Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2021 máj. 21. - 20:58:17 3/10 Előzmény napraforgó
(2822/4882)
Ez az ikertesós félreértés egy jópofa - bár nem újkeletű - fordulat volt (lett volna), de Kamarás full túlripacskodta ezt is. Olyan dühítően agyatlan vehemenciával tolta a smucig kretént, amilyen már nincs is. Ezáltal nem vicces lett a figurája, hanem ütnivalóan barom.
4/10
napraforgó 2021 máj. 21. - 20:49:36 4/10
(2821/4882)
Hová lett Ádám Veráék kanapéjáról? Mert most csak Miki terpeszkedik rajta.

Na mit mondtam, Emmáék kapnának egy jó munkát, de Szabi is ringbeszáll, még a végén elcsaklizza előlük.

Petra taktikát váltott. Szinleg kibékült Verával, aztán majd lépten-nyomon Mikire bizza Mukit. Lehetőleg mindig az utolsó pillanatban.

Géza ráfázott, nyalta a talpát az étteremkritikus testvérének, tömte minden finomsággal a pizzériában, és amikor az igazi is megjelenik - már látni az előzetesben, hogy bunkó lesz vele.
1/10
zazee 2021 máj. 21. - 17:54:55 1/10 Előzmény janderka
(2820/4882)
Látva a facen és az instán a sok követő lelkendezését, nem is értem, hogy az emberek, hogy tudnak kritika nélkül ennyi gagyi blöfföt benyelni!?
3/10
offtopic
janderka 2021 máj. 21. - 15:04:40 3/10 Előzmény napraforgó
(2819/4882)
A nagyobbik baj, hogy hiába kérdez rá ezekre az ember a Fb-on vagy az Instán, le se tojják. Pedig az ilyen után érkező majd' két tucatnyi lájk azért mégis jelent valamicske támogatottságot...
4/10
napraforgó 2021 máj. 21. - 14:09:19 4/10 Előzmény janderka
(2818/4882)
Bizony, minimum 20 éve volt az. És még ha el is ismernék a korábbi éveit, vizsgáit, már mindent el is felejthetett. Amit meg nem, az 20-25 év alatt jelentősen megváltozhatott.
Jó nagy szamárság ez az egész.
3/10
janderka 2021 máj. 21. - 13:24:02 3/10 Előzmény napraforgó
(2817/4882)
Ha komolyra vesszük a figurát, akkor hány éven át függeszthető fel a tanulmány úgy, hogy ne vesszenek el a korábbi évek? Szerintem 10 év után már érvénytelen az egész - márpedig Linda kora alapján ez a félbehagyás nem tegnap lehetett...
4/10
napraforgó 2021 máj. 21. - 12:52:43 4/10 Előzmény zazee
(2816/4882)
Persze, gondoltam.
Linda korábban azt mondta, hogy 2 évet elvégzett a tanitóképzőben, igy már csak egy év lenne hátra. Akkor találkozott Janóval és abbahagyta a tanulást. Mivel Janónak nem tetszett, igy nem folytatta.

Ha egy év múlva végezne, akkor megkaphatná az új első osztályt a suliban, a másik tanitónő meg vinné tovább a másodikba lépőket.
Számomra Vera végzettsége még mindig aggályos, nem hiszem, hogy az óvodapedagógusi diplomája elégséges lenne az igazgatói poszthoz.
1/10
zazee 2021 máj. 21. - 11:43:03 1/10 Előzmény napraforgó
(2815/4882)
Akkor félreérthetően írtam, mert én is így gondolom, csak akkor taníthat, ha már tanár, azaz, ha már megszerezte a tanári diplomáját, de ha még csak most gondolkozik a megszerzésén akkor még hány év, mig tanár lesz, akkor miért sértődött meg azon, hogy Vera otatót vesz fel. Na ezt fejtegettem korábban is.
4/10
napraforgó 2021 máj. 21. - 07:33:35 4/10 Előzmény janderka
(2814/4882)
Hát tessék, az én tippjeim:
Vera az óvónői képesitésével egycsapásra iskolaigazgató lesz. És igy Miki is egy iskola "gazdasági igazgatója". A háztartási kisgépek ügyeskezű megbütykölőjéből igy hirtelen egy zseniális mérnökké válik.
(Nem tudom, hogy létezik-e még a Gamesz, amely az oktatási intézmények gazdasági ellátásáért volt felelős korábban. Valahogy nem hiszem, hogy minden iskola maga végzi a gazdasági ügyeit, de nem tudom, ma mi a rendszer.)

