renitencs 2018 dec. 26. - 14:28:49
(40/40)
Nagyon nagy megeröltetés lenne pl. az egyes kelőadások vímét (ha úgy tetszik az epizódcímeket) közölni?
Szabo É Rita 2016 márc. 23. - 18:42:23
(39/40)
Sajnálom, hogy mostani elõadásokat már nem rögzítenek, nagyon jó kezdeményezés volt annak idején.
sztinka 2014 nov. 28. - 02:52:45
(38/40)
UI.: már akkor is fenn volt... kicsit késõbb, de feltöltötték.
Szóval türelem...
sztinka 2014 nov. 28. - 02:51:25
(37/40)
Komoly csávók vagytok, de tényleg. Amikor megkapom a fizetésem, akkor sem sírok ennyit, mint ti.
Úgyhogy elárulok egy titkot, nektek, akik "emberi" idõpontban akarják nézni a Mindentudás mûsorát: http://mindentudas.hu/

***moderalva*** Amikor én akarom? Mik vannak....??
bleedingsky 2013 okt. 19. - 12:55:28
(36/40)
Miért nem teszik emberibb idõpontba?
7-kor a legtöbb ember vagy fel sem kell, vagy már régen munkában van!
Éjjel 1 óra meg no comment...
Aspius 2013 szept. 02. - 21:29:44 Előzmény auriga9999
(35/40)
Ha az ismertetõben nem írják hogy mi a téma, akkor nem nézem meg. Ennyi. Biztos nem kell a nézettség.
tombenko 2013 aug. 01. - 20:59:51 Előzmény sioux
(34/40)
Hm, én tanítok relativitáselméletet középiskolában, nem is elit iskolában. Nem olyan nehéz az alapokat megérteni, mint ahogyan az hangzik.
offtopic
auriga9999 2013 aug. 01. - 20:55:10
(33/40)
Mi a bánatért nem lehet kiírni az aktuális elõadás, beszélgetés témáját. Gondolom úgy vagytok vele, hogy éjjel egykor úgyis mindenki az Ózont nézi.
Persze tudom, senkit nem érdekel a sok ráérõ beírogatása.
Tisztelt Kollégák! Figyelmetekbe ajánlom a következõ módszert. Elkezdek beírogatni az adott ügyben egyre otrombábban, trágárabban. Ilyenkor a hatodik-hetedik beírás után talán figyelembe veszik (vagy kitiltanak). Kurvára kíváncsi vagyok (kezdõdik), meddig kell jelen esetben írogatni.
stanmore 2013 máj. 25. - 03:42:37 Előzmény sioux
(32/40)
Hát én elég régen jártam középiskolába,de ott igenis volt szó a relativitáselméletrõl méghozzá nagyobb mértékben mint késõbb az egyetemen.Igaz a középiskola egy elit iskola volt, az egyetemen pedig nem fizika szakon tanultam,és inkább a kvantummechanika volt a hangsúlyos.
Aspius 2013 máj. 25. - 01:45:55 Előzmény sioux
(31/40)
A mai részben az élet elõfordulásáról voltszó a világegyetemben.
Négy jobb sorsra érdemes tudós mellé beültettek egy öreg papot.
Végig sem tudtam hallgatni a mondandóját úgy felhúztam magam.
Csak a beszélgetés megakasztására és az evolúció kétségbevonására volt tehetsége.
Ez már olyan lesz mint régebben a "vörös farok"?
sioux 2012 aug. 31. - 20:04:22 Előzmény ramicica
(30/40)
A relativitáselmélet nem középiskolai anyag, kicsit nehéz hozzá, és a megértéséhez a newtoni fizikát is jól kell ismerni.
ramicica 2012 aug. 03. - 21:45:30
(29/40)
Köszönöm a mai témát. Részecskegyorsítás és társai.
Végre tudok errõl valamit.
Egyetlen dolgot bánok a középiskolából, hogy nem hallgattam végig a relativitás- elméletet.
És mindazt, amit a modern fizika még jelent.
Mindegykivagyok 2012 máj. 04. - 21:35:35
(28/40)
Köszönöm a mai elõadást ! Fantasztikus Elme ! Köszönöm.
dantonb 2012 ápr. 17. - 22:45:28
(27/40)
A kriptakomcsik összeesküvése a lánglelkû és mindenttudó viktor ellen.Van pofájuk megvédeni amagyar nép érdekeit a saját kormánya ellen,miközben itthon már tökéletes az orwelli rendszer.a Bólyai kollégium megpuccsolta a hatalmat(Min elnök,házelnök, közt. elnök egy szobából indultak a koleszból).
drProktor 2012 ápr. 17. - 22:33:38 Előzmény dantonb
(26/40)
Helló!
De sztem nem ehhez a topikhoz akartad ezt írni.
S mit szólsz ahhoz, hogy a szemét IMF és Unió túlterjeszkedve
a hatáskörükön meg akarják zsarolni szegény Viktorvezért?
Bezzeg arra van esze ennek a szemét kriptokommunista IMFnek,
hogy kölcsönt adjon Boszniának, Egyiptomnak, Pakisztánnk, Belorussziának!
Schrecklich! Ha mondom!
dantonb 2012 ápr. 16. - 20:47:38 Előzmény drProktor
(25/40)
Haha a Fidesz szétlopja az országot: A Simicska által tulajdonolt Közgép állami megrendelések garmadát kapja,és miközben a vállakozóknak beintenek abankok ha hitelt kérnek,lám a Közgép 37 milliárdot kapott az MFB-tõl.
Na most gyertek elõ azzal hogy a szocik loptak ,sok gügye!
drProktor 2012 ápr. 16. - 14:16:57
(24/40)
Na, talán az "operációlutatással" túl kemény voltam,
mint a rendezõk Makoveczcel.
Végtére is az alklmazott matematika fontos és létezõ ága.
Viszont megbocsáthatatlanul kihagytam az általam elismert tudományok
közül az esztétikát.
drProktor 2012 ápr. 16. - 13:33:04
(23/40)
Sokak problémáját irigyelem:
Egyiknek az idegen szavak fájnak, másiknak Makovecz-cel szembeni „keményszívûség”.
Tényleg variatív, mondhatom.

