Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 szept. 25. - 07:33:46 Előzmény janderka
(3382/4882)
Javagyúgy. Nem érdekelt annyira Mucsi, hogy megjegyezzem a figurája nevét.

Viszont ebben az esetben hibás Napraforgó logikája: Mucsi egy nyugdíjas tanárembert alakít, aki a '60-as években szocializálódott (legalábbis a valóságban, de a figura is nagyjából) és ez alapján elképzelhetetlennek tartom, hogy a saját hülye gyerekének ne verte volna (körmösökkel megtámogatva) a fejébe az alapvető illemszabályokat.
És ez független attól, hogy otthon az asszonyt csak főző- és mosógépnek tekinti/k, hiszen társaságban akkor is kellene viselkednie/ük.
3/10
janderka 2021 szept. 25. - 07:15:32 3/10 Előzmény guess.who
(3381/4882)
Matyi = Mucsi ---> Klára apja (így Mikié is). Bár erről a sorozat nem vesz tudomást.
offtopic
guess.who 2021 szept. 25. - 06:35:13 Előzmény napraforgó
(3380/4882)
Nem tudom, ki a Matyi, nem láttam az első évadot. :)

Eleve mindkét öltönyösnek fel kellett volna állnia, amíg Vera leül. De oké, Miki törölve: sültbunkó (bár ha Mátéka ilyen, azt elfogadnám, de Maki azért nem egy tizenéves tufa, ragadhatott volna rá valami viselkedés az évek alatt).
Viszont ott volt Albert, ő azért elvileg úriember, van tisztességes modora és tud viselkedni társaságban - ennek ellenére ugyanúgy mozdulatlanul üldögélt az asztalnál, míg Vera egyedül állt mellettük. Mindössze az asztali jelenet elején, Makival kezet fogni állt fel (arról nem is szólva, hogy Petra vagy Vera dolga lett volna, hogy a két férfit bemutassa egymásnak, hiszen csak ők nem ismerték egymást hivatalosan - és ez sem történt meg: Albert önállóan nyújtotta a kezét, aminek szintén fordítva kellett volna lennie, hiszen Maki a fiatalabb), utána vissza is csüccsent, úgy nézte végig Maki performanszát, ahogy beint Verának, hogy hová üljön.

(Nem tudom, hogy ha a "karaktereknek" nem jutott eszébe ez, a két színésznek, vagy az őket instruáló rendezőnek sem tűnt fel, hogy valami nem stimmel? Fura.)
4/10
napraforgó 2021 szept. 25. - 04:23:53 4/10 Előzmény guess.who
(3379/4882)
Mikinek nem nagyon volt gyerekszobája, gondolj bele, Matyi volt az apja. Ő azt szokta meg, hogy egy nő kiszolgálja a férfit, nem tanult meg olyasmit, hogy a férfi a nő alá segiti a széket, pláne egy nyilvános helyen.
offtopic
guess.who 2021 szept. 24. - 21:17:23
(3378/4882)
Nahát, micsoda véletlen találkozás az étteremben!

És Maki tök nyugodtan ül az asztalnál, miközben Vera még áll - és meg sem moccan akkor sem, amikor leül. Micsoda gavallér férfiállat!
Bár Albert is mozdulatlanul nézte végig "Verus" leülését, pedig állítólag ő aztán tényleg úrifiú.
4/10
napraforgó 2021 szept. 24. - 20:10:48 4/10
(3377/4882)
Jé, Miki küldte? Ez valahogy nem vall rá.
4/10
napraforgó 2021 szept. 24. - 20:07:32 4/10
(3376/4882)
Ez az Aliz milyen csinos fiatal kis nő. Miért nem tudták megtalálni, amikor Linda szerepére kerestek pótlást?

Hová lett a tornatanár? Vajon ő küldte a rózsacsokrot?
3/10
janderka 2021 szept. 24. - 20:03:38 3/10
(3375/4882)
Na, csak meglett az új suli helyszíne: X. ker. Sibrik Miklós út 66.
https://images.app.goo.gl/zDJsRREaQxtTjws47
offtopic
guess.who 2021 szept. 24. - 17:51:09 Előzmény luci87
(3374/4882)

Az elég baj lenne, ha levegőt "fújnának be"... Steril élettani sóoldatot juttatnak be katéterrel.
Ráadásul a Linda által eljátszott fájdalom és rosszullét is erősen el van túlozva, túldramatizálva és minimális az esélye, hogy ilyesmi történik.


