slacio 2008 jún. 05. - 23:03:48
(114/274)
oké, vállalom hogy nem értetettem a sztorit, mai szóhasználattal: nem jött át :) végülis egy kitalált történet, úgy végzõdik ahogy a kitalálója akarja, nem kell hogy életszerû legyen és nekem tessen...

(másrészt szerintem a véleményét mindenki leírhatja, akkor is ha nem tetszett neki a film és akkor is ha nem értette a történetet)
10/10
Zsütz 2008 jún. 05. - 20:18:34 10/10 Előzmény slacio
(113/274)
Most tételezzük fel - ami tudom, egyeseknek nehéz vagy gyerekes -hogy egy másik világban királlyá koronáznak, és egy egész nép számít rád... Ha hazamennél, nem vagy vmi...emberséges. Inkább önzõ.

Miért írnak ide olyanok, akik nem értették meg a történetet?Közben látom, Zempty sm tétlenkedett, és folytatta a már mindenki által ismert szitkolódását...
yserty 2008 jún. 05. - 10:52:57 Előzmény Zempy
(112/274)
Illene utánanézni, mielõtt írsz valamit, ugyanis ez egy 8 kötetes mû elsõ része, míg a Caspian herceg a második. Tehát elég kézenfekvõ, hogy leforgatják a többit is, amennyiben az elsõ tetszett a közönségnek. Egyébként a könyvek is nagyon jók, mind gyerekként mind felnõttként olvasva élvezhetõek, szórakoztatóak. Csak ajánlani tudom mindenkinek!
slacio 2008 jún. 02. - 23:07:35
(111/274)
Mikor kijött az elsõ rész akkor is mindenki azt hitte hogy bukni fog.
Aztán csak hozott annyi pénzt, hogy úgy néz ki, megérte a következõ részt is leforgatni. :)
Ilyen a mozivilág, ez is egy befektetés, pénzcsináló ha úgy tetszik.
Francba, nem tudom eldönteni hogy ez jó vagy rossz...
Hisztismyrtle 2008 jún. 02. - 19:54:49
(110/274)
Azért a Harry Potter könyveket nem kelllene igy lehúzni.Sztem azok a legjobb könyvek a világon. És a narnia is jóóóóóóóóóóóóóóóóó
Zempy 2008 jún. 02. - 18:44:22
(109/274)
Már csak azt nem értem, minek ennek folytatás? Egyszer elment, de meglátásom szerint felesleges az egész Caspian herceg, csak az elsõ rész viszonylagos sikerét akarják megint meglovagolni. bár hallom, már egy harmadik is tervbe van véve. pénz, pénz, pénz, csak errõl szól minden. Remélem más lesz mint az 1. rész, máskülönben bukni fog.
slacio 2008 máj. 25. - 19:25:15
(108/274)
Gyenge volt, de tényleg.
A vége meg... felnõttek a gyerekek? Eszükbe sem jutott visszamenni a szüleikhez idõközben? A hazájukba? Nemá...!
Rider84 2008 ápr. 23. - 22:23:41
(107/274)
A Harry Pottert ne soroljuk ide,mert sok helyrõl összelopkodott elemekbõl áll.Ömlesztett történet.Ezt nem bántásból írom,de nincs szépirodalmi értéke a könyveknek...
C.S. Lewis a Narnia ciklus írója meg az ötvenes években írta ezt a könyvsorozatot,a hamisítatlan tiszta mese stílusában.És valóban az lett.Hamisítatlan,tiszta,elbûvölõ mese.Aki legyerekesezi azért,mert kedvesség is van benne,az nem érti igazán,hogy ez a könyv/film mit akart mondani.
A filmrõl meg:Én kifejezetten értékeltem,hogy végre egy olyan film,ahol a csatajelenet sem a vértócsa literszámokban mérésérõl szól.És nekem a hangulata is tetszett,a zenéje lenyügözõ (Harry Gregson Williams)és a gyerekszínészeket is tehetségesnek tartom.Teljesen korrekt teljesítményt nyújtottak.Nyílván ízlések és pofonok,de én úgy gondolom,hogy nem érdemli meg a fikázást egy ilyen kedves történet.
10/10
Zsütz 2008 márc. 30. - 18:18:09 10/10 Előzmény Zempy
(106/274)
Hûha. Nos, azt hiszem eléggé, hogy is mondjam... nem értünk egyet.
Hogy ne folytassuk a vitát, azzal nem értek egyet, de tényleg nem lehet meggyõzni senkit. Azt hiszem, élõben, személyesen, tudnánk vitatkozni. Viszont erre szoktam mondani, hogy mennyire (elõre is elnézést) undorító az ember. Hogy miért, azt most nem mondom. Mert hülye vagyok, lehetne mondani. :}
Nem érted te, hogy mit akartam mondani, de igazából mindegy is. Nem értnéd, ha rendesen elmagyaráznám, akkor sem. Ebben biztos vagyok. Nem azért, mert hülye vagy avgy ilyenek, hanem mert egyszerûen olyan típus vagy, akit (ne haragudj), szívbõl megvetek, és aki szintén nem kedvel engem, nagy valószínûséggel.
Én nem akartam itt senkit meggyõzni, nem tudom, mit lehetett kivenni abból amit írtam. Nem nagyon voltam magamnál a dühtõl.
Arról beszéltem, hogy mint film, igen látváonys, és bennem igenis mély érzéseket váltott ki. Lehet, hogy csak azért, mert jókor kapott el. Sõt, valószínû.
Viszont a Bûbáj, nos igen, valóban iszonyú volt nekem. Teljesen elcsépelt, habár ilyen sztori sztem konkrétan még nagyon volt Hollywoodban, mégis végig untam.
Na de nem kezdek új vitába. Semmi értelme. Nem tudsz meggyõzni, és én se téged. Meg amúgy sem vagyok olyan nagyon otthon a sok fantasyban. A legtöbbje igencsak untat, és izzadságszagú.
A Narnia a klaszikusokhoz képest valóban nem nagy szám. De nem várhattuk, hogy az lesz. Tényleg olvasd el, és megérted miért. Én azért olvastam el, mert tetszett a film annyira, hogy a könyvet is megszerezzem, meg za is motivált, hogy az író nagy barátja volt Tolkiennak, akinek a mûvei viszont a világ legjobbjai közé sorolhatók. Sajnos nem érte meg. A történet jó, de nagyon, nagyon nagyon le van amortizálva. Aki olvasta, tudja, mirõl beszélek. Aki nem ,az meg... olvassa el, és megtudja.
Hát akkor, ezzel végére is értem a mondandómnak. Bocs a kisregényért, csak szerettem volna megvédeni egy olyan filmet, ami azért nem szolgált rá ekkora lehúzásra.
10/10
Emese13 2008 márc. 29. - 19:46:38 10/10 Előzmény Zempy
(105/274)
Kedves Zempy!