A mai elõadást Moravánszky Ákos tartotta. Építészet-elmélet címén a fõváros tereirõl mesélt meglehetõsen kötetlenül.
Hát nem fogok rászokni a mûsorra, eddig se voltam különösebben „rákattanva”.
Valamilyen oknál fogva egyetlen emlékezetes adás számomra EsterházyPéteré volt.
Ritkásan láttam, ha pl. személyesen ismertem az elõadót még régrõl.
S nem állom meg, hogy ne szörnyülkodjek egy keveset, az én problémám is van annyira közérdekû,
mint az idegen szavak pl.
Legénykoromban a ”vezetéstudomány” meg az „operációkutatás” volt a menõ, nem utolsó sorban aztán pl. a „sporttudomány”(erre ráfázott helyesíróbajnok barátunk is – éppen a minap).
Szóval, ha Sztálin et beszélhetett „burzsoá áltudományokról"(genetika, pszichológia, számítógéptudomány –
ha jól csalódom), hát én megkockáztattam már legénykoromban is
a „létezõ szocializmus áltudomámyairól” beszélni.
Úgy látom, a világ ebbõl a szempontból sem változik, semmi képpen sem javul.
Számomra tudomány a biológia, kémia, fizika, matematika, logika, na jó, persze:
orvostudomány, nyelvészet, történettudomány, pszichológia, közgazdaságtan, mûvészettörténet, jogtudomány, teológia, filozófia.
Az a fajta locsi-fecsi locsogás, amit ma hallhattunk Moravánszky professzortól,
a legjobb esetben is besorolható lenne fentiek valamely tudományágába,
a leíró jellegû „tudományok” nagy hátulütõje, hogy mûvelõik nem egyszer afféle irodalmi babérokra pályáznak
[Jobb esetben, mert rosszabb esetben pusztán tudósi társadalmi státuszra,
anyagiakra(egy kis szófosásért, amit senki nem tud megítélni]
Leszögezem, nem ismerem az urat, most láttam, hallottam elõször

Így aztán ilyen rémségek hangzanak el, mint
„a globális univerzum visszaszívódása a földalatti térbe” – hoppá!
Aztán, ha ha jól emlékszem, „az Oktogon körüli tér szerkezet(?) mélyebb szinten nyilvánul meg a földalatti tereiben” (Csak nem azért mélyebb a szint, mert a földalatti mélyen van?)
Tehát ahhoz képest, hogy az egész a „tér” szó különbözõ jelentéseivel kezdõdött,
s bizony, ezért állások pénz és elismerés jár!
Ajánlom egy szépreményû elkövetkezõ elõadónak a „vár” szó jelentéseinek vizsgálatát,
itt tuti, hogy a „várakozik” értelemnek semmi köze az „erõdítményhez”.

És miért gondolom mindezt még közérdekûnek is? Hát azért,
mert az emberi igénytelenség ennél az ügynél is tetten érhetõ,
zsúfolt terem elõtt hangzik el az elõadás, még jó, hogy nem voltak „okos kérdések”
(vagy csak nem vártam meg?)
Aztán persze nem csoda, ha ezt a társadalmat fölfalja a politikai gagyi,
amit volt szerencsém többször emlegetni.
drProktor 2012 ápr. 16. - 12:33:18 Előzmény dantonb
(22/40)
Makovecz engem mindig is Bástya elvtársra emlékeztetett, aki,
mint tudjuk roppant szerény ember volt,
s persze kedélyesen rabiátus is:Ha valamire büszke lehetett, az a szerénysége volt.
ilali 2012 márc. 02. - 11:34:01 Előzmény tombenko
(21/40)
Jelentéstartalom, ez egy jó szó.
(Szerintem soha senki nem állította, hogy a beszélt nyelvek tökéletesen megfeleltethetõk egymásnak. Nekem már nincsenek nagy igényeim, ha egy ötperces hírfelolvasást hallgathatnék egy nyelven, (átstrukturálódás, konfrontáció nélkül) elégedett lennék. Hogy egy egész mûsort az már ábránd (illúzió).
Nem tudnám most névhez kapcsolni, de volt néhány elõadó, aki úgy beszélt egyszerre több nyelven, hogy mellé tette, mondta a másik szót. Az ilyen beszédmód már tetszik, gondolkodásra késztet. Irigylem, aki ilyen közvetlenül (spontán) tud váltani és nem rest megtenni.)