Téma: Motel 3.

9/10
olahmiki1959 2015 okt. 16. - 06:14:23 9/10
(32/52)
Baromi jó film, nagyon tetszett, végig izgalmas, a jelenetek hihetetlenül kemények, a párbeszédek végre életszerûek, nem pedig bicskanyitogatóan mesterkéltek, az utóbbi idõk egyik legjobb filmje - a maga kategóriájában.
9 pont.
tombenko 2015 okt. 09. - 18:44:24 Előzmény zimike
(31/52)
"Vérfagyasztó és IGAZ történet !"
Szerencsére nem.

"Ugyanakkor rávilágít ez a film arra is ,hogy bizonyos szempontból a sötét KÖZÉPKOR mennyire civilizáltabb volt az igazságszolgáltatás terén"
Aha.. nem. Sõt, brutálisan diszkrimináns volt, mint az általad idézett törvények is mutatják.

"ma az ilyen eszement szadista gyilkosokat ha sikerül elkapni akkor át akarjuk õket nevelni és akár 10-15-20 év után újra szabadon engedjük õket"
Fail. Nem. Az ilyen "eszement , szadista gyilkosok" életfogytig bennlakók lesznek egy pszichiátrián. A sima gyilkosok esetében sem úgy megy a szabadulás, hogy "Jóska, holnap mehetsz", már eleve 2-3 év után annyira elszakadnak a bennlakók a kinti világtól, hogy segítséggel tudnak csak visszailleszkedni. Most gondold el ugyanezt 15-20 év után.

"persze addig állami pénzen gondoskodunk róluk egy börtönnek nevezett ... luxusszállodában "
Ha ez neked luxusszálloda, akkor elég putri helyen lakhatsz... Nomeg a börtön céljaival sem nagyon vagy tisztában.

"De vajon mi volt a sorsa az ilyen embereknek a "sötét"-nek nevezett középkorban ?"
Attól függ. Ha király volt, akkor szentté avatták.

"Szent Laci bácsi és Könyves Kálmán bácsi (két magyar király) kegyetlen törvényire gondoljunk csak amivel fenntartották a rendet."
Ez inkább korszellem. Egyrészt az akkori idõkben az embereknek nem volt idõérzékük, azaz egy börtönbüntetés legfeljebb némi munkaszünetet jelentett, másrészt az emberi élet, különösen a közrendbéli emberek élete gyakorlatilag értéktelen volt. Nomeg a vallási megszállottság is rátett - ha véletlenül bûntelen volt a kivégzett illetõ, hát majd jóvá teszi a képzeletbeli barát az álomvilágban.
Másrészt komolyan hittek abban, hogy a bûn egy tényleges, önálló entitás, démon, amit igyekeztek végleg megsemmisíteni. Ennek köszönhetõek a brutális csonkítások és rettentõ látványos kivégzések. Minél fájdalmasabb és lassúbb, annál jobb.

"Börtönök nem voltak csak félkarú emberek"
Ami amúgy a kor viszonyai között lassú kivégzést jelentett...

