Téma: Mocsok

8/10
Peter11 2014 jún. 08. - 12:50:52 8/10
(41/81)
Ez egy elég megrázó film ki kell jelentsem.
Az elsõ 20 perc kemény figyelem, aztán az utolsó 20 percig vagy egy tucatszor akartam kikapcsolni. Érdemes volt végig nézni, de nem mindenkinek ajánlom.
Azt hiszem, ha még egyszer megnézném a közepét is tudnám hova tenni filmnézés közben.
James Uram Benson Madame 2014 máj. 03. - 14:44:07
(40/81)
Azért az nagyon kemény, hogy ennyire nem gondolkozik a nézõk kb. fele (gondolom, a hozzászólások jól reprezentálják a teljes nézõszámot)
Angolul nézve, angol felirattal is sikerült úgy 80%-ban megérteni, illetve a csavarok így is érthetõek voltak és izgalmas volt, hogy mit hoznak ki belõle. Magyarul mégegyszer megnézve még jobban ütni fog, már belenéztem úgy is
7/10
Sadenal 2014 ápr. 29. - 12:00:06 7/10
(39/81)
A filmnek van egy sajátos hangulata, ami az utolsó 30 percben mutatja ki igazán a foga fehérjét és én is csak azt tudom mondani, hogy a befejezés egyszerûen parádés. McAvoy pedig remek alakítást nyújt, még ebben az unszimpatikus szerepben is. Viszont megértem ha megosztó volt a film, nekem is döcögött az elején, ezért nem tartom tökéletesnek de lehet majd egyszer újra elõveszem.


7/10
10/10
poth18 2014 ápr. 24. - 19:24:34 10/10 Előzmény m3246
(38/81)
Azért pár spoiler feliratot utólagosan betehetnél a kommentedbe :)
6/10
bj029 2014 ápr. 12. - 18:21:58 6/10
(37/81)
Mély nyomot nem hagyott. Egyszer nézhetõ kategória. Egy hete néztem, de csak nagy vonalakban emlékszem rá. 10/6.
8/10
m3246 2014 márc. 31. - 22:44:04 8/10
(36/81)
***SPOILER PÓTOLVA***


Mindenképpen legalább kétszer kell megnézni, hogy az ember teljesen megértse: ez egy igazán jól kidolgozott film. Szörnyen idegesítõ, hogy a film stílusával és hangulatával ugyan semmi baj, valójában az elsõ órában csak nézel magad elé, hogy mi a pöcsömrõl szól ez a film??? Bevallom kissé szenvedtem vele negyven perc után. Viszont az utolsó 20 percben rendesen összeáll a kép és mindenre fény derül, mi miért volt. James McAvoy nagyon jól alakít, meggyõzõ! Lehet megnézem magyarul is, ez amúgy se ártana mert a skót akcentustól kihullott a hajam :) Szóval ez a film meglehetõsen komplex és visszagondolva, tökéletesen mutatja be egy végletekig szétesett és lassan de biztosan megõrülõ ember életének utolsó napjait. Megkockáztatom, hogy ez a film megható! Soha nem szerettem a happy-end-es filmeket és itt sincs csalódás! És még egy jót röhög mielõtt kirúgja maga alól a széket :) Parádés! Valóban könnyen meglehet, hogy cult-film lesz belõle... minden adottsága megvan hozzá! Azt azért bõven megjegyezném, hogy egyrészt kevés ember képes értelmezni és felfogni ezt a filmet, sõt abból még több van akinek ez a stílus lemegy a torkán :) Ez egy nagyon jó film, tetszik-nem tetszik! A kritikusok is imádják, nem véletlen! 8/10
wiliwonka 2014 márc. 31. - 14:02:34
(35/81)
Kemény film. Tetszett, hogy a fõhõs most nem egy pozitív jellem, hanem egy tapló paraszt. Mondjuk kajak lehúzta a kedvemet.
eszkimó viselet 2014 márc. 15. - 09:51:25
(34/81)
Szar, nagyon szar
Semmi tehetség és kreatív erõ nem tartja ezt a filmet. Ez a film a példája annak milyen szomorú és lehangoló, amikor egy tehetségtelen és unalmasan üres filmes hatàrtalan ambícióval innovatív rendezõnek gondolja magát.
Szerintem a forgatókönyvbõl ki lehetett volna hozni valamit, némi intellektussal és humorral
eszkimó viselet 2014 márc. 15. - 09:43:15 Előzmény trudy
(33/81)
Tökéletesen összzefoglaltad
6/10
Dudvarek 2014 márc. 14. - 22:20:06 6/10
(32/81)
McAvoy, Transz... hát ez pont ugyanolyan.
Kattog, villog, túl gyors, nem is igazán érti az ember. Pedig majdnem jó a film. Megmutat belülrõl egy õrületet. Legalábbis megpróbálja, szerintem nem sikerül neki hiánytalanul.
De tény, hogy ez európai film, nem hollywood. Közepes alkotás. McAvoytól mostmár várom az áttörést, jó képességû színész, de mostanában tévelyeg.
A rendezõ kezdõ filmes, talán lesz ez még jobb is.
10/6
trudy 2014 márc. 09. - 21:01:36
(31/81)
Már a trailer alapján sejteni véltem, hogy ez a film valószínûleg nem tetszene nekem, de James McAvoy miatt elkezdtem nézni. Az még hagyján, hogy a történet kiszámítható, és hogy a naturalisztikus jelenetek miatt nem való mindenkinek, de a szimpla párbeszédes jelenetek, a szereplõk bemutatása is annyira rosszra és unalmasra sikerült, hogy még azért sem volt kedvem végignézni, hogy elmondhassam, hogy ez tényleg olyan rossz volt, mint vártam. Nagy kár érte, mert James McAvoy jó színész, szerethetõ figura, olyan, akivel könnyen lehet szimpatizálni még egy dekadens karakter bõrében is, ezért igen erõs ütõkártyát hagytak parlagon heverni a film készítõi, sokkal nagyobb hangsúlyt kellett volna fektetni arra, hogy McAvoy adottságait kihasználva egy izgalmas jelenetekkel tarkított, lélektani ábrázolásokban bõvelkedõ közönségfilmet hozzanak létre. Mondjuk a brit filmekkel mindig is úgy voltam, hogy valahogy összességében nem az én igényemnek, ízlésemnek megfelelõ a felépítésük.
1/10
gaboca19810216 2014 febr. 24. - 10:26:40 1/10
(30/81)
Még egy ilyen szar filmet nem láttam kár hogy nem lehet mínuszba szavazni.senki ne nézze meg!!!
5/10
sawyerx 2014 febr. 23. - 20:52:47 5/10
(29/81)
szeretem az elvont filmeket, de ez tényleg egy mocsok volt és nem rossz értelemben: a cím valóban tükrözi a cselekményt, szereplõket. mivel én mostanában nem vagyok oda az ilyen sötét, szenvedõs, lecsúszott emberekrõl szóló filmekért, amiben végtelenségig dugnak és szippantanak, 5-öst adok a filmre, ellenben van benn 2 hatalmas jelenet, ami elvonatkoztatva igen jól sikerült (nem spoiler):

