Nissi 2010 febr. 05. - 19:13:08
(1842/3502)
***SPOILER***

Szerintem nem hagytak sokkal több szálat az évad második felére, mint általában. Még az elsõ rész után olvastam egy interjút, hogy ebben az évadban nem kívánnak azzal foglalkozni, hogy pontosan mit tett Saleem Zivával, de szerintem ezt konkrétan sosem fogjuk megtudni, gondolom mindenki el tudja képzelni. De valamikor még foglalkoznak úgyis vele.

Másrészt szerintem ezzel a Gibbs-ügyvédes-Bell szállal egy jó második fél idõt tartogatnak nekünk + idevesszük még Ziva állampolgársági dolgát, David apu látogatását és a párizsi utat. Olvastam, hogy egy márciusi részben feltûnik Gibbs elsõ feleségének, Shannon-nak is az édesanyja. Szóval jó kis részek lesznek.

Karaktereket nézve:
-Ziva változott ugye a legtöbbet, ahogy ti is említettétek, szinte ugyanaz, mint korábban, de mégsem.

-Tony-ból a 6. évadban komplett idiótát csináltak, ott volt a sokat vitatott Bounce epizód, amiben egy korábbi ügyét vették elõ, szerintem az egy rosszul megírt történet volt, mert nem tudom elhinni, hogy annyira elnézték, hogy a srác Irakban volt akkor mikor a rablás történt. Talán már kezdik visszahozni a jó öreg Tony-t + újra visel nyakkendõt

-Gibbs nagyon furcsa a 7. évadban, olyan mintha nem is õ lenne, sokak szerint túl hamar bocsátott meg Zivának (lehet benne valami)

-Abby és Ducky szinte alig szerepelt eddig a képernyõn

-és hát McGee, elõnyére változott, de szerintem túl sokat változott hirtelen
Nissi 2010 febr. 05. - 18:58:56
(1841/3502)
gugliztam és ezeket találtam:
Rule #1: Never let suspects stay together.

Rule #1: Never screw over your partner.

Rule #2: Always wear gloves at a crime scene.

Rule #3: Don't believe what you're told. Double check.

Rule #3: Never be unreachable.

Rule #4: The best way to keep a secret? Keep it to yourself. Second best? Tell one other person - if you must. There is no third best.

Rule #7: Always be specific when you lie.

Rule #6: Never apologize. It's a sign of weakness.

Rule #8: Never take anything for granted.

Rule #9: Never go anywhere without a knife.

Rule #11: When the job is done, walk away.

Rule #12: Never date a coworker.

Rule #13: Never, ever involve a lawyer. :D

Rule #15: Always work as a team.

Rule #18: It's better to seek forgiveness than ask permission.

Rule #22: Never, ever bother Gibbs in interrogation.

Rule #23: Never mess with a Marine's coffee if you want to live.

Rule #38: Your case, your lead.

Rule #39: There is no such thing as coincidence.
10/10
zora 2010 febr. 05. - 17:45:09 10/10
(1840/3502)
Még Gibbs szabályzatáról: van valami rajongói-oldal,ahol ezek össze vannak szedve? Segítsetek!
10/10
zora 2010 febr. 05. - 17:41:59 10/10
(1839/3502)
Igen, igen, "...És ezért tûnik úgy, mintha lenne egy közös titkuk, ..." mikor Tony mondja, hogy " õ is megkapta a maga Párizsát", nekem Gibbs ugrott be Jen-nel. Hogy itt kezdõdött valami G. és J. között, és most Tony és Ziva között. Ami kapcsolat ugyan, de nem tudom megfogalmazni, milyen.
Húú de nehéz most bármit megfogalmazni...:-)
10/10
szmerci 2010 febr. 05. - 17:34:59 10/10 Előzmény zora
(1838/3502)
ezt nem hiszem el. elõbb írtam egy hosszú üzenetet, de pont amikor el akartam küldeni kikapcsolt a gépünk(valami vírus).
*spoiler*
ilyenkor tudok ideges lenni. már nem tudom mégegyszer úgy megfogalmazni mint az elõbb, de a lényeg az volt, hogy pont ez az, hogy annyi kis utalást kaptunk(tiva), hogy mi történhetett, meg az összenézések és zavarban lévõ arcok, de mellette ott van, hogy tagadják. Úgyhogy a nézõk már tényleg nem tudhatják, hogy mit gondoljanak. Olvasva a kifejtegetéseket, már teljesen átalakultak a sejtéseim a párizsi részrõl. Megnéztem újra a részt és nekem is az jött le, hogy akár az is lehet hogy egy ágyban aludtak, de reggel elég kínos helyzetben ébredtek és ezt akarják titkolni, nehogy mások kombináljanak.(gondolok itt Abbyre;))

