Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 aug. 30. - 16:54:26 Előzmény napraforgó
(3162/4882)
Egyébként fura is volt, hogy Zsuzsinak nem ajánlotta fel az óóóóriási, üres családi házban való alvást - bár szerintem ez lesz a vége majd most a héten, és akkor Íti drágaszággal lehet hatalmas műbalhékat kreálni: Íti féltékeny lesz Zsuzsira, ezért örökké veszekszik Ádámmal - Ádám meg féltékeny lesz az Íti termében megjelenő kigyúrt állatokra és ezért örökké jeleneteket rendez Ítinek. Ezt simán el lehet húzni egy évadon keresztül, úgyhogy megvan az epizódok második negyede is.
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 12:32:35 3/10
(3161/4882)
Igaz, a legtöbb értelmetlenség ebből fakad.
4/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 12:24:16 4/10
(3160/4882)
Na látod. Megoldottuk. Habár nem tudom,hogy Bivalyfalván mennyire nyüzsögnek a négy gyerekes családapákra vágyó önkéntes házvezetőnők, alias ártatlan virágyszálak.
4/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 12:17:47 4/10
(3159/4882)
Kitaláltam, miért költöztek Gézáék vidékre. Géza megkattant, képtelen volt ott élni tovább, ahol Klárával élt,mert miden az imádott feleségére emlékeztette. Igy mikor az apósa felajánlotta, hogy költözzenek hozzájuk, már ment is csomagolni. Az, hogy a gyerekek mit akarnak, nem is érdekelte.

És majd meglátjátok, Bivalyfalván mindjárt összeszedi magát, jót tessz neki a tyúkól tetejének kijavitása, meg a zöldségek megtrágyázása. Egyből kijön a depressziójából, csak figyeljetek.
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 11:59:39 3/10
(3158/4882)
Rejtély a javából - s nem is az egyetlen ennek a sorozatnak a kapcsán...
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 11:04:45 3/10
(3157/4882)
:))) Mondom, hogy ez mindegy. Forgathatnának tőlem egy valódi iskolában, de attól a korabbi ovi külső látképeit még bejatszhatnák elé - hiszen a sztori szerint nem váltottak épületet, csak felbővültek a tetőtérrel. Ehhez képest valami posztszoci kinézetű üvegajtós romot mutogtnak mint iskolát.

De miért is ne tennék. Hiszen ez már egy tök más sorozat mint volt. Csak néhány helyszínt és szereplőt átemeltek a régiből :))))
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 10:20:32 3/10
(3156/4882)
Na de az csak beltér - ami lehet bármiben (stúdióban, valós iskolában). De mindegy. Nincs ebben rendszer. Szarnak erre is.
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 09:47:29 3/10 Előzmény napraforgó
(3155/4882)
Akkor a szerződés a külső látképek használatáról is szólt, ami mostanra lejárt volna?
4/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 09:34:56 4/10
(3154/4882)
Veráék iskolájában sem volt 8-10 gyereknél több, hasonlóképp a bivalyfalvai 50 éves iskolába se járt több gyerek. Szánalmas volt, hogy a szülőkkel együtt sem voltak 20-nál többen.
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 09:32:59 3/10
(3153/4882)
A külső az persze hogy csak illusztráció. De pont ez a fura. Hogy elvileg nem mentek másik épületbe, így ugyanott kellene lenniük, mégis más a külső.
4/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 09:32:50 4/10 Előzmény janderka
(3152/4882)
Ádám a pizzérián kivül "megörökölte" volna a hatalmas családi házat is? Én nem látom, hogy ott lakna, pedig ha igen, vihetné magával Zsuzsit is.
Igazából még azt sem látjuk, hogy Tamás kezelne akár csak egy állatot is.

