10/10
zora 2010 máj. 18. - 20:04:55 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(2102/3502)
Egy honapja elkezdtem nézni a 4. évadot (még nem lättam). Most vagyok az 5x01-nél. Es tényleg, McGee sokkal pufibb, olyan jollakott kisfiu. Tegnap megnéztem a 7x22-t, tényleg vékonyabb, valahogy olyan "feszesebb", nem talälom a megfelelö szot, de nekem végül is mindenhogy tetszik...

Ja, 5x01: vajon Ziva azidötäjt bele volt zugva Tonyba, vagy csak nem tetszett neki, hogy Jeanne-nal van? Ja, es szerintem maguk a szinkronszinészek nem lättäk eredetiben, mert Jeanne nevét ezerféleképpen ejtik, Abby-t meg ätkeresztelték " szkjuto"(!)-ra... 6., 7. évadot németül és eredetiben lättam. Még most is vannak a magyar szinkronban ilyen hibäk?
STKAKTUSZ 2010 máj. 17. - 21:22:07 Előzmény Nissi
(2101/3502)
Kíváncsi lennék McGee titkára:D anyum is pont a mostani részben jegyezte meg, hogy mintha folyamatosan fogyna:D nézegettem harmadik évados részeket, hát ég és föld, nem is csak külsõleg. Ziva is nagyon sokat változott egyébként, sokkal nõiesebb lett és esküszöm még a kiejtése is fejlõdött:D:P meg a nyelvtanja, mostanában már néha összevonásokat is használ (a 3-4. évadban szinte sosem:D), meg sajnos elhagyta azokat a mókás "..., yes?" visszakérdezéseket is, amiken egyszerûen nem lehetett nem nevetni:D
Nissi 2010 máj. 17. - 15:23:15
(2100/3502)
ez nem is rossz ötlet :D

egyébként Tony haját tök jó lett volna ha megnövesztik, szerettem mikor hosszabb volt a haja, viszont McGee már annyira vékony, és azáltal még kölyökképûnek néz ki, de ami legjobban aggaszt az a nyaka, valami hihetetlen vékonyka lett, szerintem Sean Murray túl sokat fogyott, de ha neki így jó, akkor én is elfogadom :D
10/10
zora 2010 máj. 17. - 13:45:04 10/10 Előzmény wrossi
(2099/3502)
Szerintem egy olyan érzelmi kinyilatkoztatäs is jo lenne, ami az ügyhöz kapcsolodik. Egy férfi és egy nöi katona, mindenki lätta, hogy mennyire odavannak egymäsért, valahogy meghalnak, Abby meg elkezd filozni, hogy miért nem vällaltäk a kapcsolatukat. Ziva és Tony pont näla vannak, és mindegyik az egyik äldozatot "képviselve", elmondhatja a sajät gondolatät. Egy ilyet el tudnék képzelni...
Mint amikor nem is olyan régen volt szo a munkahelyi kapcsolatokrol, ök ketten meg lopva egymäsra néztek. De sajnos nem mondtak semmit.
STKAKTUSZ 2010 máj. 17. - 00:10:39 Előzmény wrossi
(2098/3502)
Igen, csak már történt egy ilyen súlyos dolog, aminek következtében mindketten átértékelték a dolgokat... és mégsem volt áttörés a kapcsolatukban. Néhány kis nézés és utalás Zivától (kedvencem amikor a nõi mosdóban vannak:P), de akkor meg Tony olyan zavarodott volt, hogy le sem tudta õket reagálni. Jól elmentek egymás mellett... megint:D

Tony haja annyira jó volt az évad elején, most meg megint levágták:D
wrossi 2010 máj. 15. - 21:58:07
(2097/3502)
Nem kell kimondaniuk,mindketten tudják,hogy mit éreznek egymás iránt.Egyenlõre csak arra figyelnek,nehogy a másiknak komoly kapcsolata legyen így meghagyva az esélyét egy esetleges közös jövõnek.Ilyen patthelyzet esetén általában történni kell valami súlyos dolognak,hogy felszínre kerüljenek az igazi érzések.El tudnék képzelni a 8.évadban egy olyan részt amiben az egyikük életveszélyesen megsérül,hogy aztán a másik napokig a kórházi ágyánál virraszthasson.A rész folyamán felidézhetnék közös ismeretségük legfontosabb pillanatait,melyek mindkettõjüket ráébreszthetné arra,hogy mik az igazán fontos dolgok az életben.Ezzel csak az a baj,hogy egy ilyen résszel általában lezárni szoktak egy filmet vagy sorozatot és ezt ugye nem szeretnénk.
STKAKTUSZ 2010 máj. 15. - 21:18:37 Előzmény Nissi
(2096/3502)
---spoiler---