A másik, hogy mennyit változtak a szereplõk. Oszlik a vélemény, hogy midenféleképpen Zivát illeti itt az elsõ hely. Ugye szomáliai események.. És ahogy mondtátok, az biztos hogy ennek még lesz folytatása, ahogy a párizsi résznek is. Viszont jó lenne már elkezdeni kibontogatni lassan õket, mert a 14.résznél tartunk és még itt van a Gibbs-ügyvédnõ szál is. És most nem hagyhatják az összeset az utolsó négy részre, mert nagyon zsúfolt lenne. Túl sok szálat hagytak most lógva, valamikor be kell fejezni és nem hiszem hogy bármelyiket át akarják vinni a következõ évadra.

Amit még említeni akartam, talán ez most a legfontosabb. Nekem is elszállt kicsit a fantáziám és azon töprengtem, ugye hogy Gibbs megszegi a saját szabályát (13as), akkor ez talán esélyt adhat Zivának meg Tonynak, hogy õk is megszegjenek egyet. Azt hiszem mindenki tudja, melyikre gondolok(:

azthiszem azért sikerült összeszednem a gondolataimat.
STKAKTUSZ 2010 febr. 05. - 16:48:17
(1837/3502)
---SPOILER---

Hú látom azért nem csak az én fantáziámat mozgatta meg az utolsó két rész:) Én is azon az állásponton vagyok, hogy együtt aludtak, mint felnõttek megbeszélték és kész. Viszont én azt veszem észre, hogy a szomáliában történtek óta, pontosabban amióta Ziva az NCIS-t választotta, már nem olyan "súlytalan" kettejük évõdése. Egészen idáig olyan könnyedén játszottak egymással, ugratták a másikat, kétértelmû megjegyzéseket tettek és ez most sem változott, csupán annyiban, hogy ezek a megjegyzések és összenézések most már mindkettejük részérõl ugyanazt jelentik (és direkt nem is próbálom megfogalmazni hogy mit). Eddig valamelyikük mindig hárított, sosem találtak egymásra ezek a kis odaszólogatások, most pedig mintha végre egyszerre ugyanazt gondolnák mindketten, és ettõl lesznek ezek a játékos kis ugratások és pillantások valódiak, jelentõsek, megkockáztatom még azt is hogy súlyosak. És ezért tûnik úgy, mintha lenne egy közös titkuk, és van is, még ha csak hallgatólagosan is, mert azért az a beszélgetés tényleg félbeszakadt. A szomáliai mentõakcióig szerintem Ziva nem tudta Tonyról (és fordítva!) hogy mennyire törõdik vele és mennyire fontos neki. Most viszont hogy már mindketten bevallották valamennyire a másiknak ezt (Tony inkább tettekkel, Ziva pedig minden angolutdását latba vetve szavakkal), sokkal nyitottabbak a másik felé.