Petra a legújabb szeretője segitségével egy jól menő szépségszalon tulajdonosává válik a házhoz menős fodrásznői státuszából.

Emma és András ügyvédi irodája kap néhány hihetetlenül jól jövedelmező ügyet, igy lekörözik Szabit. Új irodát bérelnek a közelben, és igy Szabi szeme elől téveszti szive hölgyét. Csak néha futnak össze a bbiróságon, vagy a pizzériában, ahová Emma továbbbra is eljár bekapni valamit.
3/10
janderka 2021 máj. 21. - 07:08:38 3/10 Előzmény napraforgó
(2813/4882)
Ez egy saját univerzum. Itt Miki is lehet gazd.ig. a nulla (0) diplomájával és/vagy szakirányú vizsgájával.

Játsszunk örökösöset! Ti kit milyen - eddig nem ismert - szuperképességgel látnátok el a sorozat fordulatosan izgalmassá tételéhez?
4/10
napraforgó 2021 máj. 21. - 05:14:41 4/10 Előzmény zazee
(2812/4882)
ő (Linda) csak tanárként taníthatna - hát pont nem. Csak óvónőként működhetne, ha nincs meg a tanitói oklevele.
4/10
napraforgó 2021 máj. 21. - 05:11:44 4/10 Előzmény janderka
(2811/4882)
Az általános iskola alsó tagozatán tanitók/tanitónők tanitanak, akiket Tanitóképzőben képeznek.
A felső tagozaton már végzett és szakositott tanárok tanitanak, akiket Tanárképzőben képeznek.
Linda a Tanitóképzőt emlitette. Legalábbis ez volt a hagyományos rendszer.

2000-ben alakult meg az ELTE Tanitó és Óvóképző Kara, amely úgy tűnik eléggé átalakitotta a képzést, óvodapedagógusokat és tanitókat képez, kiegészitve a csecsemő- és kisgyermek nevelő alapszakkal , plussz a válaszható ötéves oszatatlan tanárképzéssel.

Nem tudom, hogy Linda miből mennyit végzett, hogy lett óvónő és mi hiányzik neki abból, hogy tanitónő lehessen. Ha csak egy év hiányzik, nincs gond, hisz most nyilván csak egy első osztály indulna, jövőre ha ezek a gyerekek már másodikosak új elsősök jönnek, azokat már vihetné LInda is.
na és mi van akkor, ha valamelyik tanitó megbetegszik? vagy szabadságra megy? Nyilán kell alaki, aki képes helyettesiteni.

