6/10
nikato 2018 aug. 27. - 16:49:06 6/10
(7/7)
Én is egyetértek az előttem szólóval, a Peter Gabriel szám ér benne a legtöbbet. Nem valami jó film.
k11zoltan 2018 márc. 25. - 23:53:39
(6/7)
Gondoltam, hogy a Peter Gabriel szám fog a legtöbbet érni belőle.

Mondjuk annyira nem rossz, de időt múlt.
proklima 2015 júl. 30. - 19:59:59
(5/7)
Eddig John Cusack kb. 14-15 filmjét láttam, Ione Skye-tõl pedig 8-9-et.
Tetszettek.
Jó volt látni õket ilyen fiatalon.
"Cameron Crowe debütáló rendezõként a Say Anithing címû mestermûvel egész egyszerûen csak berobbant a köztudatba."
(Mozizoom).
Egyetértek.
A 10-es skálán 10 pont (ts:10).
Gina424 2014 máj. 14. - 21:20:19
(4/7)
Hát nem tudom, nekem ez egy kicsit túl naiv volt. Az ilyen szerelmek szoktak szakítással végzõdni, és utána 10-20 évvel késõbb, amikor újra találkozik a pár, csodálkoznak azon, hogy voltak képesek egymásba szeretni. Bár tény, hogy az utolsó jelenet fantasztikus.
Egyébként a Tuti dolog számomra ezerszer jobb film...
HannahDora 2010 febr. 28. - 09:10:27
(3/7)
Öhm... egy kis módosítás, a "500 Days of Summer" 20 évvel ezután a film után született. Nem tudok számolni.. :3 (És baromi gyorsan repül az idõ..)
HannahDora 2010 febr. 27. - 22:58:53
(2/7)
Ma volt szerencsém látni ezt a filmet, és még mindig a hatása alatt vagyok. Nagyon más volt, mint amire számítottam, de a legjobb értelemben. Azt gondoltam, egy kedves romantikus film lesz a 80-as évekbõl, ami nem lett volna baj, mert akkoriban a romantikus filmeknek még volt lelkük (a "Mondhatsz akármit" egyébként már majdnem átlóg a 90-es évekbe, én ezekben az idõkben nõttem fel, és sok hasonló film aranyozta be a gyerekkoromat), de ez a film több ennél. Sokkal inkább dráma, mint vígjáték, és eleinte kicsit haragudtam rá, hogy becsapott, de a legõszintébb tinifilmek között van, amit valaha láttam, és ez óriási dolog. Ebben a filmben nincs semmi mesterkéltség, minden szereplõ emberi és következetes, a fiú és a lány kapcsolata pedig gyönyörûen bomlik ki, John Cusack hihetetlenül ártatlan, kedves és hiteles fiút formált meg, aki mindössze úgy "nyûgözi le" a látszólag megközelíthetetlen lányt, hogy egyszerûen felhívja telefonon, és a lehetõ legõszintébben beszél vele. Furcsa belegondolni, hány ember képtelen erre.
Nem tudom, elérhetõ-e ez a film magyarul, mert én angolul láttam, de biztosan készült szinkronja valamikor, klassz volna, ha egyszer kiadnák, mert egy kincs. Számomra sok szempontból megidézte a Breakfast Club-ot, ami szintén fantasztikus, és ugyanolyan elképesztõ hitelességgel tudta megragadni a kamaszkort, mint ez a film.
Egyébként John Cusack tinédzserként is csodálatos színész volt, a "Mondhatsz akármit" ékes bizonyíték erre, egymagában elvinné a filmet a hátán.. A történetnek több szomorú pontja is van, és jóval több a drámai pillanat, mint várná az ember, de a legutolsó jelenetnek akkora ereje van, hogy valahogy hirtelen mindent helyretesz. Furcsa, de ez a film valahol nagyon hasonlít a "500 Days of Summer"-re, ami 10 évvel utána született, de ugyanúgy fõképp a fiú szemszögébõl mutatja be a szerelmet, és az utolsó jelenet is hasonlóan mély nyomot hagy az emberben. Legalábbis, nekem ez a véleményem.
Elnézést a hosszú hozzászólásért.
hovirag117 2008 ápr. 27. - 16:28:52
(1/7)
Hello!!
Nem tudná valaki megmondani, hogy lehet ezt a filmet megszerezni? Köszi!!