Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 21:14:55 4/10
(982/4882)
Az is micsoda dolog, hogy kikapja a kislány kezéből azt a babát, holott a gyerek egy szóval sem mondta, hogy kinek akarja ajándékba adni (pl. egy másik gyereknek).
Kata újabb merénylete, hogy be akar jelentkezni Szabi lakásába. És amilyen hülye lett Szabi, tán még meg is engedi.
1/10
zazee 2020 szept. 29. - 19:42:13 1/10 Előzmény luci87
(981/4882)
Szabi karaktere egy szerencsétlen, tehetetlen balek lett. Erre csak rátesz, hogy Makranczi rossz színész, egysíkú gesztusrendszerrel. Mindig ugyanolyan fa arcot vág, minden jelenetben. Ha Danival jópofáskodni akar, akkor pedig valamilyen irritálóan infantilis grimaszolásba kezd. Ennyit tud.:)) ő a leggyengébb láncszem.
1/10
zazee 2020 szept. 29. - 19:35:36 1/10 Előzmény napraforgó
(980/4882)
Az előzetesbe, mintha szó lett volna arról, hogy Katát látták a rendőrségen?! De ez nem jelent sajnos semmit, lehet, hogy továbbra sem lesz következetes és logikus a történetvezetés. Amúgy abszurd, hogy Kata egy egyszeri szex után, plusz az után, hogy akkor Szabi még ki is tette a szűrét és gyereket sem akart, mert kifizette az abortuszt, miért gondolja, hogy most hirtelen egy család lehetnek. Kíváncsi lennék a szlovákok is ilyen ostobán oldják e meg a storyt, vagy csak nálunk ilyen gagyi a mese.
1/10
zazee 2020 szept. 29. - 19:23:20 1/10 Előzmény janderka
(979/4882)
Rengeteg lehetőség lenne, hogy fordulatosabb, humorosabb epizódok legyenek a mostani unalmas, gyermekded történetek helyett. Itt nagyon sok kommentben elmésebb történetvezetési példák vannak felsorolva, mint amiket ledugnak a torkunkon!
Egy karakán Szabi /nem Makranczival eljátszatva/ lakás bérelne Katának, ez a minimum! Külön lakásból is lehetne feszültséget kelteni azzal, hogy gonosz Kata mit vet be a gyerek visszaszerzésénél, vagy Szabi visszahódításánál! Mindezt lehetne izgalmasan, humorosan, fantázia kérdése. A forgatókönyvírókat tán ezért fizetik. Gondolom őket is lecserélték valami bulistára, aki nem képes erre a feladatra. Minden figura teljesen ellaposodott, tehetelen, vérszegény karakterek. Már Mikit játszó, amúgy remek színész, Mészáros Béla is csak szenved a szerepében.
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 15:08:07 4/10
(978/4882)
kezdem azt hinni, hogy Katának mégis van valami agyi defektje. mert nem normális az a nő, akinek egy egyéjszakás kaland után 6 évvel az a kényszerképzete támad, hogy ő egy család az exével.
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 11:19:38 4/10
(977/4882)
Érdekelne, hogy mi lett Szabi 7 milliójával, amit Iván legombolt róla. Visszakapja? És még csak emlités szintjén sincs az, hogy Szabit a rendőrségen kihallgatták, mi hogy történt, hogy ezt a Katát is elővették volna, milyen kapcsolatban állt Ivánnal, miért üldözte a pasi, stb, stb. Tehát lennének lehetőségek, hogy folytatódjon a sztori, ehelyett marháskodnak Szabi elcseszett szerelmi életével.
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 11:16:06 4/10 Előzmény janderka
(976/4882)
Persze, lehetett volna Kata valóban beteg, pl. egy kockázatos műtét előtt állt volna. nem tudta, hogy sikerül-e a műtét, ezért a gyereket jó helyen, az apjánál akarta tudni. Vagy lehetett volna egy szerelmi ügye, ahol a pasija nem akarta volna a gyereket, esetleg Kata eleve eltitkolta előle, hogy van egy fia. A románc végével aztán vissza akarná kapni a gyerekét.

