Téma: Napos oldal

gladiolus 2016 jan. 12. - 16:48:04
(158/198)
Honnan tudod, hogy milyenek civilben? :-)
eIemes 2016 jan. 11. - 23:21:58
(157/198)
JL jó fej, civilben is.

diCaprio meg olyan civilben is, amilyennek látjuk.
7/10
Smonika 2016 jan. 11. - 22:37:45 7/10 Előzmény eIemes
(156/198)
Hát igen, DiCaprio zseniális színész, reméljük idén megkapja végre a kis aranyszobrot :) A Golden Globe-ot már megkapta!

Az éhezõk viadalát nem láttam, elvbõl nem nézek olyan filmet (lehetõleg), ahol gyerekeknek vagy állatoknak esik bántódása. Az mindig nagyon megvisel.

JL még nem gyõzött meg, de kialakulhat :)
eIemes 2016 jan. 10. - 21:57:22
(155/198)
én is ezen csodálkoztam, BC jobb volt ebben a filmben, mint JL.
viszont JL nagyon jó volt az éhezõk viadalában, de azért mégsem kaphatott oszkárt.

de mindig felmerül bennem, hogy dicaprióval mi a gond.
7/10
Smonika 2016 jan. 10. - 12:27:11 7/10
(154/198)
SPOILER lehetséges!

Elõször elolvastam a könyvet, aztán megnéztem a filmet. Talán fordítva kellett volna, vagy több idõnek kellett volna eltelni a film megnézéséig. Így sajnos hiányérzetem maradt a végére. Amolyan kivonatnak tûnt. Egy csomó fontos dolgot kihagytak, pl a tengerparti pikniket, ami azért jelentõs mozzanata volt a könyvnek. A nagyon komoly edzések is teljesen kimaradtak - nem csak futni járt, hanem az anyja által Pat részére berendezett edzõteremben edzett naponta több órát, hatalmas izmokat növesztve, és gyakran ezzel vezette le a feszültséget. Ami azért tombolt benne rendesen.
Aztán a könyvben az apja egy jó darabig nem áll szóba vele, lassan kerülnek csak közel egymáshoz. Nikki pedig egyáltalán meg sem jelenik.
Mindegy, tudom, hogy általában ez történik, hogy némileg, vagy jelentõsen eltérnek a könyvtõl. Hisz nem is lehet két órába belesûríteni ennyi történést, és visszaadni az író minden gondolatát. Tudom, nem is ez a cél. Talán ezért nem szabad elõször elolvasni a könyvet, és utána megnézni a filmet. Teljesen más a hatás, a könyv mindig jobbnak, gazdagabban tûnik.

