7/10
dzsemfix 2012 dec. 08. - 22:40:03 7/10
(17/37)
Mért lenne már ronda? Nem egy szabályos szépség, de legalább különleges, nem az a tipikus itt plasztik-ott plasztik, ide nekem a sebészkést is típus.
A filmet még nem láttam, de megfogom nézni. A. Tatou nagyon tehetséges színésznõ, és ezt jópár filmjében bizonyította is.
1/10
bandi601 2012 dec. 08. - 12:04:11 1/10 Előzmény baro1984
(16/37)
Nathalie (Audrey Tautou) fiatal, gyönyörû Akkor ki ronda????
baro1984 2012 szept. 26. - 00:42:05 Előzmény trudy
(15/37)
Kik vagytok Ti, Mindannyian, akik untátok?
Mi mindannyian (ez csak! én vagyok )élveztük, de a fejedelmi többesbõl ennyi elég is volt, innen csak a magam nevében írok, a "Többiek" nem adtak felhatalmazást.
Megnéztem, jó film volt, szép film volt, meseszép volt, szép mese volt. Kellenek az ilyen mesék ebben a nagyon durva és kegyetlen, szép emberi érzésekben erõsen szegényedõ világunkban, ahol a gazdagok és szépek a menõk, a többi már csakis lúzer lehet. Nem kell, sõt, nem szabad ezt elhinni! Lehet bárkibõl királyfi, még ha kopasz is, vagy esetlen, békaszerû lény. Ettõl még nem béka!
Kár, hogy megint " magyarították" a film címét, tudom, hogy nem csak nekem van tele a t...ököm, a hülye, és sajnos gyakran félrevezetõ magyar címekkel. La delicatesse-- finomság/ csemege?-- nekem ez a film egy csemege volt, telis-tele finomságokkal, és tudom, hogy a moziból sokan távoztak hasonló érzésekkel, látszott az arcokon.
Hogy nem a világ legjobb filmje? Hát az meg melyik? És mi van, ha nem a legjobbat láttam, akkor lúzer volnék?
Nagyszerû alakításokat láthatunk, finom humorral megtûzdelve, és mi- Nathaliek és Markusok megerõsített hittel, új reményekkel jöhetünk ki a moziból.
3/10
trudy 2012 aug. 15. - 18:27:35 3/10
(14/37)
A filmmel alapvetõen nem lenne baj, mert könnyed limonádénak indul és az is marad még a gyászos események közben is, de utána kicsit elvesztem a fonalat... hogy jön be a képbe a szõrmók pasas??? A figurával nincs is gond, mert szimpatikus, amúgy is unom a tökéletes selyemfiúkat alakító színészeket, jó ötletnek tûnt a trailer alapján egy ilyen karakter gondolata, de kicsit fura húzás volt a film készítõitõl, hogy míg 40 percig Nathalie szemszögébõl mutatta be a sztorit, hirtelen átcsap a pasi szemszögébe... én speciel itt kicsit kiakadtam. Mégsem ezért hagytam abba itt a filmet, hanem mert a szõrmók megjelenésekor ránéztem az idõsávra és láttam, hogy még 1 kerek óra van hátra a filmbõl - úristen, mi lesz még itt 1 órán át? Hiszen annyira kiszámítható és vontatott volt eddig is a sztori! Arról nem is beszélve, hogy Audrey Tautou-t már milliószor láttuk a kedves, aranyos, esetlen maca szerepében, és valljuk be, mindannyian unjuk már ezt a karaktert.
6/10
porckorong 2012 aug. 04. - 14:14:59 6/10
(13/37)
a film elsõ fele tényleg szenvedõs. utána már jobb. de sajnos csapnivaló angol feliratok vannak hozzá, franciául nem tudok. mozijegyet nem ér.
a srác, aki az elején a férjet alakítja, játszik két jó filmben, ha már francia és mûvészfilm fíling, akkor inkább azok: http://port.hu/pls/pe/person.person?i_pers_id=309400&i_topic_id=2&i_city_id=3372&i_county_id=1
EszterKinga 2012 júl. 30. - 22:16:10
(12/37)
Nekem is nagyon tetszett. Szerintem a telefonszám kitörlése, a laptop kihajítása nem feltétlenül jelenti azt, hogy máris leszámol a férje emlékével, sõt: hisz részben épp errõl szól a film, hogy ez milyen nehéz. Csak talán annyira fájdalmas az emlék, hogy nem bírja elviselni ezeknek a tárgyaknak a látványát. Tényleg mindenkinél máshogy mûködik a gyász, szerintem a filmben végig érezhetõ, hogy Nathalie nehezen felejt, illetve amikor "felejt", akkor sem szó szerint, egyszerûen csak tovább lép. Ettõl függetlenül a film kedves, szép, megérinti az embert, igazi francia film.
Én is írtam róla pár sort: http://utoiratmargora.blogspot.hu/2012/07/audrey-tautou-neve-barhol-is-bukkan-fel.html
5/10
sushi 2012 júl. 26. - 16:13:26 5/10
(11/37)
Fhu...Nekem a Nathalie elsõ élete borzasztó unalmas rész volt és nem is tudtam ezáltal végig nézni a filmet, de mivel nem volt más film, amit meg tudtam volna nézni, ezért másnap kénytelen voltam folytatni... a második része egy kicsivel jobb volt mint az elsõ, szóval végig néztem...
Én imádom Audrey Tautou-t, de ez a filmje nem a legjobbak közé tartozik... persze édesek együtt és aranyos hogy leszarja azokat az embereket, akik kritizálják a pasiját csak azért mert külseje és a munkája alapján ítélik meg...
ez volt az egyik mondanivalója a filmnek... a másik fontos, hogy újra lehet kezdeni az életet a férjed halála után...
Szóval én amondó vagyok, hogy mindenki maga döntse el, hogy meg akarja e nézni ezt a filmet vagy sem.
8/10
berkenyke 2012 júl. 17. - 17:31:19 8/10 Előzmény JunkieLeia
(10/37)
nekem nagyon bejött, rég nem nevettem filmen ilyen szívbõl jövõn, ilyen sokat.
persze elõtte egy kicsit meg is ríkat, de pont így jó :)
ja, és franciásan könnyû, nem fekszi meg a gyomrot
a fõszereplõ pasas nagyot alakít, szeretnivaló mamlasz a filmben
10/10
JunkieLeia 2012 júl. 13. - 13:13:36 10/10 Előzmény cserkutiz
(9/37)
Ahogy mondod, minden jólelkû ember értékelni fogja ezt a filmet! A befejezés nekem különösen tetszett!
emladi 2012 júl. 12. - 07:50:25 Előzmény Éduah
(8/37)
Mondjuk, antipatikus.
Ki így, ki úgy éli meg a gyászt. Itélkezni nem szabad.
1/10
Éduah 2012 jún. 21. - 00:14:17 1/10
(7/37)
rossz, és unalmas film, a fõszereplõ férfi pedig unszimpatikus.