Ezt aláírom, az "I couldn't live without you" engem is nagyon piszkál...:S igazából volt egy csomó olyan rész az évad közepén, amikor egyáltalán nem látszott semmi koncepció, mintha random részek lettek volna egymás után, ezek a részek simán elviseltek volna egy kis Tivát, legalább annyit, hogy akkor oké ne jöjjünk össze m nem vagyok kész rá vagy ilyesmi...:S kétlem, hogy a mostani évadzáróban akármi ilyen lenne, én megértem, hogy nem lehet õket összehozni, de valami kis lezárást tényleg megérdemelne a dolog. Amikor anno Jeanne miatt Tony ki volt borulva, nagyon jó volt köztük a dinamika, és ez kicsit visszaköszönt az "Obsession"-ben, amikor Ziva követte Tonyt Dana házába. Jó jelenet volt:)
Nissi 2010 máj. 15. - 17:22:23
(2095/3502)
***SPOILER***

nekem ezzel a Ziva és Tony dologgal az a problémám, hogy jó persze egyikõjük sem az a beszélgetõs fajta, de úgy tenni mintha a 6. évad végi események meg sem történtek volna, vagy mintha a 7x01-ben Tony szájából nem hangzott volna el a "I couldn't live without you" azt mutatja, hogy az íróknak fogalmuk sincs, hogy mit kezdjenek velük, és nemcsak együtt, hanem külön-külön is. Felesleges volt akkor ezt bedobniuk, inkább lassan újraépítették volna a kapcsolatukat, és akkor haladtak volna valamerre. Persze Ziva szépen megmagyarázta az évad elején, hogy miért volt az ami, de kicsit furcsa számomra.

Azt hogy ebben az évadban Tony-ból egy idiótát csinálnak, akinek a viccein régen nevetni lehetett, hát ebben az évadban alig, sajnos...azért néha az okosabb énje is látható volt, meg van még 2 rész, nem lennék meglepve, ha a fináléban is õ lesz a joker.

Oké hogy Jeanne ilyen hatással lett rá, de könyörgöm már az 3 éve volt, lépjünk már túl ezen "I lost my mojo" dumán, mikor az elõzõ részben pedig már pont hogy randizott, erre meg bedobnak egy ilyen részt...remélem, hogy a 8. évadban valami mást találnak ki neki, hát majd meglátjuk.
STKAKTUSZ 2010 máj. 15. - 13:45:10
(2094/3502)
---spoiler---

Abby nem a töltényhüvelyt azonosította, hanem a golyótöredéket, ami az exhumált drogbáró fejsérülésében volt (az mondjuk nem tiszta, hogy 20 év után miért csak most vette valaki a fáradságot, hogy megnézze, nincs-e esetleg valami forensic evidence...:S). A hüvelybõl csak a fegyver típusát tudják megállapítani, de hogy konrkétan melyikbõl lõtték ki, az csak a lövedékek összevetésekor derül ki. Abbynek még csak nem is kellett tesztlövést csinálni Gibbs fegyverével, mert alapból bent volt az adatbázisban, mivel az Gibbs "hivatalos" puskája.

Én is nagyon kíváncsi leszek, hogy jön ide a képbe a Moszad. Ziva sztem senkinek nem mondott el többet szomáliáról, mint amennyit a nézõk is tudnak (illetve járt pszichológushoz, de nem hiszem, hogy bármit is ki lehetett szedni belõle...). Õ egyszerûen ilyen, ennyire zárkózott, nagyon nehezen nyílik meg, nekem nem furcsa annyira, hogy nem beszél errõl. Az évad elején még nagyon ingadozó volt a hangulata és látszott, hogy nem nagyon találja a helyét, de sztem ez mostanra majdnem teljesen elmúlt. Bár azért még mindig vannak érdekes megnyilvánulásai, pl hogy többször letagadta, hogy ölt már, vagy azok a megjegyzések, amiket az állampolgársági vizsgára való készülés közben tesz, nagyon szokatlanok tõle... nem sokat mutat meg magából még most sem, de többet mint eddig és sztem nagyon érdekes ahogyan teljesen megváltozott a morális értékrendje. Ezt nagyon jól lehet látni, mert szomália óta rendszeresen kommentálja a bûnözõket (és néha nagyon meglepõ dolgokat mond). Am arra gondoltam, talán a fináléban megjátsszák, hogy Ziva állampolgárságot kap és ennek kapcsán lép majd színre David apuka.
Millagro 2010 máj. 14. - 23:11:43
(2093/3502)
SPOILER

"Ha nem Gibbs töltényhüvelye, akkor is stimmelhet a fegyverhez?"

