Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2020 okt. 19. - 20:45:30 3/10 Előzmény napraforgó
(1282/4882)
Elkezdtek filmklasszikusokból ollózni. Korábban a Meseautó, most a Furcsa pár és s Babe. Érdekesch!
1/10
zazee 2020 okt. 19. - 20:44:30 1/10
(1281/4882)
És mindig lőn lejjebb!:)) totál eseménytelenség, bornír baromságok, óvodai malacért tüntetés, kő papír ollóval döntés gyermekelhelyezési ügyben, ismeg a gyermeteg fog story, amúgy a fogászati árakról előre adnak tájékoztatást és ilyen mértékű beavatkozásnál már előre ki kell köhögni a költség egy részét, a forgatókönyvíró fogásznál sem volt soha??! Miki karaktere pedig tök hülye lett.
4/10
napraforgó 2020 okt. 19. - 20:27:21 4/10
(1280/4882)
Ajajj, a debilvirus átterjedt Ökörapátiból Budapestre. Elsőként Szabolcsot támadta meg, aki alighogy megszabadult Katától, a trehány Mikit fogadta be. Ha igaz, az a tróger már két hónapja koptatja a kanapéját és nem csinl semmit, csak hülyeségeket.

De Tamás is megfertőződött, Mártika az orránál fogva vezeti. Ha igy megy tovább, a pasi észre sem veszi, máris meggyűrűzték.

Géza meg idétlenkedik a fogával, és ami megint képtelenség, hogy egy frissen kihúzott fog helyére, a vérző sebbe valamiféle pótlást dugnának.
filoszemitabéluska 2020 okt. 19. - 11:20:26
(1279/4882)
Ez a Janó vak? Nem veszi észre, hogy egy idegen nő került Linda helyére? Linda szőke, ez a másik nő meg barna. A nő megölte Lindát és elfoglalta a helyét? Ja, és az anyja sem vette észre, hogy a lánya helyett egy idegen nő lakik a lakásban?
4/10
napraforgó 2020 okt. 19. - 09:06:12 4/10 Előzmény janderka
(1278/4882)
Szerintem nem. Valami előzetesben látni, hogy Miki megy látogatni Mukit.
3/10
janderka 2020 okt. 19. - 08:48:37 3/10 Előzmény guess.who
(1277/4882)
Petrát is kiírták volna? Süllyed az átlagéletkor...
4/10
napraforgó 2020 okt. 19. - 07:49:04 4/10 Előzmény guess.who
(1276/4882)
feladtam.
offtopic
guess.who 2020 okt. 19. - 07:23:30 Előzmény napraforgó
(1275/4882)
De hiszen éppen azt írom már sok hozzászólás óta, hogy NEM tetszik... :) Az eleje jó volt (persze ez lehet annak a folyománya is, hogy nekem nem voltak "előzmények", nem ismertem a szereplőket stb.), most meg már inkább csak Linda miatt nézem (kicsit még Emma és Klára miatt is, illetve Vera jó még, amikor nem hisztizik - Petrát és Zsuzsit meg képesek voltak kiírni), a többi résznél lehet, hogy elég lenne megnézni az aktuális hétfői epizódot, úgyis ugyanazokat a szituációkat ismételgetik egész héten. Bár a DÖ-szakembernek még talán nem sikerült a DÖ "színvonaláig" rombolnia az egészet, de ha az ottani második évad végtelen időhúzása, szellemileg visszamaradott párbeszédei és ostoba jelenetei jutnak az eszembe, akkor lehet, hogy hagyom ezt is a fenébe.
4/10
napraforgó 2020 okt. 19. - 04:52:33 4/10 Előzmény guess.who
(1274/4882)
Jó, értem én, csak azt akartam jelezni, hog ha neked tetszik a második évad, akkor sokkal jobban tetszene az első, mert az klasszisokkal jobb volt. De hát nem erőszak a disznótor. Legfeljebb, ha nagyon unatkozol, esetleg majd eszedbe juthat ez is.
1/10
zazee 2020 okt. 18. - 22:13:54 1/10 Előzmény guess.who
(1273/4882)
Nem, nem akartalak győzködni!:))...csak nyílván azért van sok bíráló komment erről a sorozatról, mert sokunknak az első évad nagyon tetszett és nagy volt a csalódás a folytatásban. Nem szoktam tévét nézni, sem magyar sorozatokat, de az első évad meglepően lekötött minket.:)
3/10
offtopic
janderka 2020 okt. 18. - 21:59:17 3/10 Előzmény guess.who
(1272/4882)
Én is tudtam, hogy tudni fogod, hogy tudni fogom, hogy ráugrok :)))
offtopic
guess.who 2020 okt. 18. - 21:28:27 Előzmény zazee
(1271/4882)
Jókat írtál, úgyhogy csak annyit tennék hozzá: nem engem (engem nem) kell meggyőznötök, mivel én egy szóval sem mondtam, hogy az első évfolyam ilyen vagy olyan volt, hogy a korábbi szereplők ilyenek vagy olyanok lettek volna... :) Mivel nem láttam, így azt sem tudom megmondani, hogy jobb volt-e - de ez nyilván nem jelenti azt, hogy nem volt jobb, pusztán csak annyit, hogy elfogadom, hogy szerintetek az volt.
Amit viszont állítok, az az, hogy a második évad az első néhány részében még érdekesnek, változatosnak, jól összerakottnak tűnt (a saját mércéjével mérve), aztán iszonyú gyorsan belefulladt ebbe a helybenjárós, önismétlő posványba, amikor ugyan vannak "események", meg "konfliktusok", de azok gyakorlatilag az égvilágon semmin nem változtatnak (lásd Lindanéni esküvőjét). És úgy látszik, hogy ez szinte minden, általam látott hasonló művel megtörténik (bár nagyon keveset láttam): az elején megrajzolják a karaktereket és az alapszituációt, ez mondjuk húsz részig eltart - mindenkinek tetszik; a végén a konfliktus felrobban, jön a katarzis - ez is mindenkinek tetszik, de legfeljebb 5 rész. A köztest meg kitöltik szappanbuborékkal, mert a szerződés szerint 100 részt kell legyártani...
offtopic
guess.who 2020 okt. 18. - 21:16:28 Előzmény janderka
(1270/4882)
Naaa, azért ez az izé így eléggé izé! :)