Zivának azt az utolsó kijelentését amúgy nem is tudtam hova tenni. Tonyt nyilvánvalóan az érdekli, hogy Ziva végre beszéljen arról amit tettek vele. Erre õ ezt válaszolja: "What Saleem did was bad enough. Becoming like him would be worse. (Épp elég rossz amit Saleem tett. Olyanná válni mint õ még rosszabb lenne)". Annak a függvényében ami elõtte elhangzott tényleg nem tudom értelmezni, hogy mit értett ezalatt. Azt mondta, nem védeni akarja, akkor ezzel elítélte amit tett? De akkor tényleg Tonyhoz hasonlította, hiszen õ is ugyanazt tette mint Saleem, a saját igazához igazította a törvényt, akármit tett talált rá módot, hogy igazolja azt (még akkor is ha törvénytelen dolgot cselekedett). Sõt továbbmegyek, Gibbs ugyanez. Ziva (érthetõ módon) nagyon szenvedélyesen vitatkozott, szerintem ebbõl az évad során még közte és Gibbs között is lehet konfliktus.
10/10
zora 2010 febr. 05. - 12:59:09 10/10
(1836/3502)
**** spoiler 7x13 ******

Most megint megnéztem. És elbizonytalanodtam. Mikor Tony azt mondja, hogy szerinte Zivát megváltoztatta Párizs. Meg a végén, hogy melyik Tony kedvenc képe... Kíváncsi vagyok, mikor kerül megint szóba. Egyre inkább úgy érzem, hogy tényleg együtt aludtak. (alvást értek ez alatt!) Mert Tony szerint Zivának "nagyon kényelmes" volt. De azok az egymásra nézések nagyon jók voltak!
10/10
zora 2010 febr. 05. - 11:08:04 10/10
(1835/3502)
******** spoiler 7x13 *******

Nekem még az is eszembe jutott, hogy ki-hol hazudhatott, hogy kettészedtem Tony szövegét:
- Én (aludtam a heverõn). Pénzfeldobással.
Elképzelhetõ, hogy a "pénzfeldobás" volt a hazugság, mert nem akarta beismerni McGee elõtt, hogy Zivát nõnek tekintette, elõzékeny volt vele és önként a heverõt választotta. Tudom, ez elég gyenge hazugságnak, de minél többször utánagondolok, annál inkább biztos vagyok benne, hogy nem történt közöttük semmi. Legfeljebb tényleg egy ágyban aludtak, minden "történés" nélkül. Az, hogy Tony szerint Ziva mit hazudhatott, tényleg nem tudom, mert a heverõ-téma idején õ a klotyóban volt. Talán még elõtte, mikor Ziva mondta, hogy unja, hogy állandóan együtt vannak? Még egyszer meg kell néznem ezt a részt...!
Remélem, érthetõ voltam!
10/10
Cimmike 2010 febr. 04. - 22:32:47 10/10
(1834/3502)
Túl sokat írtam az elõbb, bocs... Lemaradt egy sor:

Nézzétek meg a feliratot a képen! Annyira igaz! Bármi megtörténhet… :-)
10/10
Cimmike 2010 febr. 04. - 22:29:55 10/10
(1833/3502)
***Spoiler lehet benne***


Még egy kis TIVA…

Bármi is volt vagy nem volt Párizsban, õk akkor is összetartoznak. Nem, ez nem szerelem (szerintem egyikük sem gondolt rá soha ilyen szemszögbõl), hanem valami sokkal tartósabb és erõsebb kapocs. Olyan, mint egyfajta örök barátság. Bármennyire is különböznek, azért mégis jó csapatot alkotnak együtt. Eszembe jutott még a testvér kapcsolat is, hiszen tulajdonképpen mindketten szeretet nélkül nõttek fel (Tonynak ugye meghalt az anyukája, apja nem foglalkozott vele – Zivát az apja ölni tanította, nem szeretni), s talán azért kötõdnek ennyire egymáshoz. Megtalálták a másikban azt, akire számíthatnak a bajban, aki kihúzza õket a slamasztikából, ha úgy adódik. Legyen szó akár a fõnök elõtti falazásról, míg a másik lóg, vagy a másik védelmérõl, ha harcra kerül sor. Emlékezzünk csak a számos alkalomra, mikor Ziva rögtön lecsapta azt, aki Tonyt bántani akarta. :-)
Akárki akármit mond, az tagadhatatlan, hogy õk ketten nagyon sok mindenen mentek már keresztül együtt. Talán ezért is kovácsolódtak így össze annak ellenére, hogy azt hangoztatják, hogy nem jönnek ki jól egymással. Tény, hogy Tony állandóan hülyéskedik, és ez Zivának az agyára megy, de tiszteli Tonyt, és a szomáliai mentõakció óta hálás is neki. Nagyot döbbenhetett, mikor meglátta, hogy ott ül vele szemben! És igen: az egész világon pont Tony volt az, aki õt megtalálta. Halottnak hitte, és nem törõdve mással, saját életét kockáztatva keresztülutazott a fél világon, hogy bosszút álljon érte… Ziva ekkor rádöbbent, hogy hoppá, van valaki, akinek annyira fontos, hogy mindent feláldozzon érte még akkor is, ha az õrültség. És azóta van gondban, mert teljesen megváltozott minden kettõjük között, és nehéz ezt az új helyzetet kezelni. Ezért is volt az, hogy nagyon nehezen szánta rá magát arra, hogy beszéljen Tonyval (mosdós jelenet), az meg elrohant és így függõben maradt egy komoly beszélgetés. A nézõk meg csak agyalhatnak, hogy akkor most mi is van…
Nissi 2010 febr. 04. - 20:20:25
(1832/3502)
***SPOILER***