Szerintem már nem bérelték ki azt a két szomszédos házat ehhez az évadhoz. Majd lesz egy stúdió -rendelő, meg lakásbelsők és passz.
4/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 09:27:58 4/10
(3151/4882)
Az én időmben - ami nem tegnap volt - az alsótagozatos tanitónéni tanitott mindent. Irás-olvasást, számtant stb. Akkor még nem volt környezetismeret, de mondjuk azt is. A tesit, meg az éneket tanitotta szaktanár, slussz. Tehát Lindanéni is mindent tanit, ami csak elképzelhető.
offtopic
guess.who 2021 aug. 30. - 08:11:05 Előzmény janderka
(3150/4882)
De ha már iskolaépület: az volt, hogy a tetőtérben van a Veráék által átvett iskola, a földszinten meg az ovi. Namost: az elballagó nagycsoportosok átmentek az iskolába, ez eddig oké. De a középső- és kiscsoportos gyerekekkel mi is lett? Mert az óvoda láthatóan teljesen megszűnt, sem Vera, sem Lindanéni, sem pedig Maki egyetlen hanggal sem említi a létezését, és nem is dolgoznak ott egy másodpercet sem (márpedig Veráék eddig napi 8-10 órát az óvodásokkal töltöttek), szóval vagy azok a gyerekek erőszakosan iskolásítva lettek - vagy Koni után mentek a dezintegrálóba...

Egyébként valami tényleg történt az operatőrökkel, mert az első részekben feltűnően sok volt a TÚL közeli kép, pl. a kocsiban, amikor csak egy-egy arcot mutatnak teljes képernyőn, mindenféle aranymetszési szabályt mellőzve. Oké, hogy ilyen kis térben nehéz filmezni, de hát így olyan volt, mintha *valamit* kivágtak volna a képekről utólag... (Különben Geyza egyszer sem törölte a szélvédőt az esőben, biztos jó lehetett úgy vezetni. :) )
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 07:54:03 3/10 Előzmény guess.who
(3149/4882)
Szép lassan ezt is kiresetelik majd a sorozatból... Egyébként most hogy Klára offolódott, mi lett a sorsa a telekrészért kapott korábbi összegnek? Vagy az már eleve integrálódott a Gézavagyonba? Juteszembe, kié az a nagy ház, amit minden ok nélkül hátrahagytak? És hogyhogy az a szélütött Ádám költözik oda és nem jó sok pénzért valami külső bérlő?

Ja, és azt láttátok, hogy már nincs dróntotál az oviról? És hogy egy full lepattant lakótelepi földszintesbe jár már mindenki a korábbi háromszintes zuglói modern épület helyett? Amivel akkor most mi is lett?
offtopic
guess.who 2021 aug. 30. - 07:43:17 Előzmény janderka
(3148/4882)
Na, még az is. Sőt: nem is beszélnek róla azóta sem, mintha nem is létezne. Meg sem kérdi Alma a gyerkőcöket vagy Geyzát sem, hogy mi van vele...
Lehet, hogy elfelejtették a szülők, hogy másik gyerekük is van? A temetésen is külön álltak -ha egyáltalán ők voltak azok, háttal-, sem Geyzáék, sem Makiék nem voltak a közelükben. Ami azért kicsit fura, lévén hogy Klára után elvileg csak Maki maradt egyetlen gyerekükként.
3/10
janderka 2021 aug. 30. - 07:36:44 3/10 Előzmény guess.who
(3147/4882)
És ha mar felment ez a paraszt Mucsi Pestre a vejéhez, akkor hogy nem látogatra meg a másik gyerekét, a Mikit?
offtopic
guess.who 2021 aug. 30. - 07:19:05 Előzmény napraforgó
(3146/4882)
Ha már Konnektor dematerializálódott, úgyis vihetnek haza valamilyen kisállatot. Javasolnék pár csótányt, pincebogarat és esetleg néhány kisebb patkányt. Ezekkel nincs sok gond, hiszen mindent megesznek, és rendszerint az elhelyezésükre sem kényesek, bárhol jól elvannak.

Szerintem Szabi félt, ő aludt a kisbuszban, ahonnan reggelig nem mert kijönni. De az egész bandának hasonló kvalitásai voltak, csak a többiek nagy röhögéssel próbálták elfedni saját félelmüket.
Úgy tűnik, hogy az írók valamiért az alapszituációt (a négy család, rendesen összefonódva) az alap helyszíneken már nem tartják elegendőnek a "poénos" jelenetekhez, és több ilyen "külsős", kirándulós húzást is meglépnek. De ahogy az az erdei faházas is nagyon kínlódós, túlerőltetett és irtózatosan lapos volt, most ugyanezt sikerült összerakniuk Gézáék költözésével, amiben viccesnek gondolt szituációkba kergetik a figuráikat, amikből végül izzadságszagú kínszenvedés lesz mindig: Géza tetőjavítása például már majdnem elérte a DÖ Sztívvel forgatott jeleneteinek legalját, Levike szemüveges megalázása és aztán az otthoni, rajta való poénkodás meg ugyanaz az útszéli prosztóság volt, mint amikor Szabi a tollbetéttel homlokra karcolást emlegette. Mintha egyre több teret kapna valami gyerekgyűlölő író a sztoriban...