De annyira tudtam, hogy erre rá fogsz ugrani. :D
guess.who 2020 okt. 18. - 21:15:08 Előzmény napraforgó
(1269/4882)
Eszemben sincs ellenkezni azzal, amit leírtál, leginkább azért, mert tapasztalat híján legfeljebb elfogadni tudom, hogy így volt az első évadban. :)

Illetve egy dologban mégis ellent kell mondanom: Szávai Viki innen nézve pont harmincnak látszik. ;) És nem tudsz meggyőzni az ellenkezőjéről. :)
1/10
zazee 2020 okt. 18. - 20:30:48 1/10 Előzmény guess.who
(1268/4882)
Gondolkoztam azon, amit írtál. Nyílván aki a második évaddal kezdi, annak az első évad lehet fura. Ettől függetlenül az első évad magasan jobb volt szerintem. Persze ízlések és pofonok...Ott valóban volt story, bár az első két epizód kicsit lassan indult be. Volt egy könnyed, humoros, kedves hangvétele, volt igazi, fordulatos történetvezetés, az apócák hibáik ellenére szerethetőek voltak, nem idegesítőek, mint most. Az apákat játszó színészeket elsősorban a természetesség jellemezte, nem a manír és a ripacskodás. Klem Viktor tökéletes volt Szabi szerepében, az intelligens lazasága, humora utánozhatatlan, Makranczi nagyon merev, száraz, szinte minden helyzetben ugyanazt az arcmimikát, gesztusrendszert alkalmazza, semennyire nem természetes. Nehéz róla elképzelni a nőcsábász, gátlástalan ügyvédet. Szerintem a legnagyobb tévedés. Fenyő Iván remekül, szellemesen hozta a bunkó, mindent jobban /is/ tudó kiöregedett focistát, nem játszotta túl, míg Kamarás inkább hülyéskedik, parodizál. Ez a fog story, vagy a kispapák veresengése Klára kegyeiért infantilis, vonal alatti ripacskodás volt. Száraz Dénes pedig olyan halvány és erőtlen, hogy szinte nincs is, nyomába sem ér Szabó Kimmelnek. Persze ez csak egy vacak kis tévésorozat, nem kell túl nagy mélységeket keresni benne, de az első évad szórakoztató volt, míg a második igénytelen, szétesett, ostoba, nívótlan párbeszédekkel, humor nyomokban sincs, gyermekded helybenjárás, valójában nincs is történet, csak az előző rész problémáinak ismétlése, újragombolása. Nem véletlen, hogy a nézettség akkorát esett, mint az ólajtó.
Száva Viktóriát nagyon szeretem, kellemes hangú, rendkívül attraktív tehetséges színésznő, de erre a karakterre egy harmincas színésznő lett volna életszerűbb. Eddig a családdal együtt néztük,most már csak én nézem néha, mert kíváncsi vagyok van e még lejjebb:))
3/10
janderka 2020 okt. 18. - 13:42:02 3/10 Előzmény guess.who
(1267/4882)
"Szávai Vikivel kapcsolatban végletesen elfogult vagyok, szóval a magam részéről ha jelmez nélkül, egy szót sem szólva játszana"

