Téma: Mintaapák

guess.who 2020 okt. 31. - 08:59:10 Előzmény janderka
(1522/4882)
Az első évadban nem derült ki, hogy Petráék lakása kinek a tulajdona? Mert most Maki nagyon be akar jutni, állítva, hogy közös tulajdon, tehát bérleti díjat nemigen kell fizetnie Petrának. De ha mégis: amilyen balfék ez a Maki, simán el tudom képzelni, hogy a lakásbérletet és a rezsit is ő fizeti továbbra is (hiszen nem volt szó róla, hogy átíratnák Petra nevére a számlákat), és azon felül még küldi a pénzt Petrának.
De akárhogy is van, akkor is fura, hogy ha ennyire úszik a pénzben, akkor miért hajléktalankodik Szabinál hónapok óta, meg veszi kölcsön a százezres ingeit?
3/10
janderka 2020 okt. 31. - 08:31:47 3/10 Előzmény guess.who
(1521/4882)
Tartásdijnak bőven elegendő a 100 ezer, de lakásbérlesre rezsivel már kevés lenne. Ráadásul vagy ez vagy az. Mert a kettő egyszerre, plusz a korábbi tartasdíj, már lassan egy kész vagyon lenne.
guess.who 2020 okt. 31. - 08:06:30 Előzmény janderka
(1520/4882)
Azért a külsős inzertekből ne következtess automatikusan arra, hogy a díszletlakás valóban ott is van, ahol sugallni szeretnék... ;)
guess.who 2020 okt. 31. - 08:05:30 Előzmény napraforgó
(1519/4882)
Nem tilos - de Makit nem kötelezi az égvilágon semmilyen törvény a bíróság ítéletéig. Tehát ha nem fizetne, nem történne semmi, még akkor sem, ha Petra hisztikézik emiatt. (Az utalásnál amúgy nem látszott semmiféle megjegyzés, tehát Petrának még azt is bizonyítania kellene, hogy ezeket a pénzeket Maki afféle "gyerektartásként" fizette önként. Hiszen Maki szerint csak szóban állapodtak meg az összegről, tehát semmiféle papír nincs arról, hogy ez milyen pénz, milyen okból és milyen összegben fizeti Maki.)