****spolier****

jó érzésû lány lehet, akinek a férje halál után az a legfõbb problémája, hogy kitörölje e számát a mobiljából, majd azonnal kihajítja a cuccait (még a laptopot is)...

****spolier****
9/10
FElepHánt 2012 jún. 11. - 14:44:10 9/10 Előzmény cserkutiz
(6/37)
NATHALIE MÁSODIK ÉLETE Stéphane Foenkinos francia film
Mindenki legszeretettebb Amélie-je, váratlanul elveszti fiatal férjét. Összetörten rója a
párizsi flasztert, nagyon megrémülünk, ezt fogjuk nézni órákig? A munkahelyi csip-csup
ügyecskékkel ugyan telik az idõ, együtt érzõn figyeljük a work-alcoholic mániába menekülést. Audry Tautou tündéri lénye még ígyis tetszik, keménysége, összeszorított szája,
érdes deklamációja mélyén mindig ott érezzük gyermeki báját, naiv szeretetéhséget.
David Foenkinos forgatókönyve apró elemekbõl épül, pontod megfigyelésekbõl táplálkozik, néhánymondatos dialógusokkal képes elevenné varázsolni a szituációkat. Fegyelmezett kidolgozás, átgondolt szerkezet, - az, ami hazai könyveinkbõl hiányzik. Nem szerzõi, de nem is szórakoztató zsáner-film, milliók nézik szívesen TV-n, ellensúlyozni képes a bulvár-mocskot. Nemcsak egy nagy egyéniségnek kínál parádés szerepet, a mi hétköznapi problémáinkra, szorongató válságainkra is megoldást kínál, de legalább hitelesen szól róluk, lehetõséget adva a tovább beszélésre.
Megjelenik a tenyeres-talpas, bumfordi svéd, François Damiens egyenrangú alakításá-
ban, belopózik a humor, egyre inkább azonosulunk a szereplõkkel. Pletykák, intrikák
ama franciás finomsággal, kedves fordulatok, kiérdemelt happy end.
Stéphane Foenkinos rendezése biztoskezû profizmussal realizálja a történéseket, színészvezetése, a mellékszerepeket illetõen is, hibátlan, töretlen tempóban vezet az áhított befejezésig. Audry Tautou néhány plusz évvel és mínusz kilóval is õrzi elementáris szuggesztióját, reméljük, csodás létezése végigkíséri hosszú életünket.
10/10
cserkutiz 2012 jún. 08. - 22:48:55 10/10 Előzmény ertaild
(5/37)
Nagyszerû film, ajánlom minden JÓLELKÛ EMBERNEK!
A többiek meg azért nézzék meg, hogy tudják mibõl maradnak ki az értéktelenségük miatt!

Ez a film gyógyít.

Jó szórakozást hozzá!
10/10
pikoevelin 2012 jún. 05. - 23:21:42 10/10
(4/37)
Nekem nagyon tetszett, szórakoztatott, jól esett :-) Új kedvenc romantikus filmem.
2/10
ertaild 2012 máj. 31. - 00:24:18 2/10
(3/37)
Szörnyen vontatott, unalmas film. Sajnálatos módon ezt kell mondanom, pedig ált. szeretem a francia filmeket. A legjobb jóindulattal sem nevezmém vígjátéknak, és nagyon csúnyák a fõszereplõk!!! Kínszendveséses majdnem 2 óra...
lippije 2012 máj. 08. - 14:20:34
(2/37)
Audrey Tautou. Nekem ennyi elég volt a filmhez, és nem is okozott csalódást, bár egy kicsit rendezõileg "túlvezéreltnek" tûnt - ennek ellenére a franciák még mindig nagyon tudnak romantikus filmeket csinálni. Rövid írásom róla : http://www.filmkocka.hu/2012/05/nathalie-masodik-elete/
10/10
Leleményes 2012 máj. 07. - 17:42:55 10/10
(1/37)
Az Életrevalók után, egy újabb francia gyöngyszem. Volt szerencsém részt venni a film premier elõtti bemutatóján, és nagyon kellemes meglepetést okozott a film. A két rendezõ is jó fej volt, akiknek vetítés után lehetett kérdéseket is feltenni. Makk Károly, aki ott volt a vetítésen, percekig dicsérte. Mindenkinek tiszta szívembõl ajánlom, mert ez a film, sokkal több, mint amit az elõzetese ígér!