7/10
offtopic
luci87 2021 szept. 24. - 15:44:23 7/10 Előzmény napraforgó
(3373/4882)
Szerintem a petevezetek átfujását végeztek,de csak tipp,nekem nem volt..Gondolom azert,h egyatalán atjárhatoak e a petevezetekek,a megtermékenyulés szempontjábol!Akkor lehet kis fájdalom a levegobefuvás miatt!
offtopic
guess.who 2021 szept. 24. - 15:31:32 Előzmény napraforgó
(3372/4882)
1. Badárnak szerintem eddig nem is volt közös jelenete a "gyerekével", mindig csak utaltak rá, hogy a loboncos az ő fia. És persze nincsenek is viselkedési problémái, legalábbis apuka szerint. Ezt egyértelműen bizonyítja, hogy eddig még egyszer sem kellett a gyereknek az igazgatói irodába bemennie raportra.

2. "Minek ment dolgozni?" Mert ha hazamegy és lefekszik, akkor nincs hisztijelenet és nincs újabb, rettenetes műkonfliktus, amin hosszan lehet rugózni... Egyébként a daganatos kutyás felvezetéskor már teljesen egyértelmű volt, hogy Linda rosszullétére akarják kifuttatni az egész hülyeséget. Egyre kiszámíthatóbb, klisés az egész.
Az meg, amit Linda és Tamás egymással művel, már tényleg a legalja. Apropó: szerintem megint volt valami vagdosás! A jógás jelenetben, amikor Tamást simogatta Vivianne (nem tudom, mi a szereplő neve), akkor Lindus belépett a terembe, majd dúlva-fúlva kirohant, otthagyva őket. Ezután meg már a reggeli jelenet következett velük, amikor békésen megbeszélik, hogy Tamásnak irtó fontos műtéte van, menjen Lindus egyedül a kórházba (szerintem amúgy BIZTOS, hogy lehetett volna fél vagy akár egy napot is várni azzal a műtéttel, de mindegy). Szóval a kibékülésük valahol kimaradt.

3. Vera is totál hibbant lett, nem csak Linda. Sőt: tulajdonképpen az összes szereplő valami iszonyatosan retardált tud lenni, ha úgy kívánja a jelenet. Ami mondjuk Makinál vagy Geyzánál még elnézhető valamennyire, de Tamás és Szabi elvileg a diplomás intelligenciát képviselik, ehhez képest néha együgyűbbek, mint egy nyírségi tanyabokor legutolsó birkája. Bár ha meggondolom, lehet, hogy Ökörapátiból származik az a birka és ott megfertőződött a debilvírussal, és a birkától Tamás elkapta a rendelőben, majd átadta az összes szereplőnek. Igen, csak így lehetett.

4. Ja, értem. De Maki is hibbant, hiszen előtte hónapok óta nem is beszélt Petrával (a gyerekét sem látta), most meg olyan sűrűn hívogatják egymást, mintha megint össze akarnának jönni.

5. Az elég baj, ha az elején (azután, hogy Zsuzsi és Ádám hívta eleve oda Ítit!) nem tisztázták le pontosan, hogy milyen munkakörbe veszik fel a pizzériába, hogy mi a feladata, mibe szólhat bele stb. Már a számlákat is át akarja nézni, meg a szállításokat - holott hát a gazdasági ügyekhez való totális hozzánemértését remekül bemutatta, amikor Janaúval úgy boltolta el a konditerem gépeit, hogy meg sem beszélték előre az árát...
7/10
offtopic
luci87 2021 szept. 24. - 12:49:05 7/10 Előzmény napraforgó
(3371/4882)
Én is, de annyira nem erdekelt..
4/10
napraforgó 2021 szept. 24. - 09:03:09 4/10 Előzmény Magenta99
(3370/4882)
semmi ilyet nem hallottunk.
Magenta99 2021 szept. 24. - 09:01:41 Előzmény napraforgó
(3369/4882)
Ágica- Íti nem dobta be a közösbe az edzőteremért kapott pénzt? Ő is "csak" alkalmazott?
4/10
napraforgó 2021 szept. 24. - 08:30:52 4/10 Előzmény guess.who
(3368/4882)
Nagyon egyetértek minden észrevételeddel.