Az már egy más kérdés, hogy ha Maki ennyire vastag, hogy százezret tud utalni puszta jófejségből Petrának, akkor valószínűleg arra is lenne pénze, hogy albérletbe költözzön, és ne Szabit pumpolja. Mert -akárhogy forgatom- jelenleg az van, hogy prüszköl, hogy Petra lenyúlja a pénzét, de ő pontosan ugyanúgy élősködik Szabin, ha valóban nem fizet a rezsibe, és nem végez még házimunkát sem. És erre nem mentség, hogy "Szabinak futja erre" - mert Petra is pont azzal védekezhet, hogy Makinak futja a havi százezres, táskavásárlós ingyenpénzre.
3/10
janderka 2020 okt. 31. - 08:01:59 3/10
(1518/4882)
Engem egyre jobban érdekel ez a garzonlakás. Bérlik? Vagy az egyikük tulajdona? Melyiküké? Mikié?honnan, miből? Netán a se anyja-se apja tinglitangli fodrász-Petráé? Honnan? Miből? Ezek nem ex-tanácsi berházi kecók, amiket 30 éve fillérekért lehetett megvenni az önkormányzatoktól. Ezek a 2000-es évek elején épült újépítésű ingatlanok. Veráé ott a Vár alján különösképp - a maga min. 1 millás nm árával. (Persze ezt nem kötelező utcapontosan tudnia a nézőknek - de hogy nem faluszéli kajibák, az még így is nyilvánvaló.)
4/10
napraforgó 2020 okt. 31. - 07:48:27 4/10
(1517/4882)
Na-na, azért nem tilos gyerektartást fizetni birósági itélet nélkül!
Az viszont nem elhanyagolható szempont, hogy ha Maki önként X összeget fizet havonta, legyen az 100 ezer forint, akkor nem nagyon remélheti, hogy a biróság ennél kevesebbet fog megállapitani hivatalból!.
Tehát kell a mese, hogy csak egyszer, meg csak kivételesen utalt annyit és soha esze ágában sem volt mindig ennyit utalni. A reális összeg ennek a fele, azt tudja, arra hajlandó, stb, stb. Egyszóval kell a jó ügyvéd, aki kidumálja.
Ráadásul Mikinek nincs havi fixe, hol több a jövedelme, hol kevesebb és nem várható tőle, hogy a saját tartását veszélyeztesse, meg hogy a másik két gyerek irányába ne tegyen eleget az eltartási kötelezettségének.
És láthatjuk, hogy Petra valójában nincs rászorulva, csak le akarja nyúlni Mikit, valamiféle bosszúból. Ja, és korábban is lenyúlta, ezért miattaakésett Miki állandóan a gerektartással Vera felé.
guess.who 2020 okt. 31. - 07:39:04 Előzmény napraforgó
(1516/4882)
Ó, hiszen múltkor hirtelen eltelt két hónap, annyi idő alatt már mindent elfelejtettek, Lindanéni úgy emlékszik, hogy Janó csak kisebb vétségeket követett el ellene.
Amúgy Geyzától mintha már a második évadban is többször kidobták volna Janót hasonló részegesdi miatt, szóval azért is fura, hogy engedik bemenni. De hát nyilván azért kellenek az ilyen ostoba jelenetek, hogy meg tudják indokolni a még ostobább következő jelenetet valamivel. Mint a DÖ-ben.
guess.who 2020 okt. 31. - 07:36:07 Előzmény napraforgó
(1515/4882)
Hát azért ha Vera órákig elbogarászott a sokféle keret között, nem csoda, hogy unta a lánya. Ráadásul a szemüvegesdi Verának fontos, Csenge kamaszként vélhetően még jó ideig nem szorul rá, így számára ez egy lényegtelen kérdés.
Nem volt udvarias, az igaz - de szerintem a saját szempontjából érthető a viselkedése.
guess.who 2020 okt. 31. - 07:33:57 Előzmény janderka
(1514/4882)
Na pont EZÉRT nem szoktak soha összegeket mondani semmilyen pénzzel kapcsolatos dolognál. Nem hangzott el akkor sem összeg, amikor az emberrablás volt és a bankból kellett pénzt felvenni, illetve Szabi kocsijára sem; nem hangzott el összeg a telek eladásakor sem (még Szabi sem mondott semmit, csak hogy 10%-kal magasabb ajánlatot ad); és az óvoda megvásárlása körüli hercehurcában is gondosan kerülték a számszerű összegeket.
Az egyébként logikusan is hülyeség, hogy egy gyerekre ugyanannyit fizessen Maki, mint kettőre - de nekem is az jutott eszembe azonnal, hogy mostanában már a Szulák-féle fusizás sincs, Maki csak úgy teng-leng, miből van minderre pénze?
De szerencsére az írók megmagyarázták: Szabinál lakik, de nem fizet a rezsibe egy fillért sem! Szóval ott spórol sok-sok pénzt. :)