az egyik, amikor a szemüvegest szívatja a múzeumban és a melegeknél, a másik meg amikor a taxis énekel :D

a filmet nem ajánlom, ugyanis elmegy a kedved az élettõl a végére, az utolsó jelenet utolsó másodperce meg rohadtul rárakott még egy lapáttal.
8/10
segesdi 2014 febr. 22. - 14:40:22 8/10
(28/81)
Érdekes film, vannak benne erõsen meghökkentõ elemek, de összességében nagyon tetszik. McAvoy pedig zseniálisan hozza a szerepét. A vége pedig üt. 10/8

Off:
Akik pedig betegnek nevezik azokat akiknek ez a film tetszett, maradjanak a Die Hard 16 meg a Getaway féle filmeknél, amik még nem haladják meg a szellemi színvonalukat...
r0t0 2014 febr. 16. - 09:44:07 Előzmény Shima1
(27/81)
A magas pontszám azt mutatja, mennyi rohadtul beteg ember van aki ettõl a filmtõl izgalomba jött...
5/10
Ze74 2014 febr. 11. - 09:12:01 5/10
(26/81)
Csak a színészeket értékeltem(5/10),mert a filmet nem tudtam hová tenni,de az biztos,hogy "beteg" kategória.
Az értékelése alapján viszont sokaknak bejön.
Shima1 2014 febr. 09. - 22:55:09
(25/81)
Bocsánat, de a teljes igazsághoz hozzá tartozik, hogy a film utolsó 30 percét képtelen voltam megnézni.
Shima1 2014 febr. 09. - 22:46:40
(24/81)
Talán van egy szûk réteg aki értette ezt a filmet, (sürgõsen menjenek orvoshoz, talán egy hosszú gyógyszeres kezelés, plusz némi elzárás segíthet rajtuk) de szerintem ezeket az embereket is csak nyomasztotta. Nem hiszem, hogy van ember akinek ez tetszett. A viszonylag magas pontszám számomra érthetetlen.
5/10
Sunboy 2014 febr. 09. - 21:30:09 5/10
(23/81)
Ömmm keresem a szavakat. Ez vagy zseniálisan elvont, vagy zseniálisan sz#r ! Néhol értetlen, és alpári, néhol kemény társadalomkritika élénk szimbólumrendszerrel. Szerintem a szereplõválogatás nem volt jó, egyik karaktert sem tudtam elképzelni a maga módján. A történet a végén még egyszer szemen köp. Nekem nem bejövõs. 5/10
10/10
Cullangka 2014 febr. 07. - 20:23:55 10/10 Előzmény beo71
(22/81)
nagyon kemény film, hasonlót nem nagyon láttam ami ennyire õszinte! Mondjuk minimum kétszer jó megnézni, hogy másodjára úgy látja a nézõ, hogy tudja mi van mögötte teljesen össze áll a kép.

Spoiler

Nem értek mindenben egyet amit leirtál, hogy az amerikaiak máris minden lapot megmutatnak stb. Végig azt vártam, hogy hasonló lesz mint a Viharsziget cimû film. Ha láttad érted mire irom.
Mikor emlitik a szõke szemtanút, arra gondolok talán õ maga öltözik be a feleségének (akkor azthittem meghaltak) de milyen hülyeség hiszen szakállas blabla... szeretek "fordulatokat belelátni" a filmekbe, igy tetszett a végén a kibontakozás :D rohadt jó film, szókimondó, humoros, meghökkentõ és elgondolkodtató :D
Mikor megmondták, hogy lefokozzák mondom hatásosabb befejezést vártam, majd jött az öngyilkosság és mondom tessék megvan, és mégis az az utolsó mondat most pozitiv vagy negativ irányba tolja el még magam sem döntöttem el :D elég illúzió romboló volt nekem, mégis a filmhez illik az az utolsó kis beszólása.

Spoler vége

Alapjában nem szeretem az angol filmeket/sorozatokat mind ugyanolyan, de ez nagyon megfogott 10/10 :) :D