Téma: Minden odavan

8/10
Bob19 2014 máj. 30. - 09:50:25 8/10
(36/56)
Jó volt! Nekem tetszett!
Ajánlom mindenkinek aki szó szerint egy csendes, nyugodt filmre vágyik.:D
Viszont nem ajánlom annak aki nem szereti, hogy egy filmben keveset beszélnek, ugyanis itt a mondatok 99%-a az elsõ 3 percben lezajlik 10 mondat formájában.:D
Bár ennek ellenére nem unalmas, el lehet nézni Redford bénáskodásait.:) Véleményem szerint egy-két helyen hibázott Redford, de még mindig hitelesebb mint más filmeknél ahol egybõl a mentõcsónakba ugrálnak az emberek és várják, hogy a sült galamb a szájukba repüljön.
5/10
bj029 2014 máj. 18. - 00:18:21 5/10
(35/56)
Biztosan van, aki szereti az ilyen filmeket.. Mivel nem nézek hasonlókat - és nem is túl sok ilyen film született -, nem tudom elhelyezni a "kategóriájában".. Egyszereplõs, van benne 1-2 érdekes dolog, de összegészében unalmas. Nem akarom lehúzni, ezért max 10/5.
offtopic
tortura 2014 máj. 12. - 16:04:25 Előzmény zsiványpecsenye
(34/56)
De mindig az ilyen szokott kioktatni másokat.... Nem figyelted még meg?
zsiványpecsenye 2014 máj. 02. - 23:14:24 Előzmény toth.anna.mail@gmail.com
(33/56)
Belselyét? Csákjával? Ezeket komojan gondolod?
betty405 2014 máj. 01. - 16:50:33 Előzmény _Freddy_
(32/56)
ne viccelj már, szerintem azért borotválkozott, mert arra gondolt ott a nagy semmi közepén, hátha arra úszik egy csinos sellõlány és történne is végre valami...
betty405 2014 máj. 01. - 16:42:47
(31/56)
az a filmkategória, ami másfél órán át a világon semmirõl sem szól... (nálam Gravitáció 2). ott ugye a gyönyörû Clooney és társnõje, Bullock másfél órán át lebeg az ûrben. a film egyetlen pozitívuma az volt, hogy 3D-ben néztem. ez pedig, hááát egy még nagyobb nulla, egyszereplõs ismert karakterszínésszel, Redford nevével próbálta ellensúlyozni a nagy semmit... akinek nagyon sok ideje és türelme van, hajrá, ezt a filmet neki gyártották le...
7/10
beveri Hills 2014 ápr. 20. - 01:15:20 7/10
(30/56)
Eszméletlen, idõs korára mennyire elkezdett hasonlítani az arca Michael Douglas-re... legalábbis bizonyos jelenetekben. 7/10
toth.anna.mail@gmail.com 2014 ápr. 18. - 09:38:49
(29/56)
Én tudok pár hibát mondani amit másként tettem volna igen
SPOILER!!!
elõször is ha ütközök egy konténerrel és beszakad a hajó oldala, ömlik be a víz, nem megyek vissza a vihar horgonyért, hanem elhárítom a hibát!! ha eltömítettem a lyukat, kimentettem az elektronikus eszközöket (rádiót,navigációs renszert, akkumulátort és minden olyan eszközt ami növelheti az életben maradásom) és ezután szárazra mertem a hajó belselyét!! Na akkor, de max akkor megyek vissza a viharhorgonyért,de nem úgy hogy nekimegyek a konténernek újra!! hanem széllel szemben közelítem megy és csákjával szedem össze!!
(emberünk mindezek elõtt még alukált is eggyet hát nehogy már elkapkodja a hajó mentését) Ember ha lyuk tátong a hajóm oldalán az óceán közepén és térdig gázolok a vízben NEM ALSZUNK!!!!! DOLGOZUNK!! mentjük a menthetõt. Ok végül összegányolta a lyukat, mázlista hogy volt rá kb 2-3 nyugis napja. Ezután jött a vihar... Erre emberünk elmegy összepakolni, meg borotválkozni..NEM!! HIBA!! Egy hajón eleve mindig rend van, mert semmiylen üveg és pohár nem marad egy helyben 5 percnél tovább, ha mégis ilyen mázlista ok, a rendrakás indokolt.. de nem borotválkozom!! Felveszem a viharruhát, a hevedert, kikötöm magam, és viharfokot szerelek fel, reffelek mint állat.. MÉG VIHAR ELÕTT, ha látom hogy jön!! Nem közben!!!Ha vihar van.. nem hagyom nyitva a kabinajtót, had ömöljön be elkerülhetetlenül a tenger!! Aztán tanácsos hullámmal szemben menni a borulás elkerülése végett, rendben, van akkora hullám aminél már tökmind1, de én azért próbálkoztam volna. Ezután eltörik az árbóc és eszméletlt veszti, ok, megesik.. De ezután sem elsõ gondolatom hogy az úszó hajót elhagyom.. Addig nem hagyom el a hajót, soha de SOHA amíg a taton állva nem nyaldossa a talpam a tenger!! Ez alap!! A hajó még ekkor is simán menthetõ lett volna ha nem megint inkább alukál a mentõcsónakban, hanem használja a kézi szivattyút addig míg a keze le nem szakad, aztán újranövesztve azt folytatja!!! mert a túlélésrõl van szó!! sokkal nagyobb az esélye a túlélésre egy ilyen tépázott kb 38 lábas hajón mint egy mentõcsocseszben ugyanabban a viharban! ami ezután a mentõcsónakban történik törvényszerü, annál tényleg nem tehetett többet.
Úgyhogy igen, hibázott rengeteget!!! Megbocsáthatatlanúl pazarolta az idejét az alvásokkal. Aki azt mondja hogy arra szükség van.. igen kell, de bárki képes 24-36 órát fennmaradni, fõleg ha ilyen helyzet áll elõ.. garántálom hogy sokan nem is tudtak volna aludni ilyen helyzetben még ha akar sem. A kora nem kifogás, vitorlázóknál 60 felett kezdõdik az élet, de ha mégis ilyen az ember mint fõhõsünk akkor ne induljon el egy átkelésre, fõleg ne egyedül! Mindenesetre én biztos nem mennék vele sehova még a Balatonon sem! azért irigylem az idegrendszerét de komolyan! :)
SPOILER VÉGE
domark 2014 ápr. 14. - 07:50:17
(28/56)
Aki tudja mi az a küzdelem, harc az elemekkel, aki tudja milyen elhatározni, hogy nem adom fel soha, az, ha értékelni nem is, de átérezni mindenképpen át tudja a filmet. Aki leragad ott, hogy a szél nem így korbácsolja a vizet, meg hogy a fa nem ilyen szilánkokra törik, stb, hát nem õ a célközönség.