Na úgy én is megnézném :)))))
4/10
napraforgó 2020 okt. 18. - 12:48:19 4/10 Előzmény guess.who
(1266/4882)
Szerintem a szereplőcserék előrefelé nézve is roppant zavaróak, annál is inkább, mert mi megtapasztaltuk, hogy a régiek sokkal, de sokkal jobbak voltak. (talán Kamarás az, aki hozza a szinvonalat).
Száraz Dénes roppant vérszegény, jelentéktelen állatorvost játszik, Makranczi Zalán meg egyenesen bugyuta ügyvég a korábbi, sziporkázóan szellemes és kellemes Klem Viktorhoz képest.
Szegény Szávai Viki (44) csak azért zavar, mert az anyját játszó Tallós Rita alig több, mint 10 évvel idősebb nála (57). Tudom, Kovács Patricia sem sokkal fiatalabb Szávainál, de azért rajta azért kevésbé látszik a kor.
Ennek a Sipos Lindának nem lenne szabad 35 évesnél idősebbnek lenni, kb. az a felső korhatár, amikor egy anya még kétségbeesetten akarja férjhezadni a lányát, hogy még legyenek unokái is. Egy, a negyvenes évei közepén járó nőt már senki nem zaklat emiatt, az anyja sem.

És pont ezért nevetséges ez a szerencsétlen sztorivezetés, mert annyira hihetetlen, annyira elképzelhetetlen.
offtopic
guess.who 2020 okt. 18. - 12:02:47 Előzmény napraforgó
(1265/4882)
Félreértettél: nem kell kényszeríteni, csak mivel eleve a második évaddal kezdtem, a szereplőcserék visszafelé értelemzavaróak, és engem például idegesített, hogy Kamarás korábban nem Kamarás volt, és a második évad miatt nekem Géza Kamarással egyenlő. Ezzel sem pro sem kontra nem minősítettem egyik színészt sem, csak annyit mondtam, hogy engem zavar a dolog - főleg az, hogy most az új történések ismeretében kellene megnézni a régieket. (Azaz rengeteg olyan jelenetet, aminek ma már semmi értelme nincs. :) )

Szávai Vikivel kapcsolatban végletesen elfogult vagyok, szóval a magam részéről ha jelmez nélkül, egy szót sem szólva játszana, azt is tökéletesnek tartanám. :) ;) Egyébként fura, hogy mindig a túlkorosságával jöttök: szerintem éppen most van abban a korban, amikor már nem fruska és még nem rozzant - hanem egy iszonyúan dögös nő. És akkor még ott a hangja is. Meg az, hogy ő Szávai Viktória. ;)

Apropó: hang. Úgy látom, Polyák Lillát sokan nem szeretik itt (vagy legalábbis ebben a szerepben). Nekem sokáig az jutott az eszembe, ha megláttam, hogy tutira plasztikázták az orrát. Közben meg a (beszéd)hangját imádom (egyébként is a színészeinket leginkább hangról ismerem fel), nekem például kifejezetten tetszik, ahogy kicsit orrból beszél. És szerintem hihető a szerepében is - bár talán ez a negyedik terhessége inkább nevetséges, az meg aztán pláne, ahogy a két lütyő egymással versengve gagyog a magzatnak. Tényleg: egyiküknek sem jutott eszébe, hogy egy vizsgálattal el lehetne dönteni az apaság kérdését? Úgy látszik, ezt az ostobaságot a DÖ producere hozta onnan magával. Remélem, hogy az azért nem fog az elkövetkező hetekben kiderülni, hogy itt is minden második szereplő kém, kommandós és maffiózó.
4/10
napraforgó 2020 okt. 18. - 11:34:46 4/10 Előzmény guess.who
(1264/4882)
OK, megértem, senkit nem lehet kényszeriteni, hogy megnézzen valamit, amit nem akar, én sem akarom megnézni pl az Oltári csajokat.

