Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 szept. 23. - 05:53:24 4/10
(922/4882)
Sajnos a mostani történetvezetés túlságosan kiszámitható.
Az, hogy az óvoda bérleti szerződése lejár és az önkormányzat nem akarja meghosszabbitani, érthető és cseppet sem meglepő.
Linda hezitálása, hogy korábban nem rúgta ki Janót elég határozottan, hogy hülye volt és belement, hogy "legyünk eztán barátok" megbosszulta magát. Most Janó a nyakán ragadt és persze a nőnek nincs szive most elutasitani a lebénultnak hitt férfit.
Ezzel persze elvesziteni látszik Tamást, akinek nincs türelme kivárni, mig Linda kikecmereg ebből a kényszerű ápolónői helyzetből.
És ott van Márti, aki nagyon is céltudatosan cserkészi be Tamást és meg is szerzi. Habár nem teljes a siker, mert akármit is tesz, Tamás még mindig Lindára vágyik, és ezt nem is titkolja előle.
Az, hogy Klára kitalálja, hogy magához veszi a gyerekeit érthető anyai vágy, csak egy nagy marhaság. Mert hiába 3 szobás Zsolt lakása (nappali + két háló, Zsolté és Dorkáé), ez nem elég ennyi gyerek elszállásolására tartósan.
Mondjuk én nem bánnám, ha ez a Dorka többet lenne az anyjánál. És meg lehetne oldani a Szalay fiúk időnként látogatását oly módon, hogy a két kisebb Dorka szobájában alszik, Máté meg a nappaliban a kanapén, de csak olyankor, ha Dorka épp az anyjánál van.
Az, hogy állandóra ott legyenek, az tuti kivitelezhetetlen. Kicsit fura, hogy Géza annyira hirtelen beleegyezik, hogy Klára magával vigye a gyerekeket, és máris Zsuzsinak szentelné magát.

Ami érdekes lesz a következő műsorban az, hogy Janó lebukik Éva előtt, épp akkor jön ki a WC-ből, és a sliccét gombolgatja, amikor Éva a szokásos módon - bejelentkezés, csengetés és kopogás nélkül beállit a lánya lakásába és a saját szemével látja, hogy Janó nem béna.
A kérdés az, hogy ezt majd elárulja-e a lányának, vagy megint Janó cinkosa lesz, és segit neki "visszaszerezni" Lindát.
Én erre tippelek, valamiért Éva nem szimpatizál Tamással, ezt a csirkefogó Janót preferálja.
3/10
janderka 2020 szept. 22. - 23:17:53 3/10 Előzmény zazee
(921/4882)
Ezt az odacuccozást én (már) csak fél szemmel láttam, de inkább valami dacoskodásnak tűnt Klára mama részéről. Ami nem is a sulitáv miatt ciki, vagy hogy kicsi lenne hozzá a lakás (én 3 szomásra tippelem a snittek alapján), hanem hogy mint új maca egyáltalán oda akarja telepíteni a kölykeit is az "új papához".
1/10
zazee 2020 szept. 22. - 23:00:16 1/10 Előzmény janderka
(920/4882)
Természetesen nem a valóságos helyszínekre gondoltam. Amúgy Tamás és Géza háza valószínűleg a XVI. ker.-ben, mert még az első évadban láttam egy utcatáblát, amikor az egyik ház előtt beszélgettek.
Hanem az zavar, hogy a dramaturgia szerint a roppant "bölcs" és nagy magyar anyóca Klára csak úgy hopp magához veszi, azaz a szeretője kis vakondlyukába viszi a kényelmes családiházból, ahol külön szobájuk volt, a három gyerekét, így öten-hatan fognak tengődni Zsoltibánál. Ez mennyire hihető?:) És egy árva szó sem hangzik el arról, hogy ebből a lakásból pl hogy fognak iskolába óvodába járni, mert bizony ez egy fontos szempont, nem lehet csak úgy elkenni, akinek gyereke van az tudja milyen nehéz pl reggel három gyereket suliba, oviba navigálni. Egyszerűen ez az eszetlen költözés nem életszerű, aki a forgatókönyvet írta tuti nincs gyereke, főként nem három. Persze én is hülye vagyok, hogy ilyenek feltűnnek, hiszen az egész forgatókönyv életszerűtlen, logikátlan!:)
3/10
janderka 2020 szept. 22. - 22:21:04 3/10 Előzmény janderka
(919/4882)
Csenge sulija közben meglett. Ugyancsak Zugló (mint az ovi) - Újvidék tér.
3/10
janderka 2020 szept. 22. - 22:07:57 3/10 Előzmény zazee
(918/4882)
Igazából nem tudni mi milyen távol van itt egymástól. Mert más az, hogy IRL mit hol vesznek fel és más az, hogy mindez a képzelt "Mintaapák univerzumban" hol is helyezkedik el.
Valóságban pl. az ovi Zuglóban van, Mikiék lakóháza az I. kerületi Zsolt utcában, Szabi loftja kint Óbudán, a Hunor utcában (az irodája meg bent a belvárosi József Nádor téren), Veráék kecója pedig ugye a budavári Donáti utca tetetjén. Talán Tamás és Géza lehet oviközeli - de lehet hogy az ő házaik is inkább eggyel kijjebbi kerültben vannak.
Zsolti bácsi bauhaus jellegű otthonát eddig még nem tudtam belőni - külsőt talán róla nem mutattak még. És a sulikat sem vizsgáltam még IRL helyszínek alapján.
1/10
zazee 2020 szept. 22. - 21:55:42 1/10
(917/4882)
Továbbra is csak az eszetlenség minden szálon!:) Klára asszony karaktere eddig sem volt szimpi, de most végképp rettenet. Eddig símán otthagyta a gyerekeit a nagy függetlenségi és önmegvalósító háborúja okán. Most kezdi játszani az anyatigrist, most egyszerre a gyerekeknek az anyjuk mellett a helyük, beköltöztetné a kb. kétszobás legénylakásba a három gyerekét a kényelmes családi házból, így majd lesznek néha hatan Dorkával együtt!:) szó nincs arról, hogy ez a lakás a sulitól és az ovitól milyen távolságban van pl. Ilyen egy gondos anya. Bologató Zsoltibá természetesen elfogadja, mert repes a szerelemtől. Hülyék gyülekezete! És a forgatókönyviró ezért még pénzt is kap! Van lejjebb és egyre inkább!
3/10
janderka 2020 szept. 22. - 21:46:35 3/10 Előzmény napraforgó
(916/4882)
Nem t'om honnan szaladt hová Miki, én csak behatároltam Veronka lakóházát. :)

