nezd_a_magyart márc. 20. 16:10:26 Előzmény Rákász Béla
(239/299)
Tarantino filmjei szórakoztatóak, ott a stílus, a szövegkönyv dominál. Ne hasonlítsd ezt a filmet tarantino filmjéhez, mert felesleges. Tarantino egyszer sem állította, hogy a filmje megnézése hazafias kötelesség. De mehetünk tovább is: tarantino kicsiben kezdte, kis költségvetés, aminek meg lett a pozitív hozama. Ismertesd kérlek rákay eddigi filmjeit, amik kicsiben kezdték.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 20. 15:23:52
(238/299)
Te most a megszólított és a vele általad valamilyen közösségbe sorolt emberek megsemmisítésére vonatkozó reményedet fejezted ki. Hellóhelló, kicsit gondolkozz már el mit csinálsz.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 20. 15:18:45 Előzmény senki1234123
(237/299)
Ja értem, köszi. Igazából tök mindegy, az is csak egy állami bevételi forrás, amit onnan osztogatnak azt máshol szedik be, máshonnan kompenzálják. Szóval nincs minőségi különbség abban hogy melyik közpénz zsebből veszik ki.
1/10
csincsilla72 márc. 20. 13:30:56 1/10 Előzmény Rákász Béla
(236/299)
Azért szeretném majd látni az arcod, amikor a szeretett vezéredről kiderül, hogy orosz kém és hazaáruló. Ami már most is egyértelmű, de eljön az idő, amikor ez a napnál is világosabb lesz. Mindenki számára.
És félreértés ne essék: NEM Petőfi ellen kampányol bárki is, hanem Rákay Kálmán filmje ellen. Az igazi Petőfiről van annyi tudás, hogy biztosan állíthassuk: leköpné Kálmánt és az egész NERt. :-)
1/10
foxboiii96 márc. 20. 13:18:47 1/10 Előzmény Rákász Béla
(235/299)
Ennél a mainál magyarellenesebb és gyűlölködőbb kormánya még nem volt a hazának. Szerintem az hazugságnak tekinthető, ha ilyen módon átírják a Petőfi Sándor történetét és ideológiáját és céljait. Inkább ne is nyúltak volna hozzá. Petőfi Sándor Nyugat-párti volt, ti meg olyan propagandát toltok rá, ami Petőfi Sándor ideológiáit semmibe veszi. Tudniillik, Petőfi Sándor is Klasszikus Liberális volt, nem Illiberális. Ez a különbség köztetek és Petőfi között. Kívánom, hogy ugyanígy írjanak rólatok is, hogy ti baloldali Sorosisták voltatok, mert meg is érdemlitek, mert ez a ti igazi valótok. És nehogy az legyen, hogy én mit politizálok itt, ez nem erről szól. Ha valaki elkezd politizálni, hadd politizáljak már én is a komment szekcióba. - félreértés félreértéseket szül. Béla, ha észrevetted volna, az eredeti hozzászóló arra gondolt, hogy Habsburg-ellenesség, nem pedig Fidesz-ellenesség. De habár ez így itt van, te direkt láttad bele a rendszerkritikusság szóba a Fideszt. Miért? Talán ez a véleményed? Még a végén kiderül, hogy csak a pénz miatt fogadsz állást a Fidesz mellett.
delejork márc. 20. 13:13:30
(234/299)
Láttam, Filip amolyan Ridley Scottosan beolvasott történeti hűség miatt fanyalgóknak. Annyiból igaza van, valahogy Rettenthetetlen és Gladiátor kapcsán nem fanyalognek ennyit, pedig azoknak még kevesebb közük van történelemhez.
10/10
Rákász Béla márc. 20. 11:33:15 10/10 Előzmény nezd_a_magyart
(233/299)
Tarantino filmjeit meg ne nézd, mert öngyi leszel! :-)
Ez egy FILM, nem történelem könyv...ami, mivel mindig a győztesek írják, szintén teli van jól kiszínezett hazugságokkal. A történelemkönyvben hazugságnak, hamisításnak hívjuk, ha elszalad az író fantáziája, a filmiparban művészetnek.
Ui..
Ennél a mainál magyarellenesebb és gyűlölködőbb ellenzéke még nem volt a hazának. Képesek már Petőfi ellen is kampányolni, csak mert nem ők csinálták ezt a valós történelmi eseményeken alapuló kalandfilmet! :-(
Hamarosan végük is lesz: JÖN A MOHÁCSI CSATÁRÓL szóló film is! :-)
Ami megint csak a magyarok hősiességéről és az őket eláruló ellenzék aljasságáról fog majd szólni.
Én szóltam.
nezd_a_magyart márc. 20. 10:59:43 Előzmény Rákász Béla
(232/299)
Örülök, hogy tetszett a film és egyenesen visszarepített 1948-ba, de sajnos eredetileg 1848-ban kellett volna játszódjon, mégpedig akciójelenetek nélkül. Ez a film lehetett volna egy érdekes karakterdráma, talán a legbelső félelem dominálhatott volna (a rendszer ellen) de ehhez kellett volna egy kompetens forgatókönyv egy jó rendező - és talán rendszerkritikusság. Helyette megmondóemberek végtelen pénzből összerakott szörnyetegét kaptuk, ami történelmi alapok híján üres, beállított, felesleges lett. Aki erre 10 pontot ad, az nem látott még filmeket (aki 1 pontot, az nem tiszteli a filmen dolgozó szakemberek kemény munkáját)
1/10
csincsilla72 márc. 20. 10:50:01 1/10
(231/299)
Nos, én megnéztem, és rémes. Hiteltelen, tökig rakva túltolt pátosszal. Ha nem lenne politikai véleményem is, akkor talán két pont. Talán. Nagy jóindulattal.
De van véleményem. Felháborít, hogy az a "magyar" akinek a jelenlegi kurzus és az ő kurzusfilmje tetszik. Felháborít, hogy csilliókat elköltöttek rá. De még ennél is jobban felháborít, hogy nem elég, hogy csilliókat költöttek rá, ráadásul totál történelemhamisítás az egész.
A gond az, hogy ha ez az egész nem lenne más, mint egy wannabe akciófilm, teljesen fiktív szereplőkkel, akkor lehetne akár 4-5 pont is. Maximum. De nem az, és ettől nem tudok elvonatkoztatni.
Én végigdühöngtem a filmet, bár számítottam rá, hogy valami ilyesmit kapok, úgyhogy nem ért teljes meglepetésként. De a film alulmúlta még a várakozásaimat is. Szóval megmozgatott érzelmeket.... Csak nem olyasféléket, amiket Rákay Kálmán meg szeretett volna mozgatni.
8/10
offtopic
senki1234123 márc. 20. 07:09:35 8/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(230/299)
"egyszer már kifizettem a jegy árát"
A hatoslottó játékadójának 80 százaléka lesz a filmtámogatás állandó forrása 2012. január 1-jétől az Országgyűlés novemberi döntése értelmében.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 19. 23:19:59 Előzmény senki1234123
(229/299)
Nullát. Miért, kellett volna?
jaromil márc. 19. 23:12:17 Előzmény Rákász Béla
(228/299)
te ugy trollkodsz? :D kérlek mond, hogy igen
10/10
Rákász Béla márc. 19. 22:06:07 10/10
(227/299)
Megnéztem egy nagy moziban is (ETELE) egy vidéki kis mozi után és ott, a tökéletes hang és fényhatások miatt nagyon ütős a film! Gyönyörű szép nap volt ez 1948-ban! Méltó hozzá a film.
Kár volt előre lepontozni, kedves ellenzék. (Még be sem mutatták, de már tele volt a film oldala 1/10-es osztályzattal...) :-) A Szendrei Júliát (tudom, y, de én a film hatására magyarosítottam) játszó Mosolygó Sára meg végig gyönyörű! Amikor kócos, akkor a legszebb! Olyan szentesi feelingje van a csajnak. És az jó! :-) Az is jó! 10/10-es!
8/10
offtopic
senki1234123 márc. 19. 21:40:16 8/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(226/299)