Én szintén láttam a GyU-t, a HP-t,a Willowot, az Eragornt és igazad van, tényleg jól kidolgozott filmek. Számomra a Narnia mégis sokkal jobban tetszik. Hát igen, erre mondják, h ízlések és pofonok.
A könyveket egyébként én is olvastam és igaza van Zsütznek, tényleg elég pocsékok, a stílusuk 5 éveseknek való. De lehet, h Neked tetszeni fog. Ki kell próbálni. Nekem a film jobban tetszett!
Mellesleg hallottátok, h Tilda Swinton idén kapott Oscar-t?!
Zempy 2008 márc. 21. - 21:09:18 Előzmény Zsütz
(104/274)
Kedves Zsütz! Remélem, nem dühítettelek fel a hozzászólásommal, nem túl jó mérgesen kommunikálni így egymással.
Arról beszéltél, hogy senki ne várjon nagy durranást egy estimesétõl? Hol? Visszaolvastam a kommentjeidet, és nem látok ilyet. Csak azt mondtad, kellemesebb a könyvnél. De azt, amit most állítasz, NEM mondtad...
Szerintem felfogtam én a lényeget elsõre is, kár volt olyan kedvesen leírnod ezt a lényegtelen dolgot. Amúgy az, hogy jobb mint a könyv, még nem jelenti feltétlenül azt, hogy a film már igazán jó- na ezt felejtetted el elsõre részletesen kifejteni.