Bradley Cooper alakítása tetszett, de azt egyáltalán nem értem, hogy Jennifer Lawrence miért kapott ezért Oscar díjat. Nekem egyáltalán nem tûnt kiemelkedõnek vagy annyira átütõnek az alakítása.
8/10
Semprini 2015 nov. 17. - 21:40:40 8/10
(153/198)
Nagyon ritkán fordul elõ, hogy vígjátékot jelöljenek Oscarra. Még annál is ritkábban, hogy nyolc különbözõ - köztük az öt legfontosabb (legjobb film, rendezõ, férfi és nõi fõszereplõ, forgatókönyv) kategóriában kapjon jelölést. Esetünkben ez történt. A nagy díjesõ azonban elmaradt, a nyolc jelölésbõl mindössze egyetlen egyet tudott díjra váltani: Jennifer Lawrence 22 évesen lett a legjobb nõi fõszereplõ (sõt megkapta a Golden globe-ot is a legjobb színésznõ vígjáték/musical kategóriában). Hogy megérdemelte-e a két díjat ilyen fiatalon, ezen lehet vitatkozni, hiszen más, ugyancsak kiváló színésznõk kétszer-háromszor ennyi idõsen még díj nélkül vannak. De ebben a filmben valóban nagyon jól játszik, sõt tényleg az õ játéka a legjobb a filmben, ami azért nem kis szó, mert vannak benne még sztárok jócskán.
A sztori maga nem igazán vígjátékba illõ, mûfajilag ez inkább "dramedy", azaz dráma és komédia egyvelege, de mégiscsak közelebb a vígjátékhoz, hiszen vannak benne vicces szituációk, lehet néhol nevetni és happy end is van. Én kifejezetten jókat nevettem rajta, Jennifer Lawrence és Bradley Cooper párosa remekül összeillik, mûködik a kémia, végig szurkolunk nekik, a befejezés pedig felemelõ. A számos mellékszereplõ is teszi a dolgát, közülük is ketten Oscar-jelölést kaptak, ami szintén nem kis szó.
Vannak azért benne kisebb-nagyobb logikai döccenõk, a megoldás pedig egy kicsit hirtelen zúdul a nyakunkba a film legvégén, ami lehet hogy szándékos, de akkor is olyan kurtán-furcsán lett lezárva. Hogy a történet realitása mennyi, azt meg inkább hagyjuk...
Mindent összevetve azonban tartalmas kikapcsolódást nyújt a film, bátran ajánlható többszöri megtekintésre is.
8,5/10
gladiolus 2015 nov. 17. - 21:32:43
(152/198)
Egyetértek, a film semmilyen szempontból nem lehet f...s, mert az élet tényleg pontosan így zajlik. Nagyon szépen, nagyon pontosan és precízen benne foglaltatik ebben a filmben, hogy mit kapnak állítólagos normális társaiktól azok, akik megtörtek és próbálnak felállni. Nem azt kapják tõlük, hogy „Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok s akik terhet hordoztok, én megkönnyítelek titeket.."
(Mt 11, 28—29)
Nem.

Sajnos pont így történik minden, mint itt, csak ebben a filmben az a jó, hogy megoldási stratégiákat is nyújt, méghozzá jókat és használhatóakat.

Egyébként belefér az igényes vígjáték kategóriába, fõként Robert De Niro jelenetei, meg amikor a végén a fogadásokat kötik, és hogy Hemingway is kérjen bocsánatot, meg a néger haver kis beszólásai egyaránt, szóval utólag belegondolva valóban elég erõs poénok is vannak benne. Ami pedig megkülönbözteti egy kommersz, értéktelen vígjátéknak kikiáltott förmedvénytõl, az a benne rejlõ drámaiság. Talán ezért juthatott eszébe bárkinek is, hogy megkérdõjelezze, vígjáték e. Mert a vígjátékot manapság elég gyakran megalázzák, s így sajnos megkopik az értéke.
10/10
Jaky79 2015 nov. 17. - 19:00:39 10/10
(151/198)
Õszintén remélem, hogy azokkal, akiknél ez a film nem fér bele a vígjáték kategóriába, soha életemben nem kell egyetlen szót se kommunikálnom :)
Azokra meg inkább nem is mondok semmit, akik szerint ez egy "f*s", " emberiség elleni bûntett" stb. Életunt, megkeseredett emberek... :)
Csonger 2015 szept. 15. - 20:31:45
(150/198)
Nagyon jó ez a film. Az elején nem tetszett, majdnem le is állítottam. De a csaj feltûnése azonnal megváltoztatta a dolgot: ebbe a hibbant lányba én is szerelmes tudnék lenni. :D
Marhajó film, nem szokványos romantikus nyáladék, hanem valami igazán különlegesség.
Csak ajánlani tudom. :)
Cordelia 2015 júl. 26. - 16:31:33 Előzmény egon12
(149/198)
Az utóbbi években Robert de Niro szinte mindig csak apákat játszik. Ott van a az Apádra ütök trilógia, vagy a Mindenki jól van. Egyedül a 15 perc hírnévben nem szerettem, pedig ott testhezálló szerepe volt (igaz, a film nagyon véres, brrr.)
Cordelia 2015 júl. 26. - 16:28:26 Előzmény Ildikó Vass
(148/198)
szomorú lettem tõle, mert egyre több emberen mutatkoznak meg mentális zavarok és bizonytalanok vagyunk vagy bizonyítani akarunk, közben nem érezzük jól magunkat, mert ki mondja meg, hogy jól teszünk vagy nem teszünk valamit és miért kell, hogy valaki megmondja mi a jó...
a bal mellsõ lábam 2015 máj. 03. - 21:08:11
(147/198)
Hát ez zseniális volt.
Ez a nõ elképesztõ.
De a pasas is.
A régi legnagyobbakhoz mérhetõk.
Meg hát De Niro...
Caca254 2015 ápr. 17. - 20:34:41 Előzmény Született90
(146/198)
Meg bizony ! Bradley Cooper egyik legjobb filmje, a másik a lopott szavak . Ha így folytatja a legjobbak közt fogjuk emlegetni. Jennifer Lawrencerõl ugyanezt tudom elmondani. Brávó!
10/10
Született90 2015 febr. 08. - 22:53:38 10/10 Előzmény beszelo86
(145/198)
Nem feltétlenül mondanám vígjátéknak :) Megéri megnézni !!
beszelo86 2015 jan. 27. - 23:56:59 Előzmény azenvarosombp@gmail.com
(144/198)
Az utóbbi évek legprofibb romantikus vígjátéka. Bradley Cooper és Jennifer Lawrence zseniális! 10/10
azenvarosombp@gmail.com 2014 dec. 26. - 03:23:09
(143/198)
Végre egy jó film..végre végre erre már úgy vágytam mint egy diétázó a csokifagyira..köszönöm köszönöm tessék több ilyet alkotni...:) csak pozitívan...:D
6/10
Újvállalkozó 2014 nov. 22. - 17:26:31 6/10 Előzmény mizuki
(142/198)
6/10