A fegyverhez nézik a hüvelyt, így azt tudják, hogy abból a fegyverbõl lõtték ki a töltényt. A kérdés az, hogy a fegyverhez, amit akkor Gibbs használt, hozzáférhetett-e más is, mert akkor könnyen szerezhetõ hüvely.
10/10
Cimmike 2010 máj. 14. - 20:12:23 10/10
(2092/3502)
***Spoiler lehet benne (7x22)***

Valaki biztosan szánt szándékkal adta Abby kezébe azt a bizonyos aktát. Alejandro nekem is nagyon gyanús...
Gibbs döntése valószínûleg ehhez kapcsolódik. Lehet, hogy önként visszavonul, mint már korábban is tette?
Az a 20 éve a csaj nyakában lógó töltényhüvely is gyanús. Elvileg Gibbs nem hagyna hátra ilyen nyomot, Abby viszont azt mondta, hogy összevetette Gibbs fegyverével és sajnos egyezik. Ha nem Gibbs töltényhövelye, akkor is stimmelhet a fegyverhez? Abby ügyes, nem szokott tévedni. Ducky tényleg sejti a dolgokat, az a nézés legalábbis mindent elárult, na meg Gibbs szótlansága (és szerintem zavara) is...
McGee egyre "tökösebb" ügynök, de olyan vékony már, hogy szerintem túlzás. Kicsit pufibban aranyosabb volt. :-)
Szegény Tony kínlódása a nõkkel már kicsit sok, bár a múltkori részben tényleg aranyos volt. Én is megölelgettem volna. ;-)
Ziva dolgát viszont a 7. évad elejétõl nem értem. Szinte ugyanolyan a kapcsolata a csapat tagjaival, mint régebben, pedig az a 6. vége-7. eleje mélyebb nyomott kellett volna hagynia benne... Kiderül valaha, hogy mi is történt Párizsban?
Nissi 2010 máj. 13. - 14:41:09
(2091/3502)
***SPOILER***

én is úgy vélem, hogy az ügyvédnõ csak eszköz Bell kezében semmi más, csak felhasználja, hogy Gibbs közelében legyen

Egyébként az az érdekes, hogy Rocky Carrollal néhány hete láttam egy interjút, amiben azt mondja, hogy az évad végén elõkerül Ziva apja, és a Vance-David igazgató kapcsolat egy tesztnek lesz kitéve, hát fogalmam sincs, hogy jön ebbe Vance és Ziva apja, hogy egyáltalán, hogy kerül elõ, de azt is el tudom képzelni, hogy valami nagyobb dolog áll itt a háttérben, hát majd kiderül
STKAKTUSZ 2010 máj. 13. - 12:26:12
(2090/3502)
---SPOILER---

Amerikai törvények szerint nemtom van-e elévülési idõ ilyen esetekben, de mexikóban biztos nincs, és ott történt a gyilkosság. Amúgy sztem Gibbs-nek inkább a drogkartell megtorlásától kell tartania ha ez napvilágra kerül, az a csaj nem véletlenül hordta 20 éven át a nyakában azt a töltényhüvelyt. És még ott van, hogy nem is biztos, hogy a kartellnek van köze ahhoz, hogy az ügy Abby-hez került (akinek egyébként holtbiztos, hogy azonnal beugrott a 40. szabály, hiszen rögtön azután kezdett érdeklõdni, ki adta a kezébe az aktát).

Sztem Gibbs hátrahagyhatta a töltényhüvelyt, egyrészt nagyon zaklatott állapotban volt, másrészt azt is el tudom képzelni, hogy ezzel akart valahogy üzenni, hogy igen, megtettem, megbosszultam. De lehet, hogy tényleg csak az egész színjáték Gibbs odacsalogatására van (ja jól néztem, be is jön ez a része a dolognak). Mert az furcsa, hogy ha a nõ a gyilkosság óta így õrizgeti azt a hüvelyt, akkor most csak úgy odaadja valakinek, akirõl még két perce nem is tudta kicsoda, aztán meg azonnal elhiszi neki, hogy az NCIS-nél van és csak gyakorlatot tart...

