Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2021 nov. 12. - 18:00:06 4/10 Előzmény guess.who
(4062/4882)
Valami katolikus rádió zászlaja van fenn. A bejáratnál van egy réztábla, de sajnos olvashatatlan a felirata.
A lényeg az, hogy a liba biztos nem lakik ott
offtopic
guess.who 2021 nov. 12. - 17:51:20 Előzmény napraforgó
(4061/4882)
Eleve érthetetlen, hogy ha olyan jó idő van, mint ami örökké látszik, akkor miért nem nyitották ki Makiék az ablakot a füstöléshez - vagy álltak az ablakba, esetleg mentek ki az erkélyre? Ja, mert akkor nem lett volna műbalhé.
Különben az állítólagos úriember Alberttől elég bunkó dolog, hogy meghívja a sutyerák Makit egy olyan étterembe, ahol nyilvánvalóan a kaják nevét sem tudja Maki kimondani (és azt sem mondja el neki, hogy a talpas borospoharat nem markoljuk meg két kézzel), aztán ráveszi a dohányzásra a nemdohányzó Makit, és mindezek után még az is kiderül, hogy a zúriember amúgy egy suttyó fodballdrukker. Gratulálok annak, aki ezt a katyvaszt megírta - annak meg főleg, aki képes volt leforgatni! Arról nem is szólva, aki eljátszotta.

Amúgy Csengi nem az anyja iskolájába jár, így nemigen vette volna észre az öltözködését. :)

Petra nagyon egyszerű: mivel TUDTA a telefonálás után, hogy Albert OTT VAN Makinál, eljátszotta ezt a gügye jelenetet, hogy hátha akkor Álbér' majd most ripsz-ropsz visszafogadja. Pontosabban Petruska kegyeskedik majd neki megengedni, hogy visszafogadja. :)
Ettől függetlenül az egész jelenet baromság volt, ahogy az egész szivarozó-meccsnéző-éttermező is. Maki például ennyire ráér gazdasági igazgatóként, hogy étterembe jár ebédelni, majd utána azonnal lelép meccsezni és szivarozni, amikor az igazgatónő asszonykája még bőőőőven dolgozik? Logikus.
offtopic
guess.who 2021 nov. 12. - 17:41:55 Előzmény janderka
(4060/4882)
Annyira tudtam, hogy perceken belül idebököd... :) Ahogy látom, valami vallási izé épülete lehet, szóval akkor mégsem szanatórium.
4/10
napraforgó 2021 nov. 12. - 09:42:49 4/10
(4059/4882)
Vera hazaérve azon balhézik, hogy Miki és Albert telefüstölte a szobát. Én kapásból ablakot nyitottam volna, ő nem. Aztán bemegy a hová is? Csenge szobájába duzzogni. Miért nem a saját hálószobájukba?
Csenge meg az öltözködése... Miért gondolja Csenge, hogy az igazgatónő anyja az iskolában nem veszi észre az extrém öltözködését? Az alig valamit takaró felsőjét, meg a magassarkú cipőjét a vastag vakolattal az arcán?

Egyszerűen nem értem, hogy manapság a tanulóknak nem kell iskolai cuccot hordaniuk a táskájukban, gondolok itt a tankönyvekre, meg a füzetekre. Az én időmben még leszakadt a hátunk, vagy a karunk a sok iskolai cucctól. De még a gyerekeinknek is. Manapság csak váltóruhát, meg váltócipőt és sminkfelszerelést hordanak az ici-pici kis hátizsákokban?

És elég fura, hogy pont Dorka kritizálja Csenge sminkjét, akinek 2 éve még sokkal vastagabb vakolat volt az arcán. A szeme agyon volt festve, cigizett, ivott, most meg eljátsza a szende szűzlányt. Röhejes.

Tamás meg... na ő is egyre hülyébb. Valóban miért is parkol az utcán? És miért is hivja meg a sokadik randipartnerét a lakásába? Szabi tanácsa ellenére. Ennyire viszket neki? Semmi ismerkedés, semmi vacsora, egyéb ismerkedős program, egyből fel a lakásba, be az ágyba?
Na ezt a visszafogott Tamást is teljesen kiforgatták önmagából. Kb. 3 hete elhagyta a barátnője, élete szerelme és azóta már a nem tudom hányadik nőnél tart. Na szép. Ráadásul pont a gyereke, aki annyira imádta Lindanénit akar neki nőt szerezni. Az a kislány is nagyon megváltozott.

