Téma: Napfény

Aki bújt, aki nem 2013 febr. 23. - 01:35:43 Előzmény jámborkati
(241/301)
úgy van.
Mozibúvár 2013 febr. 23. - 01:33:07
(240/301)
Hát elõször is csókoltatnám a film+-osok kedves anyukáját,mert nézhetetlen szinten bombázzák már tele a filmeket a vacak reklámokkal..szánalmas.
A filmrõl se tudnék sok jót írni...
Vannak jó pontjai pl. a hangulat és a látvány rendben van.A zenei aláfestés korrekt,a szereplõk hellyel közzel jól játszanak.
Ugyan akkor összességében egy végletekig elcsépelt 50x átrágott sztorit kapunk,tipikus "fordulatokkal",és idegesítõ sztorivezetéssel.
Nem is tudom mit látott ebben Danny Boyle...de megmenteni nem tudta sajnos a filmet.
Számomra kevés film van amire azt mondanám nem ajánlom ,de ez most olyan..ebben a témában számos jobb alkotás akad.
cellasto 2013 febr. 23. - 00:41:26
(239/301)
baromi unalmas,csak háttérnek hagytam,de egyszer sem vonta oda a figyelmemet...
énvokaz 2013 febr. 22. - 21:47:08
(238/301)
Nukleáris eszközzel akarják helyrehozni a Napot :O .A nuki a Napnak csak egy kis fing.
5/10
DrAnthony 2013 febr. 22. - 19:49:25 5/10
(237/301)
Alapesetben nem lett volna rossz film - de valahogy mégse jött be.
Az elgondolás nem átlagos, és a film látványvilága is tökéletes.
Azonban maga a történet egy idõ után már átment idegesítõbe, jöttek elõ a klisék, az unalom, stb. Az írók túl sokat olvashatták a Solaris-t...

SPOILER!!!

Hiteltelen és hihetetlen, hogy MINDEN ilyen ûrhajón, MINDEN ilyen mentõakciónál van valaki, aki "bekattan", és hazavágja az egész küldetést.
Hiteltelen, hogy egyetlen ember képes tönkretenni azt a mûvet, hajót, küldetést, amitõl az egész emberiség sorsa függ.
Nem derül ki, hogy mitõl, miért kattan be, csak valami Solaris-féle misztikum lóg végig a levegõben.
Egy idõ után halálosan idegesítõ, hogy egyetlen bekattant ember képes hazavágni az egész hajót, az egész küldetést, mindent, a többiek meg csak "futnak" az események után... Nem izgalmas, hanem idegesítõ...

SPOILER VÉGE

Így aztán max erõs 5-ös...
Proevolution 2013 febr. 22. - 18:27:28
(236/301)
Nekem nagyon tetszett, jól szórakoztam!
10/10
ma.il 2013 febr. 22. - 17:38:37 10/10
(235/301)
23h-kor? ismétlés emberi idõpontban nuku? hát akkor letöltöm...ij film+
1/10
witriol 2013 febr. 17. - 21:47:28 1/10
(234/301)
Nagyon nagyon rossz film. Közepesnek indul, de nagony gagyi a vége.
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 07. - 01:13:46 Előzmény ammok001
(233/301)
és milyen kategóriára gondolsz "Napkihülés-kategória"?
Pontosan megtervezett útjuk volt, miért jelent dupla esélyt, letérni egy veszélyes imseretlen pályára? Meg is lett az eredménye + a már emlegetett Összeégett Freddy....áhh...komolytalan.
offtopic
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 07. - 01:11:37 Előzmény jámborkati
(232/301)
Nagyon tetszik a hozzászólásod.
mustfaragó 2012 szept. 23. - 21:54:52
(231/301)
Spoiler...A mûfaja szerintem egyébként egy ballada (kicsit megerõszakolva a szó jelentését). Minden, az elejétõl a végéig egybecseng azzal, amit az adott szituációban feltételezni lehet. Nagyon átgondolt film. A végén elsõre lehet ugyan kételkedni az alkotók kedvében/képzeleterejében, de kicsit belegondolva, h milyen erõk játszanak a különbözõ viselkedések irányításában (Föld megmentése, egy csillag újraélesztése, elzárkózottság, apátia/ambíció), másképpen nem is lehetett volna megoldani. Ne felejtsük el, h kb a történetüket utazásuk 16. hónapjában kezdi követni a film. Egyébként a film egyik legellenszenvesebb karaktere az, aki a legjobban elhivatott. Tényleg egy gyöngyszem ez az alkotás, a színészek munkája páratlan. Pl nincs is fõszereplõ. Ha valaki pl az rtl klub vasárnap esti 8 órás tucatfilmét szerette volna látni, akkor inkább szégyellje magát, h le merte alacsonyítani ennek a filmnek az értékét.
Bele kell gondolni, h min mentek keresztül, amin az utazás (16 hónap 8an!) bizony nagy jelentõséggel bír. A filmben egyébként a legjobb dolog szerintem az, h minden következetes. Miért õrül meg vki azért, mert meg kell mentenie a Napot, vagy miért kell feláldoznia az életét azért. Hibátlan film
6/10
jani-wan 2012 szept. 13. - 13:20:51 6/10
(230/301)
Nem számítottam semmire, nem is tudtam mirõl szól a film, csak annyit tudtam hogy sci-fi.
És nem tetszett.
A film értelmetlen alapkoncepcióra épül, némi pszichológiával, gyenge karakterekkel és jól kivitelezett látványelemekkel egybegyúrva.