De ez az odaköltözök és azt vizionálom, hogy most hirtelen mi hárman egy családdá válunk - na ennél ostobább ötlettel nem is állhattak volna elő. Ráadásul nem is viselkedik simulékonyan, hanem fölbősziti Szabit az irreális vásárlásaival.
Ha Szabi ezután sem szabadul meg tőle, akkor hülye és megérdemli a sorsát.
Emmának meg beleirnék egy új, sármos udvarlót, hogy Szabi egye a kefét és lépjen végre.
--------------
Nagyon látszik, hogy az alkotógárdát is lecserélték és ők nagyon elrontják a korábbi szellemes történetvezetést. Feltételezem, hogy ez a valami, amit most nyomatnak, már nem is hasonlit a szlovákra, amit megvettek.
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 11:06:31 4/10 Előzmény nonem
(975/4882)
Én nem találtam, de ha neked sikerül, közöld velünk is.
7/10
luci87 2020 szept. 29. - 09:49:14 7/10 Előzmény napraforgó
(974/4882)
Makranczi a maga képére formálta volna Szabi karakterét?De ugye azt nem lehet,rendezői utasitasra lett ilyen..Mindenesetre megerdemli,h Kata átvágja,ha ilyen szerencsétlen bamba lett!!
offtopic
nonem 2020 szept. 29. - 09:36:07
(973/4882)
Tudja valaki,hol lehet elolvasni annak, akit érdekel a következő heti részek tartalma?Néztem a googlén, de amit kidobott,ott nem volt...Az eredeti, ill. a szlovák verzió története esetleg fentvan valahol magyarul?Bevallom ,én kiváncsi vagyok, hogy fog alakulni a történet..:)
3/10
janderka 2020 szept. 29. - 09:30:25 3/10 Előzmény napraforgó
(972/4882)
Nekem az jutott eszembe, hogy lehetett volna Kata egy viccesen bolond nő is, akinek mondjuk a korai demenciajának kezelése miatt kellett fél évre távol lennie, és most gyógyultan ott akarná folytatni az életet, ahol anno abbahagyta. Ámde közben - mint a nagyi - mégse gyógyult volna meg (még teljesen).
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 09:10:57 4/10 Előzmény janderka
(971/4882)
Az lenne reális, ha kidobná a nőt és megtartaná a gyereket. És ha perre mennének, meg is kapná a gyereket.
Persze ez nem lenne túl szórakoztató.

De akárhogy nézem, ez a mostani töketlenkedés sem az. Akkor már inkább maradnék a reálisnál.
3/10
janderka 2020 szept. 29. - 08:56:08 3/10
(970/4882)
Tegyük fel, hogy elfogadjuk azt a helyzetet, hogy fél év eltünés után egyszercsak felbukkan az egyéjszakás anyuka az addigra mintaapává váló sztárügyvéd életébe. Milyen fordulatokat tudnánk elképzelni ehhez kapcsolódva, ami egyszerre lenne reális és étdekfeszítő, szórakoztató is?
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 03:27:08 4/10 Előzmény zazee
(969/4882)
egyetértek
1/10
zazee 2020 szept. 29. - 00:38:47 1/10 Előzmény napraforgó
(968/4882)
Annyira béna, a valóságól totál elszakadt Kata stúdió ötlete. Eleve hol tudna abban a lakásban egy elkülöníthető, hangszigetelt stúdiót kialakítani? Annyira képtelenség eleve az, hogy Szabi odaadja a bankkártyáját lökött Katának. Szabiból egy debil tizanhatéves gyereket csináltak. Hol a talpraesett, ravasz sztárügyvéd? Megint Danika vinnyogása lesz a döntő, hogy anyóca énekeljen? De a többi szál is annyira blőd, Miki nem nézi meg, hogy kik írták alá a petíciót? Nincs min. irányító szám, cím, mert ilyenkor azért elkelne, mert mitől lenne hiteles? Idétlen, ahogy a rendőr elől menekülni próbál!:)...nem fordulatos storyk vannak, hanem amatőr tesze-toszaság. Klára csak úgy napközben légyottra megy Gézával, mikor dolgozik? Eddig az ebédszünet meghosszabbításáért is könyörögnie kellett Igornál. Most meg egész nap oda lófrál, ahová akar. Infantilis, gagyi az egész, aki írta jó s...be kéne rúgni, pedig gondolom rendesen megkapta a moneyt ezért az összecsapott forgatókönyvért.
4/10
napraforgó 2020 szept. 28. - 20:52:42 4/10
(967/4882)
Kata most jól kicseszett Szabolccsal., aki kölcsönadta neki a hitelkártyáját, hogy vásároljon be a vacsorához, mire a nő megvásárolt egy zenei stúdiónyi szerkentyűt, mivel hogy szeretne énekelni.

