balintmaster 2008 jún. 10. - 17:24:50
(20/80)
vagy akkor ez lesz a nosztalgikus téma. és mindenki "führernek" öltözik farsangkor, meg horogkereszt alakúra építi házát... ebbõl is egy divatot csinálnak lassan
Intelligencs 2008 márc. 16. - 14:20:01 Előzmény TaurusHUN
(19/80)
A mohácsi csata utolsó túlélõje is már 450 éve meghalt. A II. vh. borzalmait megélt, a lágereket megjárt emberek még ma is élnek. Majd 450 év múlva errõl sem fognak olyan sokat beszélni... ;)
TaurusHUN 2007 júl. 21. - 10:53:08
(18/80)
Megvettük DVD-n. Jó film, 5 csillagos. A Sorstalanságot felejtsétek el. Már elegem van egy kicsit az ömlesztett holocaust-os filmekbõl. Végre német szemszögbõl, német önkritikával láthattuk, hogy a harmadik birodalomban egy jelszó élt, a Führer, mellette a család, a szeretet, az emberség harmadrendû tényezõvé vált.

Kár, hogy Hollywood fél díjazni minen olyan filmet, amely a harmadik birodalomról szól, annak ellenére, hogy nem pozitív kicsengéssel. Jó példa erre Bunker c. film, melynek címszereplõje minimum megérdemelt volna egyet. De valószínû a díjátadás botrányba fulladt volna. Jó volna már ezen is túllépni. A mohácsi csata is 1526-ban volt.
amon tobin 2007 márc. 11. - 21:12:43
(17/80)
késve láttam a filmet, de azt gondolom, muszáj kicsit vitatkoznom az elõttem szólókkal. nagyon nagy az egyetértés a tekintetben, hogy ez a film mennyire hiteles, és mennyire jól illeszkedik a "németek szembenéznek a múltjukkal" (lásd az említett bukást, vagy a sztálingrádot).
csakhogy ez a két film összehasonlíthatatlan ezzel a... nem is minõsíteném inkább. csak néhány dolog: ha valaki elhiszi, hogy egy 17 éves fiú a napolában döbben rá a náci rendszer borzalmaira, az nagyon nem érti a történelmet. ugyanis a hitleri propaganda pontosan arra ment rá, hogy senki az égvilágon nem kérdõjelezheti meg a rendszer helyességét. a film azt sugallja, hogy az iskolában a diákok megfélemlítve élik a napjaikat, sokszor pedig szembeszállnának a feletteseikkel. hát ez egyszerûen hazugság. a bukásban jól látszódott, hogy a hitlerjugend-tagok hogyan viselkedtek igazából. ezek a gyerekek nem gondolkoztak, meg moralizáltak. arról nem beszélve, hogy ha valaki ismeri a hitlerjugendet egy kicsit, hát ott nem verselemzést, meg irodalmat tanítottak a gyerekeknek... ebben a filmben kis úrifiúkat láthattunk, vasárnapi piknikezés közben (amikor a srác repült egyet a repülõvel, meg a zene, hát az csúcs volt) a többi srác meg úgy tapsolt neki, mint robin williamsnek a holt költõk társaságában. nem akarok újabb példákat felhozni, mert felesleges, de ha vki nagyon nem ért velem egyet, szívesen folytatom a tévedések felsorolását, csak nem ér ennyit ez az egész film. nézzétek meg a mások életét! lehidaltam tõle, mekkora király film volt, de egy német történész egy interjúban teljesen lehúzta, hogy mennyire nem hiteles. de ettõl függetlenül azt a filmet lehet szeretni, mert ha nem is teljesen pontos, de nem azokkal az ezerszer lerágott csontokkal próbálkozik, mint ez a dennis gansel nevû balfék. most látom: a csajok a csúcsont rendezte még. hát igen...
Huma 2007 márc. 11. - 05:03:41
(16/80)
Megvettem DVD-n. Nem bántam meg!
Ninadry 2007 márc. 10. - 18:56:43
(15/80)
NEkünk ma játszotta le a suli mozi!!! de nagyon jól megcsinálták ezt a filmet!!!! én mondjuk elsírtam magam amikor a srác öngyilkos lett (a befagyott vízben) és erre csak az apja azt tudja mondani "hát...gyenge volt" na ezen fel*****tam az agyam!! :S
na mind1, lényeg hogy azért jó film!!!
amatõr 2007 jan. 18. - 23:31:49 Előzmény Thunderstruck
(14/80)
Nekem is tetszett a film, érdemes megnézni.