Nekem tetszett, végignéztem, nem pörgettem. Bár szerintem inkább dráma, mint vígjáték, azért mosolyogtam néha rajta. A két beteg fõszereplõ, de a férfi családja sem volt komplett. :) Egyszer meg lehet nézni, ha nem épp egy csihipuhi filmre vágysz.

A film vs könyv téma érdekes szerintem, mert nincs rá helyes megoldás. Az egyiknek az élvezete menthetetlenül veszni fog. Az adott személytõl függ, hogy melyiket szereti jobban. Én pl nem bántam meg, hogy a Gyûrûk urát elõször moziban láttam. Viszont a harmadik részét már elõbb olvastam, mint ahogy megnéztem volna a filmet, itt viszont már megbántam, hogy elolvastam. :( Harry Pottert sem olvastam még, de mivel már rég volt a film, így biztos élvezetes lesz. :)
10/10
egon12 2014 nov. 19. - 10:22:09 10/10 Előzmény Szissssz
(141/198)
A film teljesen magával ragadó,imádnivaló, a szereplõk szerethetõek, viccesek. Cooper nagyszerûen hozza a formát Jenifer-el együtt,minden perc szórakoztató, elgondolgodtató.Rob De Níró szemmelláthatóan olykor erölködik a reá szabott apa szerepében,de elnézzük neki,a film összhatása,hangulata kárpótol minden bakijáért.Összességében szerintem NAGY film (HURRÁ) :)
mizuki 2014 okt. 08. - 23:59:03
(140/198)
Hát ... én elkövettem azt a hibát, hogy elõbb elolvastam a könyvet, annak ellenére, hogy elõször a filmmel találkoztam és azt néztem ki magamnak. De vhogy elfeledkeztem róla elég hosszú idõre, majd a könyvtárban a kezembe akadt a könyv...
Utána rákerestem a neten a filmre és megnéztem..
EGész más, mint a regény és bár nyilván megállja a helyét magában is, én nem tudtam elvonatkoztatni az alapanyagtól és így mérsékelten élveztem. Nem volt benne dráma, izgalom - a regényhez képest.

Nem tudom, hogyan érdemes ilyen esetben. Elõször a könyv, aztán a film??? Akkor csalódás. Fordított esetben?
9/10
Szissssz 2014 szept. 26. - 16:21:13 9/10
(139/198)
Nagyon kedves kis film és mellesleg rendkívül szórakoztató! Engem maximálisan kikapcsolt és magával ragadott az adásidõ alatt. Kellemes zenék, jó történet és színészi játék! Nem is kell ennél több!Remek volt!