Petra meg mit is akart tulajdonképp? Mi a fenének rontott be Kovácsékhoz? Mert annak semmi értelme nem volt, hogy lehordta Mikit, amiért Alberttel barátkozik.
3/10
janderka 2021 nov. 12. - 09:20:49 3/10 Előzmény guess.who
(4058/4882)
Délibáb utca 17.
17 Délibáb u.
https://maps.app.goo.gl/RWP4v8U5PJ7docHw5
offtopic
guess.who 2021 nov. 12. - 07:23:23 Előzmény janderka
(4057/4882)
Nem hiszem, hogy könnyű lesz megfejni, mert szándékosan túl közeli képeket mutattak csak, hogy semmi környezet ne látszódjon...
Nem valami szanatórium ez? Mert nekem nem tűnik lakóháznak... Az utca túloldalán is ilyen emeletes építmény van, az egy fél képkockányira látszódott a fák mögött. Esetleg a parkoló autók rendszáma segíthet? Mert azokat meg elfelejtették kitakarni a nagy igyekezetben.
offtopic
guess.who 2021 nov. 12. - 07:15:27
(4056/4882)
Már leírni is kár, hogy újabb, semmiről nem szóló, időhúzós részt sikerült összehozni. Mintha kéthetente egy epizódnyi nagy durranás(nak szánt izé)t írnának, a köztes 9 részt meg kitöltenék ballaszttal.

Eddig TufaTamás mindig az udvarán parkolt, érthetetlen, hogy most miért állt a kapun kívül?! Direkt azért, hogy összekarcolják? Csak nem PszichoBarbi volt? Micsoda rejtélyek.
Az azért mekkora lett volna, ha TufaTamás otthoni akciózása közben utóbbi csenget. Vagy legalább Linda, hogy hazajött, gondolkodott és újrakezdhetik. :)

Ez az Albertes baromkodás (indokolatlan étteremmel, szivarozással és meccsnézéssel) szörnyű volt. A Csengés is. A kettő együtt meg pláne.
Hanna meg meccset néz és élvezi. Napersze. Még szerencse, hogy a szivarozást nem élvezte. Vercsi viszont egyre kevésbé mutat bármiféle pedagógiai affinitást. A saját gyerekeivel és Makival szemben sem. És persze Petruska is csak úgy beront a lakásba kopogtatás, csengetés vagy kulcs nélkül, és SENKI nem dobja ki a fenébe, hanem megvárják türelmesen, amíg elmondja a monológját. Tényleg nem érzi senki, mennyire kínosak ezek a jelenetek így? Mintha robotok szerepelnének benne, soha senki nem vág a másik szavába, senki nem reagál váratlanul, csak szépen fut mindenki agyában a 30 évvel ezelőtti BASIC program.