Hm, amit Bell-rõl írtál, az érdekes. Én arra gondoltam, hogy talán MAllison nem is tud semmit, hogy õ tényleg csak egy eszköz Bell kezében és fogalma sincs arról, mit akar Bell. Hogy majd egyszer csak rácsodálkozik azokkal a nagy szemeivel és átáll Gibbs mellé.

Szerintem is Gibbs fogja elmondani, aztán mielõtt még észbe kaphatnának DC-ben, gyorsan elrohan Mexikóba, hogy kiderítse, ki van a nyomában. Abbyt sosem tenné ki semmilyen veszélynek. Ezzel kapcsolatban van egy megérzésem a Rule 51-ról, de még nem nagyon tudnám megfogalmazni.

És még mindig zavar, hogy SecNav csak úgy eltûnt az elõzõ évad vége óta, amikor úgy beharangozta, hogy valami ködös tervet eszelt ki a Moszad ellen és Vance lesz a fõ figura. Ezt hova suvasztották el? Még biztos lesznek gondok ezzel a kettõvel, ha nem most, akkor a következõ évadban.
Nissi 2010 máj. 12. - 19:11:14 Előzmény STKAKTUSZ
(2089/3502)
***SPOILER***

hát remek rész volt, ahogy felépítették ezt a dolgot, Abby nagyon nehéz helyzetben van, de Gibbs még inkább, bár fogalmam sincs, hogy egy 20 évvel ezelõtti üggyel mit tudnak kezdeni, most akkor lecsukják Gibbs-t vagy mi, felesleges lenne, hiszen úgy is tudjuk, hogy Tony-ék kihozzák kb. 2 rész alatt, szóval nemtom, várom, hogy mi lesz az a life-changing decision Gibbs részérõl.

Gibbs nem fogja kérni Abby-t, hogy hazudjon, és szerintem pont az lesz, hogy õ vallja be, így mentesíti Abby-t. Mikor a lövedéket felvitte Abby-nek, akkor már Ducky is sejtette, hogy mi van. Ami felhívta a figyelmemet, az a drogkartelles nõ nyakában lévõ lövedék, amit állítása szerint a tettes, azaz Gibbs hagyott üzenetként, hát én ezt kétlem, Gibbs nem egy olyan ember, aki csak úgy hátrahagyott volna egy lövedéket, lehet, hogy ez is csak egy csali Gibbs-nek.

Ugyebár Bell Mexikóban csücsült a rács mögött, elképzelhetõnek tartom, hogy ott kapott valami infót errõl a 20 évvel ezelõtti gyilkosságról, és azonnal Gibbs ugrott be neki, gondolom tudta hogy sniper volt a hadseregben, elvesztette a családját stb., úgy értem, hogy mivel cold case volt, így nem volt kellõ bizonyíték, éppen ezért nem volt biztos benne, és azzal, hogy Abby-t Mexikóba rendelték, illetve ahogy a 2 ügy összeért, szerintem csak Gibbs akarják kiugrasztani. Másrészt ha cold case volt akkor mit keresett a nõ nyakában a lövedék, amit elvileg Gibbs hagyott ott, szóval ez így furcsa, mert ha nagyon akarták volna, akkor kideríthették volna, na mindegy...

A másik ugye Bell bosszút akar állni Gibbs-en, erre gondolom majd McGee-éket is felhasználja, de hogy az ügyvédnõ hogy jön a képbe, hát azt nem tudom, de nekem ez a Rivera fickó is nagyon gyanús, nos várjuk a jövõ7i részt, abban már biztos többet megtudunk.

Másik Tony....nem értem mit csinálnak vele, hiszen a múlt7i részben már randizott, akkor miért kellett most ezt a marhaságot neki írni, nem értem, habár McGee visszavágása tetszett, és asszem Tony vette az üzenetet
STKAKTUSZ 2010 máj. 12. - 16:08:14
(2088/3502)
---spoiler 7x22---