SPOILER

Ez a film egy metafora. Rengeteg pont volt, ahol feladhatta volna a harcot, pont mint az életben, de küzdött.
Meg merem kockáztatni, hogy a végén a kéz Istent jelképezte, ezért nem is volt fontos, hogy ki az, aki megmentette.
Ember küzd és bízva bízzál!
Segíts magadon és Isten is megsegít!
2/10
TomDenem 2014 ápr. 13. - 20:02:17 2/10
(27/56)
Egy darabig tetszett, amit egy egyszereplõs filmbõl ki lehetett hozni, az rendben volt. De ilyen elkúrt befejezéssel tönkretenni a megelõzõ másfél órát, hát az nagyon durva volt.
8/10
Viki1080 2014 ápr. 12. - 18:12:24 8/10
(26/56)
Nekem nagyon bejött,ez a film is azt mutatja,hogy nem kell hatalmas színészgárda,se rettentõ sok trükk,ahhoz h jó legyen a film.Számomra tök logikus volt minden,amit Redford csinált,bár nem értek a hajózáshoz.Akkor kezdtem el idegeskedni mikor
SPOILER SPOILER SPOILER
Kisordórott a hajózási területrõl,no meg a végén a az a tûz,az nagyon necces volt!Nem is értem hogy sikerült neki...
SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE SPOILER VÉGE
Nagyon rendben van a film,én csak ajánlani tudom mindenkinek.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 12. - 10:16:14 8/10 Előzmény kazama90
(25/56)
meg azért borotválkozott, mert tudta, hogy a viharban sok mindene oda fog veszni, volt még ideje, így borotválkozott egyet, egyrészt felfrissült tõle, másrészt csökkenteni próbálta a stresszt is
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 11. - 23:25:28 8/10
(24/56)
igaz, te inkább megvártad volna odabennt míg felborul a hajó és meghalsz :D:D
navigálás meg minden nélkül
6/10
kazama90 2014 ápr. 11. - 17:05:39 6/10
(23/56)
akkor az emberek 90%-a idióta?
én pl.nem mentem volna a fedélzetre a vihar közepén+nem viharban borotválkoztam volna(amikor össze-vissza imbolyog a hajó)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 10. - 09:39:09 8/10 Előzmény kazama90
(22/56)
ezt már írtam, hogy csak az idióta emberek beszélnek magukban, és Redford káromkodott párszor magában ami indokolt is volt...de a magába beszélés és káromkodás két külön kategória