Hány darab hatoslottót vettél tavaly?
9/10
Pávi márc. 19. 20:01:44 9/10
(225/299)
"Mi nem tudtunk nagy rajongói lenni az alkotásnak, de ha te pont szereted a fantáziátlan akciójelenetekkel és rajzfilmesen komplex karakterekkel teletömött, orrvérzésig patetikus tévéfilmeket, esetleg március 15-én a kedvenc elfoglaltságod megnézni a környék összes általános iskolájának ünnepi megemlékezését, akkor irány a mozi!" /port.hu/

Szóval igen... ezek szerint ez vagyok én és mind a 17-en, akik elmentünk 15-én megnézni a filmet és tetszett nekünk. Mindenkinek ajánlom.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 19. 19:22:49 Előzmény WASKER
(224/299)
Feltétlenül 😃

A Semmelweis nálam 7-es volt, a Hadik büszke 1 pontot ért el, úgyhogy bármi lehet még.
9/10
WASKER márc. 19. 17:31:51 9/10 Előzmény Sz. Péter
(223/299)
Ezt a témát hagyjuk inkább...
offtopic
Sz. Péter márc. 19. 16:42:05 Előzmény WASKER
(222/299)
A tűzijáték eleve egy elavult, (duplán)szennyező, iszonyat drága dolog.
Drónokkal sokkal látványosabbat lehet már alkotni.
(na nem a múltkori Petőfi viccre gondolok)
9/10
WASKER márc. 19. 15:24:18 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(221/299)
Kíváncsian várom majd a kritikát... 😉
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 19. 14:58:32 Előzmény WASKER
(220/299)
Meg fogom, de majd csak torrentről, mert egyszer már kifizettem a jegy árát 👽😀