De irtóra elrontották a sorozat második évadát, a dörzsölt, szellemes, vonzó Szabiból egy elmeroggyant bamba pacákot csináltak. És Makranczinak nem is kell erőlködnie, hogy ostoba képet vágjon.

Viszont a nagyon elszánt Julika kibabrál a nemszeretem Márta nénivel, bezárja a kutyák kennelébe.
1/10
zazee 2020 szept. 26. - 20:35:11 1/10
(966/4882)
Amúgy örülök, hogy itt a Port.hu-n még a régi apák fotói vannak kint, ők voltak az igazi apócák, amúgy remek színészek, miattuk volt értelme nézni az első évadot, akkor még a történetvezetés is izgalmas, humoros, könnyed volt, nem olyan szinten aluli, mint most!
1/10
zazee 2020 szept. 26. - 20:29:57 1/10 Előzmény napraforgó
(965/4882)
Petra egy hisztikirálynő, a valóságban nem lenne pasi, aki elviselné...amúgy valóban jó lenne a Terimama kontra Mártika meccs, ennyire lepattinthatatlan karakter már túlzás, kiírhatnák végre. Polyák Lillának a hangja tökély, de itt nem énekelni kell, nekem sem ő, sem a karaktere nem jön be. Egy igazi anya nem hagy ott három gyereket, pláne egy óvodáskorút, azért mert van egy beszűkült, zsarnok férje aki még a feudalizmusban él. Én még mielőtt elköltöznék, szereznék munkát, albérletet és amikor megvannak a feltételek, akkor pattannék le és vinném a gyerekeket, ha annyira kibírhatatlan lenne az otthoni légkör. De hát persze ez csak egy összecsapott, béna mese, messze van a valóságtól, nem is lehet komolyan venni, max bosszankodni rajta!:)
4/10
napraforgó 2020 szept. 26. - 19:48:42 4/10 Előzmény zazee
(964/4882)
Én Petrát nem szeretem. Túl fiatal még ahhoz, hogy ilyen sárkánytermészetű legyen. Ha rajtakapja Mikit, hogy hazudott, vagy mondjuk találkozott Verával, akkor olyan undok tud lenni. És egyébként is elég lelkiismeretlen, lelkifurdalás nélkül átgázol akárkin, akire megorrol.

Nekem Klára karakterével nincs bajom én megértem, hogy nem akart örökké a férje árnyékában élni, a "nagyszerű" Szalay Géza házvezetőnője lenni. Egy nő nemcsak a háztartási teendőkről, meg a gyerekek dolgairól akar beszélgetni, hanem értelmes társalgást is akar folytatni, és persze néha eljárni szórakozni. És igen, jólesik egy negyvenes nőnek is, ha udvarolnak neki, megdicsérik a frizuráját, ruháját, virágot kap, stb.
Én inkább úgy látom, hogy Polyák Lilla nem érzi túl jól magát ebben a szerepben.

Vera is érdékes személyiség, nagyon határozott karakter, nemcsak az óvodát tudja eldirigálni, hanem a kis családját is, beleértve a teszetosza exférjét is. Néha kicsit őrmester természetű, de tud nagyon nőies is lenni.

Ezt a két tyúkot, Katát és Mártát nyilván csak időlegesen hozták be, csak hogy a 4 főszereplő apa magánélete ne legyen csupa felhőtlen boldogság.
Várom már, hogy Kata, ahogy felbukkant, éppoly hirtelen el is tűnjön, és a másik nő is előbb-utóbb lekopik Tamásról. Pl. összetűzésbe keveredhetne Terivel. Teri szerint az ő Helgájával úgysem veheti fel a versenyt.
1/10
zazee 2020 szept. 26. - 19:08:29 1/10 Előzmény napraforgó
(963/4882)
Nagyon irritáló két női karakter, még Klára sorolható ide. A forgatókönyvíró nagyon eláztatja a nőket, nem hiszem, hogy ennyire negatívak lennénk mi nők.:) szinte nincs egy igazán szerethető női karakter, talán Zsuzsi, aki nem unszi!:)