Mindent egybevetve ez egy közepes alkotás, amin némileg ront
SPOILER:
a film vége felé megjelenõ összeégett szupererõs elmebeteg gyilkolászó figura, ami a 80-as évek idióta zombifilmjeit idézi.
Illetve a siralmas történetszövés legalja, mikor kitalálták hogy Christopher Lambert-hez hasonlóan jó nagy levegõ vételével ûrruha nélkül át lehet lebegni az ûrön a másik hajóba. Azért C. Lambert filmtörténeti klasszikus jelentét nem tudták überelni, mert õ egy egyszerû kezeslábasban nyakig húzott cipzárral hajtotta végre ezt a kunsztot, míg itt azért tekertek magukra némi ûrhajófóliát. :D
Szánalmas.
SPOILER VÉGE
De vannak a filmben értelmes, jó és látványos dolgok.
Szóval közepes.
Peppo 2012 aug. 19. - 16:54:58
(229/301)
Érdekes film. Hangulatát tekintve az egyik legjobb, amit mostanában láttam. A képi világ, a zene sajátos atmoszférát ad neki, és ehhez a színészek is hozzájárulnak, mert jól teljesítik feladatukat. Nem lenne vele semmi bajom, ha nem lenne az a kb. félórás rész, ahol átment gagyihorrorba. Ez miért kellett bele? A film végét tönkretette.

10 pont lett volna, ha nincs az, aminek nem kellett volna lennie. Így csak 10/7
Uff 2012 aug. 04. - 23:34:12 Előzmény brrrrrrrrr
(228/301)
Hát izé. Lecke még 100 könyv olvasni.:)
SPOILER
Egy olyan generáció aki nem érezte még a nap erejét, feltételezve hogy nem 2 nap alatt gyengült le igen drogként hathat rájuk. Senki fia borja miatt nem tettek kitérõt konkrétan a másik "bombáért" ugortak el a nagyobb siker érdekében.

Az eleje nekem tetszett a be kéne bikázni a napot, mert befagy a seggünk koncepció, de aztán a "intelligens" komputer nem szól, hogy elfelejted a pajzsot beállítani, már egyáltalán az útiterv módisítás engedélyezése is necces, de még indoknak elfogadható, hogy a küldetés célja megmarad, de amikor leváltak átdokkolni a nap mellett az elég magas rizikó faktor ahhoz, hogy ne engedélyezze.... úgyhogy ez a PC nem jön ki jól ebbõl a szitukból számomra, hol elbeszélgetnek vele, hol meg mintha egy Comodor64 szintjét nyomná a srác lelki beteg lett mert a pajzsokat elfelejtette beállítani pedig logikus hogy a PC-nek megadod az útirányt ö kiszámol mindent neked csak max ellenõrizni és jóváhagyni kellene, elfelejt szólni hogy egy ötödik ismeretlen sasszézik a ladikon akinek zokszó nélkül engedi az áramköreit mutogatni stb. a vége katyvasz a gyagyáspiritóskapitánnyal együtt számomra na jó értem én, hogy akartak egy olyan szálat is miszerint ha kihuny a nap hát kihuny nekünk meszeltek ez az emberiség sorsa törõdjünk bele és nem kell mindenáron akár a nap bebikázása árán is élnünk és bele avatkozni mindenbe ami körülütöttünk él és mozog.
5/10
kevinspéci 2012 júl. 13. - 08:40:24 5/10 Előzmény jámborkati
(227/301)
Tegnap néztem meg. Hasonlóak az érzéseim.
Ha egy óra után abbahagyom, azt mondom, viszonylag jó filmet láttam (bár ott is voltak hülyeségek; a panelek lezárása pl. nevetséges jelenet), de az ez után következõ förtelem teljesen agyoncsapta az egészet.
Azt sem értem, miért kellett tobzódni a nagyszerûnek szánt monumentális képekben. Indokolatlannak tartom, csakúgy, mint Scorsese Hugójában. Ráköltöttek a látványra több tízmillió dollárt, de ebbõl kevesebb, és történetbõl, "az emberbõl" több, csakis elõnyére válhatott volna a filmnek.
Az utolsó negyven perc története, képi megjelenítése értékelhetetlen számomra. Nagyon szenvedtem alatta. (Büszke vagyok magamra, hogy nem pörgettem bele. :D) Elvesztegettem az életembõl ezt a 40 percet, de majd egy nem várt jó film "visszaadja".

5/10. Gyenge.
9/10
arcansas 2012 máj. 15. - 02:12:07 9/10
(226/301)
Ez a film annyira hihetetlenül jó!(nem is emlékszem miért adtam csak 9 pontot)
6/10
Mike088 2012 márc. 12. - 00:45:12 6/10
(225/301)
Még régebben láttam, nézhetõ film. Volt pár igazán különleges jelenet ami megfogott.

Spoiler:
Az egyik ilyen amikor Searle doki a napfény erõsségét állítgatja az elején. Ez az érzés olyasmi lehetett mint amikor kimentem tegnap reggel és olyan erõsen és fényesen sütött a nap mintha a fényben fürödnék, nyilván még a téli idõszak után szokatlan volt számomra ez az erõs fény.
A másik meg a befejezés, az sztem pazar lett.

Összességében: 10/6
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 08. - 17:02:44
(224/301)
Én már láttam, neked kéne megnézni!
10/10
k11zoltan 2012 márc. 08. - 16:15:57 10/10 Előzmény brrrrrrrrr
(223/301)
Mondom nézd meg.
offtopic
brrrrrrrrr 2012 márc. 07. - 20:56:16
(222/301)
"reg márc 5.(82 éves férfi)"

hú ez is ütött:D