10/10
chosette 2011 márc. 08. - 20:30:57 10/10 Előzmény pg6830
(55/135)
Azért nem találkozhatok ön magammal,mert az idõ utazással vagyok elfoglalva?Ezt hogy érted.Ha vissza jutok abba az idõbe ahol én még gyerek vagyok (Mert ugye mondtam,hogy szerintem vissza út van elõre nincs),akkor miért nem találkozhatok saját magammal?
pg6830 2011 márc. 06. - 21:02:15 Előzmény chosette
(54/135)
"És ha nem találkozom önmagammal akkor mi van?"
Sajnos nem találkozhatsz, mert éppen az idõutazással vagy elfoglalva...
Ez nem túl romantikus lehetõség, de úgy tûnik, igaz...
pg6830 2011 márc. 06. - 20:59:56 Előzmény chosette
(53/135)
"vajon az idõ utazó akkor milyen jövõbe érkezne meg"
Az egyetlenbe, a valóságosba, ami akkor neki éppen a jelen. Csak sokkal-sokkal több idõ telt el közben, mint ahogyan õ gondolta. És - mivel nincsen negatív sebesség - sajnos már örökre ott is marad, visszamenni nem tud, legfeljebb újra elõre. Ezt nagyon helyesen mondja Hawking, bevallom, erre én még nem is gondoltam, pedig úgy következik a relativitáselméletbõl (melynek helyessége már a gyakorlatban is bebizonyosodott számos fontos esetben), mint a szavak létezésébõl a betûkébõl, ha nem élek túl zavaros hasonlattal...
pg6830 2011 márc. 06. - 20:50:04 Előzmény chosette
(52/135)
2.: nem a sebessége lassulna le a belsõ résznek, hanem az ideje. Lassabban telne belül az idõ, mint kívül. (Illetve mint a nyugalomban levõ környezetben.) Ezért, ha visszatérne a kiindulási helyre, ott már minden sokkal elõrébb lenne, mint azt a kislány gondolná. Tehát utazott elõre az idõben, mikozben körbe a térben.
Io 2011 márc. 06. - 14:38:26
(51/135)
Az 1. pontban említett téma rossz példa, csak tévútra visz. A visszatekerhetõ tv mûsor, olyan, mintha megnéznél egy dvd-t. Az is rögzítve van, akár csak a mûsor. Ha visszatekered, csak a rögzítés áldását használod ki, közben a saját jelened telik. Nem utazol a múltba. Szerintem erre ne is pazaroljunk több energiát, csak elterel.

3. pont: de igen, idõutazás, csak nem az a tipikus, mint a karácsonyi énekben pl. Nem veled együtt telik az idõ, kimaradsz belõle. Olyan mintha hibernáltad volna magad, így nem találkozhatsz saját magaddal.
miénkittatér 2011 márc. 06. - 12:46:20 Előzmény chosette
(50/135)
Nem nagyon érted még ezt a relativitás elméletet.Kezd az alapoknál, úgy jobban megérted majd.
10/10
chosette 2011 márc. 06. - 12:23:01 10/10
(49/135)
Az a 3.pont volt ha jól emlékszem.Tehát ha elõre megyek az idõbe akkor az nem idõ utazás?És ha nem találkozom önmagammal akkor mi van?Akkor is utaztam az idõbe nem?
Jofy 2011 márc. 06. - 10:39:12 Előzmény chosette
(48/135)
Az 1. ponthoz szólva, Hawking azt mondja, ha fénysebességgel (majdnem) mész, lassabban telik számodra az idõ, tehát amikor visszajössz nem a saját, hanem a többiek jövõjébe térsz vissza. Egyszerûen nekik több idõ telt el. De öregkori önmagaddal nem fogsz találkozni, ilyen szempontból tényleg nincs idõutazás.
10/10
chosette 2011 márc. 03. - 00:33:30 10/10
(47/135)
Én az idõ utazásos részhez szeretnék hozzá szólni.Steven Hawking elméletét egy kicsit feszengetni amit mond.Nem szeretnék egy híres fizikussal szembe szegülni,de most azt teszem.