1. Nekem nagyon tetszett, hogy Máté megvédte a testvérét. A kis genya Ákos visszaél azzal, hogy az apja az igazgató. Annak a tanárszerű felnőttnek nem is kellett volna közbelépni, amig el nem fajul a dolog. De erre nem is került volna sor, mert Máté annyival nagyobb a kis genyánál. Vagyis hamar végetért volna a dolog, igazgatói dorgálásra biztos nem lett volna szükség. És a kedves igazgató úr rögtön a fejesvonalzót emlegeti. Vajon a saját fiacskáját hogy neveli? Én szeretnék kis epizódot látni abból.

2. Linda végképp meghülyült. Amig Janóval élt együtt, egy cseppet sem vágyott gyerekre, holott az anyja naponta ezzel nyúzta. Most meg rágörcsölt és tönkreteszi a kapcsolatát Tamással, mert mindenáron teljesiteni akar. Minek ment dolgozni? mert hülye. De ha már elment és rosszul lett, szó nélkül el kellett volna kéredzkednie. beülni egy taxiba és hazamenni. Vagy felhivni az apját, anyját, akik otthon épp semmit sem csinálnak napszámra. Apuka hazafuvarozta volna. De nem, hagyja, hogy Tamást hivják, aki épp egy daganatos kutyát műt, hogy ő rohanjon érte. És akkor még nekiáll vitatkozni is. Hát gyönyörű. A csinos, okos óvónőből sikerült egy idegbeteg szerencsétlent csinálni. Gratulálok!

3. Az iskolában Hanna az anyja RÉGI telefonjával játszott, amit Linda később elvett tőle. Vajon miért nem ezt a telót kapta meg Hanna a játszogatáshoz? Ja, persze, azért, hogy majd megjegyezhesse, hová is ment az anyja. Nem mintha ezt Miki nem kérdezhette volna meg tőle, amikor Vera bekamuzta neki az Alizzal való találkozást. És egyébként okostelefon nélkül is Hanna, a kis mindenlében kanál meg is hallhatta volna egy telefonbeszélgetés keretében. Na de igy volt "életszerű", hogy egy felnőtt telefonján játszódjon a kisded. Ja, nem. Nincs épeszű felnőtt, aki ezt hagyná. Csak hát már Vera sem épeszű.

4. Petra szándékosan akar Miki és Vera kapcsolatába bekavarni, pont ezért tájékoztatta Mikit. Amúgy a múltkor látszott, hogy amikor Albert elment otthonról, az addig bájolgó nő jól láthatóan letörölte a száját, amire a férfi csókot nyomott és rögtön telefonált valakinek. Szerintem nem a műkörmösének.

