8/10
trudy 2013 jún. 11. - 01:18:54 8/10
(8/8)
Jó film. Megvolt a maga európai hangulata, realisztikus, a dráma és a komédia aránya megfelelõ, a színészek jól alakítanak. Talán még újra is nézném.
10/10
Bucedli88 2013 febr. 04. - 19:59:48 10/10
(7/8)
Most néztem meg a filmet. A szomorú valóságot tárja elénk, hisz a munkanélküliségrõl szól ami manapság már minden országban sajnos aktuális téma. Kis hazánkban is szintúgy mint Spanyolországban. A színészekrõl csak annyit hogy levettek a lábamról az alakításaikkal, fõleg Bardem. Õ nagyon hiteles volt ebben a szerepben (is). Jó film lett nagyon.
perry 2009 máj. 20. - 15:50:30
(6/8)
Természtesen, bár csodáloztam is a néhány szó magamról tükrében ezen a hsz.-n . :)
perry 2009 máj. 20. - 09:26:01
(5/8)
Ha már elmentünk a személyeskedés ingoványos talajára, az én elképzelésem az volt, hogy "banálisan egyszerû" = nem cikornyásan kanyargó megemelt szimbólumokkal csordogáló történet.
Lehet, hogy nem a megfelelõ szóösszetétel.
A második kérdésfelvetésed : A mindennapjaimat úgy idézi, hogy voltam már munkanélküli mint sokan mások, akár 3 diplomával is.
Szóval, ah mind 1, remélem sikerült mindenrõl megfelelõen tájékoztatni.
perry 2008 máj. 02. - 00:10:21
(4/8)
Bizony van az úgy , hogy van a jobbnál jobb film.
perry 2008 máj. 01. - 18:39:54 Előzmény disab
(3/8)
Természetesen, de mi film õrültek mind azok vagyunk :D
disab 2008 máj. 01. - 11:10:24
(2/8)
Valóban nagyon jó film! Én személy szerint már többször is megnéztem. (Lehet, h mazochista vagyok? :))
perry 2008 máj. 01. - 09:40:00
(1/8)
Ezt a filmet Bardem hordozza a vállán és mint tudjuk ez a színész képes erre a feladatra. Betölt és elvarázsol, / Belsõ tenger/ ha kell gonosz, /Nem vénnek való vidék/ vagy rekesz izmainkat csiklandozva nevettet /Szájból szájba/.
Persze könnyû neki aki a színészetet az anyatejjel szívja magába olyan mamától mint Pilar Bardem és az apuka Carlos Encinas, bár a nagyszülõk is besegítettek hiszem egy egész színész dinasztriáról van szó.
De vissza a filmhez. Banálisan egyszerû történet és még is ebben rejlik a mozi drámaisága. Az olyan történet választásban amirõl gondolhatjuk, átélhetjük, vagy átéltük milyen az amikor elveszti az ember a létbiztonságát. Ettõl annyira átélhetõ és nagyon közeli a film.
Felesleges most itt spoilert nyomni, nézzétek a
mozit és ha tetszett, vagy nem írjatok ide a fórumba. :)