De elküldöm a Wikipédia linkjét, a legtöbb résznél röviden ismerteti a tartalmat. Ha csak belenézel, láthatod, hogy nem volt ilyen béna, mindig történt valami és nem volt ez az ostoba helybenjárás.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Mintaap%C3%A1k#F%C5%91szerepl%C5%91k

Szerintem, és mások szerint is az első évad szinészei is jobbak voltak.
Szávai Vikit én is szeretem, jó volt a Csak szinházban, de akárhogy nézem is, a fiatalk, butuska óvónő szerepére itt már nagyon túlkoros. Egyszerűen nem tudja hitelesen alakitani az ostobácska nőt, aki hagyja az anyja és a barátja által igy megvezetni magát.
offtopic
guess.who 2020 okt. 18. - 11:16:48 Előzmény napraforgó
(1263/4882)
Be kell vallanom: az egész sztori úgy kezdődött, hogy Szávai Viki miatt néztem csak bele. :)

Az első 10-15 részben leginkább az tetszett, ahogy a felnőttek a gyerekekhez viszonyultak: jó, vicces és frappáns párbeszédek voltak stb. Aztán miután felskiccelték az alapkonfliktusokat, elkezdték a helybenjárást: Szabi huszadszorra mondja Katának, hogy költözzön el; Miki huszadszorra is ingadozik Muki/Petra és Vera/Hanna/Csenge között és hazudik mindenkinek; Tamás huszadszorra is ingadozik a bosszantóan halványsárgarépa-hajú, idegesítően tolakodó Márta és a főnyeremény Linda között... Mostanra, ha jól értem, jóformán visszaállt minden az első évadra: Mikinek nincs Petra (pár rész és visszaköltözik Verához); Gézának nincs Zsuzsi, hanem megint Klára van; Szabinak nincs Emma; Tamás meg tovább imbolyog két nő között, ahogy Lindanéni is két pasi között.
Négy-öt részt megnéztem az első évadból akkor, amikor már bőven futott a második... De nem néztem tovább, mert irtó zavaró volt, hogy még a szereplők sem ugyanazok, és már fogalmam sem volt, hogy ki kicsoda. Petra egy hisztérika volt az első évad elején - ehhez képest a második elején egy tök normális nőt játszott (nem sokáig, mostanra ugyanolyan hisztérika lett); a távozott szereplők pedig az újakhoz képest idegenek voltak: Tamás nekem Száraz Dénes, Szabi pedig Makranczi "Lóbelt" művész úr - Géza meg innen nézve úgy tűnik, hogy mindig Kamarás Iván volt, és Fenyő Iván nem is volt jó a szerepben. :)

Szóval összességében: az első évad színvonalához nem tudok viszonyítani, de a második évad eddigi része nagyjából a 15. epizód után beleállt a földbe, azóta megy a helybenjárás. Hogy kitöltsék a műsoridőt, a párbeszédeket többször is elismétlik, a legtöbb eseményt így négyszer-ötször annyi ideig húzzák, mint ameddig szabad lenne. Pl. Janó rokizós kamuja lehetetlen, hogy hetekig-hónapokig ne derült volna ki (egy-két rész alatt le kellett volna zárni); sztárügyvéd Szabi lehetetlen, hogy ne ismerné a jogot annyira, hogy Katát úgy kidobja akár egy távoltartási végzéssel egy napon belül, mint a sicc - ehelyett Kata több hónapnyi ingyenes lakhatása után Emma exével az ágytornáik részletein torzsalkodnak gyerekelhelyezési tárgyalás címén (teszik mindezt úgy, hogy egy szóval sem említik meg, hogy Szabi eladta az autóját és annak az árát, valamint a megtakarított pénzét is Kata maffiózós haverjainak adta, sőt: még a bankkártyájával is "ingyen" költőpénzt biztosított neki. És ezek után jönnek azzal, hogy Kata jó anya lesz és Szabi nem tudná a gyereket helyesen nevelni?! :)