Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2021 nov. 23. - 08:53:21 4/10 Előzmény luci87
(4302/4882)
Igen, nekem is csak Lékay-Kiss Ramóna és Tóth Andi lóg ki a sorból, habár úgy látom őket meg a férfi kollégák nem nagyon szivelik. Rémónát én sem nagyon kedvelem, de Tóth Andi a gyönyörű alakjával, a szép hajával nagyon is tetszik. És bár nem szinésznő, vannak olyan gesztusai, amelyek nagyon tetszenek.
A többi nő mind egy kalap, egyik sem érdekel. No, Talán még Bánovits Vivianne (Aliz), de ő meg nagyon eltűnt. TufaTamás még ővele járt volna legjobban, de úgy tűnik szereti az egy kaptafára készült qrvákat.

Nekem nagyon nem tetszik, hogy a szerzők szerint minden nő egyforma, itt már igazából nincs is másfajta, rendes nő. legalábbis az újak közül.
7/10
offtopic
luci87 2021 nov. 23. - 08:44:14 7/10 Előzmény napraforgó
(4301/4882)
Akkor megnyugodtam....:) hogy nem csak en vagyok igy...Valahogy tul sok a mellekszereplo csaj mostansag...De nem is akarom megjegyezni oket, vagy megkulonboztetni.Elég ha a ferfi kollegak képben vannak veluk::)
4/10
napraforgó 2021 nov. 23. - 08:39:30 4/10 Előzmény luci87
(4300/4882)
Nekem is mind egyformák. Sőt, még a nevük is. Zita, Liza, Rita. Mind ugyanolyan hosszú barna hajú, egy kaptafára készült nő. Sőt, még az Olga, meg a Boróka is. A világon semmi egyedi nincs bennük. Olyan egyik behelyettesithető a másikkal tipusúak. Egyiknek sem tudnak egy normális szerepet irni.
7/10
luci87 2021 nov. 23. - 08:25:29 7/10
(4299/4882)
Jo,hogy emlitette valaki itt a rendor szakallat.Azt hittem, csak nekem tunik fel, vagy en vagyok elmaradott...remeltem, hogy ma sem engednek ilyen extrem kulsot a rendoroknek..
7/10
luci87 2021 nov. 23. - 08:24:10 7/10 Előzmény napraforgó
(4298/4882)
Nekem se macskas, sot, nekem ez az osszes uj szereplo mind egyforma, marmint a csajok, nem tehetek rola, de nincs rajtuk jellegzetes, talan a Karolat tobbszor mutattak, hogy armanykodott a masik csajjal,ot talan..

Viszont en azt nem tudalekossagnak nevezem ,ha ki tud cserelni egy kereket no letere.Inkabb ugyes,talpraesett,olyan aki magad uram ha szolgad nincsen...Ellentetben Gézával aki csak benaskodott ott mellette...:(
offtopic
guess.who 2021 nov. 23. - 08:14:06 Előzmény napraforgó
(4297/4882)

HáBé nagyasszony előszeretettel nyilatkozgatja, hogy az ő fejéből pattan ki a sztori és ő is rendezi meg.

Sőt: a DÖ wikis oldalán már KIZÁRÓLAGOS íróként szerepel, például BGO neve teljesen eltűnt onnan, ahogy az első évad többi írójáé is.
De ha a KA wikis oldalát megnézed, ott már nem is vacakolnak írókkal, hanem egyszerűen a mindent lefedő "alkotó" titulust vindikálja magának a nagyasszony.


offtopic
guess.who 2021 nov. 23. - 08:07:37 Előzmény napraforgó
(4296/4882)
Rita (Éry-Kovács Zsanna).

A hangja, a borzas kazalhaja, a megjelenése, meg úgy egyébként minden nagyon macskássá teszi. Számomra - de nyilván nem várom el, hogy másnak is az legyen. :)

Az az elbaltázott Nivás jelenet valóban ostobaság volt, de nem is amiatt tetszik (vagy nem tetszik), hanem úgy összességében. Ahogy például a piacozós jelenet is irtó béna volt (az eladó azt mondta a pólóra Gézának, hogy "majd visszajön a vevő, aki lefoglalta" - de közben ott álldogált másfél méterre egy másik lomos polc mögött és mindent türelmesen végighallgatott. A szektás első jelenete is béna volt, egyáltalán nem állt jól neki az a flegma-bunkó stílus (vagy nem tudta jól eljátszani a színésznő, mert annyira idegen tőle), egyszóval összességében nem is voltak jó jelenetei. De attól még... Macsek. :)