ja és nem hozott rossz döntéseket...tudsz esetleg példát mondani, hogy miben hibázott, vagy te mit csináltál volna helyette?
7/10
alien1976 2014 ápr. 10. - 05:55:09 7/10
(21/56)
Nekem teljesen bejött ez a film. Voltak benne fura dolgok, és döntések, de nekem teljesen bejött. Végig fenntartotta az érdeklõdésemet. Mondjuk a karakter inkább hasonlított egy alkeszre, de ez csak saját véleményem.
Mondjuk a végén a "Tüzes" jelenetnél nem tudtam, hogy sírjak - e megdöbbenésemben.
6/10
kazama90 2014 ápr. 09. - 12:10:46 6/10
(20/56)
az nekem is fura hogy Redford nem beszélt/káromkodott magába,össz-vissz 2 szót beszél a film alatt.nagyon ésszerûtlen döntéseket hozott szinte csak szerencsétlenkedik a filmben.
Nhiack 2014 ápr. 08. - 20:06:53 Előzmény baracell
(19/56)
Hát igen.
Mintha a buszon ülve az idõseket néztem. Gyök kettõvel botorkált le-föl, kezében a csomagokkal. Meg olyan döntéseket hozott, hogy szerintem épeszû ember olyanokat nem csinálna.

SPOILER

Például nincs hajózási tapasztalatom, de tuti, hogy a másik irányba kanyarodtam volna, nem arra, ahol a hajón a méteres lyuk van.
Meg mi a sz*-t csinált a viharban? egyszer kiment, oké, annak úgy lett vége, hogy beleesett a vízbe. Ezután minek kellett még egyszer kimennie, könyörgöm? A viharban az egyetlen épkézláb dolog, amit tett az az volt, hogy lefejelte az oszlopot és elájult.
Meg, hogy mikor a legjobb borotválkozni? Hát persze, hogy a vihar közepén, amikor a víz úgy dobálja a hajót, mint az õszi szél a lehulló falevelet.
A végén meg: ott a hajó a sötétségben, jelezni kéne neki. Mit csináljunk vajon? használjuk fel az utolsó jelzõrakétát, ami biztonságos, vagy rakjunk tüzet a mentõcsónakban, amitõl az egész csónak kigyulladhat. Hát persze, hogy az utóbbit.
És az egész film a logikátlan döntések sorozatából álló szerencsétlenségekrõl szól.

Arról nem is beszélve, hogy a cselekmény akkor folyt volna normális sebességgel, ha a filmet dupla sebességgel nézzük.
Meg személy szerint nekem nem tetszik az olyan stílus, ahol az egész filmben kb két mondatnyi a szövegkönyv (mint a Drive). Mert renden, egyedül van, de hagyjuk már, ki nem káromkodott életében, még akkor is, ha egyedül van, vagy kommentálja, amit csinál.
10/10
Front3r 2014 ápr. 07. - 10:48:38 10/10
(18/56)
Nagyon jól átadja a film, amit közölni akar velünk, még ha ez nyomasztó is.
Teljesen bele lehet az embernek élnie magát a filmbe, ennyi.
10/10
Hellas 1903 2014 ápr. 06. - 19:15:59 10/10
(17/56)
Nagyon jó volt , végig lekötött 1 percig se unatkoztam rajta gyorsan lepergett a film !