"Az állam bácsi jobban beosztotta az adófiztõk pénzét : nem harácsolta úgy el mint MA !"
Na ja, elháborúzta, szétadakoztak a haverok között, stb... Éppúgy, mint ma, sõt, még jobban. Ráadásul még szólni sem lehetett ellene, mert az felségárulást jelentett -> kivégzés.
10/10
idiot99 2015 okt. 09. - 14:43:04 10/10
(30/52)
nekem ez is tetszett.. vannak benne komoly részek.. végén az a kis geci megérdemli a sorsát!történe is jó,nem értem akinek tetszett pl az elsõ 2 az miért fikázza ezt..
Black Orchid 2013 jún. 14. - 00:36:03
(29/52)
Az elsõ két rész tetszett (8*), viszont ez valami rettenet rossz. Igazából pontozhatatlan szerintem. Látszik, hogy nem Eli Roth rendezte.
6/10
Keló Scofield 2013 máj. 02. - 11:07:21 6/10 Előzmény Johnny14
(28/52)
Szépen megfogalmaztad, fõleg a helyesírásod kifogástalan:)
Undorító? Az elõzõ részek is azok voltak, ne nézz "horroL" filmeket, viva Las Vegas:)
4/10
Lucky04 2013 máj. 02. - 07:15:46 4/10 Előzmény Johnny14
(27/52)
Ez körülbelül annyira igaz töténet mint a Vuk!
3/10
Johnny14 2013 ápr. 30. - 14:38:45 3/10 Előzmény zimike
(26/52)
UNDORITÓ, GUSZTUSTALAN. FÕKÉNT HOGY ÁLLÍTÓLAG IGAZ TÖRTÉNET! EVÉS KÖZBEN AJÁNLOTT!;) AKI KI TALÁLTA EZT A FILMET SZERINTEM AZZAL NEM LEHET MINDEN OKÉS(BAJVAN VELE)! :)) EZ NEM NAGYON MONDHATÓ HORROLNAK!:// NEKEM AZ ELSÕ KÉT RÉSZ AZ MÉG ÚGY AHOGY ELMENT! DE EZ! PFF....ÉN AJÁNLANI NEM TUDOM!;)
10/10
zimike 2013 jan. 30. - 19:42:30 10/10
(25/52)
Vérfagyasztó és IGAZ történet ! Sajnos a világ tele van ma szegényekkel és persze vannak gazdagok is akik már mindent
megvettek és kipróbáltak maguknak s mivel már a csak beteges dolgok maradtak ezért kezdik ezeket is kipróbálni hogy NE
UNATKOZZANAK !Ugyanakkor rávilágít ez a film arra is ,hogy bizonyos szempontból a sötét KÖZÉPKOR mennyire civilizáltabb volt
az igazságszolgáltatás terén : ma az ilyen eszement szadista gyilkosokat ha sikerül elkapni akkor át akarjuk õket nevelni és
akár 10-15-20 év után újra szabadon engedjük õket ...persze addig állami pénzen gondoskodunk róluk egy börtönnek nevezett ...
luxusszállodában ! De vajon mi volt a sorsa az ilyen embereknek a "sötét"-nek nevezett középkorban ?
Szent Laci bácsi és Könyves Kálmán bácsi (két magyar király) kegyetlen törvényire gondoljunk csak amivel fenntartották a rendet.
Börtönök nem voltak csak félkarú emberek (lopás károsultak ) és hullák (akik vagy többet loptak egy tyúk értékénél vagy
embert öltek elõzõleg) Az állam bácsi jobban beosztotta az adófiztõk pénzét : nem harácsolta úgy el mint MA !

Lássunk Laci bácsi törvényeibõl egy kis ízelítõt :

A lopáson ért szabadról vagy rabszolgáról


a) Ha valamely szabadot vagy rabszolgát lopáson érnek, akasszák fel

b) Ha pedig ( a tolvaj ), hogy megmeneküljön az akasztófától, a templomba menekül, kihozván õt a templomból, vakítsák meg.

c) A lopáson ért rabszolgát, ha nem menekül a templomba, miként a szabadot, akasszák fel. Az ilyen szolga urának legyen a vesztesége a felakasztott szolga, az elveszett dolgok urának pedig legyen a vesztesége: az elveszett dolgok.

d) A lopáson ért szabadnak, ha a templomba menekült, és onnan kivezettetvén megvakították, fiai és leányai, ha tízévesek vagy annál fiatalabb korúak, szabadságban maradjanak, ha pedig tíz évnél idõsebbek, vessék õket szolgaságra, és minden vagyonukat vegyék el.

e) Az olyan rabszolga pedig avagy szabad ( ember ), aki libát vagy tyúkot lop, fél szemét veszítse, és amit lopott, adja vissza.
10/10
Rube 2013 jan. 18. - 12:20:07 10/10
(24/52)
Szerintem ez a film bemutatja, hogy beteg filmbõl hogyan lehet még betegebbet csinálni. A vége hatalmasat ütött.
7/10
horipapa. 2012 aug. 31. - 11:26:45 7/10
(23/52)
Szerintem nem volt ez se rossz.
Hiába írják, hogy sok volt a brutalitás, gusztustalanság, én úgy vettem észre, hogy kevesebb volt mint az elõzõ részekben.
Kicsit másabb volt a történet mert itt fogadtak az áldozatokra.
10/7
pillangókisasszony 2012 aug. 13. - 23:32:39 Előzmény somersby
(22/52)
Egy Ed Gein nevû sorozatgyilkos élete adta az alapötletet,de mint láncfûrészes gyilkos ahogyan a filmben szerepelt a valóságban soha sem létezett..ahogyan a texasi pszichopata család sem,A film végén látható eredeti felvétel is pont annyira eredeti,mint az Ideglelés...
Számomra hihetetlen hogy a mai napi van aki elhiszi ahogy amit lát az valóság,csak mert azt mondják neki,hogy az.
3/10
petyus1988 2012 aug. 12. - 12:50:07 3/10
(21/52)
Hu ez soroztat szégyendarabja. Ebben már Tarantino nevét sem látom látszik is filmen. semmi de semmi hangulata nincsen teljesen hiteltelen. Kelet európai kerettel ami 1-2 ben volt sajátos hangulatot atmoszférát teremtett embernek kicsit valóságérzete volt. De egy Amerikai metropolisban? Meghagyott ukrán szövegek és testõrök is erõltetettek pláne egyik néger is.Kínzások 1 ben nagyon realisztikusak voltak próbálták teljesen lemodellezni fájdalmat kínt sérülést ettõl is volt jobb mint pl. Fûrész hiába itt viszont gyilkosságok bocs kínzások B kategóriás tinifilmbe valók rövidek elkapják kamerát pont mint 16 os kamasz horrorokban. Aki szerette Motelt és nem akar csalódni ezt részt hagyja ki. Ettõl függetlenül 1-2 rész kiváló volt.
offtopic
somersby 2012 aug. 11. - 20:50:55 Előzmény pillangókisasszony
(20/52)
Nem jól tudod, mert az megtörtént eset volt.
6/10
Sadenal 2012 júl. 31. - 18:15:06 6/10
(19/52)
Szórakoztatóan szar film volt, akár az elõzõ 2 társa. Kár, hogy ezt nem Eli Roth rendezte. Úgy utálom mikor cserélgetik a rendezõket.