Ne írjam ide a GYU-t és HP-t? Kérdem én: mégis miért ne? Mert nem akarod elismerni, hogy jobbak? Én azt írtam, hogy van jópár jobb fantasy. Ezek nem tesznek eleget ezen állításnak? Akkor meg mért nem írhatom? Csak azért mert mindenki ismeri õket?? Ja, azt sem értem, hogy ha jobb fantasy-re vágysz, miért kell annak világsikernek lennie?? csak az a jó film feltétlenül, ami világsiker lett? hát sajnos, a legtöbb kult-és mûvészfilm, amik igazán értékesek, inkább csak kritikailag lettek világsikerûek, nem a bevételt tekintve. Remélem ebben azért egyetértünk.
Amúgy az igaz, hogy nem túl bõ a fantasy-filmek listája, az utóbbi években támadtak fel újra. Mind elé helyezném a GyU, és HP is hatalmas, õ inkább csak könyvben, de a filmek még mindig lemossák Narniát (szerintem!). Ott van egy jó régi klasszikus, a Willow például, ami most megnézve is lenyûgözõ. Vagy a Star Wars, nevezhetjük fantasynak, hát enyhén szólva jobb, hatalmasabb, jobban kidolgozottabb, sikeresebb (ha már csak ez kell) mint a Narnia. A Csillagpor is egy igazi gyöngyszem ebben a mûfajban, de a fantasy peremén billegõ Bûbáj is igenis sokkal elbûvölõbb e filmnél (ezzel Te gondolom nem értesz egyet). A Faun labirintusa fõleg. Az külön kategória, de félig mégis fantasy, és hát egyértelmû hogy földbedöngölõ alkotás. Az Arany iránytû megint egy förmedvény, na talán ez rosszabb a Narniánál. De nem sokkal. Ugyanúgy Eragon is. Szóval az is igaz, hogy gázosabb produkció is van azért. Most folytathatnánk még, de ennyi film csak elég. Igenis jobbak.

Amúgy nem olvastam a könyvet. Most tuti azt hiszed, akkor nem is lehet tisztán látni a filmet és normálisan kommentelni róla, de velem épp azt történt, hogy a film elvette egy életre a kedvem tõle. Fõleg hogy most azt írod, rosszabb. Bár nem tudom, lehet, hogy mégis meg kéne próbálnom, Lewis Carrol igen zseniális író volt. Sztem nekem meg épp a könyv tetszene ezek után jobban, nem lehet ennél is rosszabb:))

Én azt hiszem leírtam mindent eddig is, szóval elfogadom a véleményed, tégy te is így, és zárjuk le, nincs értelme tovább vitatkozni. Nem tudom, miért háborodtál úgy fel, hogy másnak nem tetszett, és ennek kulturáltan hangot adtam. A Fórum ezért van... no mindegy.
Dodo5000 2008 márc. 17. - 13:31:07
(103/274)
szerintem igazad van Zsütz
10/10
Zsütz 2008 márc. 16. - 18:23:49 10/10
(102/274)
Az ismeretlenbõl világsikert visszaszívom. Nem volt ismeretlen, de nem örvendett akkora népszerûségnek, mint pl a GyU a film elõtt is.
10/10
Zsütz 2008 márc. 16. - 18:22:37 10/10 Előzmény Zempy
(101/274)
Kérdés: te OLVASTAD? Mert én arról beszéltem, hogy senki ne várjon egy kicseszett nagy durranást egy olyan könyvtõl ami az 5 éveseknek szóló estimesékhez hasonlít. És ami megjegyzem, szintén kellemes idõtöltés, habár én nem vallom magam nagy gyereknek,mint te... Szerinted meg biztos még kicsit vagyok. Na mindegy, nem vitatkozom ilyesmirõl. Itt és veled legalábbis.
Hogy felfogd, mire gondoltam:
könyv = nem rossz
film = könyvhöz képest fantasztikus
Így könyebb megérteni? Mellesleg: igen, szeetém, ha felsorolnál fantasykat. De nem GyU meg HP meg hasonló kaliberût.
Olyat szeretnék, ami a szinte ismeretlenbõl világsiker lett. Mert az ilyen Sárkányok háborúja meg hasonló zagyvaságok azok tré dolgok. És arról is szereték olvasni, hogy TE hogy csináltad volna. Igen. Ha már ennyire értesz hozzá...
Dodo5000 2008 márc. 16. - 11:39:42
(100/274)
sziasztok hát sztem a Gyûrûk ura is hasonló a csatás része legalábbis szerintem is jó a film meg is van dvd-n dehát mindenki maga dönt a filmrõl
Zempy 2008 márc. 02. - 23:09:09 Előzmény Zsütz
(99/274)
Köszi, de a sajnálatodból nem kérek. És megjegyzem, volt gyerekkorom is, sõt néha most is nagy gyereknek érzem magam.