No és a másik: ha most egy-két nap vagy hét után "megunják" a vidéki suttyókat, akkor hazaköltöznek? És akkor megint iskolát váltanak a gyerekek? Aztán ha Geyza újra összeomlik, akkor megint? Újra csak azt tudom mondani, hogy a fedősztori szerint ugye most volt közel három hónap nyári szünet a gyerkőcöknek, miért nem akkor próbálták ki a parasztgazdaságot Fehér "Frajtedit" Annáéknál? És ha nem sikerült volna a dolog, hát nem költöznének, maradnának a pesti közösségeikben tovább.

Géza szülei amúgy nem lettek volna közelebb? Nekem valahogy az a kényszerképzetem, hogy vagy pestiek (oké, budaiak, mert befőttet termő gyümölcsfáik vannak), de legrosszabb esetben is az agglomerációban laknak - azaz könnyebben odakeveredhettek volna Geyzáékhoz segíteni, mint a Budapestet láthatóan nem is ismerő Mucsi, vagy pláne a vidéki házukat el sem hagyó Almanagyi. És ha nagyon szigorúan vesszük, akkor Alma és Mucsi nem is vérrokona Geyzának, kissé fura, hogy pont rájuk támaszkodik a saját szülei helyett.
4/10
napraforgó 2021 aug. 30. - 03:26:30 4/10 Előzmény guess.who
(3145/4882)
Igazad van, ugye Géza volt, aki félt a lakókocsi körül őgyelgő vadisznóktól? Na itt most lesz pár szelid házi disznó, meg egy rakás baromfi.
Kiváncsi vagyok, meddig fogják birni. Abban biztos vagyok,hogy legelébb Géza unja meg, nem a srácok.
Sőt, Csabi biztos beleszeret eg kutyába/macskába/kismalacba és ragaszkodik ahhoz, hogy hazavigyék.
offtopic
guess.who 2021 aug. 29. - 19:27:12 Előzmény napraforgó
(3144/4882)

Valami kevés volt. Vagy a pénz, vagy az, amit nyújtani tudott.



Én a magam részéről sajnálom, mert bírtam. PL-t is, meg a figuráját is (bár az évad végén az a rengeteg ömlesztett baromság a vízilovonszülésről és a fájdalomcsillapító grízgombócról nagy bolondság volt, lehet, hogy azokból lett elege. :) )
offtopic
guess.who 2021 aug. 29. - 19:24:37 Előzmény napraforgó
(3143/4882)
De nézzük logikusan: Gézáék (és az összes szereplő!) tipikus (fő)városiak az utolsó hajszálukig - emlékezzünk csak vissza a debil Tamás ötletére, hogy egy hétvégét (ami egyetlen éjszaka volt) egy erdei házikóban töltsenek. Már attól idegbajt kapott mindegyik, hogy nincs ötven méteres körzetben szupermarket - hát még attól, hogy éjjel nincs közvilágítás, és ÁLLATOK mászkálnak a ház közelében. És alig várták, hogy reggel legyen és húzhassanak haza Pestre...
Namost egy ILYEN család (egy ilyen Geyza, mindegy) komolyan eljut arra a pontra, hogy felrúgva az addigi életét, "lekőtözik falura", a gyerekei minden ellenkezése ellenére úgy, hogy igazából azt sem tudja, hová megy?
De ha legalább az ezt kiagyaló író kiment volna a pesti agglomerációból pár napra, már az is sokat segített volna a hitelességen - ez viszont így rémesen kínos, a szokásosan tufa Mucsival és a trágyahordással együtt. Pont mint Bödörék.
De abban a sorozatban legalább volt annyi eszük, hogy Mucsit fél perc után kinyírták. :)

(Egyébként komolyan: Mucsit látta már valaki valaha ezen a suttyó, káromkodó és -a legrosszabb értelemben vett- proli figurán kívül bármi MÁST eljátszani? És jó volt? És ha igen, akkor miért mindig csak ezt az egy karaktert osztják rá?)