Egyébként viszont tényleg nem alacsony szinten él itt senki - még Mikiék albérlete is újépítésű, tehát nem olcsó. De valahogy ez engem eddig nem zavart. Valahogy elfogadtam a bemutatott életszinvonalat.
4/10
napraforgó 2020 szept. 22. - 21:18:22 4/10 Előzmény janderka
(915/4882)
Hiába van ott Vera lakása, Miki biztos nem őhozzá rohant a dinnyejelmezben, hanem az óvodából a kórházba, mert Petra szült.
Azért fura, hogy itt mindenki olyan jólszituált senki nem lakik lakótelepi panelban, még az óvónők is - akiknek köztudottan nem oly magas a fizetésük - minimum budai társasházi lakásuk van erkéllyel, terasszal.
3/10
janderka 2020 szept. 22. - 20:43:36 3/10 Előzmény janderka
(914/4882)
Jav: dinnyejelmez
3/10
janderka 2020 szept. 22. - 19:51:02 3/10 Előzmény janderka
(913/4882)
Képkocka fotó
3/10
janderka 2020 szept. 22. - 19:39:46 3/10 Előzmény napraforgó
(912/4882)
De mutatták. A Donáti utca tetején van az az ikerház - alatta a Corvin tér. Ott rohant a zsaruk elől eperjelémezben Miki az első részben.
https://www.google.com/maps/@47.5029385,19.0364445,81a,35y,90h,39.51t/data=!3m1!1e3
4/10
napraforgó 2020 szept. 22. - 16:27:43 4/10
(911/4882)
Korábban csak Géza házát és a mellette lévő állatorvosi rendelős házat láthattuk egészben. Szabi lakását is mutogatták kivülről (bár valószinűleg a felvételek műteremben készültek. Vera lakását is mutatták belülről (nyilván ez is csak műterem), de azt, hogy hol van az a ház, amelyben az a lakás van, azt nem tudtuk. Azt pláne nem, hogy a Várnegyedben lenne. Most Linda lakását is valami szupermodern házba pozicionálták, amelynek hatalmas erkélyei vannak.
Mutatták a szép nagy erkélyeket, belül meg Linda és az anyja beszélgettek.

Megint egy olyan sorozat, amely nem a mai átlag valóságot tükrözi.
4/10
napraforgó 2020 szept. 22. - 09:17:23 4/10 Előzmény zazee
(910/4882)
Ilyen csak a mexikói szappanoperákban van, hogy valaki lebénul, aztán meg hipp-hopp meggyógyul. Janó 3 nap alatt totál meggyyógyult és pofátlanul befészkelte magát Linda lakásába.

Ez a rész arról szól, hogyan terrorizálják a gyerekek a szüleiket. Hanna és Juli befészkelik magukat Gézához, aki csak trükkel tudja őket visszairányitani a családjukhoz.
Danika is nyifog, ő is abban a tévhitben van, hogy most már egy család lesznek az anyjával, apjával.
Szabi teljesen elhülyült, Makranczi egy tehetelen, mulya, ostoba alakot csinált belőle. Danika nem buta, miért nem tudja neki megmagyarázni az apja, hogy ők soha nem voltak egy család és soha nem is lesznek. Minél inkább ráhagyja a gyerekre, az annál inkább el fogja hinni, hogy van erre esély.