1.,Steven azt mondja,hogy nem lehetséges az idõ utazás vissza csak elõre.Én pont az ellenkezõjét mondom.
Nézünk egy példát.Mindenki hallott arról a távirányítóról amivel vissza lehet tekerni a mûsort.Most nekem van egy ilyen.Elõre nem megy csak akkor ha már egy kicsit vissza tekertünk rajta.Ez csak 1 példa.De nézzük ha lenne idõgépünk szerintem miért nem lehetne vissza menni.Azért,mert a jövõ,még nem létezik.Csak az elménkben.Így a földnek sincs jövõje,csak múltja.Ezért lehetne csak a múltba menni.Mint ahogy a TV mûsort sem tudod elõre tekerni,pedig annak már meg van a vége.

2.,Steven azt mondja,ha lenne olyan jármû(ha jól emlékszem vonattal mutatták be),ami fel tudna gyorsulni fény sebességre,a belsõ része lelassulna....
Mutatták ahogy a kis lány lassabban tud a vonat belsejébe közlekedni.(Most itt spec. elfelejtettem mit mondott,de majd utána nézek).Én mondom:Bennem csak az fogant meg,ha a vonat váza fénysebességgel megy, a belsõ rész lelassul, akkor elhagyja a váz a belsõ teret és mire feleszmélnének az utasok felrobbannak,mert a váz össze ütközik a belsõ térrel.

3.,Steven mondja: A fénysebességû jármú ha körbe tudja repülni a fekete lyukat eltelik 2 hét az ûrben, viszont a földön több idõ telik el és így tudna az ember elõre menni az idõben.Én mondom:Ez így igaz lehet,de mivel az elején azt mondtam,hogy a földnek nincs jövõje, csak az emlékeinkbe van,hogy milyen legyen a jövõ, vajon az idõ utazó akkor milyen jövõbe érkezne meg?