Senkit ne tévesszen meg, hogy a rendezõ meg a fõszereplõ is ilyen hagyákgatyában izékkle hozható összefüggésbe, jóhiszemûen azt feltételezem, hogy köllött a pénz, hogy ezt megcsinálhassák.
Szóval jó film, nem egy újszerû sztori, ám mégis élvezhetõ, érdemes megnézni.
Thunderstruck 2007 jan. 08. - 10:03:18 Előzmény Bandee
(13/80)
Ezt jobban el sem lehetett volna mondani, így igaz!
Bandee 2007 jan. 06. - 21:07:49 Előzmény mongzoli
(12/80)
A Népszabadság kritikájának nem lehet hinni. Mert õk mindig egy filmben, ahol nácik szerepelnek azt várják, hogy azok véres szájjal gyilkoljanak. A kritika már elõítélettel indul. A németek az utóbbi években remek háborús filmeket csináltak, csak ezek a gyökerek a Népszabadságtól képtelenek felfogni, õk a Sorstalanság-féle szennyhez vannak szokva.
Thunderstruck 2007 jan. 02. - 21:20:35 Előzmény mongzoli
(11/80)
Sztem is sajnos! Beszéljünk nyiltan, aki írta annyira undorodott a filmtõl, hogy csak kockákat nézhetett róla, pont a hozzá hasonló sztereotípiás elõítéletekkel bíró emberek miatt nem is hallunk róla szinte semmit és DVD-rõl sincs semmi hír, hogy valamely kiadó felvállalta volna, hogy kiadja. Arról nem is beszélve hogy vidéken pláne nem vetítette szinte "senki". Pedig elsõ osztályú dráma, éppen az a mondanivalója amit elvárhatunk és nem nácifilm.
-Szlengesre váltva, kajakra ezeknek a kritikusoknak van élete???? :)
mongzoli 2006 aug. 16. - 08:59:14
(10/80)
A Népszabadság kritikájáról:
Nem tudom ki ez a Fáy Miklós, de szerintem nem is látta a filmet......
ritkamozi 2006 aug. 03. - 17:41:29
(9/80)
Nem járok túl sûrün moziba, sõt ciki, de szoktam buta ami filmeket is nézni plázában, de mindig igazi csemege, mikor egy kamara filmet nézek meg, vagy olyan filmet, aminek értelmes mondanivalója van és ezt meg is tudták jeleníteni. Mivel holnap terveztünk moziba menni, ezért körbenéztem a kinálatot és elsõ blikkre ráakadtam a Napola-ra, ezután elolvastam a róla port kritikáit és az elöttem írók hozzászólásait is. Nagy meggyõzõdéssel arra jutottam, hogy holnap ezt a filmet szeretném megnézni. Nem akarok politizálni, de olvassátok el a Népszabi kritikáját a porton, elég gáz... Remélem jó választás lesz holnapra ez a film! Ja, gondoltam, hogy mivel csak 2 moziba játszák, ezért péntek este 21.00 órára jó lesz idõben jegyet foglalni, hát a helyzet lesúlytó, az igénytelenség határtalan a filmválasztás területén. Egy heti premierfilmet, amit Bp-n csak 2 moziban játszanak, a bemutatást követõ második napon, péntek este egy 8 soros kisteremben vetítik az Urániában és ráadásul a vetítés elött 27 órával EGYETLEN jegy sem volt foglalva. Ha valakit érdekel, holnap este 21.00-re az Urániában, van sok szabad hely a Napola-ra...:-)))
bdave 2006 aug. 03. - 07:41:47 Előzmény Mafis
(8/80)
Lehet keseregni azon, hogy csak két moziban vetítik, de megnéznék-e többen, ha minden mozi játszaná? Dehogy. Nem ezen múlik.
A mozi nem fog olyan filmet pörgetni, amire csak néhány ínyenc, érdeklõdõ ül be, mert az nem hoz bevételt.
Örüljünk, hogy egyáltalán vetíti mozi, mert õk sem ebbõl lesznek nyereségesek.
A kereslet határozza meg a piacot – legalábbis ebben az esetben…
mongzoli 2006 júl. 27. - 15:52:04
(7/80)
Nekem nagyon tetszett a film, csak a végkifejlet nem, mivel azt a helyzetet mutatta be, ami a legritkábban következett be, és emiatt kissé - sajnos nem tudok jobb szót - "nyálas" lett. Ennek ellenére nagyon magával ragadott a film, amely a mondanivalójának komolysága mellett néha nevetést csalt ki belõlem. Mindenkinek csak ajánlani tudom!!

Egyébként engem is mélységesen felháborít, hogy csak két moziban játszák!
