Téma: Nagyítás

5/10
Tiberio 2023 jan. 29. - 23:38:00 5/10
(74/74)
A film szerint, a II. vh. után egyetlen generáció elég volt ahhoz, hogy kiüresedjen a homo sapiens, és saját buborékjában éljen tovább: "ha én azt képzelem, hogy teniszezek - labda nélkül - és te látod kipattanni a labdát, a dolog megtörtént". Tehát végbement az orwelli művelet, ha nem is úgy, ha másképpen is. Aztán öt évvel később Kubrick extrapolált, és meg is érkeztünk.
2/10
sorozatneked.hu 2021 szept. 14. - 19:58:31 2/10
(73/74)
2/10

Hát ez eléggé értékelhetetlen unalmas valami volt. A főszereplő kínlódik végig, ahogy a néző is a képernyő előtt. Se eleje, se vége. Nem tudunk meg semmit sem a nőről, a halottról, stb. A két pontot a csajok és a régi London miatt adtam, egyébként ne pazaroljatok rá egy percet sem!
7/10
Zitandi 2021 júl. 16. - 08:51:34 7/10
(72/74)
Az biztos hogy nem mindenkinek jön be egy ilyen film. 20 éve láttam először gyerekfejjel, engem már akkor is megfogott a hangulata és 20 év után is tetszett. Vannak benne valóban dramaturgiai hiányosságok, néhol mesterkélt a párbeszéd, idegesítő néhány karakter, de ezek ellenére szeretem ezt a filmet. Nagyon tetszenek a parkos jelenetek, aláfestő zene helyett csak a fák suhogását hallgatni sokkal hatásosabb. David Hemmings pedig telitalálat a fotós szerepére.
10/10
Lehasználó 2021 júl. 11. - 23:51:20 10/10
(71/74)
Lekötött,érdekelt,de valami miatt meg kellett szakítanom a film nézését,e miatt egy kis részt nem láttam belőle.Nagyon érdekes misztikus pszichés filmnek találtam,és nagyon meg akartam érteni,de hogy őszinte legyek,elolvastam a Wikipédiát.
Így értettem meg teljesen,hogy valójában egy nagyon jó film!
1/10
Andrea4378638467587 2021 febr. 21. - 19:18:34 1/10
(70/74)
Többször is 4×-esre gyorsítottam, mert annyira untam, és rossz volt nézni a r*bancokat, meg ennek a bamba nyálas, felugrott szemű kölyöknek a pofáját.
1/10
Owl 2021 jan. 17. - 17:31:58 1/10
(69/74)
Ez sajnos übergagyi volt! Logikátlan a végtelenségig.
- Ugye az előbb benéztél hozzánk? (A főszereplő fél percig szemezett a nővel, miközben azt a férje kefélte.)
- Nem! (Aha, nem.) ....
- És hogy ölték meg?
- Nem tudom, azt nem láttam. ....
- Értesítened kellene a rendőrséget! .... Miért lőtték le azt a férfit? (Miért, lelőtték???)
- Sejtelmem sincs!
Ezek után a nő kis mosollyal az arcán távozik.
Aki ezt művészetnek nevezi, annak komoly gondjai lehetnek a "filmművészettel".
Inkább az lehetett a művészkedés háttérben, hogy a film végén sűrűn szívogatott spangliból a stáb is jócskán becuccozott. Senkinek nem ajánlom, volt ennek a témának jobb feldolgozása.
DeathAdder 2019 okt. 05. - 02:38:46 Előzmény 21Vick
(68/74)
Szia, 21Vick! Ajánlom figyelmedbe a Bosszúállók című remekművet, már nem kell sokat várni, hogy a mosómedve és amerika kapitány végre megmentse a bolygót.
1/10
21Vick 2018 aug. 11. - 22:01:24 1/10
(67/74)
Bátran mondhatom, életem egyik legszarabb filmje volt. Portnak megint sikerült spoilerezni, leirta az esemenyeket a 66. percig, 40 perccel a film vege előtt. De ha nem varom ezt a fordulatot, amit mar tudtam, akkor valoszinuleg hamarabb kikapcsolom, mert semmi nem tortent. Iszonyú volt. A vege pedig a nesze semmi, fogd meg jol kategoria. Es ez nem thriller.
fürmender 2016 jan. 19. - 19:42:23 Előzmény pcujsag
(66/74)
A süket embernek soha nem fogod megmagyarázni miért szép Mozart zenéje. Ebbe bizony bele kell törõdni.
fürmender 2016 jan. 19. - 19:21:54 Előzmény teatea
(65/74)
Zseniális, mint a Mester valamennyi filmje. Ma ilyeneket már nem vetítenek a mozikban. Mindent elönt a jenki gagyi
perry 2015 szept. 07. - 17:51:29 Előzmény Julicska
(64/74)
Julcsika Cinrõl írok az adott szöveg textúrájában.
10/10
fantyoyo 2015 szept. 04. - 13:38:53 10/10
(63/74)
ja, ja, :)
teatea 2015 szept. 03. - 21:26:23
(62/74)
Elfelejtettem említeni, hogy Nagyítást nagyon kedveltem annak idején, úgy százhúszmillió éve, amikor láttam.
10/10
fantyoyo 2015 szept. 03. - 20:35:22 10/10
(61/74)
puszi.
1/10
Hidetoshi Nakata 2015 szept. 02. - 00:41:27 1/10 Előzmény fantyoyo
(60/74)
:)kettõnk harca 5pont Nagysád:)Adieu l'ami
10/10
fantyoyo 2015 júl. 30. - 09:03:36 10/10 Előzmény Hidetoshi Nakata
(59/74)
túlértékelt, hehe...
szeretem a "túlértékelt" jelzõt. Ahogy pár éve minden "cuki" lett, aztán "menõ/nem menõ", most elõszeretettel használja mindenki, hogy "túlértékelt".