Remélem nem fogtok,nagyon megkövezni amit írtam,de ez csak egy laikus ember gondolata, akit foglalkoztat az idõutazás.
Io 2011 jan. 22. - 12:25:05 Előzmény A kéz és lábápolás fontos
(46/135)
Sok élelmiszerünk, amit rég fogyasztunk, a természetben teljesen másképp néz ki. Pl a káposzta. Az is hasonló utat jár be míg az ember háziasította. Szerintem ez a gén szó lehet ijesztõ. Folytatni kell a kísérletezést, az víz elõre. A gyógyszerekkel kapcsolatban abszolút igazad van.
10/10
NANU..! NANU..! 2011 jan. 22. - 02:39:08 10/10
(45/135)
Hogy Én miért nem látom sosem... ?:(
Egy" sem láttam még. :(
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 22. - 00:18:07
(44/135)
Az biztos, hogy vitát szül, de ki kell tapasztalni.Emberek milliói fogyasztják a gyógyszereket aminek sok egészség károsító hatása van amellett, hogy specifikusan egyvalamit gyógyítanak.Ennek tükrében kár a GMO termékeket csak egy rossz elõérzet miatt elítélni.Tesztelni kell, ha kell pár generáción át, hogy okoz e káros következményeket az emberben. Nemrég olvastam,hogy most már szabad utat engedtek a GMO lazac termelésnek.Az ellenzõk egyébkén itt is inkább csak amiatt aggódnak, hogy kiszabadult GMO lazacok kiszorítják az "eredeti" lazacokat az élõhelyükrõl.
De ez is csak vaklárma mert sterilizált lazacokat tenyésztenek.
Io 2011 jan. 22. - 00:05:04
(43/135)
A géntechnológia elég sok vitát szül. De tény, hogy az ûrben ez lenne kb az egyetlen módszer.
Hú, én azért ezt nem akarnám megélni. Bár lehet, még egy virtuális valóságot is létrehoznának, hogy könnyebb legyen elviselni.
Io 2011 jan. 21. - 23:58:27
(42/135)
Ó, hát akkor ez egyre érdekesebb. Köszönöm! Igyekszem beszerezni.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 23:54:11
(41/135)
Centripetális gyorsulást lehet létrehozni forgó mûholddal.Elõször lehet kicsibe kezdeni, mint a Nemzetközi Ûrállomás. Persze ezt már eleve forgatható gyûrû formában, és e köré lehetne az egyre nagyobb gyûrûket építeni.Fogyasztásra szánt növényekbõl amire megoldást kell találni az a gabonaféléknek a helyettesítése, mert búzatáblákra nyilván nincs hely.De pl. egy ember igényeit viszonylag kis helyen meg lehet oldani egyéb növény fajtáknál ,mint pl paprika paradicsom, borsó.Hús talán nem is állattartásból lenne, bár egy emberre vonatkoztatva az sem nagy terület (tyúkok, disznó az csak pár m2), hanem pl õssejt tenyésztéssel lehetne étkezésre húst "növeszteni" .Ez a technika már napjainkban is eléggé elõrehaladott állapotban van.
Thousand Lakes 2011 jan. 21. - 23:46:44
(40/135)
Az eredetileg kijelölt úti céljukra akarnak utazni. A részletekre már nem emlékszem, régebben olvastam. Érdemes elolvasni, remek sci-fi. (Sõt, Mike Oldfield zenéje, melyet a regény inspirált, nemkülönben remek). A jelenleg majdnem megvalósítható ûrlift ötlete is benne van. http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%B0rlift
Igen figyelemreméltó egyébként, hogy a Thalassát csupa "hitetlen" népesíti be, azt se tudják mi az a vallás. Egy példája a vallás nélküli társadalomnak.
Io 2011 jan. 21. - 23:32:50
(39/135)
Igen, ezért is mondom, hogy azt még meg is kell élni.
De tudtommal nem tudunk gravitációt létre hozni. Mondjuk, ha forog a hold…… De akkor annak jó nagy holdnak kell lennie, vagy több kisebbnek, és kell olyan is, ahol termelik az élelmet pl. Amúgy kifejezetten jó ötletnek tartom.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 23:27:21
(38/135)
A mesterséges holdat csak azért gondolnám jobbnak,mert egyrészt "mobilis" ,másrészt egyszerûbb a megfelelõ gravit kialakítani rajta.A Nap mint veszélyforrás elhanyagolható.Egy végzetesebb napkitörést egy távolabbi mesterséges holdon át lehet vészeli,illetve vissza lehet "kolonizálni" a Földet késöbb. Azon , hogy a Nap "meghal" egyszer,azon még gondolkodni is felesleges mert az úgy 5 milliárd év múlva válik esedékessé.
Io 2011 jan. 21. - 23:16:39
(37/135)
Hát igen. Ha csak ilyen átmeneti megoldásra gondolunk. De még ehhez is fejlõdni kell. Azért a valódi holdakat is figyelik. De ha a nap meghal, úgy is menni kell. Feltéve, ha addig nem halunk ki.
Amúgy akár 100 év is piszok hosszú lenne. Az elsõ embereknek mindenképp, akik még emlékeznek a földi életre.
A kéz és lábápolás fontos 2011 jan. 21. - 23:10:51
(36/135)
Szerintem, ha a cél az emberi faj megmentése,akkor nem ilyen utazásokba kell gondolkodni, hanem nagyobb (bazinagy) lakó mûholdakról, ahol nagyobb számú kolóniák élnének.És ha lesz valami földi katasztrófa akkor onnan lehetne 10-100-1000 év múlva visszatelepülni.
Még talán ez a mai technológiával a legoptimálisabban kivitelezhetõ dolog.