8/10
Pünkösdi Kató 2019 szept. 09. - 06:29:41 8/10
(19/19)
Én tv-n keresztül néztem, nekem is tetszett az előadás. Nem tűnt ripacskodásnak, hiszek az akkori időkben így beszélhettek, kicsit harsányan, hosszasan. Sipos úr tényleg mérges volt, tetszett a játéka. A társalkodónő szerepe felesleges a történetben.
schenker 2012 szept. 14. - 14:55:11
(18/19)
Bocsánat, békéscsabait akartam írni (Nóra), hiszen ez volt a szolnoki.
schenker 2012 szept. 14. - 14:48:37
(17/19)
Csatlakozom azokhoz, akiknek tetszett ez az elõadás. Nagyon kellemes kikapcsolódást jelentett. Nem értem, mért kell kapásból leszólni a vidéki színházakat. Bizony, nekem is vannak (voltak) elõítéleteim, amikor számomra ismeretlen neveket látok. Ám az utóbbi években sajnos nem egy neves pesti színház neves színészekkel elõadott darabját nem voltam képes végignézni. Sokszor a szöveg felét nem is értem (bár meglehet, hogy ez a közvetítés hibája). Lehet, hogy az tûnik ripacskodásnak, hogy hangosan, artikulálva, érthetõen mondják a szöveget?
Az meg, hogy összehasonlítjuk a valóban óriási, régi elõadásokkal... Persze, lehet hasonlítgatni. De gondoljunk bele: akkor amit egyszer már remekül eljátszottak, többé ne játssza el senki, mert úgysem éri utol azt a színvonalat? Mivé lenne így a színjátszás?
Ezek után a szolnoki elõadásra is "befizetek".
murron 2012 szept. 08. - 21:21:31 Előzmény zsouzs
(16/19)
Én ezt nem bírtam végignézni... 2 perc is legalább olyan sok volt, mint a szereplõk nagy része. Az Örkény Színház elõadása nagy kedvencem volt, abban szinte mindenki tökéletes volt (Gálffi László Siposa asündisznósága ellenére .vagy épp azért- volt imádnivaló, Hámori Gabi túlfûtött Irmája meg maga volt a tökély), Agárdy Siposa meg abból a régi elõadásból (amivel több bajom is akadt) kész fogalom.
10/10
galafej 2011 dec. 04. - 00:30:04 10/10
(15/19)
Nagyon tetszett pedig nem vagyok egy színház kedvelõ fajta. Este csak úgy kapcsolgattam belenéztem aztán ott ragadtam elõtte, sõt mivel lemaradtam az elejérõl következõ este megnéztem teljes egészében az mtv médiatárában. Sajnos most vettem észre, hogy már nincs fenn pedig érdemes többször is megnézni. Jó történet jó színészek kellemes hangulat és sok sok mulatságos helyzet. Ajánlom mindenkinek, aki kicsit el szeretne feledkezni az élet színházáról és egy jót nevetne a szolnoki szigligeti színházon. Csak az a kár, hogy ritkán adódik ilyen alkalom, pedig kellemes meglepetés, sõt szerintem még fõ mûsoridõben is mehetne az idióta amcsi filmek helyett.
MrsMaverick 2011 okt. 21. - 10:30:27 Előzmény far vik
(14/19)
Molnár Nikolett játszotta. Már említettem, hogy a szolnoki Szigligeti Színház elõadása volt, és mint tudjuk annak nem tagja Herrer Sára. Akkor nem jó elõzetest adtak le (én meg azt nem láttam).
far vik 2011 okt. 10. - 18:59:01 Előzmény MrsMaverick
(13/19)
Nem egy tévét nézünk? Az elõzetes mûsorajánlóban a kis cseléd szerepében Herrer Sári volt látható. A mûsort nem sikerült megnéznem, nem tudom, végül ki játszotta.
frici53 2011 okt. 10. - 00:29:53 Előzmény zsouzs
(12/19)
Csak részleteket láttam, nem ítélhetek ezek alapján.
Viszont a régi szépségideál egész más volt, mint a mai. A férfiak tartozéka volt a bajusz, és egy kis pocakot is szívesen nézegettek akkoriban az asszonyok, gazdagságot, a kényelmes úri életet jelentette. Direkt asszonyokat írtam, mert azért egy fiatal cselédlány ízlése lehet, más irányú volt.
Érdemes megkeresgetni a Domján Edites darabot, mert még élnek a linkjei.
zsouzs 2011 okt. 09. - 18:25:02
(11/19)
...ja! jó nagy ripacsot:-))
Épp csak összehasonlítás végett érdemes lenne ezt megnéznetek: http://www.youtube.com/watch?v=5oDToCH4QvA&feature=related
zsouzs 2011 okt. 09. - 11:54:03
(10/19)
Biztos, hogy ugyanazt láttuk...?!! Szerintem iszonyú ripacs volt a szereplõk többsége, leginkább, amit Molnár László harsogott össze-vissza Sipos úrként. Te tényleg el tudod hinni, hogy egy ilyen harcsabajuszos pókhasba, rajongásig bele tudott szeretni egy akármilyen kis cselédlány?! Köszönõ viszonyban sincs az igazán szeretni való Agárdi féle mérges úrhoz.
Mélie 2011 okt. 09. - 00:05:49
(9/19)
Nagyon jóóó vóót!! Végre...ilyen elõadásokat méég!
markazit 2011 okt. 08. - 22:32:58 Előzmény Pobeda
(8/19)
Én is láttam a szolnoki elõadást élõben. Molnár László is nagyot alakított ám!
Pobeda 2011 okt. 08. - 20:19:01
(7/19)
Én is a szereposztást néztem meg elõször, de azért belenézek.
MrsMaverick 2011 okt. 08. - 19:37:56
(6/19)
Mi az, hogy nem sikerült eltalálni? És hogy jönne ide Herrer Sára??? tudomásom szerint nem a szolnoki színház tagja.
A darab meg jó volt, mert én a színházban láttam.
zsouzs 2011 okt. 08. - 19:20:52
(5/19)
Mindenesetre köszi a "lúzertopikusnak".. az infót:-))

Cserébe küldök egy címet http://letoltes.talalat.com/71748/az-uvegcipo-1963/ , ahol ingyen letölthetõ a Domján Edit Agárdi Gábor féle legendás változat. Ezt elég nehéz felülmúlni, de azért ma este megnézem ezt a színházi felvételt is.
far vik 2011 okt. 08. - 18:37:43
(4/19)
Khm... Herrer Sárit.
far vik 2011 okt. 08. - 18:37:18
(3/19)
Hát ezt a szereposztást már megint kvára nem sikerült eltalálni. Merthogy Herre Sárot nem találom a szereposztásban. Az elõzetes alapján aranyos benne, és pont Miatta nézem meg. Ne volnék ilyen öreg...
mapegila 2011 okt. 08. - 17:57:20
(2/19)
Már láttam, és nagyon tetszett, ma megint megnézem.
Örülök, hogy mostanában lehet az M1-en ilyen jó kis színházi elõadásokat látni.
Ausztria 2011 okt. 08. - 13:09:45
(1/19)
Miért nem lehet megadni, hogy mikor készült a felvétel?