offtopic
guess.who 2021 nov. 23. - 08:02:37 Előzmény napraforgó
(4295/4882)
A bemutatott két jelenet alapján valóban ilyen jellegűek lehetnek, amit írtál: mindkét esetben jókat röhögtek Tamáson, és ugyan volt a szakállasnál papír-ceruza, most meg a másik előtt billentyűzet, de egy betűt nem írtak/pötyögtek közben, úgyhogy valójában még a tényállást sem rögzítették. Utána meg elhajtották TTamást.
Persze nyilván az az egész lényege, hogy majd most TT begurul és elkezd nyomozgatni PszichoBoro után és jöhetnek az újabb hallatlanul izgalmas jelenetek (jelzem a t. készítőknek, hogy autós üldözés és felfegyverezve, csoportosan elkövetett garázdaság még nem volt ebben a VÍGJÁTÉKsorozatban!) - bár ebben nem értek egyet Ordító egér kollegával: szerintem az egyetlen megoldás az ignorálás, a válasz nélkül hagyás. Mindenféle bosszú csak újabb, még őrültebb reakcióra sarkallja buggyantkánkat - és ugye nála éppen az az egész lényege, hogy *figyelmet*, *odafigyelést* akar kiharcolni TT-ből (vagy az éppen aktuálisan kiszemelt akárkiből).
(Érdekes egyébként, hogy Tomika bekábítózását sem részletezték, csak a végeredménytől láttuk a jelenetet. Gondolom, arra sem volt működő ötletük.)
offtopic
guess.who 2021 nov. 23. - 07:52:18 Előzmény janderka
(4294/4882)

Na jól van, hogy ne szomorkodj, kiosztok egy kincstári buksisimogatást: szerintem imponáló az ilyen jellegű tudás (is). :)


offtopic
guess.who 2021 nov. 23. - 07:50:52
(4293/4882)
Kétlem, hogy a csippendéles baromságnak folytatása lenne... Ez egy ilyen egyszeri, "hűdemegmutatjukSzabihülyeségét" volt. Majd most jöhet még az, hogy elmegy a mekibe krumplit sütni (szigorúan öltönyben-nyakkendőben!), de onnan is kirúgják, marad a kukás karrier, de ott már meglazítja a nyakkendőjét, hogy könnyebben tudjon hajolgatni és emelgetni.

Mert hát nyilván az ügyvédi irodája most nem létezik, az ügyfelek is köddé váltak erre az időre.
4/10
napraforgó 2021 nov. 23. - 04:06:39 4/10 Előzmény guess.who
(4292/4882)
Hogy hivják a nőt, akit Macseknek nevezel? A szerepbeli nevét kérdezem, na és persze a szinésznőét is. És miért pont Macsek? A világon semmi macskásat nem látok benne.
Nekem inkább zavaró volt a tudálékossága. (Le tudta venni a kereket, amit Géza nem, ki tudta venni a másikat, amit Géza nem, fel is tudta tenni, stb.) Na ez nekem inkább zavaró lett volna, mint vonzó.
4/10
napraforgó 2021 nov. 23. - 04:01:46 4/10 Előzmény guess.who
(4291/4882)
Na ez tényleg egy hülyeség, hogy Daninak van tanulóbérlete, amikor SOHA nem jár busszal iskolába. Nem beszélve arról, hogy egy elsős gyereket nem is enged el egy szülő egyedül buszozni!
Amúgy korábban mindig gyalog mentek az iskolába, mint ahogy az óvodába is, igy minek a bérlet?
4/10
napraforgó 2021 nov. 23. - 03:57:28 4/10 Előzmény guess.who
(4290/4882)
Én valahogy azt hittem, hogy az a 2 hülye rendőr valamiféle nyomozó és nem aktakukac. Ugye nem csak az a dolguk, hogy felveszik a tényállást, aztán 30 nap múlva megirják a nyomozást megszüntető határozatotot?

egy nyilvánvalóan hozzánemértő némber megír egy totál irreális hülyeséget ----->
Vajon miért gondolod, hogy egy hozzá nem értő némber (nőember) irta össze ezt a sok hülyeséget? férfi ugyanúgy lehetett. Sőt!
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 22. - 23:41:30 3/10
(4289/4882)
Szerinted van ott IRL bármiéle megálló? Pláne buszjárat? Dehogy van. :))) Kellék az egész. Ilyet sikerült kikérniük a BKK-tól. (De én milyen kurvajó vagyok vaze, hogy egy perc alatt benyögöm a helyszínt. Csak tudnám mire jó ez a tudás... Megvan: SEMMIRE :))))
3/10
janderka 2021 nov. 22. - 23:08:51 3/10
(4288/4882)
Uggyankéhlek! Nem létező út nem létező megállójának nem létező járatán nem léteznek felészállási szabályok sem :)))

(Bosnyák piac mögötti senkiföldje aszfalttenger - fiktív megálló.)
offtopic
guess.who 2021 nov. 22. - 21:27:14 Előzmény napraforgó
(4287/4882)

Attól, hogy egy nyilvánvalóan hozzánemértő némber megír egy totál irreális hülyeséget, az még nem válik igazzá. :)
Csodálkozom is, hogy a rendőrség még engedi nekik, hogy az egyenruhával és a gépjárművekkel megjelenítsenek igazi rendőrnek tűnő egyéneket abban az úgynevezett műben.


offtopic
guess.who 2021 nov. 22. - 21:25:04 Előzmény napraforgó
(4286/4882)
Ennek az újabb randinak a magyarázatát nem is igyekeztek megadni - nyilván mert ők maguk sem tudtak kitalálni semmit, csak hogy egy újabb randin jöhet a naaagy lebukás.