bizony erre a szabályra már én is gondoltam, kíváncsi vagyok a többiekre, fõleg Tony-ra, hogy mit szólnak majd, hogy Gibbs az egyik szabályát megszegte :D
10/10
Cimmike 2010 febr. 04. - 19:56:44 10/10
(1831/3502)
***SPOILER***

Én láttam, és tudom, mire gondolsz. ;-)

De ha tényleg egy ágyban aludtak (márpedig elég valószínûnek tûnik a sok hirtelen rávágott válasz, meg "hazugságok" miatt), akkor reggel Ziva miért csodálkozott azon, hogy Tonynak olyan jó kedve van? Vagy Ziva csak eljátszotta, hogy "ugyan már, nem nagy ügy!"?

Pedig volt ám sok össze-összenézés a repülõn! :-)


7x14: Gibbs azért jobban megválogathatná, hogy kivel kezd! Nem akarja betartani a saját szabályait?
Rule No. 13 - Never, ever involve a lawyer!
Amúgy meg nem vörös hajú a csaj...
Nissi 2010 febr. 04. - 19:05:49
(1830/3502)
***SPOILER***

itt az én teóriám: Tony és Ziva nyilván nem örültek, hogy egy szobát kaptak, de nem volt mit tenni, nyilván Tony nem engedett, hogy a kanapén aludjon, ezért õ biztos, hogy az ágyban aludt :D
Szerintem Ziva sem engedett, hiszen mégiscsak õ a nõ :D így megegyeztek, hogy együtt alszanak, egyrészt felnõttek, másrészt pedig mert egy nõ és egy férfi együtt alszik egy ágyban az esetek kisebb részében nem történik "semmi". Szerintem nem is történt, de lehet, hogy reggel egymást átkarolva kisimult arccal ébredtek, tehát jó éjszakájuk volt :D

Tony örült, egyrészt mert közelebb volt Zivához, mint bármikor korábban stb, másrészt lehet, hogy azért örült, mert Ziva most nem tett fegyvert a párna alá, és így megérte a reggeli kukorékolást. Ziva örült, mert lehet, hogy nem is aludt Szomália óta olyan jól. Aki látta a Jóbarátokban azt a részt, mikor Ross és Joey véletlenül egymáson aludtak el....az tudja mire gondolok. :D
10/10
Cimmike 2010 febr. 04. - 18:48:49 10/10 Előzmény Nissi
(1829/3502)
***Spoiler 7x14, meg egy kicsit még 13 is***

Igen, ezt mondta Ziva. Tuti, hogy még hallunk majd azokról a dolgokról, amik akkor történtek vele, mikor rabságban volt. Szépen, apránként lesz csepegtetve 1-1 infótöredék... Remélem, hogy végül ki fog derülni, mitõl "tört meg" Ziva. Mert sok mindent feladott a régi énjébõl, de még mindig elég zárkózott, éppúgy, mint ahogy régebben volt. Ezért is volt érdekes, hogy ha csak 1-2 perc erejéig, de engedte Tonynak, hogy picit belelásson a gondolataiba, érzéseibe, még akkor is, ha csak a szomáliai dolgokkal kapcsolatban.
Gibbs nagyot alakított ebben a részben! Nézi, nézi a bombát, aztán egyszercsak bal kézzel hopp, pontosan azt a zsinórt vágja el, amit kell! :-)