Miközben sajnálom őt a mindenlébenkanál anyja miatt, aki elég durván a fejéhez vágja, hogy öreg már a tanuláshoz, inkább gyereket tervezne, hisz lassan ahhoz is öreg lesz már, az anyját is megértem, hisz egy negyvenes nő valóban már elég idős a gyerekvállaláshoz, és bizony a tanuláshoz sem olyan friss már a feje, mint egy 20 évesnek.
3/10
janderka 2021 máj. 20. - 21:28:17 3/10 Előzmény napraforgó
(2810/4882)
:)
1/10
zazee 2021 máj. 20. - 21:17:30 1/10 Előzmény napraforgó
(2809/4882)
Igen, annó arról beszéltek, hogy Lindás Janó szerelem gyerekszerelemként kezdődött, totál abszurd megint, hogy az előzményeket a szerzők mindig átalakítják az aktuális, ostoba műkonfliktusaik miatt. Amúgy Linda miért akad fel azon, hogy Vera felvett egy tanárt, ő csak tanárként taníthatna és, ha most gondolkozik csak a felvlételién, akkor mikor lesz belőle végzett tanerő?!
És milyen snassz dolog, hogy Miki nem akar új gyűrűket és a régi gyűrűvel jegyzi el Verát és hogy a gyerekeket nem akarják meghívni az esküvőre, annyira tán nem kéne spórolni!
Szóval valóban egyre ótvarabb a történetvezetés. Kíváncsi lennék, hogy a szlovákoknál is ennyi ostobaságot hordanak össze a készítők?!
4/10
napraforgó 2021 máj. 20. - 20:34:45 4/10
(2808/4882)
Mik derülnek ki Lindáról? Hogy mindig is tanitónő akart lenni? És elkezdte a Főiskolát is, csak aztán találkozott Janóval és abbahagyta.
Eddig azt hangoztatta, hogy együtt nőttek fel . Nekem ez azt jelenti, hogy 5-6 éves koruktól, de minimum 10-12 éves koruktól ismerték egymást. Ha valaki 20-25 éves korában ismeri meg a másikat, azzal azért nem egyszerre nő fel.

És miféle baromság az, hogy az esküvőjükre nem mehetnek el a gyerekeik, a szüleik, a testvéreik, meg az évszázados barátaik? Akkor mi a fenének tartanak esküvőt egyáltalán?
Egy kb. 30 fős esküvő, pláne egy családi pizzériában azért nyilván nem megfizethetetlen.

És Klári már elkezdett görcsölni a presszóban, úgyhogy szerintem már holnap szülünk! negyedik gyereknél nem vajúdhat napokig.
4/10
napraforgó 2021 máj. 20. - 12:44:05 4/10
(2807/4882)
Oké, jövő szombatig még van idő. addig meglesz a szex. Klára megszül és Lindanéni sorsa is eldől.
Mészáros Miklós reggeli interjújából arra következtetek, hogy Vera és Miki románca se fog sokáig tartani.
4/10
napraforgó 2021 máj. 20. - 11:57:14 4/10
(2806/4882)
Eddig nem volt Ági - Ádám szex, csak egy csók, amit Ági nagyon el akar felejteni, és Ádámot is rá akarja venni, hogy felejtse el.
3/10
janderka 2021 máj. 20. - 08:17:58 3/10 Előzmény napraforgó
(2805/4882)
Jajj, hát ilyen mélységekbe én már rég nem megyek le. Annyit nem ér már ez a szarozat.
4/10
napraforgó 2021 máj. 20. - 08:08:37 4/10 Előzmény janderka
(2804/4882)
Igen, mert mindkettő suttyót játszik.

De nekem ez sem tetszik, mert Danika annyira okos és jólnevelt, hozzá sehogy sem illik egy ilyen sutyerák anya.
Én inkább el tudtam volna fogadni, hogy egy önérzetes nő, aki megelégelte Szabi bunkóságát, ahogy lerázza a már megfektetett nőket, hogy emiatt nem óhajtott ilyen csélcsap apát a gyerekének, hát eltitkolta előle a terhességét. Sokkal inkább el tudtam volna fogadni, hogy csak muszájból hagyta nála a gyereket valami komoly élethelyzet miatt. Persze a visszatérését is máshogy kellett volna megoldani.
lehetett volna konfliktushelyzet a gyerek felügyeletét, láthatását illetően, sokkal komolyabban, mint ahogy itt elbohóckodták.

De itt bemutatnak egy megbizhatatlan, pénzéhes nőt (lásd Iván), aki a párkapcsolatait is rosszul választja meg (lásd Janó, Iván után). És Szabit kicsit sem érdekli ez. Én biztos igyekeznék megszerezni a gyerek felügyeletét a helyében, mert Kata nem nagyon alkalmas egy okos kisgyerek nevelésére.
3/10
janderka 2021 máj. 20. - 07:53:35 3/10 Előzmény napraforgó
(2803/4882)
Egyedül talán a Stohl-Holecskó féle szeretőpáros illene össze - a többi mind erőlködés.