9/10
Drizari 2018 dec. 08. - 16:31:03 9/10 Előzmény Ok90
(11/31)
Nem mindenki viseli el maradandó idegi következmények nélkül, hogy a szeme láttára szakította szét egyik bajtársát az akna. Vagy éppen a leküzdött ellenség kifordult beleinek, leszakadt testrészeinek a látványa. Ezek olyan erős stresszhatással járhatnak, hogy személyiségzavarhoz is vezethetnek.
2/10
bundi8 2018 dec. 07. - 22:00:38 2/10
(10/31)
Én mást, illetve többet vártam, csalódás...
9/10
Lex Ikon 2018 nov. 28. - 01:10:07 9/10
(9/31)
Jó film volt.
A hozzászólások egy részében nagyon látszik, hogy sokan nem képesek elvonatkoztatni a saját komfortzónájuktól és attól, hogy nem mindenkinek az a cél, hogy a civilizációs elnyomással éljen együtt.
Az apa csak annyit akart, hogy hagyják őket békében élni, de a "civilizált emberek" kikergetnék a világból is őket a szocializálás szent zászlaja alatt.
És nem, nem ez a normális, mivel sokkal több ideig éltek az emberek a természetben, mint városokban, meg farmokon.
A PTSD-ről meg tessék olvasgatni, ha tudni akarod, mit érzett és miért cselekedett úgy a férfi.
A csajnak jó kis Mora kése volt. :)
7/10
LanyUs 2018 nov. 10. - 23:47:03 7/10
(8/31)
Fáradtan nem elkezdeni! :) A háború borzalmait nem ismerem szerencsére testközelből, de ez a film túlmutat az erdő szépségén. Mély és szomorú mondanivaló lappang végig a háttérben. Nemes egyszerűséggel: lement egy jó dráma effektek nélkül.
4/10
nikato 2018 nov. 05. - 10:53:09 4/10
(7/31)
Szerintem borzalmas. Unalmas, az elején pedig érthetetlen. De ennek persze magas pontszámot adott az imdb, a jó filmeket meg lepontozzák, tipikus.
7/10
Mike088 2018 nov. 04. - 23:16:49 7/10
(6/31)
Engem lekötött ez a lassú dráma, nem az egy kaptafára készült filmek közé tartozik. Vajon ennyire jó lenne a szociális háló Amerikában? Biztos jobb mint nálunk, de azért a filmben sztem kicsit túllőttek rajta. Azt viszont simán el tudom képzelni, hogy élnek ilyen összetartó közösségek, mint azok az erdőben élő családok

SPOILERES lehet:

Nem tudom átérezni milyen borzalmakat élhetett át a főszereplő a háborúban. De erős, találékony ember, akinek nem tudok azonosulni a döntésével. Igenis a legnagyobb szarból is ki lehet jönni, és ő minden segítséget meg is kapott volna hozzá. Éppen ezért attól a jelenettől fogva, hogy elhagyják a farmot ahol lehetőséget kaptak volna arra, hogy beilleszkedjenek és legyen saját otthonuk, harag és a szánalom lett rajtam urrá.. És nem a pasast sajnáltam, hanem a kislányát. Végül a lány volt az aki kimondta, hogy nem menekül tovább. Így a befejezés teljesen rendben volt.

10/6.5 :)

5/10
pihes 2018 nov. 01. - 15:36:40 5/10
(5/31)
Bepillanthatunk ebbe az életformába, ami nagyon eltérő a normálistól. Megvan ennek is a szépsége, a maguk szintjén. De a várostól, nem tudtak elszakadni így sem teljesen.
Eleinte érdekes volt, aztán a végéig értem.

5/10

9/10
bbit 2018 nov. 01. - 12:06:13 9/10
(4/31)
A maga drámai kategóriájában ez egy nagyon jó, lassú lefolyású film, különösen a hazánkban jelenleg is folyó hajléktalan perekkel, intézkedésekkel összevetve, párhuzamba állítva...
Ok90 2018 okt. 31. - 21:20:56
(3/31)
----> illetve a második helyen a nyugis erdei közösségben is tök jónak tűnt minden, mégis menni akart onnan is el, és meg is tette<
Ok90 2018 okt. 31. - 21:17:52
(2/31)
sziasztok, érdekelne hogy az apa viselkedése miért lehetett olyan amilyen? lehet SPOILER-! ->

oké hogy közölték a poszttraumás stressz betegségét de ez miért eredményezi hogy folyton el szeretne bújni a világtól? mi volt olyan szörnyű abban mikor először elhelyezték őket és a fenyőfákat cipelte, ott is láthatóan nyomasztotta valami, ott guggolt közöttük. vagy hogy telefont egyáltalán nem akart, csak rázta a fejét mikor a szociális munkás hozott nekik egyet stb. azok a szörnyű emlékei a katonaságból hasonlíthattak valamennyire ezekre és emiatt felerősíthette a betegségét? (amit lényegi tünetnek írnak hogy újra megélnek valami régi borzalmat) vagy pl. a teszt kitöltéseknél is arra hogy csapatjátékosnak érzi ön magát? úgy válaszolt hogy régen az voltam, tehát még mindig mintha nehéz lenne elengedni amiken átment, pedig ha jól tudom erre jó megoldás ha új környezetbe helyzetekbe helyezik a beteget, ő mégsem bírta és ugyanúgy kikészült hogy lelépett rövid időn belül a kislánnyal újra
1/10
expa 2018 okt. 29. - 22:49:47 1/10
(1/31)
Baromság...