Kicsit visszatérve az elõzõ részre: mirõl is hazudott Ziva Norának? Õ is a kanapén alvásról? De ha egyik sem aludt a kanapén, akkor hogy is volt? Mert ugye Tony másnap azt mondta, hogy jól aludt az éjjel. De lehet, hogy tényleg Ziva aludt a kanapén, és álmában lecsúszott róla a takaró, és Tony olyat látott, amitõl széles vigyorral a száján aludt el, és persze, hogy ez neki szép emlék. :-D
Nissi 2010 febr. 04. - 09:55:21
(1828/3502)
SPOILER

újranéztem azt a részletet, és Ziva úgy mondta, hogy amit Saleem tett az rossz volt, de olyanná válni, mint õ, az még rosszabb
Nissi 2010 febr. 04. - 09:40:42
(1827/3502)
SPOILER

szerintem ott Ziva nem Tony-hoz hasonlította Saleem-et, hanem egy nagyon érdekes beszélgetés zajlott közöttük, és megmutatja, hogy Ziva miért választotta az NCIS-t. Kezdõdött az egész azzal, hogy nem volt engedélyük a raktár átkutatására, de Tony okossága miatt bementek, és Ziva megjegyezte, hogy ez ügyvédnõnek nem nagyon tetszene. Erre Tony azt mondta, hogy a dolgok nem csak feketék és fehérek, mikor a falakat vér festi, erre Ziva : vagy ha az életmódod veszélyeztetve van.

Az egésznek az a lényege, hogy a túszként eltöltött ideje alatt megtanulta tisztelni a szabályokat. De ugyanakkor Saleem is csak a saját életmódjának szabályait követte, azzal hogy terrorista volt, és hogy azt tette, amit tett. Ziva elég közelrõl megtapasztalta, hogy milyen mikor ezt az életmódot valaki sajátos úton értelmezi. Ahogy Ziva is mondta, az USA-nak magasabb szintû elvárásai vannak, magasabb szintû szabályok mûködnek (más életvitel), amelyeket követni kell, és nemcsak akkor ha ezek követése könnyû, vagy éppen megfelelõ. És Ziva azért változtatott, mert nem akart olyan lenni, mint Saleem, az sokkal rosszabb lett volna. Remek karakterfejlõdés!
STKAKTUSZ 2010 febr. 04. - 00:29:47
(1826/3502)
---SPOILER 7x14---