6/10
pillangókisasszony 2012 máj. 08. - 19:28:13
(18/52)
Erõs túlzás hogy a Texasi láncfûrészes valós történeten alapul.Egy sorozatgyilkosról formálták a karaktert,de amúgy az egész fikció,ha jól tudom.
10/10
a Maci 2012 máj. 08. - 19:01:03 10/10
(17/52)
Szerintem jó film volt !

Igen TANULSÁGOS is mindamellett. Hiszen nincs vérfagyasztóbb a VALÓSÁGNÁL !
Tudták ezt már a Texsasi láncfûrészes alkotói is ...hiszen az a film megtörtént eseményeken alapult !
Nos ez a film is habár még nincs ilyen felderített szadista passzió (vadász-bulik zártkörben )de ,hogy
teljes mértékben ELKÉPZELHETÕ ez az eset a VALÓSÁGban is ...és szerintem már jó párszor meg is történt
hasonló vagy még ennél is betegebb elképesztõ ESET ...nos az 100 %!
Bizony megeshet akár még VELÜNK is hasonló ...A pesti hajléktalanok közül, hallomásból tudom, hogy
jó néhányan már hasonlóan LEVADÁSZÁS által fejezték be sanyarú életüket, szadista aranyifjak élték ki
beteges hajlamaikat rajtuk s a végén természetesen nem maradhatott el a gyilkolás felett érzett öröm.
Azok a hajléktalanok akik kutya vagy macskatápból készült maguk csinálta pörköltet esznek a McDonaldsból
vagy egyéb gyorséttermekbõl kidobott száraz kenyérrel körítve ...nos õk ...POTENCIÁLIS célpontjai az ilyen
hajlamú " vadászösztönökkel " megáldott civilizált városlakóknak ,kispolgároknak!
Igen mert ezek az emberek úgy gondolják hogy amit õk tesznek az egy velünk született õsi ösztönbõl fakad ,
s ezért ELFOGADHATÓ ,sõt egy egészséges emberbõl NEM is hiányozhat .
3/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 24. - 08:24:02 3/10
(16/52)
Ezzel a Motel 3-al csak az volt a baj, hogy a kínzások nagyon gagyik voltak, nagyon sok hiba volt a filmben, és a színészi játék is pocsék. 10/3
kybuck 2012 febr. 22. - 08:15:11
(15/52)
Egy fokkal jobb, mint a korábbiak, legalábbis a körülmények miatt, amúgy ugyanolyan baromság az egész, a legvége meg felér egy viccel. A célközönsége valszeg a beszívott egyetemi kollégisták lehetnek.
eszkimó viselet 2012 febr. 21. - 11:51:02
(14/52)
Hát nem tudom. Eli Roth mindenképpen kiemelkedik az amerikai horror lehetõségekbõl de nem ér fel a sarkáig sem Xavier Gens-nek, Alexandre Aja-nak, Alexandre Bustillonek, Pascal Laugier-nek.
És ha õ vmit abbahagy azt illene respektálni, már ha képességek híján van az illetõ és nem azzal a bátor öntudattal, hogy meg fogja lépni a mesterét. Itt sajnos nem az utóbbiról van szó. A folyamatos átverések pedig még annál is kiszámíthatóbbá tették a filmet, mint amennyire egy gyenge film esetén számíthatunk.
6/10
Keló Scofield 2012 febr. 20. - 20:20:11 6/10 Előzmény truth555
(13/52)
Milyen szál maradt elvarratlan, ebben az igen egyszerû filmben?
Számomra legfeljebb a sánta srác volt az, hogy miért volt sánta:), mert semmi extrát nem hozott.