igaz, h a felvonulások és ilyen magamutogatások szervezése szégyen. Meg kéne találni az egyensúlyt.
10/10
Gabriella54 2009 febr. 19. - 09:44:17 10/10
(17/282)
Azért a melegeket és az autistákat, egyéb szellemi fogyatékosokat nem kéne egy kalap alá venni! Nem mellesleg szegények nem is tudnának tüntetni, azért van a családjuk, a környezetük, hogy tüntessen az érdekükben. Pl. a mozgásukban korlátozottak simán tüntetnek - de tényleg ne mossuk össze a két problémát!
Tény, hogy a homoszexualitás genetikai betegség, de mint ilyen, gyógyíthatatlan. Vagy azt sem fogadod el, ha valaki meleg a családodban? Õt is kiközösíted?!
6/10
Zempy 2009 febr. 19. - 00:21:01 6/10
(16/282)
Na jó, amíg nem láttuk, kissé drasztikus ez a felfogás! :) Illetve, nem tudom, te láttad-e, de gondolom, nem.
Sztem nem is a körül forog, hogy próbálja a másság elfogadását sulykolni, noha mi más várható Gus Van Sant-tól.
Ami meg az elõzetesben benne van, hogy "ezek alapvetõ elidegeníthetetlen jogok, egyenlõk vagyunk" az igaz is. Az Alkotmánybíróság harcol is a helyes döntés érdekében eleget, szóval ezek a problémák valósak, mai napig nem csitultak el.
6/10
Zempy 2009 febr. 18. - 15:15:44 6/10
(15/282)
Mert a Kételyt már láttam, és lenyûgözött. Milk-et még nem, ezért nem szólom le elõre, de sejtem, és mondják, hogy nem egy nagy durranás.
10/10
Gabriella54 2009 febr. 18. - 15:02:55 10/10 Előzmény Zempy
(14/282)
ha még egyiket sem mutatták be, honnan tudod? a témáját, ismertetõjét olvastam, de annak alapján nem tudnám eldönteni :)
6/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 17. - 22:18:05 6/10
(13/282)
Jó a Kétely meg átcsúszott márciusra sõt, lehet hogy áprilisra. Azért a filmért még nagyobb kár.
6/10
Zempy 2009 febr. 17. - 22:16:25 6/10 Előzmény gymbo
(12/282)
Azért érdekes lenne, ha fordítva lenne ez az arány... jó ez így.
Van egy új meleg film, a "Ciao".
Am abszolút nem vok homofób, a Brokeback Mountain az egyik kedvencem
10/10
Gabriella54 2009 febr. 17. - 21:42:26 10/10
(11/282)
Tényleg egy hetet csúszik a bemutatója? Eredetileg nem február 19-rõl volt szó?!
Nem mellesleg a film - szerintem legalábbis - közel sem csak a meleg-nem meleg témáról, hanem mindenfajta másság elfogadásáról, illetve elutasításáról szól.
5/10
gymbo 2009 febr. 17. - 15:10:01 5/10
(10/282)
scick nem értek egyet veletek! amíg a hetero-meleg támájú filmek kb 95-05 % arányban vannak, addig nehogy már szemet szúrjon bárkinek ez a film. Hacsak nem homofób!
6/10
Zempy 2009 febr. 14. - 21:29:03 6/10 Előzmény scick
(9/282)
Hát igen.
Egyébként a rendezõ, Gus van Sant is nyíltan vállalja, hogy meleg- na meg biztos eladhatóbb a film is, ha ezt a szálat kidomborítják benne. Ez már éppen elég ok :)
Amúgy nem egy helyrõl hallom én is, h egyáltalán nem olyan nagy szám a film, mint aminek beharangozzák. Kifejezetten unalmas, és túl hosszú- ez a többség véleménye. Az elõzetes eddig engem sem fogott meg.
1/10
scick 2009 febr. 13. - 20:17:13 1/10 Előzmény Zempy
(8/282)
Zempy, egyet értek. Nem vagyok homofób, de mi a túrónak kell erõltetni ezt már megint?? Azt kell, hogy mondjam, ott járunk, hogy melegnek lenni divat. Ettõl pedig már tényleg rosszul vagyok. Ez a Milk biztos remek ember volt, meg ember jogi aktivista, de ez már nem kell... Fõleg, hogy annyi minden van ami, tévútra viheti a a fiatalokat, miért kell még azt sugallni, hogy melegnek lenni cool?! Nem értem.

(Lassan ott vagyok, mint a klasszikus vicc a falusi bácsival a témára lefordítva: Riporter az öregnek: - Pista bá', mondja már el nekünk vannak-e homofóbok a fluban. - Há' azok nincsenek, de igény, az vóna rá!)
bourne 2009 febr. 09. - 15:48:04
(7/282)
én láttam a hétvégén ... nem túl nagy lelkesedéssel ültem be rá, de ahhoz képest amit vártam jobbat kaptam ...
nem volt egy hatalmas nagy film ... SP pedig bárki bármit mond, olyan mintha a Sam-es filmbõl vette volna minden mozdulatát - akármennyi idõt is töltött azzal, h megnézze a videokon HM et ...
de ettõl függetlenül nem rossz film, csak nem értem, h miért pont Penn-t kellett ennyire felkapni a gárdából, voltak ott mások, akik jobban játszottak - Josh B pl remélem megkapja az Oscart ... szerintem õ nagyon jó volt ...
6/10
Zempy 2009 jan. 22. - 15:55:57 6/10 Előzmény chuck_charles
(6/282)
Természetesen nem így értettem. Nem volt hajlandó odaadni neki a legjobb film díját, amit tökéletesen megérdemelt volna. Többek között azért, mert számos zsûritag, köztük Tony Curtissal, megnézni sem volt hajlandó. Így történhetett meg, hogy a jóval gyengébb és klisékkel teli Ütközések gyõzött. Sajnos.
chuck_charles 2009 jan. 16. - 01:34:22 Előzmény Zempy
(5/282)
Kedves Zempy! Nem értem, hogyhogy a Túl a barátságont "nem volt hajlandó díjazni az Amerikai Filmakadémia"?! Három Oscar-díjat kapott. Az mi? Büntetés?
6/10
Zempy 2008 dec. 30. - 14:06:57 6/10
(4/282)
Vagy Frank Langella. Szerintem hármójuk között fog ez a verseny eldõlni.
6/10
Zempy 2008 dec. 30. - 12:04:54 6/10
(3/282)
Ez a melegtéma egyébként már bosszantóan felkapott lett, engem kezd untatni, hogy a csapból is ez folyik. Ha a Brokeback Mountain-t nem volt hajlandó díjazni az Amerikai Filmakadémia, akkor "bûntudatból" ezt sem kellene- kivéve, ha annyira übererli a mezõnyt.