5. Ádámnak végre a sarkára kéne állni és megfenyegetni Ágit, hogy őt küldi el, ha nem vesz vissza és képtelen alkalmazkodni. Én tájékoztatnám a nőt, hogy ezt az étteremvezető cimet ne vegye túl komolyan, ez a pincérnő megnevezése egy kicsit szebben. És közölném, hogy itt senki nem utasitgathat senkit, maximum szépen kérhet, ha egyedül nem tud megoldani valamit.
offtopic
guess.who 2021 szept. 24. - 07:40:47 Előzmény napraforgó
(3367/4882)
Linda csakazértisdolgoznimegyek hülyesége éppen azt a célt szolgálta, mint Máté lökdösődése (és az, hogy Vera a saját telefonján játszatja Hannát): ezekkel a baromságokkal vezették fel és indokolták meg az azt követő jeleneteket.
Hiszen így Lindának alkalma nyílt végre közvetlen konfliktusba kerülnie a jógaoktató tanárnénivel. Az mondjuk fura, hogy a nagy rosszulléte mellett hogy volt ereje hisztizni vele, és hogy ha Tamás viselkedésével van baja, akkor azt miért tárja ilyen gyerekes módon ország-világ elé, de mindegy. (Ja igen, azért, mert így a tantónéni FELHÍVHATTA a tiltás ellenére Tamást, és így Tamás privát jógaórás időpontot kérhet végre Bánovits Vivianne-től, amiből nyilván sok-sok újabb műkonfliktus származhat.)
És hát Mátékánknak is alkalma adódott az igazgatói irodába jutni, ahol csiribí-csiribá, ott termett az eddigi jelenetekben ott sosem látott titkárnő, aki megvédhette Mátét egy olyan ügyben, aminek amúgy el sem kellett volna jutnia az igazgatói irodáig, hiszen ha az a tanár(szerű felnőtt) észrevette a lökdösődést, saját hatáskörben leállíthatta volna és szétzavarhatta volna a lökdösődőket. Elvégre nem volt sem fegyver, sem sérülés, sem verekedés, sőt: igazából nem volt semmi egy kis kakaskodáson kívül, ami indokolta volna a legmagasabb szintű ügyintézést. Így azonban jöhetett a szintén teljesen életszerűtlen suli utáni autós tologatás (kb. 10 centit toltak az autón, ami ennyitől is beindult :D), majd a rendkívül hiteles csókjelenet.

A Lindás vizsgálatos dialógus viszont meglehetősen hülyén hangzott (a tegnapi részben több olyan beszélgetés is volt, amibe belebakiztak a szereplők).
A doktornő azt mondja:
- Értesítjük, ha megjöttek az eredmények.
Erre Linda megkérdi:
- És mégis mikorra várható?
- Jövő szerda-csütörtök, DE ADDIG nyugodtan üljön le és pihenjen egy kicsit.
Szóval a tévékettő szerint teljesen normális dolog, hogy a beteg közel egy hétig üldögéljen a kórházi folyosón, várakozva az eredményére. :)

Múltkor volt egy jelenet az iskolában, ahol Hanna egy telefonnal játszott, Lindanéni el is vette tőle. AZ a telefon NEM Veráé volt, és hacsak azóta nem szublimálódott sok egyéb tárgyhoz hasonlóan, akkor Hanna most is játszhatott volna rajta. Ehelyett Vera titkos üzenetes telefonján játszott, hogy amikor az üzenet megérkezik, jól lebukhasson Maki előtt. És Petrus is tök véletlenül Makit (akivel amúgy hónapok óta nem is beszél) hívja fel a hapija csajozási ügyeivel, nem Emmát. És Hanna pont emlékezik a kiolvasni sem tudott üzenet szövegére, mikor Maki rákérdez. És az étteremben pont úgy van a bejárat, hogy az érkezőt az étteremben ülők nem láthatják, ellenben ő el tud bújni egy rács mögött anélkül, hogy bármiféle pincér odamenne hozzá és rákérdezne, hogy mégis mit csinál.
Ugyanitt tartott a DÖ is a sokadik évadban: egy totál ostoba jelenetet két-három még nagyobb baromsággal vezettek fel. És végül éppen ebbe fulladt bele az egész: értelmes szál vagy történetszilánk már nem is maradt, csak ezek az egymásra épített, túlerőltetett hülyeségek.