Márta megint talált egy okot és egy kutyát, hogy újra elmenjen Tamáshoz és nagyon ügyesen eltávolitja Lindát is a képből. Tamás sem elég karakán, igy hamarosan átveszi felette az uralmat ez a rámenős Mártika.

Ami meglepett, hogy Éva asszony, Linda anyja, aki annyira rajongott Janóért, most dobná a férfit, hisz ha béna, akkor nem lesz unoka és csak a baj lesz vele. Hát nem egy irgalmas szivű anya.
1/10
zazee 2020 szept. 21. - 21:10:41 1/10
(909/4882)
Belenéztem én ostoba:)) harmatgyenge, pár napos gerincműtétest csak úgy hipp-hopp hazaengednek pár nap múlva, ez mekkora baromság!! Az ötéves gyerekek csak úgy bárhol ott aludhatnak, a szülők símán rájuk hagyják??? A hősszerelmes, dörzsölt ügyvéd, csak úgy elengedi élete értelmét, ahelyett, hogy kivágná Katát!!..és ezek az izgalmas fordulatok, inkább a forgatókönyvírót kéne kivágni!:)
3/10
janderka 2020 szept. 21. - 19:00:06 3/10 Előzmény napraforgó
(908/4882)
Épp ezektől az abszurditásoktól esik a nézettségi vágy...
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 15:22:47 4/10 Előzmény janderka
(907/4882)
Hát nem tudom, hogy Szabi mikről dumált a mi, nézők háta mögött a fiával, de látható, hogy mégsem tudja, hogy hol volt, kivel élt a fia élete első 5 évében, volt-e, voltak-e az anyjának barátai, szeretői, élettársai, milyen sűrűn váltakoztak, stb. Össze is költözött valakivel, vagy diszkréten, a gyerek tudta nélkül oldotta meg a szerelmi életét, stb, stb.

És nekem nem tetszik, hogy a város legjobb ügyvédje, a csavaros eszű, dörzsölt ügyvéd úr csak bambán mered maga elé és még csak meg sem nagyon próbálja az exéből kiszedni a legalapvetőbb információkat, dacára, hogy a nő egész nap a szájában van, ott riszálja magát.
Ja és a nő úgy hazudik, mint a vizfolyás, minden nap más mesét ad elő. Pl. hol halálos beteg volt, hol meg üldözi egy maffiózó, hol nincs egy fillérje sem, másnap meg drága aranyláncot vesz a fiának. És Szabi minden meséjét beszopta, soha nem kételkedett.
És most, hogy Danika megkerült, Kata folytatni fogja a hazudozást és Szabi még most sem fogja kipenderiteni.
3/10
janderka 2020 szept. 21. - 14:24:38 3/10 Előzmény napraforgó
(906/4882)
Nem beszéltek erről "előttünk", de Szabi az elmúlt fél évben csak dumált róla a gyerekkel. Amatőrség lenne eljátszaniuk a hülyét.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 14:05:23 4/10
(905/4882)
Oké, de azért kiderülhetne, hogy amikor Iván és Kata együtt voltak, akkor hol volt Danika? Együtt éltek hármasban, vagy Kata megismerte Ivánt és ezért lepasszolta a gyereket az apjának, hogy ne legyen útban, miközben ő jól megkopasztja a tehetős maffiózót, vagy hogy volt?

Mert Kata magyarázata, hogy azért vitte a kisfiút el Szabihoz, mert neki menekülnie kellett és meg akarta óvni a gyereket sántit, nagyon sántit.
Mert ha az ő együttélésük korábbi volt és csak az utolsó félévben, a szakitásuk után kezdett menekülni, akkor a gyereknek vagy velük kellett élni ezt megelőzően, vagy valaki másnál, a szenilis dédinél, vagy kitudja hol és kivel?
Ha viszont a gyerek is Kata-Iván párosnál volt, akkor a kisfiúnak ismernie kellett volna Iván bácsit. Ha meg máshol volt elhelyezve a gyerek, nem velük, akkor ezt már rég elfecsegte volna az apjának, már akkor, amikor a kezdet kezdetén Szabi olyan kétségbeesetten keresgélte a gyerek anyját és hozzátartozóit.

Egyszóval ez igy sehogy sem stimmel.
1/10
zazee 2020 szept. 20. - 20:00:34 1/10 Előzmény janderka
(904/4882)
Igen, gagyi, de valószínüleg azért engedi el az ember nehezen, mert az első évad, különösen a második fele nagyon jó volt, különösen az elküldött színészek játéka okán. Fordulatos is volt, laza és a remek poénok is feldobták. Most csak hisztiznek és drámáznak, közben pedig dög unalmasak a semmitmondó párbeszédek. Hát ennyike!
4/10
napraforgó 2020 szept. 20. - 16:42:43 4/10
(903/4882)
Holecskó fiatalabbnak látszik a koránál, de azért egyetemista lánynak már túlkoros lenne.