vannak mûvek, amik jók, korszakalkotóak, esetleg nem tartoznak a szerzõ legjobb alkotásai közé, de vicces lenne balzac vagy csehov valamelyik mûvét túlértékeltnek nevezni. a film világában mondjuk kiválóan megáll a jelzõ mondjuk Steven Soderbergh bizonyos filmjeire, semmi gond, ha valamelyik szórakoztatóipari munkadarab sikerét illetjük vele, de filmtörténeti alapmûveknél röhejes, ha egy jenci vagy zsuzsi, esetleg ildi azt mondja, túlértékelt.
5/10
Julicska 2015 júl. 26. - 12:57:31 5/10 Előzmény perry
(58/74)
Mi az, hogy a '80-as évek elején vagyunk? A film '66-ban készült.
perry 2015 máj. 03. - 12:30:10
(57/74)
Csak kortörténeti dokumentumként szeretném hozzá fûzni, hogy Antonioni egy rövidfilm forgatás erejéig járt Londonban. Ekkor már jelentõs rendezõ volt és az olasz társadalmi élet jelenséginek kiváló filmes megjelenítõje.
Ez az a kor -hogy magyar érdekessége is legyen a hozzászólásnak- mikor Cini /kinn Sarolta/ klubokban lép fel Londonban, megkínálják a 007 ügynök nõi fõszerepével a '80-s évek elején vagyunk.
Virágzik az angol andergrand de Antonionit a rá jellemzõ állandó gondolat izgatja az emberi elidegenedés ahogy az emberek mint kisbolygók keringenek egymás körül kiüresedett kapcsolatok és felszínes pillanatok érhetõek nyomon. A képlet vegyél egy thriller helyzetet és egy fotóst akirõl kiderül, hogy csak önmagát szereti és az emberekre csak mint kellékekre tekint, olyan figuráknak akik nem másak mint azok a divatlapok modelljei akik egy dimenzióban a kort jelenítik meg.
Mint minden filmjében az egyén izgatja a rendezõt ez, az átalakulás ami kiemeli a suspense-thriller minõségbõl a Nagyítást,
az unott fotós egyre intenzívebben kutatja a gyilkosságot. Az eddig blazírt, férfi élete értelmet kap a a szakmányban készített divatfotók után az élet "jön vele szembe". A keresés izgalma ad célt és annak elvesztése /a képek eltûnése/ az ami elszürkíti és a semmibe taszítja a fotóst, mint a rosszul exponált kép tûnik el a ködben vissza zökkenve a mindennapokba..
A filmnek szerintem történeti értékei vannak. Rengeteg rendezõ használta fel témaként és képi megfogalmazásokat is a filmbõl. A nagy klasszikus a pantomim labda nélküli játék fémjele lett az idõszaknak.
Újító volt a meztelenség használat a tartalom érdekében és a képi beállítások vizuális megoldások.
Tény a kor meghaladta filmet de az egyéni hangokat és megoldásokat nem lehet elvitatni a Nagyítástól.
1/10
Hidetoshi Nakata 2015 máj. 03. - 11:07:46 1/10 Előzmény Edmond Dantes
(56/74)
lassan folyó vmi,mondhatni unalmas,túlértékelt.Pontozni késõbb fogom,mert elaludtam az elsõ harmadnál tegnap,de megnézem.
Edmond Dantes 2015 febr. 15. - 17:37:39
(55/74)
Nekem akkoriban is és nagyobbrészt unalmas volt (némi London-hangulat rémlik), igaz kisfiú voltam...és nagyon vártam h jöjjön a naaagy megfejtés, aztán nem jött, helyette jött egy naaagy fantomtenisz jelenet mint nagy durranás-finálé. Azóta is hiányérzetem van :) viszont megtanultam h ez a film pont ettõl olyan nagy meg filmtörténeti csúcs. Kérem h rajongók ne küldjenek szappanoperát és valóságshowt nézni, mert nem nézek, de attól még nem ájulok se el se be, ha egy filmnek se füle se farka...vagy éppenséggel csupa fül és farok, lila ködben úszva és Arany Pálmába csomagolva :)