No és ha már Ítike tovább folytatja az állóháborúját: azt valahogy elfelejtették a készítők, hogy a felmondást azért meg is szokás indokolni (pláne hogy Zsuzsi nem csak próbaidőn van, hanem ő a legrégebbi, és immár *egyetlen* alkalmazott), az azért nem egészen úgy megy, hogy egy második napja ott dolgozó szerencsétlen utasítgatja az étteremvezetőt, hogy kit rúgjon ki azonnal, pusztán azért, mert ő "nem képes egy légtérben lenni vele".
De tegyük fel, hogy kirúgják: akkor mégis ki fog dolgozni? Mert Íti láthatóan úgy képzeli a "mindenes" szerepét, hogy csak utasítgat, ő maga legfeljebb a nem is látható porszemeket törli le néha a pultról, máshoz nem akar nyúlni. Ádám meg a telefonját nyomogatja, takarítani vagy bármilyen komolyabb munkát végezni ő sem szokott.
Szóval egy szörnyeteget csináltak Íti karakteréből, és ehhez még hozzátették azt is, hogy hosszú listát adott a gyerekének az otthon elvégzendő házimunkákról. A kérdés csak az, hogy ez a házimunkázás MIÉRT lett ekkora teher most neki? Hiszen korábban a konditeremben is egész nap bent kellett lennie, mégis el tudta végezni az otthoni feladatait - most valószínűleg ugyanannyit van a pizzériában (ugyanúgy csak egy pult mögött kornyadozik), és otthonra mégsem marad ereje elmosogatni? Valami nagyon nem stimmel ezzel a jelenettel sem.
4/10
napraforgó 2021 szept. 24. - 04:50:56 4/10
(3366/4882)
Ági folytatja a szemétkedést, kitúrná Zsuzsit, nyilván van helyette más jelöltje.
Vera meg hazudik ezerrel, és most Miki kémkedik utána.

Azt meg sehogy sem értem, hogy Vera miért engedi, hogy Hanna az ő telóján játszogasson napi fél órát?
Pláne Csenge szobájában, hogy idegesitse a nővérét?

Off
Én ezt ismerem, csak nem a kamaszkoromból. Engem már 2 éves koromban büntettek (nagyanyám, mert a 2 szülőm dolgozott), ha az egy évvel fiatalabb húgom elvisitotta magát. Sajnos az a kicsi lány hamar rájött, hogy ha sirni kezd, akkor nagyanyám beront a konyhából, ahol ügyködött és jól megver engem, mondván, hogy én vagyok az idősebb, nekem kell több eszemnek lenni! (mond ezt egy 2 éves gyereknek!) És ez egészen addig igy ment, amig 5 évvel később megszületett a kisebbik húgom, mert onnantól minket, nagyobbakat egyformán gyepált. Rég volt, ma már nem számit. De annyit tnultam belőle, hogy sohase büntessem a nagyobbat, csak mert idősebb 1-2 évvel.

Ez a büntetésfajta ma már nem divat, de sajnos, ahogy itt láthattuk, a kisebb gyerek nagyon visszaél a poziciójával és élvezi, ha a nagyot büntetik. Szivem szerint én Hannácskát szivatnám meg nagyon, hogy sohase legyen kedve szemétkedni a nővérével.
4/10
napraforgó 2021 szept. 24. - 04:28:00 4/10
(3365/4882)
Linda tiszta hülye. Ha az a vizsgálat olyan megterhelő (???? milyen vizsgálat lehetett az ????), akkor mi a fenének akart dolgozni menni? És ha már ápolásra szorult, minek ugrott neki a kolléganőjének?

Tetszett, hogy Máté megvédte az öccsét a kis genyó Ákos ellenében. És nem tetszett, hogy az igazgató ezért megrótta (fejesvonalzó, meg egyebek), ahelyett hogy a saját kis genyó fiát nevelné. Otthon alkalmazhatná a szülői szigor minden formáját, még ha a törvény netán büntetné is.
offtopic
guess.who 2021 szept. 23. - 18:48:47 Előzmény napraforgó
(3364/4882)
Most még, kérlek szépen, most még! Aztán ha végül véletlenül tényleg odaköltözik Íti is a gyerekeivel, akkor már nem lesz olyan kellemes. :)
Márpedig az óriási házban elférnének, hiszen korábban is öten laktak ott Geyzáék - és így Ítiék hatalmas luxi pecóját nem kellene forgatásokra igénybe venni tovább.
4/10
napraforgó 2021 szept. 23. - 18:35:01 4/10 Előzmény guess.who
(3363/4882)
Ilyen volt Maki is, amikor Petra kidobta. Csak egy éjszakát aludt Szabinál, kb. 3 hónapig, aztán ugyanúgy egy éjszakát Tamásnál, amig ki nem dobta.
De valljuk be, hogy Zsuzsi azért kellemesebb lakó, mint Maki volt.