Pont hogy szeretem az ilyen típusú filmet. Ezért is néztem meg, ha elkerülte volna a figyelmedet, mert láttam korábban rajzfilmben és kíváncsi voltam erre a változatra is. Kiadtam rá a mozijegy árát- szóval nem csak úgy véletlenül ültem be rá, hanem reménykedtem hogy tetszeni fog. Nem tetszett, de egyszer azért megnézhetõ. Hogy én hogyan csináltam volna, abba ne menjünk már bele, nem én vagyok/voltam a rendezõje, de lenne pár ötletem, foglalkozom ilyesmivel. Remélem, nem várod hogy most tényleg mondjak ennél jobb fantasyt-mesét. Bár a hozzászólásodból kitûnik, hogy ezek szerint Te még nem láttál egyelõre ennél jobb fantasyt, emiatt inkább Te vagy sajnálatra méltó. Volt a közelmúltban pár ilyen film, szerintem itt lenne az ideje megismerkedned velük. Sõt van egy bizonyos trilógia is, amibõl részben a Narnia is táplálkozik. Biztosan nem ismered... :(

Fenntartom a véleményem, hogy a legnagyobb hibája az, hogy túlságosan gyerekes lett, nem való idõsebb korcsoportnak. Gondolom te is abban az életkorban láttad, bár egyeseknek ezek szerint 17 évesen is lenyûgözõ. Pár éve úgy rémlik a Vox mozimagazin 55 %-osra értékelte, na meg itt van az Index kritikája is, de megnézheti bárki az iMDB-n is, hogy a hozzáértõ kritikusok hogyan vélekedtek róla. Az meg, hogy sikeres lett ANYAGILAG, azon múlt, hogy még meg tudta lovagolni a GYU hatalmas sikerét. Ma már ez nem így van, ha a Caspian herceg is hasonló lesz, akkor már készülhet is a bukásra.
10/10
Zsütz 2008 márc. 01. - 14:37:19 10/10
(98/274)
Életem elsõ olyan filmje, ami könyben is kellemes, de filmben jobb, mivel a rendezõ (le a kalapal elõtte) TÖKÉLETESEN visszaadta az egészet. Mûfajában az egyik legjobb, és aki azt állítja, hogy tré meg unalmas meg kát volt megcsinálni, annak nem volt gyerekkora... Sajnálom az olyat. Pl Zempyt. Mondjon egy jobbat. Tessék. Vagy õ hogy csinálta volna? Vagy mi a fenének néz meg és fikáz egy olyan filmet, amilyen típusút nem szeret? Menjen innen az ilyen...
Zempy 2008 febr. 29. - 17:30:34
(97/274)
Hát ez harmatgyenge volt.Semmivel nem emelkedik ki a szürke középmezõnybõl. Nem ajánlott 12 éven felülieknek, a fõszereplõk átlagéletkora miatt, na meg a kislány állandó nyafogása miatt ez leginkább a kicsiknek való. Emlékszem, hogy sok éve rajzfilmben láttam ezt, és az százszor jobb volt, még úgy is, hogy a látvány ugyebár messze elmaradt a filmétõl. Tilda Swinton volt az egyetlen jó dolog a filmben, illetve a csata a végén, amúgy semmi említésre méltó nincs benne. El is felejtette szinte mindenki mára.
pimpernel 2008 febr. 26. - 17:00:00
(96/274)
James McAvoy (Mr. Tumnus)
Moziba néztem a hugommal, és cseppet sem csalódtam, fõleg a látványban. Szeretem az ilyen típusú mesefilmeket.
10/10
piroslepke 2008 febr. 26. - 16:13:08 10/10
(95/274)
Hu...hát ez a film...szerintem nagyon jóóó...és könyvben még jobb,ajánlom mindenkinek hogy olvassa el,bár amit filmre vittek nem az elsõ,hanem a második rész könyvben,de érdemes az elejétõl elolvasni,nagyon nagyon jóóó!!!