Téma: Miss Arizona

Win777ston jan. 06. 19:39:00 Előzmény Berente Imre
(9/9)
Olasz-magyar koprodukció...!
offtopic
vino-et-veritas 2023 okt. 08. - 16:47:38 Előzmény Berente Imre
(8/9)
OFF
Vö. Franco Nero...
Berente Imre 2023 okt. 08. - 10:32:06
(7/9)
Valaki okosabb magyarázza meg nekem. Miért kell magyarul nem beszélő külfödi színészeknek játszani főszerepeket az "ilyen" filmekben? marcello M. mit tudott, amire nem volt magyar színész?
Bodkamano 2023 máj. 12. - 16:57:27
(6/9)
Mondjuk a cikk sem eppen ertelmes. A Dunaba a nyilasok lottek az embereket az ostrom(1944.12-1945.02) alatt(meg 1919-ben a vorosterroristak az aldozataikat). Talan meg Somogyi es Bacso Bela esete volt hasonlo, de az nem rablas hanem politika. (A fehérterrort bemutató cikkei miatt az Ostenburg-különítmény két tisztje Somogyit elhurcolta. Társával, Bacsó Bélával együtt a Megyeri csárda és a Fővárosi Vízművek között meggyilkolták, holttestüket a Dunába dobták.)
Bodkamano 2023 máj. 12. - 16:52:13
(5/9)
"Rozsnyainé ekkor menyéhez, Mázik Mártához fordult, akinek időközben egy Wilhelm nevű német tiszttel lett kapcsolata. La Belle Marta megígérte, hogy megtesz minden tőle telhetőt, és azzal a hírrel ment vissza Rozsnyainéhoz, hogy Wilhelm egyik barátja közben tud járni az érdekében. Megkérte, hogy készítse össze az ékszereit, értékeit, és szálljon be a gépkocsiba, amit a németek küldenek, így biztonságos helyen lehet majd együtt a férjével. A gépkocsi megérkezett a megbeszélt időpontban, Rozsnyainé pedig beszállt. Soha többé nem látták élve.

A történet vége
Miss Arizonát – aki egyes feltételezések szerint kém, illetve kettős ügynök volt –, a leggazdagabb elit szórakoztatóját minden valószínűség szerint a Dunába lőtték. Rozsnyait, a Havi kétszáz pengő fixszel az ember könnyen viccel című, ma is ismert sláger szerzőjét Sopronkőhidára hurcolták. Utoljára a sachsenhauseni koncentrációs táborban látták. A háború után úgy beszélték, La Belle Márta magához vette anyósa ékszereit, majd Nyugatra szökött, és Svédországban kötött ki"
Port.hu. Az igazi tortenet az erdekes lehetett. 1920-ban is megtortenhetett volna, de akkor nem volt nemet megszallas, es azert el is kaptak az ilyeneket. Szerintem a volt meny is benne lehetett a dolgokban. Jo hulye volt a no, hogy vitte az ekszereket(vs Beremenyi: Eldorado). Gondolom a fasiszta dolog Mastorianni miatt volt benne, hogy ertsek a dolgokat.
Sindelar 2023 jan. 22. - 03:28:45
(4/9)
crash48, hazugságot írsz. 1920 már sok hasonlóságot mutatott 1944-gyel. Jobbos különítményesek már abban az időben is randalíroztak az országban, nem sokkal később jött a numerus clausus, amivel behatárolták az ország lehetőségeit, számos zseni hagyta el az országot. Ez NEM 1944 őszén kezdődött. 1920-ban már bőven folyamatban volt. Pont arról szól a film, hogy ez nem 1944-ben kezdődött, hanem egy folyamat volt, a szereplők viszont nem akartak tudomást venni az egyre elhatalmasodó veszélyről. Ami nem egyik napról a másikra jön derült égből villámcsapásként, hanem egy folyamat, de az ember sokszor nem akar tudomást venni róla. A holokauszt a cselekményét adta a filmnek, a mondandójával viszont bárki azonosulhat.

A téma miatti hiszti is túlzott. Az Oscar-díjas filmek elsöprő többségének semmi köze a holokauszthoz. Egyesek viszont ha találkoznak ezzel a témával, már jajveszékelni kezdenek, mintha csak erről készülnének filmek. Pedig nem a téma van túlsúlyozva. Hanem az ő lelkiviláguk - azt nem mondom, hogy lelkiismeretük - rohad.
Andyking 2015 júl. 22. - 07:32:00 Előzmény crash48
(3/9)
Nincs támogatás és siker,ha egy kis holokauszt nincs belekeverve.Ha most csinálnák,akkor biztos Oscar...
babalujza 2015 febr. 24. - 06:20:19
(2/9)
Majdnem bealudtam közben... mindenféle szempontból csalódás volt a film. Egy kb 5 perces történet több mint 2 órán keresztül szinte csak képileg ábrázolva.
5/10
crash48 2014 dec. 29. - 16:37:33 5/10
(1/9)
Csalódás volt számomra.A remek szereplõ és készítõgárda ellenére is.Már ott kiábrándultam rögtön az elején,h 1920 õszét összekeverik 1944 õszével.Szükség van a hatások és a hangsúlyok kiemelésére,de a hamisság utálatos-Budapest 920'-ban nem az volt ami 44' októberében lett,nem vegzálták a "STein" nevüeket-sem gyémántjuk, sem származásuk miatt.Az 1922-es Itália is csak épphogy belekóstolt a fasizmus kezdetébe,de a hajón már a fasiszata egyenruhás hangoskodik,mussolini kép alatt.És ez így folytatódik tovább.Egy ilyen filmnél a történelmi hitelesség fontos lenne a történelmi,ténybeli pontosság.Emellett giccsesnek találtam,pedig Sándor Pál filmjei általában tetszettek,ettõl is sokat vártam.