Azta, na végre elindították a cselekményt! Nem tudom ti mennyire vagytok elájulva ettõl a résztõl, de nekem nagyon bejött, mert benne volt minden, amiért szeretem a sorozatot. Visszaköszönt pár régebbi dolog (Ziva állampolgársága, Párizs...), ami sztem mindig jó:) Abby nagyon ott volt, imádom ha sokat szerepeltetik (hogy leoltotta már Natalie-t az elõadáson:D) és McGee meglepõen önfeláldozó volt. Tetszett, hogy a végén összekapcsolódott a két ügy. Már csak arra leszek kíváncsi, mi köze van mindehhez Bell-nek és MAllisonnak. De persze a lényeg... sztem az egész sorozatban a Gibbs-Abby kapcsolat a legjobban eltalált dolog, nagyon örülök, hogy így elõvették. Az a jelenet amikor elõször találkoznak miután Abby visszajött Mexikóból, valami zseniális... azok a nézések, istenem! És a végén az a beszélgetés... "Can I come in?- Yeah, you're already in." Azért Abby-ben is felmerültek kétségek (úgy értem kettejükkel kapcsolatban), hiszen sosem gondolta volna, hogy Gibbs képes erre, akkor teljesen félreismerte õt? Vajon másban is tévedett vele kapcsolatban? Sokkal könnyebb lenne Abbynek, ha Gibbs elmondta volna neki már korábban, bár biztos tisztában van azzal, hogy ezzel nem csak magát védte, hanem õt is. Abbynek nagyon fontos a munkája, és Gibbs nem kérheti/kérhette volna arra, hogy hazudjon érte (nem tette meg eddig és szerintem nem is fogja). De Abby egy szempillantás alatt megtenné, ha biztos lenne abban, hogy Gibbs az, akinek megismerte. Egyszer már kiderült egy olyan titok, ami teljesen megváltoztatta Abby kapcsolatát Gibbs-szel, de egy második után nem tudom, mennyire fog tudni újra megbízni benne. És persze ott van az is, hogy vajon ki akarja eltenni Gibbs-t az útból? Talán itt jön a képbe Bell... Kíváncsi vok am, hogy ki mennyit tudhat Gibbs múltjáról és errõl az ügyrõl, vagy ki mennyit sejt... mert ez igazából sosem volt tiszta. Huh már alig várom a köv részt:)
Nissi 2010 máj. 09. - 08:49:15
(2087/3502)
***SPOILER***

nekem azért eléggé kikerekedett a szemem, mikor a nõ megmondta, hogy õ is meg fog halni, szerettem volna ha kezdenek vele valamit, megnéztem volna, hogy Tony hogy kezeli ezt a szituációt, habár az évad vége felé vagyunk, talán nem is maradt volna rá idõ. Úgy megölelgettem volna szegény DiNozzo-t a végén, mert szegény nagyon úgy nézett ki, mint akire ráfér.
STKAKTUSZ 2010 máj. 08. - 17:58:48 Előzmény Nissi
(2086/3502)
---spoiler---

Egyetértek mindennel amit írtál:) két elég jó rész vt sztem. A 7x21 tényleg hasonlított a 'Dead Man Walking'-ra, bár közel sem volt annyira megrázó (meg mondjuk sejthetõ vt hogy mi lesz a vége...). Tetszik hogy végre már elkezdték elõkészíteni az évadzárót, legalább vmi koncepciót látni, itt volt az ideje:D És én is remélem, hogy ezzel egyszer és mindenkorra lezárják Mexikót (nem fogják). Meg azt is, hogy a fináléban megmozgatnak minden karaktert, mert bár a kétrészes 'Hiatus' bejött, hiányoltam hogy kb senki nem szerepelt benne csak Gibbs- pedig az íróknak sztem az egyik legnagyobb erõsségük, hogy mindenkire oda tudnak figyelni. Am ahogy az infókat figyelem, Abby fog sokat szerepelni és megint elõhozzák a kapcsolatát Gibbs-szel, ami sztem már a 3x22-23ban meg a 4. évad elsõ pár részében is nagyon jót tett a sorozatnak. Huh a köv rész izginek ígérkezik. Sztem innentõl már minden a fináléról fog szólni. (Bár a legjobb finálé felépítést nem lehet felülmúlni, itt gondolok a 4. évad végére, azt valami olyan jól összerakták az évad folyamán! A tavalyinál is jobban tetszett, pedig az is a szívem csücske:))
10/10
moncsa94 2010 máj. 07. - 20:52:58 10/10 Előzmény Viky 21
(2085/3502)
háát igen jó volt ez :)
igaz csak csütörtökön láttam, de Tony kék fogai mindent vittek :D
bluetooth mindörökkéé ;) :P
10/10
Viky 21 2010 máj. 07. - 15:26:23 10/10
(2084/3502)
Írtam privát üzenetet.
10/10
izomsémlif 2010 máj. 06. - 19:57:48 10/10
(2083/3502)
ez a kedvenc sorozatom