Mafis 2006 júl. 27. - 12:42:27
(6/80)
Én is egyetértek az elõttem szólókkal. Végre ismét egy "precíz" német film, amely az amerikai filmekre sokszor jellemzõ blõdségektõl mentes (tisztelet a kivételnek). Az viszont tényleg felháborító, hogy Pesten csak két mozi vetíti ezt a filmet.
Ádesz 2006 júl. 24. - 15:44:53
(5/80)
Én is egyetértek mindenkivel. Ebben a filmben az a bátor/szomorú, hogy egy német ifjú megtudja a valódi szörnyûséget (erdõ) és ezután a magas rangot betöltõ náci apja ellen mer fordulni, közben tudja hogy igyis ugyis a halál vár rá ha ezt megteszi. És közben azok az elvakult nácik gyávának tartják. Hát ez igen, ujabb dolgokat lehet megtudni a fanatizmusról.
Edike 2006 júl. 22. - 03:33:35
(4/80)
Mondjuk az is jellemzõ, hogy Budapesten össz-vissz két moziban vetítik.. Bezzeg az ócskábbnál- ócska francia bénaságokkal, meg hülye horrorfilmekkel tele vannak a multiplexek!! Ugyanez volt a Luther c. filmmel! Egy tök jó, hiteles, mondanivalóban gazdag film, ráadásul jól megcsinálva, szuper szereplõkkel, és alig vetítették valahol! Azt még értettem: a katolikusoknak kényes a téma, nyilván kavartak a film ellen.. De ezzel a filmmel kinek mi a gondja??? Vagy csak a nép agya van beállva a kereskedelmi gagyira, és amin gondolkozni kell az már életveszélyes, úgyhogy nem éri meg a moziknak??? Az a baj, hogy nincs telle "le-a-bugyi-be-a-kuki"-val, meg "böfi-fingi-trágársurmi"-val, mert akkor már eladható lenne??? Nem tudom..
patee 2006 júl. 21. - 16:37:24
(3/80)
Nagyot egyetértek az elõttem szólókkal! Nekem nagyon tetszett A bukás, volt is sok vitám emiatt, még olyanokkal is, akik pedig világnézetileg közel állnak hozzám. Szívesen megnézném újra moziban pl. a Sztálingrád c. filmet is, amit még a 90-es években csináltak a németek és ami nagy hatással volt rám és áttörést jelentett a korábbi "hálivúdi" szemlélethez képest.
Seemann 2006 júl. 10. - 13:08:10 Előzmény Edike
(2/80)
Itt volt az ideje annak hogy végre az érintettek is filmet készítsenek arról, amirõl már az Ameriakaiak ezer meg ezer hamis, vagy fél igaz vattacukor ízû maszlagot gyártottak, megspékelve a bárgyú jenki idealizmussal, és az amerikai nézõ számára lebutított jó és gonosz párharcával, ahol is jó csak amerikai (semmikép sem orosz vagy angol) és gonosz csak német, alias náci lehet. A németek persze még mindig tepernek, kapálóznak, néha egy kicsit viccesen, hogy márpedig õk is beismerik amit elkövettek. Csakhogy a hitelesség nem mindig támasztja alá megfelelõen, a könnyektõl opálos amerikai idelista szemében megálmodott valóságot. Erre kiváló példa volt a Bukás címû film, ami után nem kevés kritika érte a németeket, mert pusztán a tényeket adták elõ, azaz a náci vezérkart is sajnálatra méltó, igenis valamiért küzdõ, idealista embereknek mutatta be, nem pedig impotens, hullagyalázó és közben meleg, az ördöggel koccintó állatoknak.
Végre hozzá mernek nyúlni a németek a maguk precízitásával a témához, és hiteles, élvezhetõ filmeket gyártanak, aminek mondanivalója is van.
Edike 2006 júl. 03. - 17:42:38
(1/80)
Kiváncsian várom ezt a filmet!! Nagyon tetszik az, ahogy a németek szembe mernek és tudnak nézni a múltjukkal, a bûneikkel! Ahogyan nem akarják a szõnyeg alá söpörni, hanem igyekeznek még generációkkal a Holocaust és a II. világháború után is feldolgozni, átértékelni, bocsánatot kérni a rémtettekért.. Számomra nincsenek hitelesebb filmek a hitleri birodalomról, a nácizmusról, mint amit a németek maguk készítenek! Nem nézném meg ezt a filmet - mint ahogy a Hitler utolsó napjai-t sem néztem volna meg - ha amerikaiak, angolok, franciák csinálták volna.. Helyes! Csináljanak csak filmeket errõl, mert bár sokak szerint lerágott csont, itt Európában szerintem még mindig nem lett mindez lelkileg, szellemileg feldolgozva a mi fiatalabb generációnkban sem..