Ami viszont valóban fura, hogy ha nincs semmilyen bírósági ítélet, akkor mégis mi alapján utalgat Petrának gyerektartást? Azt mondja: szóbeli megegyezés - tehát semmi nem kötelezi rá, ha egy fillért sem küldene, akkor sem lenne semmi. De Maki most Dáriuszt játszik a Szabin megspórolt pénzéből.
Mondjuk Petra sem egy észlény: Maki utalásainak nyoma van, illetve ha Petra online vásárol táskát és egyéb dolgokat, amiket nem Mukinak vesz, azoknak ugyanúgy nyoma van, nem is beszélve a bíróság által bármikor lekérhető számlakivonatokról, amikből gyönyörűen látszik, hogy a Makitól származó pénzt a saját hülyeségeire költötte.
És akkor még ott van a vélelmezhetően közös lakás, amiből szintén fura, hogy kizárja bármiféle ítélet nélkül Makit, és önhatalmúlag akadályozza a gyerek láthatását. Ha ezek mellett még egy gyermekelhelyezési pert is indít Maki ellen, akkor ahhoz szerintem még túl jó ügyvéd sem kell, hogy irtó nagyot bukjon, bármennyire is az anya irányába szoktak ítélni a bíróságok.
(A gyermekelhelyezés másik verziója lenne, hogy Maki visszatér Verához és oda költözteti be Mukit is - de ez annyira irreális lenne egy csecsemőnél, hogy simán lehet, hogy meg fogják az írók lépni, mert meg lehet vele tölteni vagy húsz részt.)
4/10
napraforgó 2020 okt. 31. - 07:01:09 4/10 Előzmény janderka
(1513/4882)
Én nem is hallottam, hogy 100 ezreket fizet mindkét nőnek. 100 ezer két gyerekre, oké, na de egy csecsemőre??? nem tudom, hogy mostanában mennyi a trend, de azért a 3 gyerekre 150e nettó pont elégnek tűnik. Ráadásul, ahogy látom, mostanában Maki nem is maszekol sehol, csak az óvodában serénykedik. Na az meg nem hoz egy fillért sem.
3/10
janderka 2020 okt. 31. - 06:50:07 3/10 Előzmény napraforgó
(1512/4882)
A másik meg, hogy ahhoz képest, mint amennyit dolgozik Miki, kizárt hogy csak gyerektartásra ki tudjon termelni 2x100 ezret, hiszen eddig se tudta még a korábbit se időben fizetni. Pedig akkor még bejelentett állása volt, nem ez az alkalmi ezermesterség.
És ha jószándékúan szemet is hunyunk az ovivásárlás mögötti hitelfelvétel zavarossága fölött, annyi még így is bizonyos, hogy a kindergardenből befolyó bevételek a fenntartási költségek kitermelésén túl (rezsi + fizetések) hosszú ideig max a befektetett tőke visszatermelését fedezik - nem hogy nyereséget hoznának. Hacsak úgy meg nem emelték az áraikat (és cserébe a színvonalat), ahogy azt az őszhajú befektetőpacák is javasolta.
3/10
janderka 2020 okt. 31. - 06:29:57 3/10 Előzmény napraforgó
(1511/4882)
Én is ezt figyeltem... Max a keretet veszi vissza, ha nagyon jófej akar lenni. Egyébként meg ha csak olvasáshoz kell, akkor ahhoz vannak előregyártottak is.
4/10
napraforgó 2020 okt. 31. - 06:16:38 4/10 Előzmény zazee
(1510/4882)
Azért megnézném én azt az optikust, aki visszavesz egy becsiszolt lencsékkel elkészült szemüvegkeretet, csak azért, mert az ügyfél meggondolta magát. Ilyen tuti nincs!.
Vehet magának Vera a szemüvege mellé egy pár kontaktlencsét.
4/10
napraforgó 2020 okt. 31. - 04:33:30 4/10
(1509/4882)
Egyszerűen nem értem, hogy a korábbiak alapján hogyan állhat szóba Géza és a baráti társasága Janóval és pláne hogy engedhetik oda az asztalukhoz???? Régebben a pizzériába sem engedték be, most meg egy asztalnál kvaterkáznak????
Linda helyében is én nem udvarias társalgásba fognék Janóval, amikor szembe jön, hanem felkapnám a malacot, hátat forditanék és igen gyorsan elmennék onnan. És egyetlen szavára sem reagálnék.. Miért ilyen hülye Linda? Már kétszer, háromszor átb.szta ez a Janó, hát miért jópofizik vele megint?
Komolyan, aki ilyemiket ir bele a sztoriba az egy agyament hülye.
4/10
napraforgó 2020 okt. 31. - 04:25:28 4/10
(1508/4882)
Csenge kifejezetten undok volt, amikor nem segitett az anyjának szemüvegkeretet választani. Biztos tudott volna mutatni neki 2-3, vagy 4-5 keretet, ami jól állt volna az anyjának. (amúgy rosszul emlékszem, de az első évadban én már mintha láttam volna Verát szemüvegge!!!)