Hm, nagyon kiszámolják a dolgot, pont a múltkori rész után gondoltam hogy panaszkodni fogok, hogy hiányzanak a laza poénok és helyzetek, erre jön egy ilyen rész... amit már éppen hiányoltam az most minden benne volt.
Elõször is PalmerXD ahány jelenetbe beteszi a lábát, az mindig vicces:) aztán mi volt még... az igazgatót azt hiszem kezdem megkedvelni, legalábbis egyelõre elaltatta a gyanakvásomat, most kifejezetten szimpi volt. Vicces, hogy néha Gibbs-szel ugyanúgy gondolkodnak. Gibbs meg amiket néha beszól, ááá:D a múltkori kocsisat mondjuk nem közelítette meg egyik sem, de pl a blogos nagyon tetszett:) De ilyen kis dolgok is, mint pl az a kólás-popcornos jelenet olyan pluszt adnak a részhez, amit már hiányoltam egy ideje. Fõleg Zivának nem nagyon volt mostanság ilyen jelenete, pedig nagyon komikus tud lenni amikor elfeledkezik magáról és hogy mi minden áll mögötte (all time kedvencem, amikor a 6x02-ben Gibbs megy az MTAC-be beszélni Tonyval aki még mindig fedélzeti ügynök, és Ziva meg megy utána mintha magától értetõdõ lenne hogy õ is beszél vele:D aztán Gibbs megfordul Ziva meg beleütközik, haláli:D).
Tony meg ilyen is, olyan is, nekem az csapta ki a biztosítékot, ahogy magával cipelte a sugárzásmérõt, télleg nem lehet eldönteni hogy akkor most felnõtt végre vagy nem:S Egyszer csinál egy ilyet, másszor remekül összefogja a csapatot, mostanában sokszor oszt parancsokat ha Gibbs-nek más elfoglaltsága akad és Ziváék szó nélkül hallgatnak rá. McGee ugyanez sztem, néha online esküvõkön vesz részt, néha meg Gibbs teljesen egyenlõként kezeli. Remélem mindkettõjüknél szép lassan eldõl hogy akkor most mi is lesz...
És a legnagyobb dolog amit hiányoltam persze az, hogy Ziva még mindig nem beszél senkivel. Azért látszik, hogy még nincs ez lezárva benne, talán nem is lesz soha. De végre legalább mondott valamit. Tonynak meg hogy a lelkébe gázolt azzal, hogy Saleem-hoz hasonlította:D:D:D Még ehhez kapcsolódóan, az is tetszik, hogy nem hagyják függõben ezt az állampolgárság-dolgot. Bár ez a mostani említés is inkább Gibbs és az ügyvédnõ dolgához kapcsolódott sztem, hogy mi törvényes és mi nem az. Amúgy ezt a nõt is kezdem megkedvelni, mmint a karakterét, kíváncsi vok mi lesz a vége, sztem illik a sorozatba. Na ezt a "románcot" húznám még egy ideig, végre valaki szembeszáll Gibbs-szel:)))


Nekem ez eszembe se jutott, hogy amikor Tony megkérdezte, hogy és te miért hazudtál, nem az alvásra értette. De most hogy belegondolok tényleg érthette másra is. Hogy mire az számomra rejtély. Amúgy nekem a 7x14 sokkal jobban tetszett, mint a párizsos rész, pörgõsebb volt és elgondolkodtatóbb.
Nissi 2010 febr. 03. - 19:48:17 Előzmény Millagro
(1825/3502)
***SPOILER 7x14***

jó rész volt, tetszett a dinamika benne, az ügy nem volt rossz, bár itt is lehetett sejteni, hogy ki lesz a hunyó. Az elején McGee esküvõs dolga már annyira geek-es volt, hogy szinte nem is tetszett. Jó volt Palmert látni, kicsit lehetne õ is többet. Abby jó volt mint mindig. Érdekes volt, hogy Ziva kicsit megnyílt Tony-nak, hát valami ilyesmire gondoltam, mikor a múltkor panaszkodtam, apró lépések, és akkor minden rendben lesz. Az is jó volt, ahogy készültek a kihallgatásra, de Ziva késett a popcorn-al, mert elégette, és hát Tony meg a terapeuta, érdekes, bár megértem, hogy felkeresett egyet a történtek után.

Ja és hát tényleg kezd igaz lenni, hogy valami Gibbs-finálé lesz itt néhány hónappal késõbb, és hát a végén Gibbs a nõvel...örülök, hogy nem mutatták, és tényleg vehetne már egy zárat az ajtóra. Szerintem Gibbs használni fogja a nõt, hogy infókhoz jusson ezzel a Bell-el kapcsolatban, de lehet, hogy õt fogja majd a nõ használni, meglátjuk, remélem valami jót hoznak ki belõle.
Millagro 2010 febr. 03. - 17:47:13
(1824/3502)
SPOILER

Gibbs mégiscsak megsérült a múltheti vetõdésben. :) Tony láthatólag fejlõdött, nemcsak õ lépett hátra, hanem McGee-t is magával húzta.

Mivel egyszer már felépítették Gibbs házát, rendesen ki is használják. Egyre inkább úgy tûnik, hogy megvan az ötödik Mrs. Gibbs.
10/10
duckshoot 2010 febr. 02. - 17:47:11 10/10
(1823/3502)
Jöhet a tengerészeti nyomozók cím?