És ahogy várható volt, a pénteki hétzáróra összehozzák Szabi bukását - pontosabban csak a kezdetét, hiszen hétfőre kell időzíteni a körömrágósan izgalmas naaaaaaagy elhasalását, hogy nagy legyen a nézettség.
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 11. - 23:59:19 3/10 Előzmény guess.who
(4055/4882)
Ha van róla kép, nagggyon szívesen megfejtem :) A kandeláberes lakóparkot már próbáltam (Budatetény környékére tippelnék), de még nincs meg.
3/10
janderka 2021 nov. 11. - 23:56:01 3/10
(4054/4882)
Magyarazott valami forgalomba helyezésről, meg átírásról is neki. De ettől még egy skicc az egész. Értelmenincs skicc.
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 22:04:27
(4053/4882)
Az egyébként nekem nagyon fura, hogy LL a többtízmilliós autót egyetlen szónyi ellenvetés nélkül elfogadja, nem is érdekli, hogy miből van stb. - úgy, hogy közben nem házastársak, még csak nem is élettársak, inkább ágyastársaknak nevezhetnénk őket, sőt: mindössze néhány hete ismerik egymást, és Szabinnyó azért elvileg dörzsölt (válóperes) ügyvéd...
Persze lehet az is, hogy az autó tulajdonosa Szabi, és csak használatra engedi át LL-nak (esetleg üzembentartóként nevezi meg), de akkor sem egy doboz bonbonról vagy egy csokor virágról van szó.
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 21:45:59 Előzmény napraforgó
(4052/4882)
Igen, volt az az előkertes, új építésű ház, ami előtt az új autó állt (itt már szerintem korábban is volt jelenetük), ott volt a bekötött szemű jelenet (bár érthetetlen, hogy mit bohóckodtak, hogy ág miatt lehajolni, meg átlépni, mikor nyilván a liba is tudta, hogy a saját háza előtt vannak) - viszont a háztűznéző valami régi építésű, nagylépcsős ház előtt volt (17 a házszáma, Jandi majd megfejti, hogy pontosan hol is van), amit már eléggé buja növényzet keretezett, nem olyan sivár, lakóparkos kinézete volt, mint a liba házának.
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 20:59:36 4/10 Előzmény guess.who
(4051/4882)
Én pont arról a házról beszélek, ami előtt állt a luxusautó, és Szabi a piros selyemkendővel bekötött szemű libát terelgette felé. Én azt gondoltam, hogy abból a házból jöttek ki, d nem igazán néztem épp oda. Csak nem tűnik logikusnak, hogy egy vadidegen ház elé állitja az új autót. és akkor honnan hozta elő Annát?
3/10
janderka 2021 nov. 11. - 20:56:34 3/10 Előzmény napraforgó
(4050/4882)
Valahol ott van Anna háza is.
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 20:48:55 Előzmény napraforgó
(4049/4882)
Várj, kevered! Az két külön jelenet, két külön ház előtt! Éppen azért értetlenkedtem lentebb, mert a háztűznézős csak úgy bele volt szúrva a jelenetek közé, teljesen értelmetlenül.
Mondjuk az autós ajándékozósnak sincs több értelme, pontosabban mindkettőnek csak annyi, hogy most nagyon meg akarják mutatni, hogy a bukás előtt Szabi felelőtlenül költekezik...
Csak hát ugye a tőzsdén legfeljebb azt a pénzt tudja elbukni, amit ott keresett, az ingóságai-ingatlanai, az ügyvédi állása nem kerül veszélybe, márpedig alapvetően ez utóbbiból él, a tőzsdézős machinációi csak zsebpénz amellett.
(Megjegyzem: a múltkor a Dunából kihajtó, Ítit ájulásközeli helyzetbe hozó csudabéemvének semmi nyoma azóta sem - de gondolom, nem kapták meg tovább forgatásra, úgyhogy szomorúan kénytelen lesz eladni a bukás után Szabi, azért nem látjuk többet. :) )
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 18:35:59 4/10 Előzmény guess.who
(4048/4882)
Ha Szabi nem vette meg azt a házat, akkor honnan vezette a libát bekötött szemmel? mert az ember nem megy el a város másik felébe, hogy aztán ott bekötött szemmel vezetgesse a kedvesét az új autóhoz.
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 18:30:44 4/10 Előzmény zazee
(4047/4882)
Persze, hogy ismerték egymást, de azért nem voltak olyan nagy barátnők, mint ahogy most előadták.
1/10
zazee 2021 nov. 11. - 18:29:11 1/10
(4046/4882)
1/10
zazee 2021 nov. 11. - 18:25:03 1/10
(4045/4882)
A korábbi kommentekben felmerült, hogy ismerték-e egymást Emma és Zsuzsi!
Ismerték egymást, Emma is többször bement a pizzázóba, volt, hogy panaszkodott is Zsuzsinak. Amikor Szabival csúnyán összevesztek, bánatában Petrával a pizzázóban részegedett le.
offtopic
guess.who 2021 nov. 11. - 18:05:36 Előzmény napraforgó
(4044/4882)
Én is azt képzeltem, de a készítők láthatóan már leírtak mindent, amit az Emma-Szabi viszonyból el akartak játszatni. Bár a Rőtszakállú elején úgy tűnt, hogy Szabi megint felhorgad és nem engedi, hogy valaki elhalássza az irodája előteréből Emmát - de aztán ezt is úgy hagyták a levegőben lógni.

Egyébként nem mondtam, hogy megvette a házat, csak megnézték és akkor hangzott el ez az épületes párbeszéd. Aztán annyiban is maradt a dolog (bár lehet, hogy kivágtak onnan is valamit, mert eléggé előzmény és következmény nélküli jelenet volt), lett belőle az autó.
És vélhetően nem is lesz már semmi egyéb, mert nagyon úgy tűnik, hogy még a héten eljön Szabinnyóért a bukás.
4/10
napraforgó 2021 nov. 11. - 16:46:00 4/10 Előzmény guess.who
(4043/4882)
Hát ez nekem kiesett. lehet, hogy belealudtam?
De ha Szabi nemcsak autót, hanem házat is vett a libának, akkor nagyobb marha, mint képzeltem.
Ahogy mondani szokás, a férfiak nem a fejükkel gondolkodnak.
Én valahogy mindig azt képzeltem, hogy Emma az ő nagy szerelme és előbb-utóbb újra összejön vele.