Csengének büszkének kellett volna lennie, hogy az anyja a véleményét kéri egy számára fontos ügyben, erre a lány pofákat vág és únja az egészet.

Ez megint egy érthetetlen dolog.
4/10
napraforgó 2020 okt. 31. - 04:19:56 4/10 Előzmény zazee
(1507/4882)
Na ezen én is többször elgondolkodtam már. Mert lehetséges, Hogy Miki otthagyta a közös lakást Verának és a lányainak, de a megtakaritott pénzükön - mint vagyonmegosztásból megvette azt a kis garzont Petrának.
Persze, lehetséges, hogy az a lakás csak egy bérelt valami és nagyon valószinű, hogy azt is Miki pénzéből bérelték.
És akkor nagyon nem mindegy, hogy mit is fizet Miki a két asszonynak. Az biztos, hogy túlzás, hogy Muki után ugyanannyit fizet, mint a két másik gyereke után. Szabolcs figyelmeztetése, hogy csak feleannyit fizessen, nagyon is reális. A biróság sem itélne meg többet, sőt kikötné a láthatási időket is.

Azért ne felejtsük el, hogy ez a sorozat egy argentin adaptáció, ahol azért nagyon valószinű, hogy egy elhagyott élettársnak is vannak jogai és igényt tarthat az eltartásra is, nem beszélve a gyerek teljes eltartásáról is.
Itt ez kevésbé szokványos, az anyának is hozzá kell járulni a saját és gyereke eltartásához, ha nem mozgásképtelen, nem várhatja el, hogy minden az ölébe hulljon.
Petrácska már ki is nézett valami frankó kis táskát , ami ugye már nem tartozik Muki eltartásához.
1/10
zazee 2020 okt. 30. - 23:23:44 1/10
(1506/4882)
Végre véget ért az izgi és mindenkit felkavaró, négy epizódot is kiszolgáló szemüveg story, lett belőle kontaktlencse...DE MIÉRT!:))
Amúgy én lehet, hogy rosszul figyeltem, de nekem nem tiszta, hogy voltaképp kié a lakás, amiben most Petra él. Úgy emlékszem Miki többször kijelentette, hogy az övé is, tehát közös. Ezt konkrétan még nem fejtették ki, hogy bérlik, vagy a tulajdonuk, mert ugye a további események miatt ez nem mindegy.
offtopic
guess.who 2020 okt. 30. - 22:12:54 Előzmény napraforgó
(1505/4882)
Hát nem tudom, most Vera kifejezetten határozatlan volt. Ráadásul egy komplett részt megtöltöttek a szemüvegvásárlással (plusz az előző kettő is erről szólt már), míg a végén a kontaktlencsével pont ugyanoda jutottunk, mint előtte, hiszen úgysem látszik belőle semmi.

Lindanéni meg megint ugyanott tart, mint az évad elején: Janóval és Tamással is próbálkozik, de teljesen erőtlenül, és érezni, hogy valójában egyikkel sem akar próbálkozni, csak a tökéletlen forgatókönyvírók erőltetik rá az egészet.
Stohl meg -ahhoz képest, hogy a valóságban mennyiszer kipróbálta- eléggé hiteltelenül játszotta a részeget.
1/10
zazee 2020 okt. 30. - 19:41:53 1/10 Előzmény iklopénia
(1504/4882)
Stohlt én sem szerrtem, elismerem, hogy jó színész, remek szinkronhang, de nagyon irritál, de még nála is jobban Makranczi, rémes, ahogy ezt az amúgyis gyengus karaktert játsza, azaz nem játsza:)
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 17:46:00 4/10 Előzmény iklopénia
(1503/4882)
Verát (Botos Éva) én is szeretem, végre egy talpraesett, határozott nő a sorozatban. Polyák Lilla sokkal kevésbé tud azonosulni a szerepével, Klára sokkal határozatlanabb karakter. Petra egy hisztérika, egy erőszakos kis aranyásó, Linda meg egy rakás szerencsétlenség.