A katonáknál ma már valami 1,5 cm-nél rövidebb szakállt engednek, de ott mindig szigorúbb előírások voltak arcszőrzetre-hajra, mivel beakadhat bármibe, gázálarcot nem könnyű ráhúzni ésatöbbi.
A rendőrség "megengedőbb" volt ilyen tekintetben, de az valóban esélyes, hogy az ilyen extrém, fonott-díszített szakáll nemigen mehetne át a rostán.
A Szolgálati Szabályzat vonatkozó része így szól:
--------------------
98/A. § * (1) Ha a szolgálati feladat jellegéből más nem következik, a szolgálat egyenruhában történő ellátása során a rendőr csak olyan haj-, arcszőrzet-, köröm-, illetve műköröm-viseletet hordhat, ami nem akadályozza vagy veszélyezteti a szolgálati feladatok biztonságos ellátását, nem alkalmas sérülés okozására, nem sérti a rendőri hivatás tekintélyét és a rendőrség működésébe vetett közbizalmat, valamint tükrözi az egyenruha méltóságát.
(2) A szolgálat egyenruhában történő ellátása során a rendőr látható testfelületén - a szolgálati elöljáró ellenkező utasításának hiányában a rendeltetésszerűen viselt karóra, gyűrű, nők esetében egy pár fülbevaló kivételével - ékszert, testékszert, divatékszert a szolgálat ellátása során nem viselhet.
--------------------

Aktakukac rendőrnél különösebben nem veszélyezteti a szolgálata ellátását a szakálla, legfeljebb a rendőri hivatás tekintélyére lehet hivatkozni. :)

4/10
napraforgó 2021 nov. 22. - 21:15:33 4/10 Előzmény guess.who
(4285/4882)
zászlós alatti rendfokozat nincs a rendőrségnél
De bizony van. Makkosszálláson csak olyan van.
offtopic
guess.who 2021 nov. 22. - 21:11:21 Előzmény zazee
(4284/4882)
Ugye hogy ugye? Pont azt írtam lentebb, hogy sikerült PszichoBoro szerepére egy olyan jellegzetes fejszerkezetű és hanglejtésű nőt kasztingolniuk, akit bárhogy parókáznak és sminkelnek, nagyon felismerhető marad. Tehát TufaTamás immár hivatalosan is vak, süket és totál debil lett - nem is csoda, hogy kiröhögték a rendőrök is. (Akik egyébként -ha jól láttam- őrmester és törzsőrmester rendfokozatúak voltak, ami már önmagában is képtelenség, mert zászlós alatti rendfokozat nincs a rendőrségnél.)
offtopic
guess.who 2021 nov. 22. - 21:07:54
(4283/4882)
Katasztrófa.

Úgy látszik, Zsuzsi tényleg még félig aludt, mert nem kérdezte meg Ádámtól, hogy a narancslé és a tejeskávé, illetve a sonka és az áfonyadzsem hogy illik össze? Ahhoz viszont már eléggé felébredt, hogy a kezében ott legyen a mobilja.

Danikának miért van bérlete, mikor mindig kocsival járt iskolába és óvodába?
Remélem, meghúzzák, hogy a tandíjas magániskolából Dani most át fog menni az ingyenes, koszlott, elmaradott és magas osztálylétszámú közoktatásba kényszerből?
És hogy a Dani JÁTÉKAIT is elvitték a lefoglalók. :D :D :D A jóval értékesebb konyhabútort meg otthagyták? :)
Huhh, a végén irtó szánalmas volt ez a "nagymenő ügyvéd elmegy csippendélfiúnak"! Ennyi volt az írók összes lehetséges ötlete a pénzkeresetre? Mondjuk az ügyvédi irodában öt perc alatt többet keresett volna, mint itt egy órányi baromkodással...

PszichoBorót az éttermi jelenet alatt szinte végig utószinkronizálták, másabb szöveget adva a szájába. Vajon átírták a sztorit vagy kivagdostak jeleneteket, amire így már nem lehetett utalnia?

Meg aztán Gézuka hogy képzeli, hogy Macsekot bemutatja Mucsiéknak? Ez azért tényleg a bunkóság netovábbja. Mármint nem az, hogy ő a Macsekkal, hanem hogy pont Klári anyjáékhoz viszi el...