Téma: Mr. Nobody

9/10
Beyond silence 2010 aug. 22. - 03:23:52 9/10
(14/174)
A Mr. Nobody egy lenyûgözõ gondolatkísérlet aminek leképezése bár több helyütt sem tökéletes, maga a megvalósítása is a zseniálist, a legnagyobb elismerést érdemli.

Amikrõl a film szól már engem is jó ideje furdalnak, foglalkoztatnak (a létezés esetlegességérõl, párhuzamos életlehetõségekrõl, a döntésekrõl stb.) de elképzelésem sem volt hogy lehetne ezt ábrázolni. Sok stílus elem nem tetszett (túl színes, túl sok vidám zenebetét, babafiguraszerûen kinézõ karakterek) ám számos más elképesztett, mélyrõl jövõ dolgokat ragadt meg, könnyeket fakasztott.
stygi 2010 aug. 20. - 17:57:15
(13/174)
Még soha az életben egy film sem volt ilyen hatással rám. Egyszerûen nem tudom szavakba önteni az érzéseimet, annyi minden kavarog most bennem.
NYKFAN 2010 aug. 19. - 18:43:37
(12/174)
én kb. 10 óra alatt kétszer is megnéztem a filmet, úgy tetszett is (bár a szerelmi részek miatt inkább az elsõ 30-35 perc), de kicsit hiányérzetem maradt a "nagy megfejtésben"...

lehet én értelmeztem rosszul, de ha most tényleg az a vége, a megoldás, hogy

---SPOILER---

az összes élet, ami megjelent a filmben (beleértve ebbe a 2092-es jövõbeli képet is??) a kisfiú agyszüleménye volna? mert ez esetben kicsit számomra értelmetlen a befejezés, vagyis hogy a kis Nemo a sínek mellett elfut egy úton...
mert ha valójában elképzelte, milyen élete lehetne a 2 döntés választásával,
- ugye ha lemarad a vonatról és az apjával marad, megismerhette volna Elise-t (kudarc...depressziós házasság, mérgezõ kapcsolat), vagy Jeant (luxus és pénz, de üres élet...kudarc, )
- ha eléri a vonatot, megismeri Annát, akivel szintén kudarcot vall, mivel elválasztják õket szüleik, ám a végén kiderül, hogy szõrösen :D de a világítótoronynál mégis összetalálkoznak...szóval egyedül ebben a 3. esetben van az, hoyg Nemo nem hal meg, hanem végülis túléli, ráadásul az egyik szerelmével...
és ha már a részleteknél tartunk, hogy jött ide pontosan az a cipõfûzõs fickó, aki lelõtte a kádban? ez nem volt igazán kidolgozva, csak annyi hogy egyszer mérges lett mert elszakadt a fûzõ...:o
---SPOILER OFF ---

szóval ez nekem kicsit homály, pedig 2szer néztem meg, de itt mindenki csak a "felszínrõl" beszél, hogy milyen jó film, meg döntésekrõl szól így meg úgy, de mélyebben senki nem megy bele...
10/10
ciluvagyok 2010 aug. 19. - 01:27:51 10/10
(11/174)
Emiatt a film miatt regisztráltam a fórumba.
Még most is sírok...
A kisfiú a vonatállomáson... megszakadt a szívem.
Döntések.
Aki állt már valaha döntés elõtt, megbánt már döntést vagy nem tud dönteni és azon agyal, "mi lett volna, ha..."
nézze meg ezt a filmet.
köszönöm, ez nagyon kellett a lelkemnek.
10/10
10/10
csipszwiZaRD 2010 aug. 16. - 11:44:19 10/10 Előzmény jakovlev
(10/174)
Nagyon szép film:) Ajánlom mindekinek
ba0805 2010 aug. 13. - 19:18:49
(9/174)
érdekes film, nekem a végén a "Benjamin Button különös élete" jutott eszembe.. más a történet, de valahogy mégis ...
6/10
MiaLarge 2010 aug. 10. - 20:54:37
(8/174)
10/10
Napokig ezen a filmen járt az eszem...
10/10
sveszti 2010 aug. 03. - 08:49:19 10/10
(7/174)
Jó lenne a mondanivalót nagy okosan kifejtenem, de csak érzéseim vannak. Már, már közhelyszerû, amikor elmondom, hogy választásaink, még ha olykor nem is tûnnek sorsdöntõnek, sõt elsõ látásra ha mégoly lényegtelenek is, egész életünkre, s ezzel kapcsolatosan mások életére is kihatnak. Apró láncszem mivoltunk ellenére képesek vagyunk talán az egész mindenséget is befolyásolni? Jó lenne nem gondolni erre minden döntésünk elõtt, és persze nem is lenne túl egészséges.
Jó ez a film úgy ahogy van.
Ha a bõvebb véleményemre kíváncsi lennél: http://sveszti.blogspot.com/2010/07/mr-nobody.html
10/10
krisz113 2010 júl. 28. - 19:33:08 10/10
(6/174)
Hihetetlen film... Még tarthatott volna tovább, de így is tökéletes. VAlóban iylen filmeket lenne még jó látni többet. Nagyon sok elgondolkoztató dolog van benne 10/10
10/10
jakovlev 2010 júl. 19. - 14:59:23 10/10
(5/174)
A végefelé nekem is majdnem elpattant a húr...
Egyáltalán nem értelmetlen, minden ami eleinte érthetetlen és felfoghatatlan, késõbb kiderül a párbeszédek alatt. Sztem mindent elmond.
Több ilyen filmet kell látnia az embernek, hogy hamar rá tudjon hangolódni. Nálam ez hál' Istennek nem gond.
Remekmû! 10/10
10/10
fabdaone 2010 júl. 09. - 11:16:47 10/10
(4/174)
Hát, számomra elég sok különálló mondanivalója volt... nagyon sok elejtett mondatban/jelenetben volt mondanivaló, már az elején a galamb és a jutalom is érdekes gondolatokat szült bennem. Egy mondatban nem hiszem, hogy össze bírnám foglalni neked a film lényegét, :) Talán, hogy a képzelet minden...

Amúgy, ha két filmmel kéne jellemeznem magam, akkor ezt mondanám és a The Nines-t...

Nagyon jó film, mindenkinek ajánlom, tény, hogy néha egy kicsit vontatott és talán csöppet unalmas is, de minden jelenet szükséges ahhoz, hogy megteremtse azt a hangulatot, ami a filmet kiemeli. Szerintem. :)

Peace
oszkos 2010 jún. 30. - 23:05:50
(3/174)
Én full szeretem az ilyen filmeket, de ezt sajnos abszolút nem értettem. Kicsit untam is. Valaki légyszi írja már le a lényegét (mondanivalóját). Köszi
10/10
someone 2010 jún. 13. - 12:43:41 10/10
(2/174)
Ti hol tudtátok megnézni? Én is nagyon kiváncsi lennék rá. Létszi segítsetek
10/10
Clare 2010 jún. 02. - 07:30:01 10/10
(1/174)
Imádom ezt a filmet! Annyira gyönyörû, és összetett. Én is sírtam az utolsó tíz percben,csak úgy patagzottak a könnyeim, de aztán meg mosolyogva sírtam... Olyan, mintha tudnék valamit, amit a többi ember nem... Pedig általában nem szoktam sírni filmeken. Olyan, mintha tudnék valamit, amit a többi ember nem... Hihetetlen egy film! Azt hiszem nekem ez nem csak a kedvenc Jaredes filmem, hanem abszolút kedvenc filmem lesz!